Pierre

Ačkoliv skutečně nepatřím do generace, která Fantomase zažila v době premiéry uprostřed normalizace, kdy tady snad ani žádné jiné fantasy filmy o super zloduších nebyly, ta  jsem v této oblasti ve své trochu generaci trochu  jinde a k Fantomasovi pociťuji jistou nostalgii jako k jednomu z prvních francouzských filmů, který jsem nadšeně sjížděl v době prvního objevování francouzských komedíí a Louise de Funése. Dneska už kritickým okem v něm vidím popravdě spíše zestárlou a vyčpelou záležitost, která žije hlavně (z patrně stále jakžtakž živého) odkazu legendárního Funése. Pro srovnání stačí podotknout, že Fantomas je v televizi reprízován pomalu každý rok, zatímco například komedie pod kterou je podepsaný stejný scénárista (Jean Hanalin) Krást se musí umět, nebyla reprízovaná již několik let a na ČT se neobjevila snad nikdy. Přitom je dle mého názoru zábavnější a všem ji doporučuji, pouze v ni nefiguruje tak znamé jméno jako Funés, jehož mnohé filmy dost uctívám a pokud si vezmu triumf ve stejném roce s Četníkem, tak to je pro mě pořád stále živý dobový film, ze kterého jen teče krásná atmosféra a optimismus 60.let.  Proč tedy stále dávám  Fantomasovi alespoň čtyři hvězdy? Jednak proto, že by si mě jinak v noci odnesl, za druhé proto, že mám rád písničku ,,neopouštěj staré znamé pro nové´´ a za třetí proto, že ačkoliv si již uvědomuji tu zkaměnělost, tak mě stále jistá dětinsknost a láska ke francouzským komedíím neopouští. Fantomas má přece jem unkátní dobovou atmosféru (i když jinou než Četník) a neméně unikátní je to spojení fraškoidní fantasy a fraškoidní komedie. Nemůžu si pomoct, tohle už by se v dnešní době nenatočilo a je to guity pleasure, jak vyšité. Tak blbý, až pořád jistým způsobem dobrý. K tomu si přičtěme stylovou hudbu Michela Magneho, i neméně stylový český dabing (září nejen tradičně František Filipovský, ale hlavně Miroslav Moravec coby Fantomas) a pořád se nemůžu na Fantomase úplně zlobit, byť už mě rozhodně nebere tak jako dříve. A kdyby něco, tak určitě upřednostňuji pokračování Fantomas se zlobi, kde dostal Funés více prostoru a šikovná udělátka. NO, TAK JE TO JASNÉ, JAKO NÁSOBILKA. VĚDECKY DOKÁZÁNO, ŽE JÁ MUSÍM BÝT FANTOMAS. KOUKNĚTE SE NA MĚ, JÁ JSEM FANTOMAS. ()

kaylin

V českém dabingu se mi kdysi "Fantomas" líbil určitě víc, ale musím uznat, že něco časem ztratil. Možná je to celkově skutečnost, že by filmu seděla ona původní temnější rovina Fantomasových příběhů, takhle je to jen taková lehká akční komedie, která má v hlavní roli docela tajemného záporáka, který ale není naplno využit. ()

blackrain

Původní románové předlohy jsem nečetla, ale je mi jasné,že to nebyla žádná bláznivá komedie, ale pěkný horor a samý mord. Funés byl jako komisař Juve perfektní a totéž samozřejmě platí i o Jeanu Marais. Fantomas byl geniální zločinec a šílenec. To se ale nevylučuje. Legendární klasika, kterou už trošku nahlodává zub času.Ale mě tenhle příběh pořád baví. ()

