Hobit: Bitva pěti armád

• USA The Hobbit: The Battle of the Five Armies (více)

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel. (Warner Bros. CZ)

Desmi

Jacksonův svět se tomu Tolkienovu vzdaluje, od Společenstva prstenu až k poslednímu dílu Hobita, čím dál tím více, ale srát na to. Je to jízda a vizuální porno. Když už v Cinestaru vyrvu tři kila za film, kterej si jinak můžu stáhnout, chci se bavit! A bavil jsem se. Celkem. ()

phil22

Při natáčení rozšířené verze se vyskytl problém Christopher Lee zemře, a jeho dvojníka se Peter Jackson pokusil upravit šedým pláštěm kolem ramen, při scéně v Dol Gulduru. Rozšířená verze v boji o město se změnila když Radagast (Sylvester McCoy) dal Gandalfovi (Ian McKellen) svou hůl tehdy byla větší měla jiný tvar a chyběl v ní krystal. ()

Ironhead

Krom vseho jineho jsem tu naprosto nepochopil, proc trpaslici kolem Thorina a predevsim on samotny celou dobu v hore chodi v tezke platove zbroji a kdyz konecne vyrazi do bitvy, celou ji vsichni komplet odlozi a utikaji bojovat jen v kozenejch kabatcich a lehke krouzkoe zbroji... WTF?!? To je nejak naopak, ne? :_) ()

kolly13

Ne tak propracované jako dvojka (CGI), ale strhující. Často jsem se zasekl a měl bych otázky na logiku děje či konání postav. Ale jinak očekávaná podívaná. ()

Sharkman

Paradni zaver, kdy se velkolepe ukazuji typicke vlastnosti jednotlivych ras, individualni cini hlavnich postav, diky kterym se opet podari porazil ZLO. Jackson opet uraduje a ve svete filmu nic podobneho neexistuje. Spravne pochopeni knihy a skvele filmove zpracovani. Tolkien by byl potesen. ()

MiniRecenze

Už od prvního záběru je jasné na co film vsází.Vaše uši si toho moc za celou délku filmu nevyslechnou,ale Vaše oči budou koukat na epickou podívánou.Takže mluvím o vysoké technické stránce.Mínus dávám za "pohádkovější"kulisy a kostýmy.A jak už název napovídá,vše se točí kolem bitvy a zbytek je jen omáčka.Pro někoho může být únavné sledovat dvě a půl hodiny dokonalý vizuál s minimálním dialogem. VIZUÁL!!! ()

J.Bakhita

Viděla jsem to už před nějakou dobou, ale i tak mám z toho filmu stále špatný pocit. Sám o sobě byl dobrý a nechyběly tu ty pravé epické scény, herci lepší než dřív, speciální byla i zápletka s Thorinem, ale... jinak další výsměchy fyzikálním zákonům, na vztah mezi trpaslíkem a elfkou asi už nezbyly peníze rozpočet (nejspíš byl utraceny za účesy krále elfů...), pečlivé vybrání všech sympatických postav a jejich následné zabíjení bez absolutní naděje či nějakého smyslu. Knihou Hobit byl tenhle díl nebyl tenhle díl už ani inspirován... snad tu byla jen základní kostra, aby praví "Tolkienovci" neměli naději na žalobu. A ještě jedna věc........mečem se prostě vrhat nedá! Smiřte se s tím nebo ne, ale mečem nevrhnete, ani jako Lancelot! Legolas prostě nemá fyziku rád... ()

Murmand odpad!

Všechen svůj odpor jsem vyčerpal na předchozích dvou dílech. Tady už zbyla jen rezignace. Z jednou vydojené krávy mléko už nepoteče. ()

Sunwheel

(Po zhliadnutí kino verzie) Posledným dielom Hobita dokázal Jackson dokonale zatĺcť klinec do rakvy úžasnej púte všetkých (ne)fanúšikov Tolkienovho univerza. Utrpenie, ktoré budem v budúcnosti s absolútnym pokojom ignorovať pre moje vlastné potešenie. Toto dokáže spasiť len veľmi obohacujúca rozšírená verzia. Prosím...! ** (Po zhliadnutí rozšírenej verzie) Výsledné číslo musím poupraviť. Spasenie nastalo a rôzne vsuvky spestrili film natoľko, že sa dá hovoriť o zážitku. Plné hodnotenie skutočne kazí tá až moc preafektovaná digitálna bitka, ktorá ale pôsobí epickejšie oproti pôvodnej verzii. ()

Lukys

Začátek filmu je perfektní. Benedict Cumberbatch tu znovu ohromuje svým zmutovaným hlasem a díky tomu se mi začíná líbit víc než většina postav ve scénách. Nebudu ale prozrazovat víc a jdeme dál. Po fajn začátku děj pokračuje pozvolných tempem plných dialogů, jen abychom zjistili co se děje divného s Thorinem. Po půl hodině to, ale nabere obrátky a začne to. Na místo dění přijíždějí elfové, kteří vydírají trpaslíky kvůli bohatství, když v tom dorazí další armáda, trpaslíků a náhle i armáda skřetů a můžeme začít! Celá bitva, kterýá zabírá půlku filmu má dění na rozdávání, akčních scén je dostatek, tak co se sakra pokazilo? I přes epickou bitvu necítíte v ději nějaké větší emoce nebo co by Vás opravdu bavilo. Nebo napětí...cokoliv. Vidíte velkou partu lidí, skřetů, trpaslíků a elfů co se řežou dál a dál a ve městě se odehraje pár scén na, které se aspoň dobře dívá. Chybí mi tu nějaká strategická logika, jako v Pánovy Prstenů v bitvě u Minas Thirit. Navíc celý dojem z bitvy kazí nevtipný a proto i zbytečný humor, který tam moc nepasuje. Až ke konci, kdy dorazí druhá armáda skřetů a sledujete finální boj Thorina s hlavním záporákem, který ve Vás vyvolá aspoň trochu napětí se to zlepší, i když stejně už tušíte jak to dopadne. Poté následuje emocionální a trochu posmutnělý konec, kdy i přes to co se Vám nelíbilo, neudržíte slzu a uvědomíte si, že toto je nejspíš opravdu naposled. Rozloučení Bilba s Gandalfem by mohlo být více dojemnější, ale ujde. A když znovu zříte Hobitín, tak si řeknete: ,,Ale zas tak strašný to nebylo no..." Alespoň někteří z Vás. To bylo k ději všechno. Efekty v tomto filmu tentokrát moc nebodují. Když se podíváte na pozadí, uvidíte jak na tuto dobu to vypadá dosti okatě uměle. O to horší je, když zjistíte, že armáda elfů je totálně udělaná ze zatracených počítačových animovaných klonů. Ano...při bitvě možná ta animace nezbytná je, ale když nehybně stojí několik lidí v řadě a nic nedělají a je každý stejný jako druhý...to opravdu nepotěší. Hudba je také spíše zklamáním. Nejvíce je jí v scénách s drakem a na konci. Vybavuji si ještě jednu bezva skladbu při výběhu trpaslíků s hory ( Sons of Durin ), ale to je všechno. Maximálně potěší závěrečná píseň The last goodbye od Billa "Pipina" Boyda. Takže...začátek dobrý, poté trochu nuda, bitva epik, ale celkově neudělá moc dojem, efekty nic, hudba až na závěrečnou píseň taky nic moc...aspoň máme povedený konec. Hodnocení: 7,4/10 ()

Kozlowski8

Hobiti, Elfové, armáda železných rytířů, lidé z vypáleného Jezerního města a Skřeti - ti všichni se setkávají u Osamělé hory, kde je ukryt obrovský poklad po zabitém draku Šmakovi... Krásná vizuální podívaná, velká dávka napětí, krásná hudba. Dlouhou stopáž ani nelze kritizovat, protože těch 140 minut utíká velice rychle. 85%. ()

RyonMathrin

A stejně jako u prvního a druhého dílu: Jak udělat z útlé knížky továrnu na peníze... Zbytečně natažené, splácané, akce za každou cenu. Šlo by sestříhat na méně než polovinu času a zážitek by byl stejný. Ne, vlastně lepší. Dorazila mě vykradená Duna (ano, písečné červy jsem opravdu nečekal, ale pak se to nemá odkazovat na Tolkiena). A asi hodinový zbytečný souboj Thorina a Azoga. Azog musel být asi totální měkota, když musel Thorina praštit tolikrát a ten pokaždé znovu vstal... JEDINÁ scéna, která film vylepšuje: zaklínání Galadriel v Dol Gulduru, kterým zahání Saurona a jeho Prstenové přízraky. (ti, kteří znají Silmarillion a tedy temnotu Saurona i Morgotha, mi jistě dají za pravdu). Dokonalé, přímo kulervoucí. Přesto nevylepší již vyjmenované nedostatky. 2* maximálně. ()

Leb_Halabala

Achjo, tendle film jsem docela omylem zahlíd v televizi, tak jsem si řek, že mu dám šanci. Udělal jsem chybu. Tendle digitální paskvil se opirá jen o CGI a úplně vynechává vše, co by skvělé na Pánu Prstenů. Prostě cut scéna z počítačový hry natáhnutá na 3 hodiny, jejichž vrcholem je pohled na absurdního zlobra s palcátama místo končetin a Legolase odolávajícího gravitaci. Totální filmová abominace, která Vás přinutí myslet na sebevraždu. Po shlédnutí záběrů z natáčení se ani nedivim, že z toho vzniklo digitální dílo bez ladu a skladu. ()

HennessyVSOP

Výprava dostala zaslouženě epický konec, viděno opět v prodloužené verzi. Asi paradoxně nejlepší bojová scéna je hned v úvodu, kdy v Dol Gulduru je na plátně Saruman, Elrond a Devítka zároveň. Kromě toho jsou ale všechny ostatní části filmu zvládnuté velmi dobře. Bitva je v podstatě autorská adaptace, protože v knize je asi na dva odstavce,a myslím že se podařilo ji udělat dostatečně zajímavou na svoji stopáž, aniž by kopírovala jednu ze dvou hlavních bitev v LotR. Herecky je to zvládnuté opět dobře, především ze strany Thorina, jedinou výhradu mám k Alfridovi, nicméně zadostiučiněním je prodloužená scéna, kde je jeho spektakulární smrt. Mimochodem v prodloužených scénách je jízda na bitevním voze, která je rovněž extrémně zábavně pojatá a opět se valná většina humorných scén váže na usekávání hlav. Konec je narozdíl od Pána Prstenů mnohem rychlejší, což byla vždy moje jediná výtka k trilogii a svižnější zakončení filmu je mnohem příjemnější. Skvělá trilogie filmů, která z banálnější knižní předlohy dokázala vykřesat velmi důstojný sequel k pro mě nejlepšímu filmovému a knižnímu dílu všech dob. ()

Skylwalker42

Do třetice....bože, bože, bože... to je asi ten nejzbytečnější film v dějinách kinematografie. Natočilo se to jen proto, aby se zde všichni poprali. A zas ten otravný Legolas. Ty jeho mostní kreace - co to jako bylo? Ale potěšilo mě, že mu konečně, ALE KONEČNĚ došly šípy! Naprosto nelogická fyzika - jak ten ultrabosovský skřet z té vody asi vyskočil???? To nemohl zůstat pod vodou - záběr na něj skrz led byl docela cool. Jedna hvězda za krásnou Evangeline Lilly a druhá za samotný nostalgický konec, který dojímavě navazuje na Společenstvo. Ale všechno ostatní je zde naprosto špatně. A samozřejmě gigantická lavina CGI. Peter Jackson nemá soudnost. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin