Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

lyzbeth

A já se bavila. Velmi milý český film po delší době. Výborné herecké výkony, skvělá hudba a humor. Jako sladká tečka i trochu těch slz dojetí. ()

Gooran

Trošku mi unikají některé komentáře, kde film hodnotí lidi, co rovnou přiznají, že viděli jen ukázku, a nebo kritik J. Bokové, že prej ona neumí mluvit, a sám přitom nedokázal ani napsat její jméno :) Za mne výborná zábava s vesměs parádním hereckým projevem... Jen ten Geňa, jak ho mám jinak rád, tak tady je strašnej. ()

MarryW

Po přečtení zdejších negativních komentářů jsem trošku v rozpacích, protože mě se tento film velmi líbil. Bavila jsem se od začátku do konce. " Revival " byl veselý, ironický, měl nadhled a důvtip a přitom zároveň ukazoval jak to ve světě showbusinessu chodí - lži, přetvářka a hlavně hrabání si na svém vlastním písečku. Bavili mě všichni, ale Krobot s Bydžovskou nejvíc. ()

LencaN

Nechápu, proč kvůli Revival tady někteří píší, jak je česká kultura zkažená, nevkusná a cosi kdesi. Je zbytečný se v tom pitvat. Nevkus je vidět z Troškových kameňáků, českých seriálů a mnoha dalších víc než z Revival. V první řadě měl film pobavit a třeba i přivést k zamyšlení a to splnil. Není to žádný zázrak, ale příjemná a místy hořká komedie to je. Velký palec nahoru dávám za herecké obsazení, o kapele Smoke není potřeba se zmiňovat, k tomu ještě úžasná role Z. Bydžovské...OMG, ta hrála ale šílenou ženskou :D slepý bubeník, který byl k popukání, plus Geňa obsazený do role úlisného agenta, seděl jak hrnec na pr*** a jeho filmová dcera taktéž. Sice se děj zaměřil až na moc různých směrů a snažili se to ozvláštnit. Mohlo to být víc v jedné linii, za to s lepšími dialogy. Ale i tak se publikum kina hodně smálo, protože vtipných hlášek tam bylo dost, např. to o hygieničnosti určitého zvyku fanynek na koncertě mělo obrovský úspěch:) ()

`barocco

Vcera som si to pustil a este dnes mi beha zazitok v hlave, to sa mi uz davno nestalo... Jasne ze to ma hollywoodsky klisoidne napisany scenar, jasne ze to bolo vypocitave a predvidatelne v deji, jasne ze... ale mna to neskutocne bavilo a ku koncu som sa chlapotal na cele kolo. Som presvedceny ze pre nadhlad k tomuto filmu je potrebne nutna divakova vekova pridana hodnota... ()

rigby

Mám rád rukopis Alice Nellis. I když je často velmi rozvláčný, tak jde do hloubky a je naplněn krásným člověčenstvím. Nejinak je tomu i v tomto případě. Gradování atmosféry do úžasného výbuchu emocí na koncertě v Hořovicích se dobře sleduje. Herecké obsazení se povedlo, jen bubeník mi nesedí, ale ten se nepočítá. Možná mohlo být více trochu toho inteligentního, jemného humoru, kterého si v mnoha případech divák na první shlédnutí ani nevšimne. Zasloužené čtyři hvězdičky a k tomu ještě malé bezvýznamné plus. ()

hony23

Říká se, že Alice Nellis neumí natočit špatný film. A asi je to pravda. Revival je pohodová podívaná, na které se mouchy nehledají snadno. Snad jen to rockerství jsem pánům Heřmánkovi a Polívkovi nějak neuvěřil. Zato Miroslavu Krobotovi věřím každou jeho roli a nejpřesvědčivějším z dané čtveřice byl určitě Marián Geišberg. Nejmenovaný kritik označil Revival jako Dědkovřesky, to já dám o 4 hvězdičky víc... ()

pk1w5

Čekal jsem sice dědky od hlavy až patě okované cvokama a pyramidkama v sešlích křivácích a Polívku házejícího řepou někde ve vyprodaných sálech, ale asi to byl jen následek všech těch prochlastaných fesťáků. Dobrý nápad, dobré obsazení, dobré hlášky, ale bohužel všechno jen dobré. ()

