Vetřelec: Covenant

• USA Alien: Covenant (více)

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. (Cinemart)

segovesus

Přemýšlel jsem jestli na to jít, zvědavost zvítězila. No, polovina ženských postav jsou mega krávy a pak je tam jedna, o které od začátku víte, jaký bude její osud a jedna, která je nahá ve sprše. Jakmile si tam někdo zapálí tak umře, protože kouření škodí zdraví a způsobuje smrt, to se ví. Další věc, která je smrtelná ve filmu, je stupidita posádky. Vetřelec vlastně zachraňuje matku přírodu, které tito lidi proklouzli přirozeným výběrem. Zajímavá je jen linka a atmosféra kolem dvou Androidů, ovšem ani zde scénář nezklame a je předvídatelný jako seriál Ulice. Takže žádné rafinované zápletky, ale jen řemeslně odvedené akční sci-fi, ve kterém je vše, co ve Vetřelci má být. ()

Eywa11

Aj napriek tomu, že naivita ba priam tupota niektorých členov posádky mi dvíhala krvný tlak, napriek tomu, že sám votrelec mi tlak vôbec nedvíhal.... len ďalšia ustrica behajúca hore dole (prečo väčšina ufóncov vyzerá jak morské plody?😀) + plus jeho samotné zrodenie vyznievalo skôr funny... napriek tomuuu sa mi to páčilo kurňa!!! SPOILER! A myšlienka, že zlosynskú zubatú ustricu AKA votrelca stvoril robot, ktorého stvoril hjúman, aby hjúmana zabila sa mi páčila mucho gusto!!! David ty hovadó!!! 😀 ()

heavy66

Když si povídal Fassbender s Fassbenderem a hráli spolu na flétnu, bojoval jsem v kině s dřímotou. Akční scény nebyly špatné, jen ta tetka v hlavní ženské roli byla úplně o ničem, přitom režisér prý odmítl Rebeccu Ferguson, nechápu?! Nejlepší scéna byla ve sprše, v podstatě jsem si přál, aby už je xenomorf všechny oddělal a mohlo to skončit. Průměr, spíše směrem dolů! ()

Raskoslav

I přes nízké očekávání jsem byl zklamán. Pokud chtěl Scott filozofovat o umělé inteligenci, neměl do toho tahat vetřelce čistě skrze marketingový tah, aby se na to přišlo do kin podívat více lidí. To úžasné na vetřelci vždy bylo to, jak byl obklopen mlžným neznámem, což atakovalo náš základní pud týkající se strachu z neznámého, v tomto případě ještě navíc z něčeho mimozemského. Tyhle pocity jsou ale nenávratně pryč, scény z vetřelcem jsou nudné, předvídatelné, nezajímavé a hlavně nenapínavé a bez sebemenší šance strach z neznámého vůbec spustit. No dobrá, tak vlastně jde o samostatné scifi s nějakým zaměněným názvem a snahou o vysvětlení původu vetřelce (o něž teda nejspíš nikdo nestál) jenže i to samotné scifi je pro mne zklamáním. Demence postav je na tak vysoké úrovni, že snad ani nestojí za zmínku. Nebo ne stojí - vážně půjdu na naprosto neznámou planetu jako tlupa skautíků bez skafandru? Nehledě na možnost bakterií, radiací a kdo ví čeho všeho dalšího se pak nedá divit, že jim lítají vetřelčí zárodky do těla všemi možnými řitními otvory. Avšak kapitán riskující kolonizační posádku několika tisíců lidí a embryí jen aby se ujistil, jestli jeho ženuška náhodou neni pod drnem je taky další moment, kdy vlastně celému komparzu (z nichž nikdo naprosto neměl sebemenší špetku mých sympatií) přejete, aby je fakt všechny pozabíjeli co nejrychleji. Otázky ohledně víry jen tak hozené do éteru, bez odpovědi, to samé pro spekulace umělé inteligence ohledně sebe sama. Za mě naprosto zbytečný film. Hvězdička navíc za Fassbendera, který jako jediný držel mojí pozornost před apatií. ()

moviefan4

Film je v celku dobrý. Kamera,dej,hudba a gore boli super. Alien aj ked bol digitálny nebol zlý ale už nemal také čaro ako pôvodný. Strašne mi vadilo že Aliena sme si mohli užiť strašne málo ale aj za tu chvíľu spravil svoju ,,robotu" na jednotku. Kamera: Zábery boli naozaj prekásne a mňa pohlitili hneď. Zábery či už vo vesmíre alebo na planéte boli proste prekrásne a mega sa mi páčili, však cez krásnu kameru ma vtiahol dej naplno. Dej: Príbeh nadvezujúci na Prometheus bol super. Dozvedel som sa vela o pôvode Aliena a naozaj cesta k dopracovaniu sa starého dobrého čierneho Aliena bol pre mňa super. Príbeh mal tú správnu atmosféru a dynamiku ale musím podotnúť že ma príbeh správne chytil až od polovice filmu. Nemôžem si pomôcť ale musím to prirovnať k Rogue One lebo tam dej ból pre mňa tak isto aku tu zaujímavejší až v druhej polovici filmu. Hudba: Potešila ma známa hudba z pôvodného Aliena a tiež bola dobre zvolená ku filmu, s každým krásnym záberom a správne zvolenou hudbou chytal film tú správnu dynamiku. Gore: Perfektné krvavé scény ktoré ma zahriali pri srdiečku boli pre mňa velké plus. Ja som za film ako celok velmi spokojný a vôbec som nebol sklamaný, zaslúžené 4* bez debaty. ()

matolos1

Dávid, tak keď už sme tak čistou náhodou narazili na tú tvoju krásnu planétu, ktorú sme podrobili veľmi odbornému prieskumu, mohol by si nám niečo o sebe povedať nech tu nevyzeráme ako banda neschopných idiotov. ()

Jack_Henkel

Tak já nevim, měl sem za to , že alien je výtvor inženýrů, jak to naznačila jednička a on si je v jeskyni splácal pomatenej Dejvid. Inženýrů si navíc ve filmu moc neužijeme, čekal sem, že se to bude točit kolem hledání a konfliktu s nima, takže hledání ráje doktorky Shawové asi nedopadlo podle jejích představ. Šarvátky s obludkama dobrý, ikdyž že by za 100 let používali současné M4 a AUGéčka ? ()

M.Šalda

Alien: Covenant je pro mě remakem původního Vetřelce s tím, že zde byly použity prvky, které Scott buď kdysi zavrhl, anebo ve vetřelecké tetralogii představovaly „nescottovský“ přístup. Na prvním místě se jedná o Goldsmithovu hudbu, jež Scottovi v roce 1979 nebyla dost dobrá, tudíž mu ji nechal přepracovat. Spousta hudebních tracků tak zůstala pouze na soundtracku a ve filmu se nikdy neobjevily. Už Prometheus naznačil, že lze původní Goldsmithovy skladby recyklovat a uvést v život přímo na plátně. Pro Covenanta je pak příznačné, že je jimi podkreslen prakticky celý film. Tam, kde zazní nějaký výrazný motiv, jedná se zejména o kdysi vyškrtnuté Goldsmithovy skladby, které Scottovi náhle přišly vhod. Stejně jako tvůrčí styly Scottových následovníků ve vetřeleckém universu, jež činily každý díl jedinečným a neopakovatelným. Překvapí proto, že se Scott nechal ovlivnit Cameronovým rukopisem (výsadek na planetu), Fincherovým stylem (plamenně podbarvené scény s filozoficko-náboženskou hloubkou a s anticko-renesančním podbarvením, které doprovázejí Davidovy tvůrčí ambice), ale i Jeunetovým pojetím masivního vetřelce (kde je Gigerův humanoidní, s okolní technikou splývající tvor plánující s rozvahou každý svůj krok?) či panoptikem hybridních stvoření odkazujících na Vzkříšení. Zapomněl snad Scott na svůj osobitý styl, jímž se vyznačoval jeho původní Vetřelec a rozhodl se vzdát poctu tvůrcům sequelů svého původního filmu? Myslel jsem si, že by to mělo být spíše naopak… ()

