Banshee - Season 1

(série)
USA, 2013, 8 h 33 min (Minutáž: 44–59 min)

Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison, Hoon Lee, Rus Blackwell, Matt Servitto, Demetrius Grosse, Trieste Kelly Dunn (více)

Epizody(10)

Před 15 lety okradli Lucas a Carrie obávaného mafiána Rabitta. Dnes se Lucas konečně dostal z basy ven. Podařilo se mu utéct do malého města Banshee. Shodou okolností je ve městě zastřelen nově nastupující šerif. Lucas tak přijme jeho identitu stává se novým šerifem. K tomu je ve městě i Carrie, plus mu za zády funí Rabitt, prahnoucí po jejich smrti. (Varan)

Nathaniell

První série je dobrej odpal a slušnej náhul hned od začátku. Dva díly trošku zakulhaly - byly spíše do počtu - ale jinak solidní nadprůměr. Spousta nahých bab, sexu, násilí, dost krve, ale není to přehnaný. Charaktery se dobře rozjíždí, Proctor je vynikající zmetek a ten jeho sluha - Burton - je podivnej až na půdu. Možná lehce podhodnocené 4*. ()

rashaverak

Prvnich 9 dilu bylo hezky roztomile nesmyslnych, ale velice poutavych. Autori se drzeli nastolenych pravidel, hlavni hrdina ojel pravidelne v kazdem dile jednu z muzatek (casting delal ocividne homosexual) a dostal pres drzku, vsechno pekne v intencich nesmyslnosti nastolene od prvniho dilu. A pak prisel dil posledni a s roztomilosti je konec. Stala se z toho uplne obycejna Bckova slatanina a ukrutna absurdni blbost. ()

Dejf4

Lucas Hood si mě od první minuty omotal kolem prstu a už nepustil. Ne jen on, ale celkově všechny charaktery, které se v zapadákově Banshee pohybují jsou zajímaví a k televizi přikovají. V béčkovém příběhu máme všechny potřebné ingredience pro špičkovou zábavu a odreagování. Vypnout a sledovat extrémně násilné a nekompromisní bitky, sexuální scény a pohltit se drsnou atmosférou je hlavní devíza seriálu. 8/10 ()

Kritickej

3/10 Akce je sice super, ale ten zbytek je k pláči. Ano, mluvím o scénáři, který mě svou debilitou natolik obtěžoval, že jsem víc jak pět epizod nezvládnul. - bývalý trestanec vypátrá v mžiku po propuštění kolegyni, po které marně roky pátrá mafiánský megaboss; trestanec má totiž za kámoše hypermegacool hackera, kterej dokáže i nemožné - trestanec se vydává za šerifa a ostatním kolegům to vůbec nepřijde divný, že o práci ví úplný hovno - trestance/šerifa na pohřbu zbalí megakočka a během pěti minut už si to rozdávaj - z megakočky se vyklube mormonka běžně chodící v mormonskejch hadrech (uaaaaaaaaaaaa) - hlavní záporák je tak drsnej, že nepřátele nechává lovit svejma ještě drsnějšíma čoklama atd. atd. Prostě megadebilní záležitost, které pomáhá jen ta akce a to je fakt málo. ()

LoArmistead

Kdyby mi bylo tak 13 a moc jiných seriálů bych neznal, byl bych nadšen. Bohužel je mi přes třicet a mam celkem nakoukáno. Takže velkou většinu toho, co nabízí Banshee, už jsme někde viděl. Fakt jsem se tomu snažil přijít na chuť, ale zkrátka už jsem asi rozmazlenej a potřebuju od seriálu víc, než efektní bitky, kozy a bad ass hlášky. Nebaví mě neustále vypínat mozek, aby děj a chování postav dávalo smysl. Nebaví mě na začátku epizody vědět, co bude na konci. Banshee je pořád nadprůměrná věc. Má parádní kulisy a atmosféru amishskýho vidlákova, vcelku povedený vedlejší postavy a jejich představitele (Thomsen!), hudbu nebo ideální míru humoru. Ale je to něco, co má běžet na Nově ve všední den ve čtyři odpoledne, aby měli deváťáci u čeho dělat úkoly. Neni to seriál pro dospělýho člověka, kterej do sledování rád zapojí mozek. ()