IllIlIlIIl

Skvělý L.de Funes jako komisař Juve a neméně výborný J.Marais v roli novináře Fandora. Oba se snaží lapit samotného Fantomase, který tahá za nitky všeho dění. Opravdu skvělá komedie, která rozesměje všechny generace a pobaví i v dnešní době, zásluhou zejména nedostižného L.de Funese. ()

topi

Co k tomu dodat? Fantomase jsem měl rád v dětství, v pubertě a i teď je to pro mě nenudící komedie plná všemožných honiček, které dodává neuvěřitelnej šmrnc komisař " Žív " v podobě Louise de Funése v geniálním dabingu Františka Filipovského. Ten když se objeví na plátně, tak je to neskutečnej příval energie, gagů a šílenosti. A ta hudba!! Vynikající záležitost! " Ne ne ne, to ještě není konec Fantómasi, já tě potrestám, osobně..." KULT! ()

rt12

Když mě bylo devět, tak jsem po shlédnutí Fantomase bála jít i na záchod. Teď už se jen náramně bavím. ()

Damiel

Když jsem byl malej a poprvé jsem viděl Fantomase, šel na mě strach. A i dneska po letech ve mně vyvolává podobný kouzlo. ()

El Indio

Dřív se mi tohle hrozně moc líbilo, ale teď jak jsem to viděl znova tak už mi tak skvělý nepřišlo, spíš vcelku průměrný a místama nudný. Navíc celá ta závěrečná fantomasova akce počínaje osvobozením komisaře a novináře z basy a konče jeho útěkem v ponorce mi přišla poněkud nesmyslná. Proč je z toho vězení vubec pustil? Druhý i třetí díl se mi zdá mnohem lepší. ()

stration

Kolikrát se to dá vidět? No aspoň desetkrát! Geniální Luis de Funés, charismatický Jean Marais a Fantomas. Vždycky se bavím. ()

L_O_U_S

Fantomas není vůbec průměrná komedie, jen mám pocit, že mě ty srandy s de Funèsem už tolik nebaví. „Pozor, za chvíli si pro tebe přijde Fantomas. Pozor, za chvíli si pro tebe přijde Fantomas. Pozor, za chvíli si pro tebe přijde Fantomas…“ (13.) ()

Colonist

První díl je oproti pokračováním ve vážnějším tónu. Chvílemi je to i nuda, ale ve druhé polovině a hlavně v závěru se to rozjede. Louis de Funès vše zachraňuje. ()

higuain

Na tomhle filmu je kultovní hned několik jeho součástí. Magneho hudební motiv, Maraisův Fantomas, Maraisův Fandor a Funesův komisař Juve. A jelikož mám rád Tři mušketýry, tak těžko bych mohl neocenit Mylène Demongeot v roli Fandorovy drahé polovičky. ()

Aleee89

Tak čekala jsem více. No bohužel. Prostě jsem zvyklá na víceméně skvělé filmy o četnících s Funésem a myslela jsem si, že se opět skvěle pobavím. Podle mě to ale není komedie, u které byste se váleli smíchy. Není to sice úplně špatné, ale nezaujalo mě to natolik, abych mohla vynášet hodně příznivé soudy. Sice Luis de Funés hraje opravdu skvěle, je to prostě rozený komik, Jean Marais taky nezklamal a oba jsou povedená dvojka, ale prostě jsem očekávala více humoru. ()

Frenegonda

Naprosto nesmrtelná klasika. Komedie která je inteligentní ma skvělý humor a drží si tempo a spád celou dobu... ...jinak zemřeš ve strašných mukách...:-D ()

dee-key

Baví se dvě babičky ve frontě v obchodu a jedna povídá: "Už jste slyšela že chytili Fantomase?" a ta druhá na to: "Hahahaha." ()

ilemas

Na svou dobu celá trilogie za 5*, ale z dnešního pohledu už tak ta 3* V té době mé nejoblibenější filmy s Funesem. ()

/Pablo

Co na tom že literární předloha se nese v úplně jiném duchu. Fantomas pro mě zůstává jeden z nejoriginálnějších padouchů v dějinách filmu. Po technické stránce film už hodně zestárl, ale svěžest a nápaditost ty zůstaly. Kouzelná je úvodní scéna v klenotnictví. Snad by se ještě měla zmínit stylová hudba Michela Magna. ()