Mission: Impossible - Národ grázlů

• USA Mission: Impossible - Rogue Nation (více)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Kamera:

Robert Elswit

Hudba:

Joe Kraemer

Tom Cruise, Simon Pegg, Rebecca Ferguson, Jeremy Renner, Ving Rhames, Alec Baldwin, Sean Harris, America Olivo, Simon McBurney, Ťing-čchu Čang, Tom Hollander (více)

Státním úředníkům se poněkud zajídají neortodoxní pracovní metody tajné vládní služby IMF (Impossible Mission Force), proto ji rozpustí a jejího šéfa Ethana Hunta chtějí hnát k zodpovědnosti. Mezitím se začíná o slovo hlásit mýtická organizace Syndikát, jejímiž členy jsou zběhlí tajní agenti. Jejím cílem je prostřednictvím řízených teroristických útoků zavést trochu jiný světový pořádek. Ačkoliv Hunt nemá pro akci proti Syndikátu oficiální pověření a pohybuje se v ilegalitě, shromáždí své zkušené parťáky (Simon Pegg, Ving Rhames a Jeremy Renner) a pokusí se tyto profesionální teroristy zastavit. Pomáhá mu i krásná britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Fergusson), která má jedinou vadu na kráse – nedá se jí úplně věřit, protože dost možná pracuje pro druhou stranu. (Cinemart)

aLPaC

Ve vybírání scénářů a vhodných projektů se Cruisovi může vyrovnat maximálně tak DiCaprio. Když se podíváte na celou jeho filmografii, zjistíte, že od dob Top Gunu kdy se proslavil, točí jeden hit za druhým (jak finančně, tak obsahově). Za těch 30 let skutečně neměl jediný snímek, který by byl propadákem. To je fenomenální a co na tom, že v osobním životě to bude asi magor. No a páté MI není výjimkou. Pro mě nejlepší díl série! Vynikající akční scény (Vídeň, Casablanca (elektrárna + motorky)), zajímavý a napínavý příběh, dialogy nejsou jen do počtu, ale skutečně příběh posouvají dopředu a doopravdy se vyplatí mezi akčními sekvencemi dávat pozor, aby vám neuniklo, kdo s kým peče, kdo už peče s jiným atd. McQuarrie si zkrátka ví rady ve všech situacích a kočíruje průběh k mé spokojenosti. Doufám že dostane na starosti i šestku. Jo a ještě bych chtěl pochválit vytvoření velkého prostoru pro Pegga, který výborně hlásí a dobře Tomovi sekunduje. ()

Zombi

Solidní podívaná a slušné řemeslo. Nesplnitelné mise, s výjimkou druhého dílu, neselhávají. Opět je to parádní mix akce, špionského slídění a pletichaření, napětí a humoru. Tým je už osvědčený a dobře jim to spolu šlape. Příjemně působí i Rebecca Ferguson, na kterou se dobře dívá a navíc jí celkem věříte i ty akční scény. Atrakce s letadlem a obřím chladičem fajn. Slušné 4 hvězdy. ()

H4ku11

IMF si už tretíkrát po sebe udržalo vysoký štandard. Myslím, že táto časť je dokonca najlepšia. Páči sa mi hlavne akých súperov posledné 3 časti Huntovi vyberali. Po Philipovi Seymourovi Hoffmanovi a Michaelovi Nyqvistovi prišiel Sean Harris ako šéf Syndikátu. Oveľa lepšie prevedenie ako posledný Bond a šéf Spectre. ()

Movie Gourmet

Mission Impossible je vlastní projekt a srdcovka Toma Cruise. Alternativa k filmům o agentu 007 a Jasonu Bourne(ovi)... Skoro bych řekl, že ty Cruisovy filmy jsou stále lepší a lepší. Tento je snad skoro nejlepší vůbec. Už v pořadí 4. celovečerní film - Ghost Protocol, byl více než vydařený..... no a tento.... hmmm. Výborný Ethan i jeho sexy partnerka, osvěžující postavou je zde i postava, kterou ztvárňuje Alec Baldwin a dobrou volbou bylo i obsazení hlavního záporáka stále známějším a lepším Sean(em) Harris(em). Ving Rhames a Jeremy Renner zůstávají klasikou a více se mi líbila i postava Benji(ho), kterého hraje Simon Pegg, kterému tak nějak ubylo ironie a přibylo na vážnosti... Jeho postava se mi líbila víc než v předchozích filmech. Výsledný verdikt: 4* a 80 %. ()

Nethar

Jsou tam sice nesmyslný momenty (teda celý je to nesmysl, ale je nesmysl a nesmysl, že jo), ale nemůžu si pomoct, ačkoliv používají Windows Phone, už jak začala úvodní melodie, říkal jsem si, tak jo, tak je to tu zase, a začal jsem se usmívat. Rebecca je fajn, hudba je fajn, akce je fajn, kromě toho blbnutí s maskama v každém dílu je to prostě fajn. Hezká konkurence Bondovi. Akční dobrodružství, od kterého nesmíte moc čekat, a pak se budete příjemně bavit. ()

mosnak

Další pokračování je o chlup horší než Ghost Protocol, ale pořád je to na vyšší úrovní než ty patlanice I-II-III. Každopádně příště prosím využívejte více Jeremy Rennera, Tomášek tu nebude věčně :-) 73% ()

NJD

Zaplať pánbůh za Simon Pegga! Právě on a nikdo jinej udělal z jinak tuctovýho filmu svižnej akčňák na kterej se dalo v pohodě koukat celý 2 hodiny. A to je na pátej díl slušnej počin. ()

Ollie235

Chválil jsem předchozí Ghost Protocol a budu chválit znovu. Ethan Hunt totiž opět dokazuje, že má stále co nabídnout. Na to jak jsem se téhle sérii dříve spíše vyhýbal, teď se k ní pořád rád vracím. Solidní 4*. ()

Marys

Rogue Nation úprimne ničím neprekvapila. Slušný akčný film, ale do nebies som nevyletel. Ani hlavná "Cruise girl" ma neupútala. Bohužiaľ. Tom už skrátka nie je veľmi lákadlom. Séria umiera. Môj názor. ()

jarmik

Konečně jsem se k tomu dostal. Velmi dobré akční scény, vše ostatní solidní, moc se těším, až uvidím Fallout. ()

mira007

Ethan Hunt vs organizace Syndikát - čirá akční jízda i s Pucciniho Nessun dorma z vídeňské opery. Možná, že všechny ty nemožný mise jsou na jedno brdo ( a občas mi splývají s kolegou Bondem ), ale každá premiéra je vrcholnou ukázkou nejnovějších možností a nápadů v žánru akčního filmu. Toma Cruise jsem v těchto filmech začal brát, když jsem zjistil, že některý ty kaskadérský kousky jsou doopravdy - viz. tady jak je zavěšenej z venčí na to vojenský letadlo. Poslední mohykán žánru, který z akčních filmů nedělá komiksovou taškařici. ()

Renfield

Úvodní scéna je sice trefně komediálně nadsazená, přesto ten následný dopad na zem, v němž se příběh s občasnými záchvěvy drží, ději sedne. Výborně v něm funguje tým kolem Ethana Hunta a to včetně upozaděných, kteří si hereckým výkonem tu pozornost stejně urvou. Hunt samotný není tím nejdůležitějším, nebo takhle, zdaleka není tou nejzajímavější postavou, ve stínu téměř do poslední chvíle tajemné Ilsy ani nemůže být. Fantastická scéna v opeře patří z velké části jí, Rebecca Ferguson umí být křehká, přitom nebezpečná, nejasná. Opera má dokonalou souhru kamery, hudby střihu, závěrečná konverzační část zase dialogy. Tam, kde bych čekal podobný nářez, jakým je honička na motorkách, přichází úplný obrat a celé finále se sedí, případně stojí a mluví. Napětím a intenzitou je to však s motorkami minimálně srovnatelné, tak skvěle je to celé napsané. Rogue Nation je navíc prvním filmem v sérii, v němž konečně funguje i záporák v podání výborného Seana Harrise. 85% ()

