campix

Dlouho jsem shlédnutí tohoto Pixarovského díla odkládal a nevím ani proč. Klasický pixar, rodinná zábava především a dokonale strávený čas u televizní obrazovky, který uteče jako voda. Blesk McQueen je typický hrdina namyšlený městský frajírek, který musí na venkově prozřít a je tedy vidět to ponaučení, které si zde děti mají vzít. Vesnické městečko je plné cool postav (například italské pneumatikové studio) a dialogy i dostatečně pobaví. Vše je prostě tam, kde to očekáváte a funguje to. Zaručený recept na peníze a diváckou spokojenost. ()

WolfR

Auta jsou rozhodně povedeným filmem. Ale na plný počet to podle mne není. Jistě, svět, ve kterém jsou jen auta, je dobrý nápad. Ale potenciál vytěžit z tohoto nápadu více, tady jistě byl. Navíc dějová kostra je přece jen slabší než bývá u Pixaru zvykem a scénář místy lehce pokulhává. Prostě mi připadá, že něco podobného už tady bylo. Ale jinak je to velice slušné, zejména druhá půlka filmu. A i když je to lehce předvídatelné, tak je to příjemný film a na konci najdeme opět nějakou tu moralitu. Jinak animace úžasná a výběr hudby velice dobrý. Takže takové lepší 4 hvězdy. ()

c.tucker

V českém znění: Richard Krajčo - Owen Wilson (Blesk McQueen), Kateřina Brožová - Bonnie Hunt (Sally), Vladimír Brabec - Cheech Marin (Ramone), Bolek Polívka - Michael Wallis (Šerif), Petr Novotný - Larry The Cable Guy (Burák), Jiří Prager - Tony Shalhoub (Luigi), Jiří Macháček - George Carlin (Fillmore), Jan Teplý - Paul Newman (Doktor Hudson), Valérie Zawadská - Jenifer Lewis (Flo), Bedřich Šetena - John Ratzenberger (Mack), Ladislav Županič - Michael Keaton (Chick Hicks), Jaromír Meduna - Richard Petty (King), Michal Dlouhý - Jeremy Piven (Harv) a Michael Schumacher (Michael Schumacher Ferrarri), Petr Pelzer - Paul Dooley (Serža), Ludmila Molínová-Zábršová (Lívie), Jiří Štěpnička - Bob Costas (Luboš Plecháček), Jiří Hromada - Andrew Stanton (Fred), Eva Spoustová - Elissa Knight, Lindsey Collins, Edie McClurg (Tia a Mia, Minny), Hana Ševčíková - Sarah Clark (Kori Turbová), Zdeněk Maryška - H.A. 'Humpy' Wheeler (Tex), Pavel Trávníček - Richard Kind (Venca), Miroslav Táborský - Mario Andretti (Mario Andretti), Jiří Lábus, Luděk Sobota, Veronika Freimanová, Pavel Šrom, Svatopluk Schuller, Stanislav Lehký, Tomáš Trapl, Zbyšek Pantůček, Michal Jagelka, Jan Strach +++ Auta jsou skvělá nejen dějem a úžasnými cameii závodníků, ale i výborným dabingem v režii Jiřího Stracha a s překladem Františka Fuky, které pro dabing překládá velice zřídka. Je to klasický příběh namyšlence, který se najde a zamilu, ale v zábavném a originálním autím podání. ()

Riley

Lighting McQueen aneb jak pobláznit malé děti. :) Já chci McQueenové pastelky, hrníček, čepici, kraťasy a hlavně spoustu autíček. :) ()

majo25

Deväť rokov a stále to má šmrnc, drive, nadupanú akciu, dokonalú animáciu a atak na moju bránicu. Klobúk dolu a právom jedna z legiend Pixaru. ()

BoXBe

"Kdysi před lety se mnou jezdila jedna holka, fešanda to byla, vypadala jak Jaguar, ale byla Tirák." Spousta perliček pro dospěláky, pastva pro oči, splněné dětské sny. Pixar v tom nejlepším světle. "Helé, trocha autojógy ti pomůže slušně snížit votáčky." ()

kubin.

Příběh, který sem od půlky sice odhadl, ale stejně jsem s ním byl spokojen. Stejně jako se vším ostatním. Nevím, jak to ti chlápci z Pixaru dělají, ale krom dokonalé animace mají vždy ještě něco navíc, co jiní nemají. Prostě je to uvěřitelné, zábavné, často dojemné, skoro vždycky vtipné a vždy to dokáže vzít člověka (mě) za srdce. Od Toy story až po Ratatouille dokonalé. (možná život brouka nebyl tak dokonalý, ale výjimka potvrzuje pravidlo ne?). Jdu si asi pustit Toy story 2, tak zase někdy u Pixaru, čau. ()

Rockwood

No, sice jsem takovým filmům trošku odrostl, ale není to zrovna dlouho co jsem viděl nějaký kreslený film :-). nicméně tenhle film sem jen tak náhodou shlédnul a hodně se mi líbil. Dokonce mě i rozesmál v jistých chvílích, což sem ani nečekal. Takže plný počet... to je bez debat. ()

Noviik

Čekal jsem průměrný film, všude se o animovaném filmu psalo, to ano, ale o autech téměř nikde, stejně jsem to s přítelkyní zkusil a nelitoval jsem. ()

bartias

Klaksony duní a výfuky funí! Digitálně animované bouráky přijíždějí a s sebou mají jasné sdělení: Pixar opět nezklamal, Pixar nepatří do šrotu! Zpočátku jsem se bál, že auta nejsou žádné legrační zvířecí postavičky ani lidičkové nadaní úžasnými super schopnostmi. Proto by nemuselo být snadné pořádně je rozhýbat. Opak je pravdou, stroje se vrtí stejně jako kterýkoliv hrdina cartoonových komedií. Je to samozřejmě pohádka primárně určená dětem. Jak je u filmů od Pixaru zvykem, rodiče si ale taky užijou až až! Auta jsou o něco přímočarejší než Úžasňákovi. Jenže když dospělý chlápek po hodině a půl fandí kreslenému autíčku, aby mu všechno vyšlo tak, jak si vysnilo (a přitom ví, že to nemůže být jinak), je to známka opravdu vysokých kvalit filmu. ()

Radiq

Musim řict, že tohle je fakt povedený. Takhle polidštit auta, to chce um a Pixaru se to fakt povedlo. Jasný, že děj nijak extrémně neohromí, ale skvěly jsou fórky a hlášky vycházející z toho, že jsou to auta chovající se jak lidi. A chudáci traktoři... ()

StanislachKo

Pixarovky považujem vždy za záruku kvalitného zážitku (a často presahujúcim príslovku "príjemný"). U autách som sa asi prvý a posledný krát tak trochu "popálil". A normálne je mi ľúto toho, že som trochu obmedzený v schopnosti prekusnúť, pristúpiť na hru a naplno sa vložiť do svojej role vo vzťahu film - divák. Je to škoda, pretože spracovanie bolo také, že som padol na riť (tuším asi 6x), hudba výborná, dej aj keď 1000000x recyklovaný, ale neurazí, ale nemôžem si pomôcť - humanoidné autá?! Zážitok pripomínajúci listovanie Slniečkom konkrétne príhodami Lokomotívy Tomáša. Proste toto vnímam ako prešlap a aj keď nerád, ale červenému šporťáku s jeho (trápnym) "čh-čh-čh-čau" som sa neprinútil fandiť. PS: Dvojku som doposiaľ nevidel, ale dočítal som sa, že po formálnej stránke je to ešte prešpikovanejšie. Absolvujem a príde update... ktovie možno na päť hviezd! ;) ()

URBAN

Jednoznačně jedna z nejlepších Pixarovek je to prostě milé, poučné a hezky se na to dívá a Burák je prostě borec. Tuto Pixarovku zkrátka miluju a můžu se na ní dívat donekonečná. Najde si tu své každé dítě nebo dospělý. ( 10.11.13/MAC/350 komentář na ČSFD.cz ) ( 9.3.18/TV ) (21.6.20/TV) ()

Nivenx

Vynikající a zábavný animák pro celou rodinu s kecajícími auty, které jsou zde místo postaviček. Film má svou dávku humoru a parádních scének. Výborná grafická stránka! ()

Wallas

Patetické, kýčovité a předvídatelné. Jo a taky hodně barevné. Je tu i pár vtipů "pro znalce" a pár momentů, kdy vám přeběhne mráz po zádech. Ale nic extra. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)