Amazing Spider-Man 2

• USA The Amazing Spider-Man 2 (více)
USA, 2014, 142 min (Special Edition: 165 min)

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp. (Falcon)

Mishqo

Trailer prešpikovaný akciou a dychvyrážajúcimi scénami. That's all what you'll get. Prvú hodinu a pol mi to pripadalo, že sa to strašne vleče a prakticky sa tam nič nedialo, okrem milostného handrkovania sa o tom či vlastne spolu budú alebo nie a ako také predstavenie hlavného záporáka Electra. Do záveru napchaté asi všetko - akcia, napätie, emócie - keď vám behom krátkeho rozpätia naservírujú všetko na čo ste tú predchádzajúcu hodinu a pol čakali. Krátke šteky Goblina a Rhina ma sklamali. Ničmenej Emma a Andrew sú stále perfektní a je radosť na nich pozerať, humoru je tak akurát, o krásnom vizuále snáď ani netreba hovoriť a hudba šupová (Hans Zimmer a Pharell - netradičná dvojica vytvorila netradične úžasný soundtrack). 70% (a to mám možno nejaké to oko prižmúrené) ()

Imune

Do kina jsem na to šel s tím, že uvidím pořádnej audiovizuál a odreaguju se. To se mi naštěstí docela splnilo, i to 3D za to stálo. Ale pro spider-nadšence je to sebevražda. Scénář, herci, příběh... Všechno úplně mimo klasickýho spidermana. A tím mimo určitě nemyslím "lepší". 55% ()

MikeZ

Ještě horší než jednička. Tam to začalo sračkovatět až s příchodem komiksových kravin, tady se jede šusem dolů už od začátku. Celé je to snůška těch nejohranějších klišé, dokonce i na proti sobě letící letadla a uhnutí na poslední chvíli dojde. Electro alias Edward Nygma z Batman Forever je trapná karikatura s dementní motivací. Samotný Spajdrmen je hňup a jeho romance s Gwen je nesnesitelná. Pořád dokola převařovaná voda, ani špetka invence. Tenhle pavouk my měl někam zalézt a pěkně chcípnout. 4/10 ()

drake31

Prvotné ohlasy ktoré hlásali že druhý The Amazing Spider-Man má byť tým čím bol The Dark Knight pre Nolanovského Batmana, boli vyvrátené kritikmi hneď po premiére, a obyčajným filmovým nadšencom sa toto pokračovanie relatívne páči. Kde je pravda a na koho stranu sa pridám ? Musím povedať ... nie som extrémne nadšený z druhého pokračovanie robootovaných Spideyho dobrodružstiev v New Yorku. Nebudem sa prieť s hodnotením vizuálnych efektov. Tie sú bravúrne, rovnako ako akčné scény v ktorých sú použité, a Hans predviedol naozaj skvelú hudobnú show (Spidey tú pieseň možno rád nemal, ja som ju naopak zbožňoval). Mojim problémom je že Sony zašlo až príliš ďaleko s vytvorením ich univerza. Snažili sa predstaviť príliš veľa charakterov, snažili sa o akože temný tón, snažili sa implementovať do filmu veľa rozličných vecí, čo napokon vyústilo v poriadny nesúrodý a vôbec nie chutný guláš. Problémy som ja osobne začal badať už od trailerov. Neberte ma zle, trailery vyzerali úžasne a tešil som sa ako malé decko až na to zájdem do kina. Lenže Sony móóóóóóóóóóóóóóóć tlačilo na pílu. Dostávali sme moc propagačného materiálu. Taký trailer, hentaký trailer, tu je spot, tu je ďalší, a ešte jeden, obrázok sem, obrázok tam ... Sony silou sa silou mocou snažilo predať svoj produkt, až som bol z toho unavený, a ani sa mi do kina ísť nechcelo pretože už som mal pocit že som videl takmer celý film, len z týchto "kúskov". Plus sklamanie nastalo v momente kedy scény z trailerov, ani neboli vo filme. Najväčším problémov filmu sú podľa mňa postavy. Nemajú žiaden rozmer, sú mdlé nezaujímavé a nebyť niektorých hercov (Emma, Dane, Jamie) asi to do konca nevydržím. Absolútne ma nezaujímalo kto ako skončí, možno len Gwen Stacy, avšak to sa jednalo hlavne o sympatie nie tak ani k postave ako k Emme Stone. Zaporákov je zbytočne veľa, a tvorcovia sa mali sústrediť radšej na iné aspekty príbehu - rozvinúť to niekde kde by to záležalo tu a teraz, a nenastavovať svôj a mindset divákov na budúce filmy. Bombasticky vizuál a Emma Stone pre mňa osobne zachraňujú druhého Spider-Mana (žiaľ to nie je naopak) od horšieho hodnotenia. ()