Untentrauer

Je to spíš zamyšlení, než recenze. Přiznám se, že nejsem fanda série. Dokonce ani Cruise - to vše jde absolutně mimo mě. Prostě to tu je. Nedá se tomu uniknout, vím o tom, slyším o tom, ale podívám se na to až když to prostě nějak vyjde. Jako třeba teď na tento díl…Po 7 letech od premiéry.  Je to pro mě prostě jednorázovka. Nelze tomu upřít kvalitu a hlavně - je tam vidět ten rozpočet! Akční scény jsou s každým dílem lepší a “akčnější”. Mise jsou pokaždé těžší a těžší….Jenže jak se na to koukat s vědomím, že to vždy dokážou. Mám být zvědavý pouze na způsob, jakým to dokážou? Nějak se u mě prostě vytratilo to napětí a očekávání. Nicméně zážitek je to vždy 100% a vyčerpávající. Ale nedokážu si představit, že bych si nějaký díl zamiloval natolik, abych si ho pustil znova….Každopádně klobouk dolů nad tím, jak drží celou sérii na velmi vysoké úrovni - dokonce se mi zdá, že se zlepšuje! To je prostě naprosto výjimečné! V recenzi na MI - GP jsem polemizoval nad tím, kdy se Tom přiblíží k metě Vina Diesela ve FaF a zde se oproti předchozímu dílu oddálil. Opravdu, jakoby by byl s každým dalším dílem lepší.....P.S. Máš mi od Lejna něco vyřídit… ()

Milky.

Bez ohledu na chyby, jakékoliv....this is FUN!!! Akorát ten Álek Baldwinů mi to kazí, ale to je asi jenom můj problém. ()

Oralfabet

Skvělá kombinace špionážního krimi thrilleru plného stěží usledovatelných zvratů, jímž byla jednička, a dokonale natočené akce, jíž disponovala čtyřka. Alec Baldwin hodně potěšil, stejně tak i Rebecca Ferguson. Jediná nevýhoda tohoto dílu asi spočívá v tom, že největší set-piece je hned na začátku a rozhodně nezanechá takový dojem jako Burj Khalifa v předchozím filmu. To se ale dá snadno odpustit, protože McQuarrie přichází s nějakou novou cool scénou každých pár minut a film víceméně ani na chvíli nenudí. "Sir, Hunt is the living manifestation of destiny." Souhlasím. 9/10 ()

Emo-haunter

Pátý díl byl vskutku o půl třídy lepší než předchozí díly. Skvělá akce, originální scény, zajímavé dějové zvraty, celkem originální záporák. Já si film doopravdy užil, a pevně věřím, že si tuto úroveň budou držet i nejnovější díly! Nejvíc se mi líbila scéna ve vodě při výměně dat či přestřelka na motorkách. Vyústění rovněž originální. K dokonalosti mnoho nechybělo, občas to bylo klasicky jako všechny díly přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné, ale to je asi zkrátka rukopis této série. :) ()

Strike

Asi jen Tom Cruise si může dovolit před titulkama dát výbornou kaskadérskou scénu, bez které by se příběh určitě obešel, kde ukáže jakej je machr. Co se týče příběhu tak nemám výhrady. I řemeslně se tomu nedá moc vytknout. Asi jedinou chybkou je nevyrežírovanost McQuarrieho, který dokáže natočit bezchybnou část (vše v opeře, závěr), ale nevystříhá se slabší chvilky. Tím myslím kus kde Hunt během chvíle několikrát se dostane do smrtelného stavu (utopení, bouračky) a z něj vyvázne absolutně bez škrábnutí. Ne že by ty scény byly zle natočeny, ale najednou, zvláště motohonička, jsou v tak odlehčeny, že vypadají jak z úplně jiného, jakoby parodického, filmu.8/10 ()

BlackHood

Místy to mělo krásnou akci, třeba s letadlem na začátku, honička motorek a napínavá pasáž v divadle a v továrně v Maroku. Ale pak tam taky bylo hodně zdlouhavých záběrů, kde se jen kecalo. Taky závěr mohl být lepší, byla tam jen přestřelka, ani tam nebyly žádné hezké zbraně. Zkrátil bych to o půlhodiny. 65% ()

Shagrath19

Nejlepší díl Mission?Ale no tak určitě!!! Vlastně za celý film jsem nenašel nějakou nudící pasáž,všechno šlapalo až do konce.Skvěle!! ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Herečka Rebecca Ferguson (Dívka ve vlaku, Největší showman) se v posledních letech těší velké oblibě. Diváky zaujala poprvé v páté Mission: Impossible – Rogue Nation, a od té doby se jí role jenom… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru