Vše, co řekneš, tě bude pronásledovat. Bude tě děsit všechno, co uvidíš. Vše, co uslyšíš, tě přivede na samý okraj. Jsou letní prázdniny a novopečený student Lewis Thomas se rozhodl s dívkou svých snů Vennou vydat napříč kontinentem. Ale jeho romantické naděje pokazí objížďka, když zastaví svému staršímu bratrovi Fullerovi a ten ho přemluví, aby si udělali krutý žert z osamělého řidiče nákladního auta. Nebezpečný Rusty Nail, kterého nikdy osobně neviděli a znají ho jen z vysílačky, se ale chce smát naposled... a hodlá se mstít. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Taková mladistvá a méně propracovaná verze na Spielbergův "Duel". Dva mladíci si udělají srandu z nadrženého řidiče kamionu a jelikož nejspíš nemá smysl pro humor jde jim po krku. V první polovině má film celkem slušnou atmosféru a režisér postavu řidiče neukazuje a film chvíli funguje jako Spielbergova prvotina avšak jen v první půli. Poté se film na chvíli zastaví, nechá hrdiny vydechnout a vše začne nanovo. Teď už se však z napínavého atmosferického thrilleru stavá naprostá tuctovka, kdy tajemný řidič ví o hrdinech úplně vše je všude kde jsou oni a ještě k tomu začne unášet jejich známé. Atmosféra jde do háje, příběh nabere akčnější podtón a už to prostě není ono. Je to celkem škoda, protože ze začátku film atmosfericky fungoval velice dobře a k tomu mu ještě pomáhaly slušné výkony hlavních představitelů. Když se to ale vezme kolem a kolem jedná se o slušnou thrillerovou jednohubku, která sice nepřekvapí ale dokáže zabavit. A navíc si režisér připravil na konec takový malý vtípek. ()

heyda

Tak to byla zase jednou blbost. Prostředí středozápadu USA se mi líbilo, vo tom žádná, ale tím vše asi končí. Hrozně trapnej film a navíc šíleně nadabovanej. Nicméně nemůžu snižovat hvězdy kvůli dabingu, když vím, že originál by byl určitě lepší, proto nedám jednu, ale rovnou dvě hvězdy. :D ()

anderson

tron ako keby mi čítal myšlienky. :-) Len nechápem to tunajšie priemerné hodnotenie. Veď v kontexte tvorby roku 2001 ide o nadpriemerné dielko. Technická poznámka: "Nabušené" DVD, ktoré sa predáva u nás je SPECIAL EDITION so všetkým čo k tomu patrí - okrem českej podpory pri bonusoch. Originálny názov filmu na tomto DVD je ROAD KILL. Slovenský dabing vyrobený TV MARKÍZA je navyše perfektný. (18.4.2006) ()

jonyyy

Velmi podobné jako Stopař (Hauer), stejná beznaděj, žádná šance záporákovi utéct. Víc než povedené. 75% ()

SOLOM.

Mám docela rád tyhle ty hororové Road movie ala původní Stopař, ale jen málo která z nich dosahuje jeho kvalit a i zde jde pouze o průměrnou záležitost, u které jsem nejvíce postrádal pořádnou dávku napětí. Je sice pravdou, že jsem tu narazil na několik ponurých momentů, ale nějak zvlášť jsem z toho odvařený nebyl. Chyběla mi větší tvrdost záporné postavy, jen s honičkou v poli se už opravdu nespokojím. Je z toho sice cítit ona potřebná bezmocnost hlavních postav, ale i zde jsem narazil na spoustu „klišé“, které jsem už viděl někde jinde. Všudypřítomná blbost a naivita po čase omrzí a vy tak přece jenom očekáváte nějaký zlom (něco nového), co jsme nikde jinde ještě neviděli, jenže tady se toho bohužel nedočkáme. Ani to, že Leelee nenosí pod tričkem podprsenku, už toho moc nezachrání. Navíc rovněž nemám rád happyendy, takže i tady v mém případě tvůrci neobstáli. 60% ()

ARI50

Tomuhle můžeme s klidem říct že se jednalo o bravurně napínavý thriller, který nenechá diváka ani chviličku v klidu. Protože tahle jízda která začíná zábavou skončí dost dobře povedenou záležitosti kde čas je rychlý, strach veliký, naděje malá. Ne vždycky sranda zůstane srandou Candy Kej. ()

Bauer

Od filmu Jízda do pekel jsem nečekal abosolutně nic a udělal jsem sakra dobře, protože takto dobrý a nepředvídatelný thriller jsem už dlouho neviděl. Vše začíná poměrně klidně, dokud si dva mladí lidé neudělají srandu z řidiče, který je psychopat, tak poté začíná celkem slušná adrenalinová jízda. Scénář je podobný tomu z filmu Duel ale nic to nemění na tom, že tento je vydařený. Herecké obsazení bylo opravdu vhodně vybráno. Paul Walker předvádí standartní výkon ale velice mně potěšil Steve Zahn, který se nepředvedl zrovna v nejlepším ve filmu Policajti na baterky. O napětí v tomto snímku není nouze, najde se zde i pár děsivých scén a sem tam i nějaký ten humor. Film, který si na nic nehraje ale velmi mně potěšil. ()

becki_tu

I takhle to může dopadnout, když nemá někdo příliš vyvinutý smysl pro humor a osobně si vezme váš, původně dobře míněný, kanadský vtípek. Slušný thriller s hutnou atmosférou, sympatickým hereckým obsazením a tajemným řidičem kamionu se zabijáckým instinktem. 65% ()

JASON_X

Nebýt šaškovského zjevu i šaškovského herectví Steva Zahna, prostě kdyby jeho postavu hrál někdo vhodnější, možná bych šel i na čtyři spokojené hvězdy, protože podobné postarší kousky z devadesátek a přelomu milénia mám hodně rád (jsem už taky takový postarší kousek). A neřešil bych všelijaké nelogičnosti v ději i chování postav, tyhle roadmovies o zabijácích mají za účel diváka v první řadě pobavit a ne poučit. Na druhou stranu mě zamrzelo, že to nemohla víc rozbalit Leelee Sobieski, z té holky už tehdy vyzařovalo dost výrazné charisma. No a pan zabiják Rusty sice na rozdíl od svého předchůdce ze Špílbergova Duelu občas promluví a dokonce i malinko poodhalí svou děsivou držtičku, ale... No zůstalo to tak trochu nedotažené. Tak já vám teda řeknu, jak bych si představoval pořádnej konec: Rusty nějak úchylně a sadisticky rozsračkuje oba bráchy-pitomce, hlavně na tom starším si dá záležet, roztahá třeba jeho střeva po motelovým pokoji, no a když se pak sápe po Leelee, tak ta mu v poslední chvíli zarazí skrz oko do hlavy... třeba roxor, nebo trubku, to je fuk, prostě ho vyřídí. A když pak poliši přijdou do místnosti, mrtvola je fuč a je tu zrození nový legendy a la Michael Myers. Tak to by pak byl film nejmíň na čtyři. ()

Morholt

Napínavá, místy adrenalinová, ale zároveň i oddychová thrillerová jízda se sympatickými herci a psychopatem v rádiu. Výborně jsem si u toho zarelaxoval. 60% ()

Lacike

Ďalší z filmov v ktorom nejaký magor v kamióne terorizuje úbohé obete. Prvá polovica je najlepšia. Nie tak napínavá a štýlová ako napríklad prvá polovica filmu Jeepers Creepers, ale stále je to vysoký nadpriemer. Ústredná dvojka je tak akurát sympatická a tajomný záporák ma diabolský hlas. V druhej polovici film ale zvoľní, aby sa k chlapcom pripojila aj nejaká baba a záporák začne osnovať diabolský prekombinovaný plán, aby sa pomstil. Jednak ma tá hra typu Simon prikazuje nejak extra nebavila a zároveň neznášam, keď nejaký úchyl robí kruté veci a hrá sa na ublíženého. Ponížili ste ma bú a tak vymyslím milión spôsobov ako vás v poslednej chvíli nezabijem. Aspoň že technická stránka je cool a dočkáme sa jak pár karambolov, tak aj solídneho napätia. No a záver je taký nepadnúci jak keby si tvorcovia hodili kockou ktorý zo štyroch natočených použijú. Ja by som zvolil nejaký temnejší v ktorom by to niekto z hlavných postáv odskákal. Ale ako celok je to cool thrillerové béčko. 6/10. ()

Terva

Začalo to jako vtip.......... Scénář : Clay Tarver. Kamera : Jeff Jur. .........teď už se ale nikdo nesměje. ()

corpsy

Kvalitná to jazda. Film plný napätia a dobrých hereckých výkonov by rozhodne nemal žiadnemu fanúšikovi kvalitných thrillerov újsť. ()

PauloZ

Prvních 15 minut, když začal Walker mluvit do vysílačky hlasem holky, jsem si řikal, co je to za cipovinu. Jenže opak je pravdou, film nabere velice solidní spád. Horor to neni, ale thriller je to velice dobrý. Napjatá atmoška by se dala krájet a ten konec... ()

TomX2

Solídne béčko so slušným hereckým obsadením, vynaliezavým scenárom a slušnou dávkou zábavy. Pred dobou sa mi tento film strašne páčil a nemám problém sa k nemu raz za čas vrátiť. ()

Vojcl

Trapný a zbytečný horor s klišovitým, okoukaným scénářem a nulovou atmosférou. Hrdinové jsou tak krajně nesympatičtí, že skoro fandíte tomu šílenci, aby je brzo oddělal. Takže záležitost snad jen pro fanatické fandy hororových béček(mezi ně bohužel nepatřím) a i oni budou zřejmě zklamáni... ()