Petr23

Zlatá trilogie od Raimiho... Už předchozí Amazing spider-man mě hluboce zklamal a bohužel ani jeho pokračování mi radost rozhodně neudělalo. Stupidní dialogy, předvídatelné chování postav, které jsou ke všemu nevěřitelně ploché a nezajímavé. Hlavní postava spider-man se zde většinu filmu chová jako labilní třinácka, a nedokáže řešit nic jiného než svůj vztah s Gwen.. Tomuto problému zde bylo navíc na můj vkus obětováno příliš mnoho času.. Proč musí být většina komiksových filmů postavena na akčních scénách a romanci hlavních postav? Jednomu superhrdinskému filmu se to povedlo, a to Kronice (z níž mimochodem přichází její hlavní hrdina sem a ztvárnil zde jednu ze záporných postav). Co se týče záporáků, nemám nic zvlášť proti, jen sem byl zklamán především z nenadálé, a ne moc logické proměně Electra. Harry, jehož ztrárnil Dane DeHaan byl zahrán výborně, jen mu bylo věnováno příliš málo času na projevení. Plus si zaslouží vizuální stránka (bleskové efekty), efektní kamera a s ní spojený střih. Bitva s Electrem byla jedna z povedenějších. ()

Timak

Vůbec mě to nebavilo. Ani trochu. Děsný. Poslední 2 minuty byly super. Jinak hrozný a děsný. To jsem ale už myslím říkal. Sony by se na to mělo vykálet a vrátit to MCU. Jinak to nevidím. Jo a Green Goblin byl boží ()

Sany33

V podstate ide o peknú plynulú akčnú jazdu so sympatickým superherom na jednej strane a s množstvom good enemy na strane druhej. Ak si to všetko ešte podtrhneme pekným milostným príbehom a rozorvanou osobnosťou Petra Parkera, dostaneme dosť dobrý film Marvelovskej kvality. Popravde čakal som, že Jamie Fox dostane ako Elektro oveľa viac priestoru ale v konečnom dôsledku, tak ako prišiel na scénu, tak aj zo scény odišiel. Aspoň ponúkol viac priestoru Goblinovy, vďaka ktorému môžeme očakávať srdcervúce pokračovanie o odlúčení dvoch najlepších priateľov.... A nezabudnime, že tesne pred poslednými titulkami sa nám predviedol aj Rhino, ktorého ale Spídy odfajčil za menej ako 3 minúty. Jednoducho v novom Spider-manovi sa je na čo pozerať a milovníci dobrej akcie s prídu na svoje. Príbeh tu nie je iba na okrasu ale ani sa netlačí do popredia aby bránil plynulosti. Navyše krásna Emma Stone posúva tento film hneď o dve ligy vyššie. 81% ()

VanTom

Je k neuvěření, jak moc se mi za ty dva roky vykouřila jednička z hlavy. A dvojka ji bude brzo následovat, protože takhle matný a neosobitý vysokorozpočtový komiks aby jeden pohledal. Akce je hrozně málo (ale zase stojí za to), záporák nemohl být nudnější, stejně jako romantické, kamarádské, rodinné pletky fádně vyplňující dlouhou stopáž; o nechtěnou zábavu se tak (ne)starají spíše lepkavý patos a naivita (letadla na kolizním kurzu, malý Spider-fan). Vizuálně vytříbené, trikově perfektní a hudebně úžasně funkční, tím však těžko omluvíte přítomnost pouze jednoho skutečně silného momentu (ano, myslím ten legendární). ()

fefee

Ďalšia klasická "Marvelovka" s krásnimy efektami čo pozrieť sa dá ale rýchlo na to zabudnete...a dokonca Vám to ani nevadí. ()

pravdovravny

Pýtate sa prečo za 5 hviezd? Vtípky sú síce infantilné,ale nie sú rušivé. Kvalita obrazu je na vysokej úrovni ako aj zvukové efekty. Najväčší dôvod prečo 5 je ten, že u tohto filmu si myslíte, že viete čo sa stane, ale stane sa pravý opak! Moment prekvapenia je to čo tento komixový film odlišuje od svojich kolegov!!! Výtku by som mal k hroznému scenáru.:) Ten ich rozchod bol trapas v scenáristickej terminológií. ()

JohnSmith

Tak po trikové stránce to byla naprostá paráda. Dějově to taky nebylo špatný, ale mladej Osborn je strašně divnej. A hlavně dlouho se jen žvaní a vyznává láska a pak se teprve něco děje. Docela jsem byl překvapený, že záporáci Giamatti a Foxx, kteří se na plátně dvakrát neohřejou, vzali takový štěky. ()

Brandon

Jo, jo, jo, tenhle Spajdy se rozhodně povedl. Pořád trvám na tom, že mi byla sympatičtější Raimiho dvojka Maguire & Dunst (snad i proto mě velmi potěšil závěr), ale musím uznat , že po odpuštění pár pitomostí chlapci udělali chutnej popcorn biják, s vtipem, dobrou muzikou a good feelingem. 3,5* ()

Danny F.

Čekal jsem trochu zralejšího a vyspělejšího Spider-Mana. Pro mě je toto pokračování spíše digitální dětská pohádka. Vizuál dost nápadný a okatý. Boj s ''elektronkem'' dost nezaujatelný a pro mě trochu i nudný. Celkem je film poslabší od předchůdce, ale dalo se na to přes menší zklamání koukat. 80% ()

lykan9

Mě osobně se tento Spider-man nejeví zase tak zlý. Je rozhodně lepší než Spider-man 3. Je pravda, že už má mnoho nedostatků, ale myslím si, že ještě jeden film by si zasloužil před dalším restartem. To se mi bohužel nesplní, tak nezbývá než se těšit na opět novou verzi. ()

Unnamed

Trvalo mi 5, resp. 3 roky zhlédnout oba díly The Amazing Spiderman. A upřímně nechápu co se stalo, že se mi druhý díl tolik líbil... tedy chápu - konečně ze mě dokázal dostat nějaké emoce, postavy nebyly tak otřesné, dialogy snesitelné, a akční scény vypadaly o 1000 % lépe. Ano, byly tam díry ve scénáři, nelogičnosti, ale asi mi relativní srovnání obou dílu a nelibost jedničky k pozitivnímu hodnocení stačilo. Andrew a Emma k tomu mezi sebou měli opravdovou chemii a upřímně mám postavu Gwen Stacy mnohem radši než Marry Jane Watson. Snad mi "nadšení" z filmu vydrží i na další zhlédnutí.Slabší 5* ()

Lukyn007

Asi největší film o Spideym, ale to neznamená, že také nejlepší. Webb to má sice v rukou, o tom jsem přesvědčen, ale příběh a záporáci jsou tak odfláknutí, že mi z toho jde hlava kolem. Nic to však nemění na tom, že trio Stone, Garfield a DeHaaan ve svých rolích září. To je však jediná věc, kterou můžu vyzdvihnout. O čem dalším psát? Je pravda, že efekty se oproti trailerům trochu zlepšily, ale i tak si místy připadáte jako v nějaké videohře. Akční scény ujdou. Dokonce mi přišlo, že ze Spideyho tvůrci udělali Action Mana (pamatujete na něj?), který během zlomku vteřiny vyřeší asi 10 zapeklitých situací. To už bylo na mě moc. Stejně tak chování Parkera v kostýmu, kde se opět chová jako naprostý hovado. Další problém jsem měl s "přátelstvím" Harryho a Petera. Mladej dědic Oscorpu se vrátí po osmi letech a najednou jsou s Parkerem zase nejlepší kamarádi? To nezbaštim. Leda kdyby bylo jméno Harryho zmíněno v prvním filmu, což však nebylo. A co ten konec? To byl taky pěkný úlet. A když mám zmínit další věc, co mě docela štvala, tak musím zmínit hudební podkres. Zimmer úplně ignoruje Hornerovo téma, které sice nebylo bůhví jak super, ale o mnoho lepší než to Zimmerovo bylo stoprocentně. Všude samá elektronika. Vážně, tohle se mi nelíbilo, a to jsem Zimmerův fanda. A na začátku filmu jsem si vzpomněl na Redaktorovu větu (Raimiho větu) ze Spider-Mana 3: "Tohle může být konec Spider-Mana." 40% ()

Evandulik

Veľké sklamanie. Ono to ani nevyzerá ako film o Spidermanovi pomaly, ale ako nejaká divná zmeska muža s maskou. Prvá polka, ktorá je romantická pofidérnosť, hodina a pol(!!!!), dala by sa zostrihať na 30 minút bez väčšej ujmy na kráse. Finálny súboj tiež dosť slabý, ako aj motív zloducha. Pomyselné plus, ktoré vytiahlo pavúka na 3* je pre mňa scéna pádu(bez zbytočných spoilerov). Už by zo Spidermana chudáka mohli prestať žmýkať peniaze. Pyžamo v Lidli s jeho gebulou si teda nekúpim. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

01.10.2020

V Sony chystají další pavoučí spin-off

V Sony chystají další pavoučí spin-off

23.03.2017

Minulý týden jste se dozvěděli, že dostane vlastní film Spider-Manův protivník Venom, a teď tu máme další projekt, který má rozšířit nový pavoučí vesmír. Scenárista Chris Yost (Thor: Ragnarok) dostal… (více)

Venom se znovu chystá do kina

Venom se znovu chystá do kina

17.03.2017

Vesmírný symbiont, který „posedne" Spider-Mana a posléze se stane jeho velkou nemesis, už byl na velkém plátně dvakrát. V závěru pavoučí trilogie od Raimiho jste ho určitě viděli, na konci Amazing… (více)