Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

ZinedineCR7

Veľmi mrzí, že sa na tom zvezie aj vynikajúci Jamie Foxx, ktorému som celkom držal palce, ale proste len efekty sa hodnotiť nedá, pokiaľ neide o Gravitáciu. Neviem, či mam v hlave vzťah Mary Jane-Peter Parker, ale táto dejová línia postavená na tom, že či sú spolu Peter a Gwen alebo nie sú, tak to ako čo ma byť? Pozrie sa vedľa seba-vidí jej otca. Pozrie sa do policajného auta-vidí jej otca. Čakal som, že sa bude báť ísť na hajzel, aby tam nevidel jej otca. A potom ma chudáčik v hlave stavy, že vlastne ani nevie, čo chce. Práve preto pridávam ešte jednu hviezdičku za to vyriešenie na konci. Ďalšia vec, čo ma mrzí je slabé využitie Rhina a pre Chrisa Coopera som čakal tiež viac priestoru. Zatiaľ to je presne taká séria, akú som čakal-úplne zbytočná. ()

Fox85

Plakáty slibovaly Elektra, Goblina a Rhina, takže se dala očekávat akce. A co jsme dostali? Vztahovku o teenagerech. Bomba. ()

Hollohlaway

Vizuálně v pořádku, snad ještě kamera. Ale nuda to je obrovská. Místo zajímavé akční jízdy se prokecá taková část filmu, až je toho moc. Pár akčních scén je slušných, ale rádoby filosofické motivy mě nenadchly. A navíc je mi hlavní hrdina vrcholně nesympatický. ()

Fisek

Největší zklamání roku. A můžou za to trailery, ze kterých jsem byl neskutečně vyhajpovanej. Ale co už. Jamie Foxx a Andrew Garfield dali do svých postav maximu, propůjčili jim svůj charakter, své emoce, a to je vše, co se z jejich strany dalo udělat. Očekával jsem průběžné dávkovanou akci a světe div se, nikdy jsem se tak šeredně nemýlil. Vše si nechali na konec, kde Green Goblin figuruje sotva pět minut a Rhino? To byl vyloženě výsměch... S Electrem si vyhráli, ale ani zdaleka nevyužili jeho potenciál. Ani ty efekty nestály za to, pořád stejně "špatný". Ono je to snad ještě horší než jednička. ()

Reanimated

Ve scéně kdy Peter ladí svoje sítě a hasí autobaterii minimaxem kolega zahlásil, že je to jak z reklamy na Hornbach. Od té doby jsem se už jen nudil a neustále kontroloval hodinky. Nový Síťomil je neuvěřitelně cheesy zdlouhavá kravina, které ránu z milosti dává tupý scénář. Co se mi líbilo: soundtrack měl občas grády, sem tam celkem fajn akce a to je asi tak vše. Projekci sem zvládl jen díky přísunu vtipných komentářů od kolegů. (viděno ve 3D s titulky) ()

kenkaku

Buď jsem se blbě vyspal, nebo tento Spiderman nebyl zase tak úžasný jak tvrdí jeho název. Pravdou ale je, že už ve 20 minutě jsem byl 3x vytočený z toho co vidím. Ne po stránce vizuální (trikově je našlápnuto na max), ale po stránce obsahové. Postavy se chovají jako idioti (včetně hlavního hrdiny) a mě jako diváka to celkem uráží. Ukazuje to totiž na nedostatek fantazie (nebo logického nadhledu) scénáristy a celé té bandy po něm která dovolila tomu cancu vyjít na světlo. Jednou z do očí bijících věcí je rozpolcenost. Na jednu stranu Spidermana hryže svědomí a nespí z toho (Mirek Dušín hadr) a hned v zápětí se chová jako nevyzrálé individuum, kterému je vše okolo jen pro legraci. Když jsem potom zjistil, že se krom "pana baterky" se ještě recykluje ten létající zelený skřet (asi protože byl děj moc nudný a stopáž filmu moc krátká) bylo vymalováno. Navíc (a je možné že jen zapomínám a nebo jsem chvilkami zasnil) mi některé scény a situace popírali děj předchozího Spidermana (likvidace pavouků v laboratoři př.). Spider man se podle mě vydal sakra špatnou cestou :/. ()

BMAJTZ

Upřímně řečeno jsem se bavil o něco málo víc než u prvního dílu, bohužel to je asi tak veškeré pozitivum. Film u mě získává ještě jedno malé plus za trochu vážnější atmosféru než je u této série zvykem. Velké mínus dostává za v podstatě pouze cameo Rhina. ()

Babous

Obrovský propad oproti jedničce. Scénář je překombinovaný, efekty přehnané (neomezený rozpočet není vždycky k dobru). Jediné, co funguje, je vztah Petera a Gwen, ale SPOILERY v závěru jsem to nijak neprožíval, žádné slzy, emoce, na to, že jsme přišli o tak důležitou postavu, jsem to přijal vcelku bez problémů. A to je podle mě chyba. Film je jako elektřina (nebo hlavní padouch) - oslňuje na pohled, ale nezahřeje. ()

SG-1

"Jménem všech slušnejch lidí a všech skutečnejch nosorožců na světě tě vyzývám, abys dal ty svý mechanický kopyta vzhůru." -Spiderman- ()

civrss

Celkem průser, ani nevím jak jinak to nazvat. Takhle prázdný a zbytečný blockbuster jsem neviděl, to snad i třetí díl původního Spideyho od Raimiho má větší šmrnc. Tyhle filmy vznikají stejně jen z důvodu, aby se naplnila kina a lidé odcházeli s vizuálním výplachem, nějaký scénář nebo motivace postav je totálně na druhé koleji. Nebylo to nekoukatelné, ale málem jsem se unudil k smrti. Film o ničem, který trvá přes dvě hodiny. Why? ()

Maynard.

Po skouknutí jedničky (z týhle série) sem si říkal, že už nikdy nechcí mít co dočinění s tímhle přitepleným dětským hrdinou. Opak se stal pravdou a já sem skouknul 2.pokračování. A Světe div se, opět mě tenhle hrdina přesvědčil o tom, že jeho tvůrci buď A) chtějí točit debilní filmy pro děti nebo za B) chtějí točit debilní až primitovní filmy pro dospělé. Celkem mě pobavilo, že se tvůrci snaží proniknout do psychologické stránky hrdiny. Skutek utek, nepomohla tomu ani jeho máti (paní Forrst Gumpová). Od podobných filmů čekám mraky akce a efektů a né rozebírání čehosi, řešení vztahů a dalších pípčovin. Hlavní záporák není kupodivu dementní kříženec dinosaura, nýbrž černoch Django, kterým krapet rupne v kouli. No, není se čemu divit, páč dokáže šlehat modrý blesky, lítat a je celej modrej :o). Nechápu, pro koho jsou tyhle filmy určený, ale kdybych byl malej kluk, tak by určitě nebyl mým favoritem tenhle hubenej bukvičák v elesťákách, za který by se nemusel stydět ani metálista na sklonku 80-90 let :o). Jestli taky Snyder dojebe novýho Batmana, tak se zblázním. Každopádně si chci slíbit, že další dvě (chápete 2) pokračování tohodle tragéda už vidět nechci! ()

skinny

Abych řekla pravdu, nejlepší z celého filmu byla postava Harryho Osbourna, který by si zasloužil více prostoru. Doufám,že v dalším díle to napraví. Jo, film je celkově temnější a akčnější, ale k čemu akce, když chybí něco,co by vás vtáhlo do děje, ani ten konec nedonutí projevit nějaké emoce. Nudný akční film, a to jsem si myslela,že nudnější a ubrečenější série s Tobeym Maguirem už máme za sebou. ()

sedm.1

První Amazing Spiderman ve mně vyvolal jistý názor a toto pokračování mě v něm jen utvrdilo, a to že právě nově zpracovaná Spidermanova postava je v současné exkluzivní záplavě všemožných komiksových superhrdinů, tou jasně nejslabší a nejnepovedenější, která se na filmových plátnech v řádu zhruba posledních 10 let pohybuje. A to navíc naprosto ve všech ohledech. Jedinou výjimkou je tedy snad jen Spidermanova filmová femme fatale, kdy svou roztomilostí a půvabem strká Emma Stone ostatní superhrdinské partnerky s přehledem do kapsy, ale to je tak skutečně maximum, co toto nové Spidermanovo zpracování dokáže nabídnout. A s výčtem všech těch negativ můžu začít hned u zápletky, která je zcela bez tempa, s minimem svěžích nápadů a v podstatě i celkově nezajímavým vývojem, zakončeným unylým finále a jedním „nečekaným“ momentem, který je ale ve výsledku prakticky jen kopií stejného zvratu z Nolenova Temného rytíře. Záporáci Electro a ke konci i Green Goblin jsou pak hodně nezáživní a nudní soupeři, akce není až tolik a není ani nijak moc výrazná a choreograficky povedená, s čímž je pak spojena i vážně vlažná efektní a triková stránka filmu. Dvojka Amazing Spidermana naopak disponuje spoustou melodramatických a emočních scén, které ale na mě příliš nefungovali, na čemž se ovšem velkou měrou pak podílí i další z výrazných nedokonalostí této série, a to samotný Andrew Garfield, který udělal ze své slavné postavy nejufňukanějšího a nejnevyváženějšího komiksového hrdinu široko daleko, a pro mě jde tak zároveň i o jednoznačně nejkrkolomněji obsazenou superhrdinskou roli vůbec. Neoslovila mě navíc ani mdlá atmosféra, ale především, Marc Webb nedokázal prakticky vůbec vtisknout tomuto pokračování ani jakýkoliv styl, bez kterého si já osobně žádný komiksový film nedokážu ani představit, že by mohl zaujmout či vůbec nějak působit a fungovat. Každopádně, ikdyž si tedy rozhodně nemyslím, že by Amazing Spiderman 2 byl sice vyloženě špatným snímkem, tak v porovnání se všemi ostatními komiksovými peckami mi bohužel vychází jako jasně nejslabší hráč. ()

herr_carter

Řadím na totálně stejnou úroveň jako jednička - prostě oddychová akční záležitost na nedělní odpoledne, kde člověk nemůže dumat nad dějem,nebo logikou, ale prostě ocení hlavně ty efekty, které se v obou filmech povedly na výbornou..........moje hodnocení = 6 z 10. ()

666Carnage

Je to tam, dost jsem se tohodle spider-mana bál protože jsem myslel, že díky třem záporákům to bude naprosto nevyvážené přeplácáné a zběsilé. Ale opak je pravdou příběh je naprosto vyvážený, má sice i svoje slabší momenty ale pro mě je to nejlepší díl spider-mana co jsem viděl. Film byl od základu narvaný akcí a to bylo naprosto skvělý. Souboje byli už na vysoké urovni, náš pavouček už se zaběhl se svojí novou silou a válí. Efekty byly užásný a ohromující. Souboj Spider-mana a Elektra byl ohromující a to, že se sloučily efekty souboje společně se soundtrackem a okolním prostředím mě naprosto uchvátilo. Film nařvaný efekty ale má svoje kouzlo a ve světě spider-mana se dá přežít a překousnout skoro cokoliv :) A ted se právě dostávám ktomu, že né všechno se dá překousnout. Green Goblin? Tak zaprví, nikdy to nebyl hned Harry ale jeho otec. Sice vypadá dost povedeně ale dost to přemotává komixový příběh a jako sběratel a fanoušek komixů mě tohle dost zaráží. Ikdyž ve filmech udělali už takových změn a průserů, že se dalo čekat, že i zde přijde nějaký ten problém či odchylka. Spider-man srší vtipem a má tendenci dost rozesmívat i v soubojích či trochu vážnějších situacích. At si říka kdo chce co chce tak mě Andrew Garfield jako Spider-man rozhodně nevadí. Lepší než Tobey Maguire. Emma Stone krásná jako vždy. Sice spolu torchu rozjížděli VKV ale tak dalo se to čekat přece jenom spider-man je romantik. Dane DeHaan je zajimavý herec a Harryho zvládnul ale spíš uvidíme jak se osvědčí v dalších dílech protože zde se moc neukázal. Jamie Foxx jako Elektor docela obstojný protivník akorád mohl rozpoutat větší peklo když měl takovou moc. Paul Giamatti bude jako Rhino dobrej ale uvidíme ho pořádně až v Sinister Six a nebo dalších spider-manech. Celkově je příběh obstojný s dobrými nápady, vtipem a velkolepou akcí s pořádnými a našlaplými efekty. Takže u mě jednoznačně jeden z těch lepších komixáků co rozhodně fanoušky neurazí a otevřel další prostor pro neomezenou škálu možností ze světa tohodle modro červeného pavoučka. 90% ()

