Poté, kdy o sobě dá vědět nechvalně známý tektonický zlom San Andreas a vyvolá v Kalifornii zemětřesení o síle 9 Richterovy stupnice, vydávají se pilot průzkumného a záchranného vrtulníku (Dwayne Johnson) a jeho bývalá manželka, s níž již delší dobu nežije, na cestu z Los Angeles do San Francisca zachránit svou jedinou dceru. Ale jejich složitá cesta na sever je pouze začátek. A když už si myslí, že to nejhorší už mají za sebou... tak velké drama teprve začíná. (Freeman Ent.)

Ryuuhei

Začnu tím pozitivním a tím jsou efekty, což je naprostá špička. Hroutící se města, tsunami, kamera zabírající každičký bezchybný detail. Radost pohledět, vezmu-li tedy v potaz jako radost jen vizuál, samo o sobě to vzbouzelo hrůzu a utrpení víc než dost. A co druhá, horší stránka? Ano, příběh typu rozvedený chlápek, který díky katastrofě nalezne cestu zpět ke své ztracené rodině. Naštěstí trochu obohacený o nějaký ten náhled do minulosti a tudíž snaha o lepší proniknutí do důvodu rozpadlé rodiny a vyvrbení bylo taky docela slušně zpracované. Ale jinak těžce klišé, předvídatelné, hloupé. No, vědce, který měl pravdu, ale nikdo jej neposlouchal, bych ani radši neměl zmiňovat. Dlouho se mi nestalo, abych od filmu dobrovolně odbíhal (alespoň v první polovině). ()

žvanimírek

Akce je tady hrozně moc, ale všechno je extrémně přitažený za vlasy. Při psaní scénáře museli bejt všichni brutálně nachcaný, jinak si to neumím vysvětlit. ()

Lachtaan

Nesklidil příliš pozitivní ovace, jak už tomu v posledních dekádách u ryze katastrofických filmů bývá. Je to ale dáno spíše tím, že tento žánr se přesunul do rukou těch nejlevnějších studií a dnešní fanoušci jej znají jen v béčkových filmech, kde láva, tornáda či tajfuny vznikají za pomoci štětců v Malování. Ale ať už vystihnu velkofilm 2012 nebo právě zdejší San Andreas, oba filmy dokázaly, že se dá na potenciální konec světa dívat i v lepších barvách, s lepším obsazením, v rukou lepších tvůrců. A u tohoto počinu pana Johnsona se nebudu bránit ani často zmiňovanému sequelu. ()

Phietros

Konečně další vydařené dílo do katastrofického žánru. Po dni poté a 2012 jednoznačně třetí král v pořadí! Dwayne čím dál více dostává prostor ukázat, že není jen hora masa na mlácení, ale že může hrát úplně všechno. Ostatní herci také dobré výkony. Hlavně Daddario je kost, která si mě po texaském masakru získala. Škoda, že na začátku začlo tempo hrozně rychle, viz u přehrady ale ničemu to až tak nevadí. Až na pár přestřelků (budova klesá do vody a oni se vynoří hned o patro výše, člun zdolávající obří tsunami) to byla efektní slast pro oči! 75% ()

Pavlínka9

Trailer je super – jako to jo – viděla jsem ho několikrát a ty 2* dávám filmu hlavně kvůli těm efektům, který film má – jinak je to klasická „americká slátanina“, která poukazuje na hrdinství… K filmu – nedivím se, že Daniel nechal Blake v tom autě v garáži – skoro ji neznal, snažil se jí pomoct, běžel pro pomoc, pak zažil šok – já se ani nedivim – sakra bylo extra zemětřesení a on věděl jakou on sám má hodnotu..proto ta scéna s lodí, která pak nastala – byla super :D :D To, jak se ničilo celé město –a vlastně nejen západní, ale poté i východní pobřeží – áááá – wau :D to bylo opravdu nečekané ;) - tak to bylo skvěle ukázané :) Dwayne Johnson – poté, co řídil letadlo, pak jel autem, tak jsem si říkala, že by mohl ještě řídit loď – a ono bum! On ji za chvilku opravdu řídil..To, jak jeli naproti té vlně tsunami a vykoukla tam na ně na vrcholu ta loďka – to bylo super :) NO, chtěla jsem, aby dcera zemřela, chtěla jsem, že když už, tak aby si nějaký chlap sundal to tričko, ale ne – sundala si ho jen ona... :( I love you tam taky párkrát bylo :D :D A kýč v podobě rozevření gigantické americké vlajky v závěru filmu, kdy tam „nová rodinka“ stojí pohromadě – blbé – chtělo se mi zvracet. ()

neoBlast

No nečekal bych to. Překvapil jsem se. Ve filmu kde hraje prim Rock očumovat úplně jiný vypracovaný hrudník. Alexandra Daddario má "talent" a já naplno naskakuji na vlak plný jejích oddaných honimírů a "obdivovatelů". Jo a asi tam byl v pozadí nezávadný katastrofický film emmerichovského ražení. 50 % ()

noriaki

Katastrofické filmy mají (podobně jako mlátičky) tu výhodu, že když herci, příběh a režie nestojí za nic, tak povedené akční scény spasí celý film. Povedlo se to u Day After Tomorrow i u 2012 a to samé zvládl i San Andreas. S rafinovanějším scénářem by film pochopitelně působil o dost lépe, ale ani tahle přímočará a hloupá zápletka mě nijak nenudila. Naopak, když jsem sledoval jak si Dwayne Johnson vylévá srdce a bylo mi u toho trochu trapně, tak jsem si říkal, že je tam těch dialogů a emocionální hloubky snad i zbytečně moc. Koneckonců, destrukce mrakodrapů těch adrenalinových chvilek přinesla víc než dost a není třeba si zvedat tlak snůškou klišé a patriotistických obrázků. Malý spoiler, i když v obou městech umřou asi úplně všichni, stejně následuje happyend, protože vlajka USA se dál třepetá. ()

venison

Nakonec jsem se tomuhle béčkovému katastrofickému filmu neubránila.. Prostoduchá konina s příběhem, ve kterém jde hlavně o to rozbít co nejvíc mrakodrapů.. Jedinou "změnou" oproti hollywoodskému klišé je, že The Rock se nerozhodne spasit veškeré obyvatelstvo, ale upřednostní jedninou dceru z rozvráceného manželství.. Opravdu jedinou sympatickou postavou je vědátor Paul Giamatti, který malinko pozvedl úroveň celého snímku.. Super relax, když chce divák u něčeho totálně vypnout.. ()

_DAVE_

Děj je plochý, kýčovitý, předvídatelný - místy až trapný. Audiovizuál je v pořádku, prostě takový ten "rodinný" katastrofický film. ()

ywo666

Tak prežil som to úplne v poriadku. Akčná katastrofická pecka, ktorá si zakladá na kvalitnej deštrukcií a sexi Alexandre Daddario (tie kozy, vyzliekla sa niekde? našiel som. True detectives, must see). K filmu. Nič originálne nečakajte. A nečakajte ani inteligentnú realistickú katastrofu. Celé si to prispôsobujú ako sa im hodí. Vypichnem scénu s tsunami, ktorá je úplný bulshit. Inak Rock asi začal sexovať v 13 rokoch. A bez gumy. Carla bola staršia mala vedieť lepšie. Aspoň k tomu indikuje vekový rozdiel otca a dcéry. Celkovo tam mohli dať menej rodinnej drámy. Poloha v ktorej ma Rock vôbec nezaujíma. Film nenudí, ale asi rýchlo vyšumí do stratena a ostane po ňom iba San Francisco v stave, ako keby sa cez neho prehnal Toretto so zbesilou partou. 70% slabé 4* ()

VasaX

Na jednu stranu je to krásná katastrofická podívaná a Dwayneovo sólo. Daddario se tam vetře se svým nekonečně modrým kukučem a fascinujícím "výstřihem". Pak už jsou tam "nějací dva briti a Rockova soccer-mom manželka". Skoro dvě hodiny, paráda, bouchá to, řítí se to, teče to a Dwayne lítá jak o život. Jedna hvězdička za efekty, druhá za Daddariovou a třetí za Dwaynea. A i to je moc. Protože hned jak vám dá podívaná vydechnout, zjistíte, že příběh je průhledný jak oblečení miss mokré tričko a se stejnou určitostí se dá i předvídat výsledek. Jsem moc rád, že jsem na to šel do kina (3D), protože doma bych se asi osypal.Takhle mi zůstává pocit mírného nadšení, který co nevidět vyprchá v zapomnění... ()

hroubek

San Andreas je pravý přepálený blockbuster, který dává to co slíbil v trailerech. Je to jako film Den poté se zemětřeseními a hlavní hrdina je záchranář a má dceru, jinak je to skoro stejné. Snadno by šlo filmu vyčítat, že je přepálený, nelogický, předvídatelný a v určitých momentech dost hloupý, ale já to neudělám, jelikož to co jsem viděl mě pobavilo. A to jak je to směšně vážný, tak i jak je to v určitých momentech hloupé, a že je jich celkem dost. Chtěl jsem si odpočinout a San Andreas je přesně ten typ filmu, který je na odpočívání jak dělaný. Všechno jede podle určitého schématu. Režisér Brad Peyton odvedl slušnou práci. Sice mě mrzelo, že si skoro všechen "digitální bordel" vyplýtval hned na začátku, ale rozhodně se mu podařilo prodat tu přepálenou vážnost. Dwayne Johnson je prostě frajer a já jsem mu celý film fandil, i když jsem na sto procent věděl, že to zvládne. Alexandra Daddario je neskutečná kočka a já jsem si užíval každou scénu, ve které se objevila. Carla Cugino je čím dál krásnější a jsem rád, že dostala konečně větší prostor. Paul Giamatti je fajn a Ioan Gruffudd je docela správně využitý. Film sám osobě má dobré tempo a furt se v něm něco děje, baráky a mrakodrapy se bortí a The Rock střída jeden dopravní prostředek za druhým, takže se fakt nestačíme nudit pokud sami opravdu nechceme. San Andreas je velký hlučný film. Nic víc, nic míň. ()

Yoda sama

Rýchlokurz ohavného písania bez štipky originality či napätia. Nie, aj keď je to pekné hneď na dvoch frontoch, nedá sa na to pozerať tak ľahko. ()

VanTom

Klasický katastrofický "hollywood" zaměřený na zachraňování (a stmelování) rodiny stejně jako na bortící se mrakodrapy. Míra destrukce je protentokrát tak obrovská, že vlastně pozbývá na efektu (a padající trosky, zarážející panikařící davy do silnice, pak vyvolávají až přezíravý pošklebek). Obdivovat ovšem lze dlouhé "jednozáběrové" scény frenetické zkázy, opravdu do dění vtahující. ()

Ceres

Po totálním failu Terminatora Genysis a stupidnímu Jurskému světu je tohle příjemná podíváná. Za mě jednoznačně slušný katastrofický film napínavý od začátku do konce. I když je tam plná prdel CGI, které vždy pro mě působí hodně uměle, tak tady to budu tolerovat. ()

fefee

Plno sentimentálnych kecov, plno nereálnych scénok a plno klišé to je San Andreas alias The Rock ako záchranár. ()

Fruit Ninja míří na velké plátno

Fruit Ninja míří na velké plátno

24.09.2016

Rock vyrazí do džungle

Rock vyrazí do džungle

20.08.2015

A ne, bohužel nepůjde o pokračování oblíbeného béčka Vítejte v džungli. Dwayne Johnson se místo toho upsal projektu jménem Jungle Cruise, který se u Disneyho snaží oživit už několik let. V jednu dobu… (více)

Bourneovský The Rock

Bourneovský The Rock

11.07.2014

Dwayne „The Rock" Johnson je momentálně na vrcholu kariéry. Letos ho sice uvidíme jen v Herculovi a seriálu Ballers, v příštích letech se ale vrátí jako Hobbs v Rychle a zběsile 7 i jako Roadblock v… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)