Junglista

Nedávno sem psal, že super obsazení eště dobrej film neudělá. V obou předchůdcích tomu tak bylo, jenže tentokrát už ne. Zmizelo hodně humoru, fluidum se někam vytratilo a ani opěvovanej konec nebyl takovej zázrak. Mrzí mě to, vysloužilcům bych přál eště aspoň 5 úspěšnejch pokračování, ale v módě seriálů... pardon filmů, to prostě zákonitě půjde do sraček :-( Našlápnuto už k tomu bohužel je... ()

AdamesWWE

[8/10] No a Expendables sú tu opäť, po tretí krát s novými posilami či už staršími alebo mladšími. Tento film je iný ako predošlé dve časti, čo ale neznamená že musí byť hned najhorší, ale je proste iný. Ako sám Sly v rozhovore povedal - "nieje to o 80. rokoch, je to moderné" a treba to v tomto duchu vnímať. Trailery som videl všetky ale na samotný film som si počkal až do premiéry nech ho uvidím v kine a som rád že som vydržal. Tretia časť sa v podstate drží konceptu Expendables - old school príbeh, slávci herci, akcia, kecy, akcia, hlášky a opäť akcia. Akurát že teraz tu je pár nových mladých tvári ktoré naverboval do tímu a rating PG-13. Či je to očividný a výrazny problém filmu - to je vec názoru, k tomu sa dostanem neskôr. Ale konrétne k filmu, ten sa začína akciou, potom opäť akcia, verbovanie mladých do tímu, ich únos a ich záchrana. Jednoduchý príbeh, ktorý má dlžku cez 2 hodiny čo filmu neublížilo, nikdy som sa nenudil a bavil som sa. Povedal by som, že tento príbeh je asi najstabilnejši zo všetkých troch ktoré táto séria ponúkla. Tiež je to jednoduchá téma spracovaná v mnoho filmoch, ale v minulosti a hlavne v dvojke bolo dosť vecí "náhodných", čo mne nevadilo, ale pri trojke si myslím že je to trochu obmedzené. Je to dobre vymyslené, akcia graduje a aj rozhovory sú dobré. Niekto sa stažuje že samé Bulharsko?! Náhodou sa tu dosť často menili prostredia filmu čo bolo výborné, akcia sa odohráva na rôznych miestach, takisto aj dialógy, verbovanie nováčikov do tímu, Gibson v múzeu a podobne, takže v tomto nevidím žiadny problém. Ked mám povedať niečo konrétne o akčnej stránke filmu, tak treba povedať že akcie tu je dosť, v úvode, aj počas filmu a hlavne záverečné inferno v obrovskej budove. Síce už to nieje také vygradované a emočne smerované k starému fanúšikovi, ale aj tak sa nemôžem stažovať, akcia je výbornám je v dobrých prostrediach, množstvo mrtvych, vúbuchy, helikoptéry, tanky. Výbuchy kvalitné a aj tie tanky a helikoptéry v ackií potešía. Súbojov tu nieje veľa ale aj ručná likvidácia pár protivníkov poteší, aj Ronda Rousey niečo predvedie, Wesley si pár krát udrie, Statham tiež, ale inak sa väčšinou striela. Samozrejme že by som si tento film vedel ako perfektné súboje s týmito hercami ale Expendables nikdy o súbojoch veľmi neboli. Takže sa striela a striela sa veľmi vela, mrtvych padne ako vo vojne a čo sa týka konrétnych úmrtí, krv tu síce nieje ale nieje to problém, problém je skôr to že kvôli ratingu pár úmrtí je vidieť v horšom alebo rýchlejšom strihu, vedel by som si to aj inak predstaviť ale aj tak ma celá akcia bavila. A patrí určite k špičke medzi momentálnymi filmami ktoré ponúka kinodistribúcia. Efekty sú takisto dobré, nemám problém. Režisér Patrick Hughes sa ukázal v dobrom svetle, akurát na miestami horší strih mu nemám čo vytknúť ale dá sa polemizovať nad úmyselným rýchlejším strihom kvôlli raitingu. Čo sa týka hercov, tak najviac času trávi na plátne Stallone, klasika - vedúci tímu, taký výkon ako každý od neho očakáva. Statham takisto klasika, síce jeho schopnosť ovládať nože tu nieje budovaná tak silno ako v jednotke alebo dvojke, ale čert to ber a v akcií má tiež len jeden súboj ale stále je to starý dobrý Christmas. Wesley Snipes staronový člen tímu zavretý vo väzení, oslobodení s chuťou bojovať. Antonio Banderas tomu dodal správnu štavu a humor, zahral skvelo a svojím výkonom asi zatienil všetkých kolegov na plátne. Len otázka je, keby mal viac času na plátne, či by to nebolo už otravné aj pre divákom, nie len pre Barneyho Rossa. Další starší členovania tímu Lundgren, Crews a Couture sú tu opäť, rád ich tu opäť vidím a zase by som ich rád videl, každý z nich niečo vo filme ukáže. Jet Li sa vrátil, až ku konci filmu ale musím povedať že kľudne by som sa tu vedel zaobísť aj bez neho, jednak lebo ho už to asi nebaví čo je na nom vidieť, objavil sa iba na konci so zbranou v ruke a bez súboju čo je úplne nevyužitý potenciál skvelého herca a výborného chlapa v bitkách. Ale zase bolo dobre vysvetlené, kde je a čo robí. Arnold Schwarzenegger opäť oslní pár hláškami, s cigarou v ústach, veľkým samopalom v ruke, zabíja protivníkov po desiatkach ako v minulom storočí a " Get to the chooper" nesmie chýbať. Z neho mám stále dobré pocity. Obzvlášt čo ma potešilo v tomto filme, bola účasť veľkého herca Harrisona Forda. Je to radosť ho vidieť na plátne po boku tejto skvelej partie hercov a aj ten sa predviedol v najlepšom svetle a dokonca o niečo dlhšie než som čakal. Starý žoldnier do partie Kesley Grammer bez problémov a mladí herci ma ani extra nezaujali, ani nenudili, mám z nich neutrálne pocity, dopomohli filmu k zmene tak ako to Stallone chcel. Niekto vraví že namiesto nich mohli mať viac priestoru iný herci ale treba pochopiť že TAKTO mal film vyzerať, o toto Stallonovi išlo a to čo chcel natočiť natočil a veľmi veľmi dobre a je len na fanúšikoch ako to zoberú. Ale z mladých za zmienku stojí jedine Ronda Rousey, tú by som prijal aj v dalšej časti ale zvyšok už asi nie. No a záporák Mel Gibson podal výborný výkon, skvelá postava dobre napísaná, bavil ma po celý čas a jedine ma mrzí že nemal po svojom boku nikoho známeho a škoda záverečného súboju so Stallonom, ktorý bol síce drsný ale pomerne krátky. Hudba od Briana Tylera klasicky vynikajúca. Takže ked si to zhrniem, Expnedables 3 je stále súčasť série, je to kvalitný, výborný akčným film a hlavne je to iným štýlom natočený film, ktorý ale nerobí hanbu svojím predchodzom. Nájde fanúšikov i haterov, ja patrí medzi to prvé. Predsa len, treba sa zamyslieť, keby Stallone natočil trojku a dajme tomu aj štvorbu úplne na takú istú šablónu ako dvojku, tak neviem či by to bolo stále atraktívne. Takto skúsil niečo a to sa mu vydarilo, nieje to bezchybný film ale medzi momentálnymi akčnými filmami patrí medzi to najlepšie. Omladenie série s niečím novým. A rád uvítam štvorku a ako by som ju najradšej videl? S ratingom R a aký smer si vyberie Stallone je na nom. Ale ak opäť tento, dúfam že svojou kvalitou prekoná tento film. Get to the CSFD ;) () (méně) (více)

Krabak

Ač hvězdy, tak už to jde pěkně do pekel. Z Arnýho mi je až smutno, jak už stařík vypadá, Snipes nám od Bladea pěkně přibral a ostatní herci taky už vypadají, jako před posledním soudem. Je sice hezké, že se stařící chtějí vyblbnout, ale ať to má aspoň nějákou hlavu a patu. Nemůže tam být hvězd jak naseto a na scénář či akci se zapomenout. Pár hlášek a "zabijáckých" pohledů tam je a taky jsem se u nich opravdu bavil... ale ta akce, na které to má mimochodem stát, byla někde mezi řídkým průjmem a ještě řidčím průjmem. Týpek přes megatonážní zbraně(Crews) si tam 10 vteřin střílí z bezbolestný a pak ho do konce filmu vyřadí? Přitom jeho postava má v tomhle filmu neskutečný potenciál. Prostě od té chvíle, jak se tam "přisrali" mláďata (obzvlášť ta ženská byla dost iritující) a stará parta si dala pauzu... ne, právě od té chvíle začal stát film za pěkný hovno. Takové největší pozitivní hovado je tam Banderas. Ten si to natáčení musel neskutečně užít. --->40% ()

HArna

Nechápu, že někteří píší o nejhorším díle série, ale to je jedno. Pro mě společně s druhým dílem vrchol Expendables, možná tento trochu lepší. Má to dokonce něco jako příběh. Trochu mě vadil ten začátek. Přepadení vlaku - střih - Snipes v letadle - střih - Expendables někde v prdeli a za zády stovky teroristů další střih, atd.... Nevím, proč to natáčel Hughes, kdyby to natočil třeba ten West dopadlo by to asi líp. I tak musím dát vysoký hodnocení, protože tuhle sérii prostě žeru a hlavně jsem si nikdy nemyslel, že se budu tak moc těšit do kina na akční film a to se povedlo. Co se mi nelíbilo byly efekty, výbuchy. Tenhle film by si zasloužil prvotřídní efekty, bohužel.... Není to tak přímočarý, což je dobře. Tu novou partu postradatelných jsem měl docela v prdeli, takže se všichni stejně zaměří na tu starou gardu, kde ty hlášky pořád fungují i když trochu se vykrádá kouzlo z předchozích dílů, je to jen přeci už třetí díl. Nejvíce se všichni asi stejně těší na nové tváře. Tak třeba Harrison Ford mě moc nesedl, vypadá na to, že by měl každou chvíli dostat infarkt. Jinak obstojí, stejně tak Wesley Snipes. Antonio Banderas tam hraje šaška a přidává tam ten hůmor. Starý party si na rozdíl od předchozích dílů moc neužijete. Jet Li asi zase jen na jednu akční scénu, kde navíc střílí. Povětšinou to táhne Stallone sám a rozhodně dost dobře. Schwarzenegger vypadá nějak blbě, přístě bych už ho asi nevzal a pak je tu záporák, který jasně dominuje celýmu filmu - Mel Gibson. JCV měl podle mě ve druhém díle životní roli, ale to co předvedl Mel Gibson... to je jiná třída. Jeho charisma je neuvěřitelný, pokaždé kdy na něj míří kamera, tak je film jeho. Ostatní se můžou jít klouzat a navíc opravdu hraje dost drsnýho parchanta. Ten závěrečný boj mohl být o trochu delší,ale i tak 90% ()

jakeer

Neviem, či to bolo pod vplyvom tunajších negatívnych komentov, avšak do kina som už išiel naladený so zvedavosťou či naozaj ide o najslabšiu časť série. Možno aj práve vďaka tomu som si začal vsímať každú jednu chybičku, no treba objektívne priznať, že táto časť Expendables sa na jednotku a najmä dvojku absolútne nechytá. Dvaja predchodcovia sa blysli najmä vynikajúcou odľahčenou atmosférou a práve tá mi v trojke chýbala - z celkovej 126 min metráže sa mi tento pocit dostavil asi len v 20-30 minútach. Bol taký úvod filmu (po príchod Wesleyho Snipesa na scénu), potom pasáž pred finálnou mastenicou (reunion starých Expendables) a nakoniec záverečná scénka. Všetko ostatné bol pre mňa balast (nová mladá parta Expendables bola len na vyplnenie obsahu, iba sekundovala pri čakaní an starých borcov). Prekvapivo najväčším oživením je angažovanie Antonia Banderasa, ktorý síce neoplýva takou dávkou testosterónu ako zvyšok osadenstva, ale atmosféru filmu neuveriteľne odľahčil. Taktiež ma potešila postava Kelseyho Grammera, Mel Gibson mi ako hlavný záporák nevadil. Napriek tomuto zážitku sa teším na štvrtý diel tejto chlapáckej série a verím, že tvorcovia sa z tohto mierneho kroku vedľa poučia. Avšak som si vedomý, že vrcholom celej ságy zostane dvojka... ()

Litvicek

Nečekal bych, že dám právě Expendables tak nízké hodnocení ale musím uznat, že v tomhle díle nebylo vše úplně správné. Jako, čekal jsem na tenhle film dva roky, dva dlouhé roky plné novinek o filmu, trailerů a zajímavostí. Takové očekávání jsem měl, hlavně, když jsem bral v úvahu, že druhý díl Exu byl tak úžasný, až skoro v akčním žánru nepřekonatelný! Nojo, spletl jsem se a uznávám to. Film nezní špatně, stará Old School parta se spojí s bandou nevyzrálých nováčků, zní to jako skvělé téma pro film, spolu s hlavním padouchem Melem Gibsonem, jako představitelem ex Expendables, který se mstí. Navíc ta herecká podpora... Ford, Banderas, zmiňovaní nováčci s Gibsonem, to vážně dobře zní, nicméně potencionál to nevyužilo ani z půlky. Je to hodně nabité akcí ale to není zárukou kvalitního filmu. První díl Exu byl o tom, že se každý z hl. rolí mohl ukázat na place, ukázat co umí a v čem je dobrej, dvojka navazovala vesměs stejně ale zde už to tak není, je tam moc střílení, jen pár osobních bitek a i ty moc nezaujmou. Děj je taky zbabraný, osobně si myslím, že bych i já jako posraný amatér sepsal lepší scénař, než je tohle. Finance mají, Stalloneho a jeho bandu taky, chce to už jen kvalitní scénář a režii a pak to neposrat. Je to vážně tak těžký? Inu, vážně škoda, z tohodle jsem zklamaný. Nejhorší film to není ale čekal jsem, že se budu bavit stejně jako u předchozích filmů, což se mi ale nedostalo a dávám tomu slabé 3 hvězdy. Btw, Banderas není tak Cool ve filmu, jak ostatní píšou ale jsem rád, že je součástí bandy. U dalšího dílu, nazdar! ()

Ledkodlaq

Stále dobré, laťka předchozích byla téměř udržena/dosažena, pár nových kousků potěšilo, dějově se žádné překvapení nekoná, jedná se jen o další koukatelnou akčňárnu. ()

Greenpeacak

Scenáristom od toľkej akcie potemnel mozog. Zásoby munície, chronická nepresnosť nepriateľov a neúspešné pokusy o humor neberú konca. ()

Mathew55

Expendables 3 jsou jako cenzurované porno. Já tu přístupnost od 12 prostě špatně snáším - s krví by to byl o několik stupňů lepší film. 2. díl byl specifický svou výbornou 'oldschool' nadsázkou, která už ve 3. díle tolik není. Jinak zůstává všechno při starém, až na jednu příjemnou změnu - Antonia Banderase. Musím říct, že jeho role byla vtipná a i dobře zahraná - vlastně byl pro mě na celém filmu to nejlepší. Finální bitva byla o 200 % přehnaná, ale skvělá a tak nějak se s tím u Expendables počítá. A jen vypsat z ní všechny epické scény by mi zabralo alespoň 10 řádků.. Tak to zkrátím na dvě nejlepší: Schwarzennegerovo klasické "Lets get to the chopper!" a hned za ním Judge Dredd "I am the Hague.".. Těším se na čtyřku! ()

ti88na

Moje divácke srdce sa bude ešte dlho spamätávať z tejto zrady. Toto nebol krok vzad, to bol totálny prepad. Už pri úvodnej akčnej scéne som zvýšila ostražitosť, ale povedala som si, že všetko sa musí len rozbehnúť. Ale potom prišlo niečo nepredstaviteľné, a to tá škôlka, ktorú tvorili dvaja mongoli, jeden spiderman a mužatka. Ak som na niečo alergická, tak sú to tieto príšerné ženské hrdinky, ktoré o váhe 50 kg dokážu nakopať 6 chlapov a ani sa nezadýchať. Jeden z dvoch mongolov sa počas akcie akosi zneviditelnil, druhý sa preháňal na motorke a človek nevedel, či uteká, alebo bojuje a spiderman, no ten si vystačil sám zo sebou vo výťahovej šachte. Ako toto mohlo Stallona napadnúť, alebo bol naňho vyvíjali nátlak alebo do toho ani nemal čo hovoriť? To dúfam, pre jeho dobro. Zápletka bola strašne slabá, hlášky skoro žiadne a vlastne som sa väčšinu času bolestne nudila. Tragické na tom je, že ten medzigeneračný prepad bol takto veľmi výrazný, človek sa až bojí, kde skončí akčný žáner, keď títo starci skončia. K záverečnej mega akcii som sa z časti už vyjadrila pri škôlke, ale vo všeobecnosti bola hustá a vydarená predovšetkým pri stvárnení individuálnych súbojov. No niekedy som sa neubránila dojmu, že chlapci sa hrajú. Trošku mi poskočilo srdce keď som zbadala Jeta Li, ale hneď prišlo aj sklamanie, nakoľko nepredviedol nič zo svojho "umenia", namiesto toho mu dali do ruky guľomet. Také mrhanie. Potešujúca bola prítomnosť Harrisona Forda, ale čo sa nového osadenstva týka, na plnej čiare to u mňa vyhral Zoro :) Banderas bol asi jedným z mála pozitív tohto filmu. U Wesleyho Snipesa som mala pocit, že si svoju účasť zasponzoroval. A čo Mel Gibson? No toho záporáka som mu celkom verila, ale aby dal zabrať Stallonovi v záverečnej bitke? To si snáď robia srandu! Aby som to teda zhrnula, je to doteraz najslabší diel. Chápem, že to chce novú krv, ale tú si predstavujem úplne inak, než v podaní skrachovancov z Tvajlajtu a podobne. V porovnaní s predchodcami musím byť v hodnotení nemilosrdná. ()

Hanys_

Asi lepší než minulý mizerný díl, ale pořád to ani zdaleka nedosahuje představ, které jsem před těmi 5 lety měl, když se tenhle projekt oznámil. Gibson je jako záporák fain, ale tak nějak mi ten mix mladých a starých borců moc nesedl. 4/10 ()

ZdenoLo

Trošku som síce nadhodnotil toto tretie pokračovanie ale nemôžem inak. Ja mám proste tieto staré ksichty rád. Hlavne Dolph Lundgren, ten u mna vždy vyvoláva taký ten nostalgický pocit na staré dobré akčné časy. Viem že Stallone je ten hlavný kápo ale rozloženie vedľajších roľ mohol trošku lepšie prispôsobiť. Tí na ktorých som sa najviac tešil si škrtli najmenej a priestor dostala tak nová mladá krv. Čo mi nebolo až tak po chuti. Ale deduškom už tu očividne dochádza dych, tak dúfam že sa dožijú aj štvrtého pokračovania. ()

dopita

O fous horší než dvojka, ale pořád o mnoho lepší, než jednička. Scénář mě vyloženě nebavil. Konfrontace starejch s mladejma mě skoro až urážela - o tom by postradatelní být neměli! Nehledě na to, že postav je ve filmu i tak hromada. A navíc nevyužitých postav (Arnold Schwarzenegger, Jet Li, Dolph Lundgren...). Ale zase záporák je nejlepší ze všech dílů. Mel Gibson velmi překvapil a Stonebankse si řádně vychutnal. Akční scény mě bavily, i když ta závěrečná je strašná debilita. Teda aby bylo jasno, natočená je dobře, ale vymyšlená je blbě: Gibsonova armáda, tanky, vrtulníky, opuštěný budovy plný výbušnin a kupodivu chcípaj jenom záporáci - dyť je to strašná krávovina. Teda krávovina větší, než jsem ochoten zkousnout, asi tak bych to řek. Jo a ve filmu je jen jedna jediná kapka krve - na ksichtu Mela Gibsona, to teda považuju za pěknej průser. ()

Stružák

Jak se mi první dva díly jakž takž líbily, tak tenhle u mě šlápnul totálně vedle. Ptákovina bez nápadu, bez příběhu, s neskutečně protivným a ukecaným Banderasem a Gibsonem. ()

Ripley

Beru to,že tyhle filmy nejsou o ději,ale o akci.Ano,Postradatelní opět nemají děj.Jak překvapivé.Smutné je to,že ta akce zde nestojí za nic až na některé vyjímky.Tento film je o třech věcech:1.pár vtípků 2.hodně špatné špatně sestřihané scény se střídají s několika dobrými 3.v jednom filmu opět vidíme hned několik svých oblíbených akčních hvězd.Bohužel čas nelze zpomalit a u E-3 jsem už nedokázal brát vážně stárnoucí herce v akci.Sly zde vypadal hodně unaveně!Oproti předešlému filmu zde chybí nadsázka a krom šaškujícího Banderase je vše bráno až příliš vážně.U takového filmu to zkrátka nejde.Některé céčkové dialogy mě trhali uši a mladý tým je castingově naprosto mimo.Možná to byl záměr aby neupoutali víc než stará garda.Paradoxně přes všechny výtky mě třetí E bavili o malinko víc než druzí.K lepšímu pocitu pomohl Wesley Snipes a Mel Gibson,ikdyž v "Machete zabíjí" byl lepší. ()

DocBrown

Nečekal jsem kvalitu dvojky, tak jsem byl úvodní akcí s vlakem a naslednou v Somálsku příjemně překvapen, to vše ale končí výbuchem bomby, která jemně háže lidi do vody. Následný nábor zcela nezajímavých nováčků je nuda až na vtipnou vložku s Panděrasem. Z nich jedině Ronda Rousey zaujme a úspěšně se kvůli svému povolání vymyká klišoidním modelkách-bojovnicím (ještěže tu roli nedostala Milla). Následná akce je naštěstí poměrně krátká a jen doplňuje děj, kdy musí Sly se starou partou jít do té velké závěrečné a osvobodit cucáky. Bohužel ta závěrečná bitva je už jen zoufalá směs klišé, digitáních efektů a úplně tupých vojáků. Přesně důvod, proč na novodobé akční filmy už odmítám koukat. Ačkoli Ford sám rád pilotuje helikoptéru, tak ty jeho scény byly hodně neuvěřitelné (evidentně před plátnem) a rádoby-hackerské zastavení výbuchu náloží vyloženě trapné. Takže jediné body za hodně zlého Gibsona (závěrečný souboj až nedůstojně krátký) a místy až příliš ukecaného Banderase (a za pravý Budvar). 52% ()

Sancty

Au! Tak toto bolelo. Bez srandy. Kam sa stratili tí zábavní starci? Čo tie Arnieho a Jetove šteky? Koho napadlo nasrať tam Forda doboha? A Banderas? Tak to je u mňa ašpirant na najotravnejšie hovädo na svete. Ani tá mládež mi nepila toľko krv. No a finále dlhééé a nudné ako cesta po paľbe domov. Serte už na to. ()

Jespi

No to byla blbost. Nemám ve zvyku psát slohovky, co se týká komentářů, ale vidět herce kterého tak obdivuju, film, na který se tak moc těším, tak moc zmařenej digitálníma pytlovinama, nudnýma neakčníma, nevtipnýma scénama, jsem naštvanej. Naštvanej a chci si na někom nebo na něčem vybít vztek z toho, jak moc se tento film nepovedl a odnese to tento komentář. Stalloneho mám rád, je to jeden z mých nejoblíbenějších herců. Filmy s ním žeru, obdivuju ho jako člověka, který není jen tupá hora svalů, ale umí vytvořit i solidní scénáře a je výborný režisér. Ale tohle? Ze všech 80.tkových Bček je toto nejhorší Stalloneho film, který jsem kdy viděl. Postradatelní 3 opravdu postradatelní jsou a chybět mi nebudou. Když se poprvé objevili na scéně a Stallone na Comic Conu prezentoval první Expendabels jako film, který chtěli udělat old style s žádnými pc efekty, lidi mu dali potleskl ve stoje. A přesně to fungovalo. Old school, old style řežba, která se přenesla i do dvojky. Jenže trojka? Digitální výbuch helikoptéry? Digitální letadla? Dokonce i digitální kouř? To je přesně to, co spojuje dnešní akční filmy a proti čemu první Expendabels bojovali. 60% scén se natáčí před zelenou stěnou a i ta pitomá projížďka autem musí být digitální. S filmem se stalo přesně to, co se stát nemělo, začal do toho kecat víc Hollywood a stala se z toho stejná sračka jako moderní akční filmy stylu Gamer. Celkový dojem je otřesný. V prvních Expendabels si všichni užívali novej film a spojení hereckých ikon akčního žánru, ve dvojce si naopak dělali srandu sami ze sebe, jakožto staré fosílie, patřící do hrobu. A ve trojce? Jakoby si skutečně uvědomili, že jejich 15 vteřin slávy z předešlých 4 let uplynulo a je načase zmizet. Nevědět, že Stallone má ten unavenej obličej z věčného fyzického makání v pokročilém věku, řekl bych, že on sám je znuděnej samotným filmem. Nudné, táhlé, vleklé dialogy a nekonečné vzpomínání do minulosti, bylo přidáno asi jen, aby se natáhla stopáž a nemuselo se dávat víc akce a ušetřil se rozpočet. Dokonce i ve dvojce, mnou oblíbené, pošťuchování mezi Stathamem a Stallonem mi přišlo ve trojce otravné. To, že Jet Li se chce věnovat rodině a proto už nehraje tak velkou roli jako v jedničce chápu. Kdyby jej ale radši hned na začátku dvojky zabili, udělali by větší užitek, než ho tam na sílu cpát. Jak byl ve dvojce zbytečnej, tak jsme měli aspoň radost, že předvedl kousíček, pár vteřin svého umění než zmizel. Ve trojce byla jeho postava tak zbytečná, že kdyby jej radši vystřihli a místo té blonďaté pipiny (která dostala, nevím proč, až moc prostoru) obsadili původně zvažovanou Milu Jovovich, udělali by větší parádu. Pamatuju si, když jsem ve dvojce hltal finální boj, natáhl jsem se z křesla a s mrazením v zádech sledoval boj dvou ikon. Van Damme versus Stallone, agresivní mlátička, podložená skvělou hudbou, bože tu scénu jsem viděl asi 20x. Trojka přinesla stejně zvučnou dvojku. Stallone versus Gibson, jenže i ten finální boj byl tak obyčejný, špatně udělaný, že jsem si jen říkal kdy to už skončí. Původně jsem si říkal...to bude určitě 5*, při prvních pár minutách filmu, když mi to začalo docházet, jsem si říkal, dobře fajn dám 4* za mou sentimentalitu a úctu. Na konci filmu jsem byl tak naštvanej, že jsem si říkal, že dám odpad. Na konec, s dvoudenním odstupem si říkám.... hodnotit Expendabels jako další z akčních filmů moderní doby, dám průměrné 3*, hodnotit je v rámci série, dám odpad. Průměr 2*. Když k tomu přidám, zatuchlýho dědka Forda, který by se tam hodil před deseti lety, Stathama, kterej dycky ukázal nadprůměrnou podívanou svého umění a oživoval svým výstupem děj a kterej nyní byl tak průměrnej a nudnej, že nevím proč místo něj radši neukázali boj někoho z mladé čtyřky, musím bohužel s těžkým srdcem dát 1*. A pokud má bejt čtyřka (kterou si myslím, že po propadu trojky točit nebudou) , tak si na ni zajdu do kina jedině, pokud ji bude režírovat Stallone, pokud zase uslyším v interview slova jako "old school", "výbušniny nám opalovaly chlupy na těle " apod. Jinak si ji, bez pardonu, stáhnu a zhlédnu možná až se budu hodně, hodně nudit. Jsem naštvanej, znechucenej a jdu si pustit Cobru, Ramba a Specialistu. A pokud mi někdo tvrdí, že udělat digitální kouř a nebo digitální výbuch helikoptéry, místo realného výbuchu makety, je oldschool pocta 80. tkovým akčňákům, měl by si je asi znovu všechny pustit. 10% () (méně) (více)

Stallone, Chan a spousta ropy

Stallone, Chan a spousta ropy