VLADEK

Na začátku velké obavy a na konci příjemný pocit z nedělní zábavy. Pod podmínkou, že se nebudete zamýšlet nad koncertními scénami. Bolka Alice Nellis uhlídala. Jenovéfa Boková a Richard Genzer příjemné herecké překvapení. Nejlepší film A.Nellis od Výletu. ()

Sympy

Byl jsem mile potěšen ...již jsem tihl názorem,že české komedie upadají !! Nedávno jsem viděl třeba Babovřesky a nebýt Kikinčuka,stálo by to celé za hovno. Ale tohle PŘEKONALO MÉ OČEKÁVÁNÍ,jelikož jsem Rocker na film jsem se těšil a jsem rád,že jsem se nezklamal. Nejvíce mě překvapil Krobot u kterého jsem zvyklý na idiotské nevýmluvné dialogy a tentokrát co slovo to perla. ()

Atron

Spousta kritických komentářů tady, ale já bych to tak neviděl. Podle mě věc, která časem možná získá na ceně... a pak třeba přidám čtvrtou hvězdičku. ()

EddieIron

Pro stárnoucího rockera je tohle film ro/c/ku!!! Jednu výtku bych ale přece jenom měl: Víc než třicet let courám po koncertech a fakt jsem ještě nikdy ty letící kalhotky neviděl. Ale chápu, že bez tohoto mýtu by to nebylo ono. ()

Ondrew

Tak ak by som tento film nevidel na vlastne oci, asi by som neuveril, co vsetko su schopni zahrat typci typu Polivka, Krobot, Hermanek a Geisberg. Myslim, ze hoci staby "kapela" posobia skutocne ako Olympic po 100. rokoch, no co na tom, ked si to cele stale uzivaju? Na film sa velmi prijemne pozera, ono to proste tak nejak ide dalej a dalej a dalej....... az sa zrazu ani nenazdate a priblizi sa koniec (a v niektorych pripadoch doslovny ;)). Toto dielo sa rozhodne vydarilo, hoci som bol spociatku mierne skepticky. Smoke forever!!! 80%. ()

jjjerry

Pro mě skvělé překvapení, český film žije =) Oceňuji tento počin a přiznám se, že Nellis režijní rukopis jsem v tom nepoznal. Pro někoho tam bude možná příliš hudební vložky, ale je to přece jen "hudební komedie". Scénář je napsán skvěle. Humor je tam takový přirozený, občas mně ty hlášky připomněly něco ve stylu "Hoří má panenko", takové ty životní absurdní moudra, že nevíte zda se máte smát či brečet. Herecky skvěle obsazené- Krobot exceluje a Genzer příjemně překvapil. Možná si nezaslouží obecně 5*, ale ve srovnáni s českými filmy z poslední doby, to je jasná špička =) ()

kelet

Maximálne kvalitná komédia, ktorá tu už dlho nebola a chýbala na scéne ako soľ. Spracovať lepšie príbeh o priskoro vyhasnutej bigbítovej kapele, ktorá sa za zvláštnych okolností musí spojiť znovu, na sklonku života a smrti, aby priniesla kopu zábavy a kvalitnej muziky. Príbehy jednotlivých členov sú vyšperkované do dokonalosti a aj keď sú skôr tragikomické, tak sú spracované na najvyššej úrovni zábavy a hlášok. Typy členov sú rozdelené skvele a pre mňa neuveriteľný výkon Miroslava Krobota a tiež skvelého Gaišberga. Dve hlavné hviezdy zábavy, ktorým skvele sekundujú Bolek Polívka a aj Karel Heřmánek. Toto je zrod jednej z ďalších epických legendárnych českých komédií. Bravo!!! Hodnotenie: 100% ()

dadule777

Příjemný film s dobrýma hláškama. Dostalo mě, když Miroslav Krobot začal o tom, jak nesnáší hennu (kterou léta používám) a jak postupně přestali jíst maso,bílý cukr, žádný cukr... To bylo parádně podané...Určitě se dá vidět i víckrát. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz