poster

Hobit: Bitva pěti armád

 • anglický

  The Hobbit: The Battle of the Five Armies

 • slovenský

  Hobit: Bitka piatich armád

 • anglický

  The Hobbit: There and Back Again

  (neoficiální název)

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2014, 144 min (SE: 164 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Skejpr
  **

  Zklamání na celé čáře... Samostatně naprosto nefunkční film, který, namísto aby zaplácl zbytečnost a nataženost druhého dílu, z něj vlastně dělá majstrštyk, když sám přebírá tuto úlohu. Ignoruje jakoukoliv dramaturgickou výstavbu filmového díla a je jen nezkoordinovaným sledem na sebe nenavazujících scén. Jackson pořád zvládá psychedelii a dokáže udělat zajímavé situace, nicméně jednotlivé scény u sebe drží jen silou dobré vůle a v důležitých momentech se zabývá naprosto bezpředmětnými situacemi, které nemají nic společného s předlohou a v horších případech ani s emocemi, nebo nedej bože nějakými charaktery. Katarzi nečekejte... Sorry... Bitva pěti armád není dobrý film...(11.12.2014)

 • Djoker
  ***

  Patřím mezi ty, kteří v myšlenkách roky tlačily Jacksona k tomu, aby Hobita natočil, takže přílišné kibicování si odpustím, ovšem moje rozporuplné pocity zůstaly i po závěrečném dílu. Hodnocení Neočekávané cesty u mě hodně ovlivnilo nadšení z faktu, že do toho Jackson skutečně šel, i když mohl vlastně pouze ztratit. Šmakova dračí poušť už byla regulérní zívačka, u které jsem trpěl jak zvíře a Bitva pěti armád je na tom podobně. Na rovinu, ty pětihvězdy tady nevěřím nikomu. Je tam jediná scéna (Za krále!) aspirující svojí gradací a vydolovanými emocemi v divákovi alespoň na částečné vyrovnání se první trilogii a to je málo. Navíc trochu selhává i další důležitá složka, kterou je hudba. Natočení Hobita právě Jacksonem však mělo svůj smysl. Nikdo jiný by z toho lépe nevyšel a po letech budeme všichni rádi, že si ještě před největším příběhem všech dob budeme moci dát malý předkrm od stejného tvůrce.(9.6.2015)

 • novoten
  *****

  Cesty vedou dál a dál pod mraky i hvězdami, ale ten, kdo cestoval, teď se domů vrátit smí. Pro někoho salva počítačových triků, pro dalšího příjemná dobrodružná jízda, pro jiného válečná řezanice bez přidané hodnoty. A pro mě pohádka předcházející Pánu příběhů, tvořící sama jedno velké nezapomenutelné vyprávění. Peter Jackson je i tolik let po Společenstvu jako Peter Pan. Jako kluk, co zůstal ve svojí zemi Středozemi a odmítá vyrůst. A jen díky němu působí Bilbo jako ten nejlepší kamarád, Gandalf jako nejmoudřejší mentor a Thorin jako ten pravý ústřední charakter, se kterým stojí za to prožít každý švih mečem nebo mrazivý nádech. A v jeskyni, v Jezerním městě, na bitevním poli, v horách i v Kraji jsem zas a znova poznával, že jejich svět je i můj a že moje očekávání nejenže byla naplněna, ale i bez potíží překonána. Dvě trilogie dnes konečně vytvořily samostatnou hexalogii a já v ní chci zůstat už napořád. Takže ještě jednou... V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit.(27.12.2014)

 • kulyk
  ****

  Tak se nám pan Honit Půlpytlík zase docoural dom, aby pokračoval ve svém životě ortodoxního panice. Vše je, jak má být. Legoland vynalezl pro Středozem tetris, na hlavičku pošukaný Pavéza prozřel v tu správnou chvíli, tedy jej ještě zvládneme milovat, než se nechá píchnout jako definitivní amatér a ten retard v ušance se opět dokázal přisrat do děje i se svými kouzelnými hlodavci, neboť chtěl udělat slečně Jezinkové radost. Poslední díl byl vskutku epický, přesto nemohu než zopakovat, že dělit ucelený příběh do tří přetažených částí, nadále jej pak drobit řadou autorem nezamýšlených odboček, jako je zmatek v sexuálních deviacích jakési elfice či absolutně zbytečné blbnutí prstenáčů na temném hrádku, nebyl nejlepší nápad. Ale, ať nežeru, tentokrát za čtyři, z radosti, že to už máme za sebou a Džeksn nedokázal storku proložit ještě větším množstvím chujovin. Btw. - všimli jste si mravního ponaučení, že? Peníze jsou zlé. Okamžitě mi je odevzdejte, než sežerou vaše duše! Ať je z vás nemusím mámit na tři roky rozpliznutou pytlíkovinou.(16.1.2015)

 • gudaulin
  **

  Takhle nějak si představuju naplnění slovního spojení "digitální mor". Peter Jackson snaživě vykrádá sám sebe a ukazuje, že ve jménu finančních zisků je schopen klesnout hluboko. Už první díl Hobita ukázal všechny jeho slabiny, vycpávání děje vatou, neschopnost vést smysluplně dějovou linku a třetí díl to už jen završil. Kdo má rád atrakce, ten si jich užije, ale já cítil ke konci už jen rezignaci a znechucení. Celkový dojem: 40 %. Nevím, jak by starý pan Tolkien reagoval na Pána prstenů, ale u téhle srajdy by ho jistě trefil šlak...(13.5.2017)

 • Ian McKellen

 • - Natáčení probíhalo v Pinewood Studiu ve Velké Británii a na Novém Zélandu. (Terva)

 • - K výrobě všech masek bylo zapotřebí 4 tun silikonu. (cm hardy)

 • - V knižnej predlohe je napísané, že hobitiu chôdzu nikdy nie je možné počuť. Vo filme však môžeme celkom zreteľne počuť Bilbove (Martin Freeman) našľapovanie. (canucks333)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace