Eso es

• Francie L'As des as (více)
Ukázka z filmu

Schlierkamp

Francouzská dobrodružná komedie s J. P. Belmondem, který ve filmu vystupuje jako Jo Cavalier, bývalý válečný pilot a v současnosti trenér francouzského boxerského týmu, který se účastní olympijských her v Berlíně v roce 1936. Belmondo se v této nenáročné komedii seznámí se židovským chlapcem Simonem (R. Ferrache) a rozhodne se mu i jeho příbuzným Rosenblumovým pomoct a odvézt je z Německa. Jeho původní poslání jako trenér francouzské boxerské výpravy se tak odsouvá do pozadí a Belmondo se pouští do bláznivých potyček a honiček s Němci. Snímek G. Ouryho se vyznačuje parodováním nacistického režimu, Němci jsou vykreslováni posměšně a nelichotivě a výsměchu se nevyhnul ani samotný Vůdce, jemuž se věnuje závěr filmu. Součástí filmu jsou i dobové záběry ze zahájení olympiády, jejíž pompéznost měla za cíl ukázat velikost Německé říše a podpořit tamější propagandu. V závěru se Belmondo se židovskými uprchlíky díky náhodě dostane místo útěku do tehdy ještě svobodného Rakouska přímo do Hitlerova letního sídla v Bavorsku, což přináší některé zábavné momenty. Z nich mě mimo jiné zaujala hajlující kukačka v hodinách či představa Hitlera poslouchající rozkazy své nevzhledné sestry Angely. V dalších rolích se představila M. - F. Pisierová jako novinářka a F. Hoffmann jako německý generál a dávný Belmondův přítel, který se podílí na záchraně Rosenblumových. Sourozence Hitlerovi hrál zřejmě jeden člověk, avšak jeho jméno jsem neodhalil. Eso es bude patřit spíše k horším Belmondovým filmům určeným nenáročným divákům, neboť zábava se mi jevila jako příliš jednoduchá a povrchní příběh mě též moc neoslovil a okamžitě po skončení snímku se v paměti rozplynul. ()

GIK

Žánr válečné komedie je pro mě záhadou. Tak buď byla válka strašlivá událost, naprosto tragická etapa dějin, při které zahynuly miliony lidí a celý svět utrpěl nenapravitelné a nevyčíslitelné škody a mělo by se k ní přistupovat vážně, a nebo to byla děsná prča a švanda a natáčet o ní veselé taškařice je naprosto v pořádku. Snad by mělo platit jedno, nebo druhé. Ovšem je vidět, že v téhle naší fantasy realitě jdou oba protiklady skloubit jako po másle. ()

kwaicheng

Dobrá komedie, která dokáže rozesmát stejně jako ukázat, co za dobytek byl Hitler a spol. "Můj vnuk Lazar je psychiatr. Říká, že Hitler je - cože je Lazare?" Je cyklotymik s depresivní tendencí. "Cože je?" Praštěnej.:D:D A vůbec Oberlautnant Rosenblum, medvěd Beethoven, bitka s Gestapem, opravdu povedená legrace i přesto, že ve skutečnosti to legrace rozhodně nebyla. ()

Inozuka

Belmondo má lepší komedie a lepší komedie natočili ve a Francii i o době nacistického Německa. Nicméně se dá i tak říct, že na Eso es se dá koukat a párkrát se i zasmějete. Třeba hlásiče o košer jídle v mnichovské restauraci v roce 1936. Jako oddechovka dobré. Jen ten dabing mi nějak neseděl - Belmondo má být buď Tříska nebo Krampol, jinak to není ono. ()

Jonatána

Jedním slovem boží! Tosim mi mluví z duše. Dala bych čtyři hvězdičky, ale za skvělého Bebela a kouzelného Simona musím hvěždičku přidat a je to za plný počet. ()

Belmondicek

Bebel tentokráte jako bývalý letec z první světové války, který přijíždí v roce 1936 do Berlína jako trenér francouzského olympijského boxerského týmu, kde zachranuje rodinu židovského chlapce. Další skvělá válečná komedie Gérarda Ouryho ( Velký flám ) nabitá gagy, zejména v Hitlerově sídle. Ve vedlejší roli fešanda Marie-France Pisier ( předtím se sešli v Těle mého nepřítele ) a Frank Hoffmann ( pro mě známý jako moderátor pořadu o novinkách v kině na rakouském programu ORF 2 ). Musím vypíchnout taky hudbu Vladimira Cosmy. ()

rivah

Taškařice jaké vyvádějí Francouzi a zejména s Belmondem v nacistickém Německu. Śkoda, že neměli takovou kuráž v letech 1938-1940. ()

Dexx

Belmondo je prostě kouzelný, celé to je bláznivé a zábavné...ale přitom občas zamrazí v zádech. A, ovšem, "Hitlerova sestra" nemá chybu:-) Můžu kdykoliv. ()

crjules

Tuto komedii, nadechem pripominajici Funesuv Velky flam, ci znamou Sedmou rotu, jsem dlouho opomijel.K memu prekvapeni naprosto nepravem! Mily,dobracky a usmevavy Jean Paul,jeho pohyby a kaskaderske kousky- nezklamal ! Take heilujici kukacka-orlice, zidovska rodinka hrajici Hitlerovi zidovskou hudbu a dale bavoracke tanecky :) I pres vsechnu legraci je ve filmu nekolik chytrych,vaznych,protivalecnych poukazu, skrytych jednou za Bebelovu vtipnou hlasku /s pritelem nem.generalem v hotelovem baru/ ,ci jako metaforu s medvidkem/ malemu Simonovi na uteku/ , a to tak sikovne podanych, ze zanr komedie nikterak nenarusi. Bez vahani pet hvezd.. ()

Albyx

Spolu s Profesionalem, Bezva fintou a Policajtem nebo rostakem muj nejoblibenejsi Belmondo. 4* za to jak dobre si udelal legraci z tak vaznych veci jako je fasismus a nacismus. ()

smajly

"Eso es" se asi mojí nejoblíbenější belmondovkou nestane. Nicméně je to podařený, vtipný (i když pouze místy) a oddechový snímek, který potěší ty, jenž uvítají humor na vážné téma. ()

kyLuke

Po prvním zhlédnutí jsem ještě tak nechápal tu genialitu , kterou Eso es obnáší . Ale napodruhé už nemohu hodnotit jinak !!! Druhá nebo třetí nejlepší komedie s Belmondem ! ()

Stanix

Sympatická odpolední odpočinková záležitost z klasickým Bebelem. Film mi trochu asocijuje s Velkým Flámem. ()

joelly01

Toto me mrzi hodne. Myslela jsem, ze kdyz smichate Ouryho, Belmonda a Cosmu, tak vznikne neco ohromne vtipneho, mileho a uchvatneho jako treba Velky Flam. A ono ne. Nebylo to spatne, ovsem radosti jsem z toho vubec nesilela. Bohuzel. ()

Duke90

Asi ne úplně jeden z nejlepších, ale minimálně určitě jeden z nejpříjemnějších filmů s Jean-Paulem Belmondem, který opět jen srší úžasným optimismem a smyslem pro dobrodružství. Eso es je svižná vtipná komedie s občas i trochou té vážnější noty, ze které si ale film dělá velice trefnou legraci a to je právě ono kouzlo, co na mě hodně zapůsobilo. ()

Amonasr

Není snadné dělat si legraci z pronásledování Židů v hitlerovském Německu, a to dokonce ani v podání takového esa, jakým byl Belmondo. Sice ten film vytáhl o cosi výš, než by se to povedlo komukoliv jinému, ale na řadu jeho mnohem povedenějších filmů to stejně nemá. Kdyby scénář psal takový Jaroslav Hašek, to by asi byl jinačí humor. ()

pekas

Viděno poprvé až v dospělosti - chybí prazážitky, jak je to skvělý film. A tím pádem se mi zase tak skvělý nezdá. Průměrná Belmondovka. ()

Stejšn

Pro mě naprosté zklamání. Tenhle snímek má potenciál a velice slibný začátek. Jenže ten končí scénou s olympijským ohněm (čili asi po 20 minutách), pak už je to jen bezbřehá nuda bez špetky vtipu. Přitom je tam potenciálně vtipných situací milion, jenže režisér je vůbec nevyužil. Patetické pobíhání skupinky Židů je úplně o ničem, jedna nepravděpodobná scéna střídá druhou. Navíc pořád dokola se opakující hudba. Myslím že každá válečná komedie o nacistech (Velký flám, Sedmá rota, Indiana Jones) je MNOHEM lepší. Teda každá s výjimkou Stůj nebo se netrefím. Jednu hvězdičku dávám za celkem povedeného Adolfa a jednu za úvod z první světové. ()