Eso es

• Francie L'As des as (více)
Ukázka z filmu

topi

Hodně ztřeštěná komedie, ve které řádí Belmondo a nezastaví se ani před samotným Hitlerem! Zejména scény s Adolfem a jeho sestrou jsou vyhnané ad absurdum, přesně tak, jak to umí jen frantíci. Gérard Oury jede na plnej kotlík! ()

Skip

Jedinečná komedie, v níž se Belmondo předvedl v plné formě. Všechny ty vtípky, vtipy a situační komika byli prostě perfektní. ()

maverick10

Dokonala francouzska komedie s charismatickym a nedostiznym J.P.Belmondo. Ta nadhera a dokonalost, ktera cisi z teto komedie vas musi oslovit a musi se libit vsem. ()

mikinhoo

Židi utíkají přes hranice se slavným francouzským boxerem do Rakouska.... Skončí v Berchtesgardenu u Adolfa doma... Tomu se musí zasmát každý :D ()

Martin741

Reziser Gerard Oury /Smolar, Velky Flam/ natocil vskutku podareny film, skor parodiu, ktora si utahuje aj z Hytlera /1889 - 1945/. Da sa opakovane pozriet, 89 % ()

cariada

Velice pěkná dobrodružná komedie s J.P.Belmondem. Te je tentokrát v postavě trenéra boxerů a jede na olympiádu do Berlína. Vzhledem k době se tu velice pěkně dělají legraci z Hitlera a nácků. A zároveň pomáhají židovské rodině z Německa utéct. I o vážném tématu se dá natočit ztřeštěná komedie. ()

Rocky88

Dělat si srandu z válečných událostí, a hlavně z těch WWII, není lehké. Tady se to povedlo. S velkým nadhledem, množstvím vtipných situací i jednohubek (u mě vedou kukačky s orlicí). Sem tam opadá tempo, ale to nezkazí celkový dojem. ()

BarryLyndon

Myslel jsem, že jsou u nás všechny belmondovky až nepříjemně zprofanované a ono ne. Na tenhle film jsem přišel tak, že o něm strašně pěkně mluví Belmondo ve své knížce "Mých tisíc životů", kterou doporučuji jako audioknížku načtenou Krampolem btw. :+ Je to v podstatě akční komedie moderního střihu a klidně by mohla být marvelovka natočená v osmdesátkách. A Belmondo tam jede v akčním módu jako Tom Cruise a mám pocit že na jeden skok z letadla si tam dělal všechno sám, na padesátníka WOW! Málem jsem se podělal smíchy hned u úvodního camea. :D Jestli budete mít možnost výběru dabingu, zkuste hned ten první s Krampolem (jsou jinak asi 3), který natočilo asi 5 lidí na nějakém bytě a nějaké ženské role tam mluví i chlapi, má to super atmošku! Fakt velký překvápko a komplexní velkofilm, který má všechno! 10/10 ()

tomtomtoma

Velmi příjemná komedie, která se krásně naváží do Hitlera (krásně vzteklý Günter Meisner). Jo Cavalier (výborný Jean-Paul Belmondo) je dobrodruh a díky půvabu novinářky Gaby Delcourt (Marie-France Pisier) se vydává v době olympijských her v Berlíně 1936 do neuvěřitelných dobrodružství, když pomáhá při útěku za svobodou malému Simonovi (Rachid Ferrache) a celé jeho židovské rodině Rosemblumovi v čele s dědou (Hans Wyprächter), který za první světové velel Hitlerovi. Pomáhá jim německý generál Gunther von Beckman (Frank Hoffmann) a v patách mají gestapo, v jejichž čele je opět postava majora Aschbacha (a opět Benno Sterzenbach). Vynikající jsou především scény z Hitlerova Orlího hnízda, kde je také kouzelná postava Adolfovi sestry Angela (nádherná dvojrole pro Güntera Meisnera). Nádherně příjemná akčnější komedie, plná omylů a nevtíravého malého zesměšňování Adolfa Hitlera. Je to velmi dechberoucí zábava. ()

pakobylka

Vlažné, nedochucené … a silně nedopečené. Komedie, která po slibném úvodu opustí olympijský stadión a z neznámých a pro mě nepochopitelných důvodů se začne průběžně ztrapňovat, přičemž její naivita v některých okamžicích hraničí s lehkou demencí. Nesourodému sledu scének svým šarmem a širokým úsměvem nedokáže nijak zvlášť pomoci ani takové eso es, jakým je Jean-Paul Belmondo ... 2,5* ()

Martrix

Kdepak, styl Gérarda Oury mi prostě nevyhovuje. Dobrodružství protkané patosem, z toho se mi ježí chlupy. Speciálně v okamžicích kdy se rozezněl klavír, jenž dával scénám punc osudovosti, mě přiváděl do bleeextáze. A bohužel se tyto chvíle netýkaly sportu. Všechny pasáže s boxem, totiž byly zbytečné a ve filmu vlastně nemají žádné opodstatnění. Pokud by tvůrci našli jinou záminku, třeba že Jo jede na olympiádu jako divák a současně host Günthera, tak se mohlo krátit o dobrých deset minut. A že by to bylo zapotřebí. Ale ani to by nepomohlo, protože Oury spíchnul dohromady podivný paskvil. První třetina filmu byla v relativně seriózním duchu, druhá pak čistě v dobrodružném, kdy mi před očima naskakovaly pasáže honiček z Velkého flámu, nebo i z Velkého útěku, kde náckové naháněli Steva McQueena a jeho kumpány. Až poslední třetina nabídla slušný humor podle mého gusta, často na hraně parodie. Teoreticky, pokud bych měl potíže s krátkodobou pamětí, bych mohl být spokojený...v duchu: konec dobrý, všechno dobré. Ale ve mě ta rozmrzelost z té žánrové čalamády přetrvala a dokonce ji ty vtipné pasáže umocnily. Navíc ve mě vcelku zbytečně...je to jen film, rezonoval i odvoz medvíděte od matky, jen aby mohl Jo dát chlapci ponaučení. Je to blbost, ale demonstruje to mou nevoli, s jakou jsem film sledoval. Belmondo opět dostal možnost ukázat své fyzické herectví, což bylo v jeho dvaapadesáti letech obdivuhodné (ano, vím, Cruise je starší a taky zvládá), ale jinak neměl co hrát, resp. dialogy neměly žádnou sílu. Kdyby se nad hlavami postav objevovaly bubliny s krátkými větami, nic by se nestalo. Byl bych raději, kdyby tam ta prostřední, dobrodružná pasáž nebyla a Eso es by pokračovalo v duchu prvních minut. Tam by se totiž našlo mnoho podnětného a dobrého. Na malém prostoru Oury ukázal, že v roce 1936 nebyl svět tak černobílý, jak to vypadá dnes ve světle událostí poté. Nebyli všichni Němci vrahouni a zrůdy a je také potřeba říct, že sportovci skoro celého světa neváhali a promenádovali se s hailujícíma rukama po oválu, jakoby se nechumelilo. Jenže tudy se tvůrci neubírali. Takže za mě spíše zklamání. A to i přes tu parádní výpravu a kupu staré techniky, která mě vždy ve filmu potěší. ()

mortak

Francouzská bláznivá komedie se všemi klady a zápory. Belmondo předvádí svůj kaskaderský um - od lítání, přes boxerské bitky, až k házení pneumatik z jedoucího auta, aby to na konci natřel samotnému Hitlerovi. Taková odpočinková záležitost, která potěší, ale na kterou zapomenete pět minut po skončení. I když - židovská rodina na Hitlerově oslavě či gestapák prznící francouzštinu - je tu docela dost dobrých vtípků. ()

c.tucker

Zábavná crazy komedie. Jo Cavalier je borec co zvládne vše, ale vždy se do něčeho náhodou připlete, z trablů ho většinou dostává jeho kamrád německý generál, kterého sestřelil za 1. sv. v. Velmi vtipné momenty jsou v přítomnosti senzační karikatury Hitlera. ()

otík

Pohodová bláznivá komedie, ve které si francouzi společně s němci dělají srandu z Hitlera a druhé svět. války. Belmondo je okouzlující a film má dobrý spád. Francouzi si vychutnali i mnoho náročných kaskadérských scén, kde Belmonda jistě nikdo nezastupoval. ()