Mr.Keli

Nejslabší NE-vetřelec - přitom slabší než prometheus, ten alespoň nabídnul epické scény (crash lodi, stvořitele) - ale tady nenajdeme nic co by stálo za zhlédnutí a vysvětlení původu vetřelce moc nedává smysl, za mě 35% ()

RobinPM100

Shlédl jsem a musim konstatovat, že opět se zas dav jen svez na vlně hejtu. Je to výborný Alien film? To úplně není. Je to sračka? To už vůbec ne. Je to podařený film někde na pomezí mezi Alienem a Prometheem. Prometheus měl dva nejsilnější elementy, inženýry a Davida, zde zbyl jen David, tudíž zcela logicky u mě film nedosahuje kvalit Prométhea, nicméně za mě 7.5/10. Davida dostaneme hned 2 x (ano druhý se jmenuje jinak) a jejich výměna myšlenek patří k nejlepším momentům filmu. Inženýři jsou tu trestuhodně dáni na vedlejší kolej a dostanou ve filmu cca jedno minutovou scénu. Konec velmi předvídatelný, kdo je kdo mě bylo předem jasné. Každopádně super triky, skvělá akce, ovšem bez nějakých větších lekaček, což jde stejně těžko, jelikož Aliena známe prostě velmi důvěrně :-) Trojku bych rád, abychom Davidovi osudy tak nějak završili. Scénáristicky lehce guláš, jelikož tvoření mělo zůstat u inženýrů, nicméně ok, beru tu inovaci, ač s těžkým srdcem :-) ()

reno.d

Intouš nejsem.za detailistu se nepovažuju,pro mě V:C parádní filmovej zážitek!Dostal jsem přesně to,co jsem očekával po Prometheovi.Jednoznačně 4 hvězdy a pátou přidávám za M.Fassbendera,kterej byl naprosto fantastickej!!! ()

silak_xup

Po dlouhé době zase v kině, okořeněném tím, že jsem tam byl s otcem, se kterým jsem byl v kině naposled před patnácti lety. Vedle nás mladý pár, slečna asi 240 kg, týpek divně čuměl. Jakmile začal film, dvojice neustále nahlas hovořila. Nejprve můj otec slušně poprosil, aby se ztišili, ale oni tak neučinili ani dalších deset minut a tak můj jinak velmi vyrovnaný otec s velmi bohatou bojovou historií zařval na půl sálu ,,drž už konečně hubu ty hovado, nebo si s tou krávou táhni povídat někam ven, debile!´´ No a byl klid. Tak a teď k filmu. To, že sem píšu tento příběh s tátou má totiž své opodstatnění, byl to totiž nejzábavnější moment z celého filmu. Tenhle vetřelec se za mě nepovedl, ano, pár pěkných akčních záběrů, ale jinak totálně prázdný film, kde člověk čekal alespoň u finálního souboje s vetřelcem trochu napětí, nebo podpětí, nebo čehokoliv, ale ono k tomu nedošlo. Ono je dost možné, že je ten film na 5 hvězd a má nějakou hlubokou pointu, ale jelikož já jsem poměrně jednodušší jedinec, tak mi to bohužel uniklo. ()

Biggles

Nerozumim, v dobe psani hodnoceni ma film 66%. Toto uz podle meho nazoru naprosto nesouvisi s kvalitou filmu, jako takoveho, ale s nejakym naprosto nesmyslnym srovnavanim s predchozimi dily. Za me mnohem lepsi film nez Prometheus a objektivne proste dobry film. Asi vice 4, nez 5ti, ale kdyz se divam na ta hodnoceni kolem, davam plny pocet. ()

wallax

Ako akčné krvavé scifi s efektami to bolo super, ako film s rozumnými aktérmi úplná tuposť. Od začiatku filmu bolo jasné, že partička hrdinov je len ďalšie mäsko do mlynčeka pre diétu Aliena. Ale to je v pohode to sa od filmu o Votrelcovi očakáva, ale, že to bude partička až tak tupých hrdinov tak to som ozaj nečakal (cudzia planéta a oni sa tam správajú ako vo vlastnej kuchyni...wtf?). Ako jednohubka s rozvíjajúcim príbehom Promethea na voľný piatkový večer fajn. Ak bude nejaká directors cut verzia tak kľudne to pozriem znovu, ale inak to už neláka. ()

shaacul

Uvažoval jsem o odpad!, nakonec dávám jednu hvězdu. Z hlediska výpravy a režie asi není příliš co vytknout, ale film trpí třemi obrovskými neduhy. Za prvé se všechny postavy, lidské, mimozemské i androidní chovají pitomě, děj se posunuje díky rozhodnutím, tohle je divný tak se rozdělíme, tohle nesmíme, ale já to chci udělat, no tak jo, a podobně. Druhý problém vyplývá z toho že z informací veřejně známých před premiérou filmu, a to že Android David bude tentokrát ve filmu mít dvojče, z toho že Scott řekl že v tomto filmu ukáže kdo a proč stvořil vetřelce a prvních zhruba pěti minut tohoto filmu, jsem věděl přesně jaký bude děj filmu, jak film skončí a pak se jen koukal jak se to krok po kroku jako rozjeté domino plní. A za třetí, nejsem žádný velký znalec univerza Vetřelce, stačí si pamatovat trochu aby člověk zjistil že se informace o Vetřelcích v jednotlivých filmech popírají a odporují si. Škoda že těch několik filmů, které Scott plánoval mezi tento film a Prométheus se scvrklo v dvouminutový flashback a několik nákresů na papíře v jeskyni. ()

inuisibilis

Tak ... já si nemůžu film vynachválit. I když souhlasím s drtivou většinou uživatelů, že film má více k Prometheusovi než k Vetřelci a celé jeho původní sérii. Dlouhý rozjezd byl opravdu, opravdu nudný .... tedy ta bouře a smrt Jamese Franca to dokázala vybalancovat .... no, a když se poprvé objeví ta dusivá atmosféra .... už mě to nepustilo a zbytek film jsem hltal plnými doušky. Abych pravdu řekl, docela se těším na další díl k nové prequelové trilogii. Snad to bude o něco lepší než tento snímek. 90% ()

jirijo

O b s a h u j e s p o j l e r y. Opravdu má Ridley Scott zapotřebí takhle prznit kultovní značku, kterou sám vytvořil? Vetřelec: Covenant je suverénně nejhorším filmem ságy, i tolik kritizovaný Prometheus je najednou vedle něj vlastně docela dobrý. Začněme scénářem, který vykrádá zápletky prvních dvou dílů - někam letíme, máme záhadnou zprávu ze záhadné planety, letíme tam, je tam vetřelec, jsme v háji, letíme zpátky na loď, vetřelec je tam s námi, vypustíme ho do vesmíru. Uhhhh... Posádka se roky připravuje na osídlení jedné určité planety, pak to hodí za hlavu a letí na jinou. To jako vážně? Vrcholem scénaristické svévole je finále, kde je vetřelec "veden" (během cca 10 minut) útrobami lodi až na místo finálního souboje, kde je vyhozen do vesmíru. Takže tady se za 10 minut sfouklo něco, o co se 2/3 filmu snažili v prvním a třetím díle. Tak to jo... Posádka je banda neschopný troubů, kteří se chovají naprosto idiotsky i na poměry "hollywoodského bijáku pro masy". Katherine Waterston měla být zřejmě novou Ripleyovou, ale bohužel. Michael Fassbender je samozřejmě nejlepším hercem široko daleko, ale ve své podivné dvojroli se zjevně necití ve své kůži. Film nemá tempo, napětí ani gradaci, prostě tak nějak plyne, resp. se strašně táhne. Nedostatek čehokoli zajímavého nebo napínavého se Scott pokusil přebít krvavostí, ale zase to nevyšlo, je to čistě samoúčelná berlička. První díl, téměř prost krvavých jatek, dokázal napětí a tajemno těžit z úplně jiných podnětů, že...Snažit se aktualizovat klasiku pro současné publikum není snadné, ale jde to, viz Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí... Tohle je bohužel nepoživatelné bláto...S tímhle vetřelcem se to má podobně jako s Terminátor:Genysis - oba filmy pouze parazitují na kultovní značce, sprostě jí vykrádají a nepřichází s ničím novým či alespoň zábavným. Vlastně ani nevím, proč tomuto výtvoru dávám dvě * - jedna je z čiré nostalgie a druhá asi proto, že si neumím představit film, v jehož názvu se vyskytuje slovo "vetřelec", ohodnocený méně než dvěma * :-) To víte, předsudky, moc jich nemám, ale občas se nějaká malá mrška najde :-) ()

Spilif

Tak jsem tady po shlédnutí Cevenanta!!! A jako běžný konzument který je ovlivněný filmem Vetřelec ještě když byl náctiletej a jeho kamarád odběhl při promítání na záchod zvracet musím říct jedno jediné... A to že mi srdce plesalo nad tím co vidělo! Jsem rád že jsem hodnotil Promethea jak jsem hodnotil protože oproti Covenantu bych mu klidně i hvězdu odebral! Pro mě je tento film něco, co jsem vážně nečekal byť podle zalíbení ve Vetřelci a nebo ovlivněn zdejším publikem! Covenant mi přinesl přesně ten pocit co jsem kdysi zažill při mé premiéře prvního Vetřelce a to že to byla kua doba... Prostě kdo chce tak se od tohohle filmu dočká přesně těch věcí co čeká. A z mého pohledu vážně absolutně nechápu tu kritiku kterou film schytává.... Jo není to Saw a nebo ordinace v růžové zahradě, jo a nebo ohnivé kuře to teď frčí :D Za mě regulérních pět hvězd a pro dnešní večer konec a jdu si nadšeně schrupnout :-) ()

MORION

Uz z traileru mi bolo jasne, ze toto vidiet nechcem... ale co cert nechcel, ocitol som sa v situacii, ked som si povedal, ze teda stravim tieto dve hodiny prave v kine a hrali Covenant. Kultovku Alien mam v hlbokej ucte (preco asi netreba rozpisovat), ale coho sa mi dostalo v tomto absolutne priemernom filme je hanba pre samotneho rezisera, ktoreho zamer je citit az sem. Preco tento film vlastne vznikol? Preto aby zarobil... nic ine za tym nehladajte. Je to jednoducho pocit, ktory mal priniest zisk a s tymto ucelom bol vymysleny aj natoceny. Je to citit a je to naozaj malo. Az ma mrzelo, ze som tento zamer tymi par eurami tiez podporil a tak ho vlastne odobril. Neurazi, ale ani nenadchne a kedze uz peknych par rokov sa priemernym filmom snazim vyhybat, tak som uz v polke silne zvazoval, ze kino opustim. Nakoniec som ale vydrzal, no, ze by to stalo za to, teda naozaj povedat nemozem. Smutne kam kinematografia speje a hlavne, kam speju skveli reziseri za akeho som prave aj R.S. povazoval.... skoda ()

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

Chystá Ridley Scott dalšího Vetřelce?

01.06.2019

Vetřelec minulý týden oslavil 40. výročí a v rámci oslav došlo i na rozhovor se samotným tvůrcem ikonického hororu Ridley Scottem (Černý jestřáb sestřelen, Konzultant). V něm pak Scott mimo jiné… (více)

O čem by byl další Vetřelec?

O čem by byl další Vetřelec?

15.11.2018

Pokud jste viděli poslední filmy z vetřelčí série od režiséra Ridleyho Scotta (Marťan, Gladiátor), pak je vám nejspíš jasné, že měl slavný tvůrce pro svoji temnou sci-fi ságu ještě velké plány. V… (více)