HiddenDragon

Libi se mi to vic nez jednicka. A reknu proc. Zaporaci jsou mnohem lepsi. Zatimco Connors v prvnim dile byl Peteruv vlastne znamy (a v serialu jsou dokonce pratele), tenhleten Electro byl mnohem zajimavejsi. Z jakehosi nepodstatneho zamestnance Oscorpu (ktery se pak snazi vse ututlat) se souhrou blbe nahody a pocitem, ze ho obdivovany Spidey zklamal, stane celkem bezcitny smejd s bozimi schopnostmi a....to ja rad :) Aspon vim, ze kdyz dostane po hube, nebude mi ho lito. Navic se na to zatracene dobre kouka. Modrofialovobily "chain-lightning" pripomene Palpatina ze Star Wars :) a kdyz zacne Electro radit, je to mnamka. Uz "first encounter" na Times Square byla chutovka a strasne me mrzelo, ze ji brzo ukoncili. Pri bitce v elektrarne jsem se div neuslintal a jen jsem bedoval ze bych na tohle moh koukat celej film. A to je pravda bohuzel skoda, ze vetsina filmu je klasicka :) I tak to muselo byt pekne nakladne, ale to tady lidi asi hani - ze je to dlouhe. Popravde o moc delsi nez jednicka to neni, takze jsem zvykly, ale nekdo to muze citit, jelikoz se zde docela keca a emocne to pripomina Raimiho dvojku. Jinymi slovy, konci stredni skola, Peter a jeho laska jsou "na pomezi" co dal. Jak uz jsem ale psal u "ASM" (2012), Spidey je i v "papiru" docela romance, takze mi tohle nijak nevadi. O to vic me pak ale prekvapilo.....a ted bacha SPOILERY!.....za coz taky davam lepsi hodnoceni nez jednicce - a asi jsem cynik, protoze ocenuju, ze nekdo umre :) I v predchozim snimku zemrel otec Gwen, ale ze umre ona?? To me dostalo a byl jsem za to rad O:). Dalo to pribehu realnejsi dopad. Navic to bylo spojene s uzasnym nastupem "noveho" Green Goblina, coz je pro Spideyho neco jak Joker pro Batmana, a DeHaan si ho opravdu skvele vychutnava. Jeho Harry Osborn slibuje do priste zajimave pokracovani - jenom ta prehlidka oblecku v Oscorpu: Rhino (ktery si stihne jeste v tomhle dile zahrat), Octopus, Vulture. I proto si rikam, ze je tohle ASM 2.5, protoze ma velmi otevreny konec. A i kdyz prvni 2/3 jsou relativne malo akcni a spis jen rozehravaji postavy, zaverecna tretina je naprosta trikova masturbace a komu se libi 3D a blesky, prijde si na sve. K tomu velmi dobry soundtrack a celkem dojemny zaver. ()

BluT

Novej Spider-Man je vážně vtipnej! Takovou kadenci drobnejch jokeů a narážek jsem rozhodně nečekal. Sice jsem se do hlavního hrdiny nedokázal pořádně vžít a filmu chybělo něco, čím by se nesmazatelně zapsal do historie, ale jinak je to skvěle natočenej blockbuster, kterej jsem si pořádně užil. Emmu Stone jsem nikdy vyloženě nežral, ale s blond vlasy jí to už od prvního dílu moc sluší a na tom se nic nezměnilo. Ještě příště zvážim, že bych šel na premiéru, protože v plnym kině bych si film užil ještě o něco víc. 81% ()

charlie_ando

Spiderman umí hlavou dolů lézt, umí též sítě plést a dovede i spoustu dalších úžasných kousků, ale bohužel má taky trochu problém sám se sebou a neví, kým chce být. Nebojte se, režisér Marc Webb nenatočil existenční psychologické drama, ale čistokrevnou komiksovou popcornovou zábavu. Na můj vkus má příběh, až moc dlouhou stopáž a neuškodilo by mu dramatičtější prostříhání, jak vše směřovalo k dramatickému konci, měl jsem problém udržet pozornost. Na druhou stranu mě opravdu pobavil Paul Giamatti ve vedlejší roli psychicky narušeného ruského gangstera Alekseie Sytseviche a Marton Csokas jako svérázný psychiatr doktor Kafka. Nesmím zapomenout, zmínit půvabnou Emmu Stone, která si zdařile střihla Spidermanovu osudovou femme fatale. Gymnastická cvičení pavoučího muže v ulicích New Yorku jsou opravdu povedená a nechybí ani trocha suchého humoru. Tři nevýrazní záporáci jsou však na můj vkus trochu moc a pomáhají tak rozvleklosti děje. Co jsem však hodně postrádal, je napětí a trocha emocí. Film to není vcelku špatný, ale je v něm několik hluchých a hlavně nudných pasáží. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)