Ice-Cold in Alex

Dobrodružný / Válečný

Velká Británie, 1958, 124 min

Ten film není vůbec špatný, kdybych už podobné téma v podobném prostředí neviděl již asi na 130 různých způsobů.(12.9.2013)

Kto je zvedavý, aké vojnové filmy sa kedysi točili, tak tento je pekný predstaviteľ filmovej tvorby o druhej svetovej vojne päťdesiatych rokov. Jednoduchý príbeh plný dobrodružstiev . Aj pri svojej jednoduchosti je na čo pozerať.(17.12.2018)

Druhá světová válka, poušť v Severní Africe a posádka vojenské sanitky snažící se dostat na britskou základnu v Alexandrii. Námět prostinký, ale příběh plný dobrodružství, nástrah pouště a nepřátel. Takže v podstatě pouštní válečné road movie, jehož přímočará šablona je dnes již velice známá. Frustrace, zoufalství a snaha přežít je po psychologické stránce hlavní devízou příběhu, který je rozehrán na té správné notě. Příběh zaujme nejen svým prostředím a přijatelným tempem, ale hlavně silným scénářem, který patřičně dává důraz na veškeré okolnosti všeho dění ve spojení s pevnými dialogy. Vyobrazená atmosféra přináší neocenitelný divácký zážitek. Brilantní klasika patřící do zlatého fondu světové kinematografie.(21.10.2018)

Takové britsko-německo-jiho(?)-a-severoafrické druhoválečné "Bylo nás pět" roadmovie drama. 124 minut prastarého černobílého filmu rychle uteklo a všech 124 minut stálo za to. Čekejte spíše takové tajemné pouštní drama, válečné jsou jen doba a místo, kde a kdy se příběh odehrává.(25.1.2013)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(27.6.2006)