Vše, co řekneš, tě bude pronásledovat. Bude tě děsit všechno, co uvidíš. Vše, co uslyšíš, tě přivede na samý okraj. Jsou letní prázdniny a novopečený student Lewis Thomas se rozhodl s dívkou svých snů Vennou vydat napříč kontinentem. Ale jeho romantické naděje pokazí objížďka, když zastaví svému staršímu bratrovi Fullerovi a ten ho přemluví, aby si udělali krutý žert z osamělého řidiče nákladního auta. Nebezpečný Rusty Nail, kterého nikdy osobně neviděli a znají ho jen z vysílačky, se ale chce smát naposled... a hodlá se mstít. (oficiální text distributora)

Radiq

Škoda, že to všichni srovnávají s Duelem od toho nemehla Spielberga. Mě se to líbilo teda určitě víc. I když ten Duel nebyl zase až tak špatnej (spíš bych měl říct, že to nebyl jeho nejhorší film). No ale na Jízdě do pekel se mi líbilo víc věcí, než jen utržená spodní čelist (to by mě zajímalo, jestli se ten přeživší v komatu probere, tak jak bude kousat, chch). Třeba Steve Zahn, kterej mi připadá v každým filmu jako takovej dobrej pošuk. Ale ani ten druhej nebyl špatnej. Jinak tu holku Sobieski fakt nemám rád, spíš bych si tam představil nějakou jinou ňufinu, třeba tu druhou unesenou, ale to je jedno. Dalo se. ()

kosta73

Nebýt toho pro mě příšerně nesympatického obsazení, kterému suverénně kraluje Steve Zahn, dal bych čtyři hvězdičky. Zahn je cokoliv jiného, jen ne chlapík, kterej tráví čas v base za výtržnosti a rvačky. Při zmínce o něm na začátku filmu jsem se těšil na pošuka i na "druhé straně barikády", což by dle mého názoru filmu jedině prospělo. Škoda. ()

URBAN

Pokud to vezmete jako hororovou oddychovku a nic jiného je to ideální podívaná, ale jen v tomto případě v tom druhém a to znamená že to budete brát vážně. Je to prostě tupé, bez jakékoli myšlenky nebo originality. ( 19.8.14/MAC ) ()

Fox Mulder

Vskutku docela povedený thriller o vtipu, který se změnil v děsivou noční můru. Celý film má opravdu dobré a svižné thrillerové tempo. Do hlavní role filmaři obsadily teenegerovskou hvězdu“ Paula Walker, kterého opravdu já nemám rád! Je pravda, že se tady docela Walker snažil, ale taky to nebyl žádný zázrak. A když už jsem u těch herecký výkonů, tak i Leela Sobiesky se taky moc nepředvedla. Asi nejlepší zručně natočená část filmu byla, když šofér kamionu (ze kterého si vystřelily dva mladíci) šel na schůzku ze ženou a zjistil, že to je muž a že je objetí vtipu. Samozřejmě šoféra kamionu chytilo psycho a dotyčného zabil. Proč je výborná zrovna tato pasáž? Protože celou tu dobu oba dva mladící poslouchají u stěny co se právě děje ve vedlejším pokoji. A tato pasáž je vyjímečná hlavně díky tomu, že ani na vteřinu kamera neukáže co se ve vedlejším pokuji děje a pouze sleduje ty dva mladíky jak jsou zužovány strachem. Myslím si, že tato pasáž byla opravdu mistrovsky natočena. ()

nemik22

Je to zajímavý, nejsem si jist, jestli zrovna hororový počin. Na horor mi to přijde málo krvavý a Steve Zahn mi do jiných žánrů (než komedie) nesedí. Jinak jsem se celou dobu dobře bavil a film rychle utekl. ()

lennyd

Lewis Thomas (Paul Walker) se vydává napříč Spojenými státy za dívkou Vennou (Leelee Sobieski). V půlce cesty se dozvídá, že jeho bratra Fullera (Steve Zahn) právě pustili z vězení, a tak si na své cestě udělá malou odbočku a bratra vyzvedne. Jenže cesta je nudná, a oba se baví posloucháním okolních řidičů ve vysílačce, a až se rozhodnou zapojit do rozhovoru, tak Lewis předstírá, že je žena. Jenže každá sranda něco stojí, a Rusty Nail, který se tím nebaví vůbec se rozhodne pomstít... Nevím kam čeští distributoři chodí na ty názvy - pro tento film se mnohem víc hodil ten originální. Jinak jde samozřejmě o remake prastarého Spielbergova Duelu, šmrncutého teenagerskou komedií - k čemuž dopomáhá hlavně herecké obsazení - Steve Zahn, Paul Walker a Leele Sobieski, bych očekával opravdu spíš v teen komedii. Jinak na podobných filmech mne fascinuje, jak mají v USA dlouhatánské, rovné a hlavně poloprázdné dálnici, u nás na D1 by se něco takového stát nemohlo :) ()

ywo666

Výborná oddychovka. Nie robím si srandu. Beriem ako vtip, že toto slovné spojenie sa nachádza v 2/3 komentárov. Inak sa jedná o dobré dielo ale akcie mohlo byť trošku viac, hororu mohlo byť trošku viac a aj mysteriózne to mohlo byť trochu viac. u mňa na 3 a pol hviezdy. Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Ale mohlo to byť lepšie. ()

Beatle

Je to jednoduche. Obcas proste nastane nejaka chyba a clovek si zamiluje film, na ktery by se jinak ani nepodival. Bud za to muze Paul Walker nebo primitivni dej, ale nemuzu si pomoct a ty ctyri tomu dam :) ()

zdenny

Není dobré si dělat srandu z kamioňáka, který je navíc psychopat. Jenže to naši hrdinové nevědí. Musím uznat, že ústřední dvojice filmu mě mile překvapila. U Paula Walkera jsem si myslel, že bude za přitepleného hezounka. Film byl kvalitně vygradovaný, proto tak vysoké hodnocení. ()

VanTom

Škodolibý vtípek přes vysílačku se dvěma bráchům (a jejich sexy kamarádce) nečekaně vymstí, když je psychopatický kamioňák začne sveřepě pronásledovat. Slušně natočený "teen" thriller sice pro efekt obětuje většinu logiky, jinak ale frčí bez karambolů. ()

Herzeleid

Staršího bratra Fullera (Steve Zahn) jsem teda doslova nemohl vystát. Byla z toho celkově jakási podivná tragikomedie... ()

JohnSmith

Nečekal jsem od toho nic a dostal jsem moc pěknej thriller o šílenci v kamionu. Film má spád, herci jsou fajn a závěr je slušně mrazivej. ()

hot_spot

Překvapivě příjemná variace na Duel, u které mě chvílemi slušně mrazilo v zádech i přes mírně omšelé žánrové postupy. Ústřední herecká dvojice mimochodem není zase tak hrozná, jak by jsme při pohledu na jména Walker a Zahn mohli předpokládat. ()

sedm.1

Spíš *** 1/2 ! Jeden z filmů neprávem zapadlích v zadních regálech videopůjčoven a tak velmi snadno přehlédnutelných.Bohužel!Dost dobrý thriller se slušným hereckým obsazením a dobrým nápadem.Dva mladí chlápci si udělají z jiného staršího na začátku srandičku a ten si z nich dělá srandu naopak zbytek filmu.Srandu,při které ovšem o humor moc nejde.Prvních 60 minut jde o dokonalý film.Slušný napínák,který si zaslouží pozornost každého,kdo má rád napínavou jízdu bez oddychu.P.S.dal bych i čtyři *,ale ten závěr mi přišel krapet odfláknutý,neboť celý film ho připravoval na parádní finále.Škoda,jinak by šlo o hodně dobrý nadprůměr,takto je to ,,jen'' nadprůměr! ()

BMAJTZ

Film který se rozhodně nemůže pyšnit originální zápletkou ani nijak originálním koncem. Film, který má celou haldu logických děr a mezer. Sledování kamioňákem absolutně nedávalo smysl, ta ženská vůbec netušila po kom vlastně jede, polda byl taky hodně divný. Kouká se na to ale až s podivem dobře. ()