Agent 47 (Rupert Friend) není obyčejný člověk, představuje vyvrcholení desetiletí trvajícího tajného genetického výzkumu. Stojí na konci vývojové řady, jeho existence navazuje na čtyřicet šest předchozích klonovaných agentů obdařených neuvěřitelnou silou, rychlostí, vytrvalostí a inteligencí. Agent 47 je elitním a dokonalým zabijákem, který byl pomocí genetických experimentů vyšlechtěn jako dokonalý vražedný stroj. Jeho nadcházejícím cílem je korporace, která má v úmyslu zmocnit se vytvořeného genu a pomocí něj vytvořit armádu zabijáků, jejichž schopnosti předčí dokonce i vlastnosti agenta 47. Uspěje? Nebo se stane její kořistí a zdrojem další zkázy? Ve svém osamělém boji se 47 spojí s Katiou van Dees (Hannah Ware), mladou ženou, která je schopná zodpovědět většinu otázek týkajících se jeho původu a zároveň střeží tajemství umožňující odhalit a především zničit nepřátelskou spikleneckou korporaci. Vše směřuje k závěrečné epické bitvě, v níž proti nim stojí v čele armády protivníků lstivý John Smith (Zachary Quinto). (CinemArt)

Chrustyn

Po nevýrazném prvním filmovém zpracování slavného videoherního zabijáka přichází další, ještě horší pokus. Nepovedená akční "jízda", která nemá s herní předlohou nic společného (hra byla o tichém postupu a nenápadném zabíjení, zde se střílí hlava nehlava) a dělá jí jen ostudu. Bohužel film nepotěší ani akční fandy, svou monotónností a absolutně nevýraznou akcí, doplněnou příšernými počítačovými triky. ()

Papekus

Nečekal jsem moc a i tak jsem byl znechucen. Hitmana 47 jsem vždycky bral jako dokonalý stroj na zabíjení, který sází více na strategii a plánování než na šílené pobíhání a uhýbání před kulkama. Ale v tomto filmu je každý "hrdinův" úkryt prozrazen během pár hodin a veškerá strategie spočívá v tom, že "budou po mě střílet a já uhnu a zastřelím je". Přemýšlel jsem, zda by se mi takový film líbil, kdyby mi bylo 15 - a doufám, že tak blbej jsem nebyl nikdy :) ()

honajz

Jejdanánku, to bylo tupé. Ne že bych od podobného akčního filmu čekal nějaké filozofické úvahy, ale ono to bylo tupé i na tento druh filmů. Akce podaná mizerně, v střizích nebo blikání modrého světla. Příběh připomíná Terminátory jak z kopírky, včetně dilematu, kdo je hodný, a kdo zlý. Herci naštěstí jako geneticky upravení lidé nemusejí hrát, protože i toto nehraní jim činí nevýslovné utrpení. A koneckonců, stejně jsme se nedozvěděli, na co by té korporaci byli podobní agenti. Chtěli ovládnout svět? Chtěli je poslat na Blízký východ? Využít jako policisty v ulicích? Nebylo řečeno. Hlavně že byli ti zlí. Zachary Quinto se nějak nemůže zbavit své nálepky z Heroes, škoda. ()

ARI50

Hrozně jsem se bál hrozně a ano má předtucha se naplnila dost jsem se zklamal v podáni herce Hitman ani ne spíš zasazení děje ve filmu, a celkové jeho dopadu na mě. ()

becki_tu

Těžko říct, zda producenti dostatečně nevěří potenciálu herní předlohy, ale druhý pokus o filmovou adaptaci vyšel tak napůl. Oceňuji trademarky, kterých se tvůrci snažili držet, zajímavou volbu v podobě Frienda v hlavní roli a akční scény, které však zbytečně shazují digitálně dodělávané sekvence. Herního Hitmana mám rád a rád bych se příště dočkal filmové adaptace, která nabídne áčkový scénář, poctivější akci a možná i větší zaměření na fanoušky herní série. ()

Morholt

Absolutní výplach, který zcela rezignuje na zapojení mozkových závitů, ale na mě to docela fungovalo a to i proto, že Hitman nemá ambici být něčím víc. Akce, byť všudypřítomná, nepůsobila nějak předimenzovaně, film neztrácel tempo a navrch se tu sešla celkem solidní herecká sestava. Je otázka, jestli by se na místo Ruperta Frienda nehodil někdo jiný, protože jakkoliv mě tenhle herec baví coby zabiják ve službách CIA v Homelandu, tady mi občas příliš neseděl, ale to nebyla zase taková vada na kráse. Pro mě celkem příjemné překvapení. 60% ()

Lacike

Scenar je klasicky Woodsovsky humus. Totalne prekombinovany zlepenec v ktorom postavy niekolkokrat menia strany a prilis to nedava zmysel. K tomu tu mame postavy, ktore mate uplne na haku. Takze nejake napätie alebo akakolvek gradacia vôbec nefunguje. Mohli to zachranit aspon akcne sceny, ale tie su tiez prvotriedne srackove. Mne tentokrat nevadil zbesilý strih, kedze sa nestriha cez osu a tak som sa v nich väcsinou orientoval. Ich problemom je, ze v prvej polovici filmu su dost fadne vdaka comu ma nudili a v druhej vdaka neustalemu pouzivaniu digitalnych trikov v kaskaderskych kuskoch zase pôsobia jak z nejakej infantilnej grotesky. Samozrejme sa dockame aj hnusneho digitalneho vrtulniku, ktory je v poslednych rokoch v akcnych filmoch asi povinny. Takze postupne sa moje pocity z filmu menili od totalnej nudy k WTF zabave na ucet neschopnych tvorcov na vsetkych urovniach. Film odporucam len milovnikom tvorby Skipa Woodsa. Neveril by som, ze taky existuju, ale jedneho poznam, takze evidentne je vsetko mozne. :) A ci je tato verzia lepsia ako ta minula neviem, lebo minulu verziu si uz nastastie vôbec nepamätam. 2/10. ()

JohnCZ

Rupert Friend je sympatickej chlápek, ale na Agenta 47 se zoufale nehodí (nehledě na to, že mu tvůrci nepořídili ani pořádnou plešku). Film je klasickej béčkovej akčňák, kterej se hrou má společného jen málo, což by nutně nemuselo vadit, kdyby film měl aspoň trochu dobrej scénář. Koukat se na to dá, újma na zdraví nehrozí, ale je to zapomenutelné až běda. ()

corpsy

HITMAN z roku 2007 nebol nič extra a tak sa dalo čakať, že keď sa štúdio predsa len rozhodlo o ďalší pokus, tak tvorcovia vystrieľajú všetky muchy a dajú si záležať. Prd. Táto podpriemerná ( rozumej podpriemerne zrežírovaná ) bucharina evokuje skôr rumunsko-bulharské spektákle, ako rodený kinofilm. V akčných scénach umelý ( ich autorom asi nič nehovorí výraz ´´old school´´, keďže všetky action sekvencie si veľmi zakladajú na digitálnych trikoch, podotknem veľmi nevydarených - pričom ide o najhoršiu prácu štúdia ILM v novodobej histórii ), herecky negramotný a scenáristicky nulový. Poradím? Chlapci a dievčatá z filmovej branže, ktorí by ste chceli náhodou ešte raz sprzniť legendu menom Agent 47, serte na Hitmana! Nech si to šibe po svojom iba na hráčskych konzolách. ()

ConanVJ

Pro mě povedená akční výplachovka, kterou hyzdí jen ten šílený střih u soubojů. Akce je zde spousta, příběh je povedený, obsazení mi sedlo a soundtrack se pěkně hodil. 85% :) ()

DEXTER099

Nové předělání Hitmana tu sice sklidilo zřejmě více kritiky,ale co se týče akce (ten film je de facto jen akce,nebudeme si nic namlouvat,že...) tak ta byla slušná a určitě mi to sem tam připomínalo PC hru co jsem před lety chvilku hrál.Za mě tedy celkově 50% a tři hvězdy. ()

maddy

Niekedy ten Hollywood vážne nechápem! Ok, v roku 2007 natočím prvý pokus o filmového Hitmana. No diváci šomrú, kritika film strhá, nevrátia sa mi milióny ktoré so do filmu investoval a tak namiesto toho, aby som sa do budúcna snažil použiť z chýb, tak o osem rokov povolám k druhému pokusu o Hitmana zase toho istého scenáristu, ktorý mi už skazil prvý film, ďalšieho neskúseného režiséra a naivne dúfam, že budem mať úspech? Navyše, keď to opäť s hernou predlohou nemá takmer nič spoločné okrem ikonického výzoru ústrednej postavy s plešatou hlavou a oblekom s červenou kravatou?! A to podotýkam, že nie som fanda Hitmana, hral som asi tak jednu hru nejakých päť minút, aj to ešte na Playstation 2, no to, že s ňou má pramálo spoločné je mi zrejmé po prvej minúty filmu. Nuž, na rozdiel od hollywoodskych producentov by aj slepý videl, že to takto ani po druhý krát fungovať nemôže a prekvapivo ani nefunguje. Hitman tak zas a znova svojou nekvalitou naštve okrem bežných divákov a kritiky, aj jeho herných fanúšikov. Agent 47 síce na prvý pohľad má všetko čo podobný B-éčkový akčný výplach má mať. Je dostatočne akčný, videoklipovo nastrihaný a prepálený. V rámci takej guilty pleasure zábavky je prvá polhodinka celkom stráviteľná, no aj napriek kratšej, deväťdesiatminútovej stopáži po nej film rapídne povoľuje a už na seba nabaľuje iba čoraz dementnejšie scény, zvraty pri ktorých sa z postáv stávajú takmer Terminátori a čoraz prestrelenejšie situácie, kde len dúfate, že sa to ďalej stupňovať už nebude. Nuž, bude a s každou pribúdajúcou sekundou je z Agenta 47 čoraz tupejší akčňák, kde vás nezaujíma ani jedna postava a aj z potenciálne ako tak pútavejších akčných scén nedokáže strnulá réžia nič vyťažiť (napríklad také zahákovanie auta na križovatke). Keď medzitým všetkým dochádza k situáciám typu „sorry, kým si spal, tak som ti rozobrala zbraň na malé kúsky, pretože keď nemôžem spať rozoberám veci .... tak teraz chvíľu bojuj holými rukami aj keď nám ide o život“ alebo riešeniu situácie tým, že dievčinu uviažem v helikoptére, s ktorou v plnej rýchlosti narazí do budovy, aby som jej pomohol, tak neostáva nič iné iba sa chytať za hlavu, či tieto scénky (ehm, takmer všetkými nenávidený) scenárista Skip Woods skutočne môže myslieť vážne. Rupert Friend síce v roli agenta pôsobí celkom okej, no absolútne nefunguje chémia medzi ním a totálne nevýraznou Hannah Ware a tak celý Agent 47 po prvej polhodinke už svojou dementnosťou skôr otravuje, než by akokoľvek bavil. Dúfam, že o pár rokov nenapadne nikoho tretí pokus ako oživiť túto značku s rovnakým scenáristom a ďalším priemerných režisérom. Už vážne stačilo! To radšej nech tie milióny obviažu červenou kravatou a spláchnu do hajzlu, efekt a ich „návratnosť“ bude podobná. CELKOVO: 2* (4/10) ()

VojinRyan

Agent 47 po druhý krát. Ale nič extra. Rupert ho vie hrať veľmi dobre, kde mu stačí len jeden výraz a sem tam zdvihnúť jeho obočie. Ale Scenár bol taký slabý, že sa ani nedalo usúdiť, o čo tvorcom vlastne išlo. Tým pádom to pôsobilo len ako obyčajný akčný film, ktorý Vás ničím neupúta a ide len o slepú strielačku jednej postavy. Keď si porovnáte hry a filmy, tak hry vyhravajú na plnej čiare. Len aby aj táto séria nedopadla, ako séria Transportera so Stathamom. Čím ďalej to bolo horšie a potom sa to dočkalo zbytočného reštartu s ešte horším hercom a scenárom. Dúfam, že nie. 55% - 3* ()

SaNcHeZ_cz

Dvakrát stejná mizérie, napodruhé dokonce ještě o něco větší. Solidní Rupert Friend v hlavní roli nezachrání tuhle jinak mizernou, nenápaditou a nepříliš pěkně vypadající béčkovou výplachovku. Hlavní vinu na tom má opět Skip Woods, který by si měl už konečně vysloužit doživotní zákaz psaní scénářů. Tohle se prostě nedá. [40%] ()

Paxxx.cz

Rok 2015 bych z filmového hlediska označil jako rok nepovedených filmových restartů (viz fantastická čtyřka, kurýr a hitman). Problém není v postavě je jedno jestli ho hraje Friend nebo Olyphant, ale v tom, že se tvůrci naprosto vykašlali na to, jak je myšlena postava elitního nájemného vraha, který v PC hře (dle které je film inspirován) zabije pouze svoje cíle a ne dalších 150 lidi jak v tomto filmu. Pokus číslo jedna pro agenta 47 dopadl alespoň průměrně, todle je podprůměr 4/10. ()

MartinezZ

Hovadina plná samých nesmyslů. Na sebe navazující zbytečné akční scény se scénářem vycucaným z prstu na place. Ztráta času se zbytečným kecáním, uvedením "Hitmanky", bláboly "Cítíš lásku? Nevěřím, že dokážeš potlačit lásku." - a Agent 47 div neuroní naprogramovanou slzu, akce a násilí naprosto zbytečné a bezúčelné, z ničeho nijak nevyplývající, prostě tam muselo být, protože natáčíme akční film. Agent 47 dělající brajgl a střílející na veřejnosti. Bohužel další videoherně-filmový fail. ()

Wysch

Jako skoro bych řekl, že to byla sračka, protože to vlastně i sračka je, ale má to svoje ale: 1) Je to krátký! Hurá. 2) Má to jednu celkem dobrou videoherní sekvenci ("vyhýbej se kamerám"). 3) Kretschmann má skvělej hlas, ale o to horší a hůř napsanou roli. Jinak je to fakticky totální vymejvárna mozku, kterou snad asi netřeba nějak rozpitvávat. Prostě přitažený za vlasy, co se příběhu týče, přitažený za ocas, co se akce týče, tahá to i chlupy na nohou, co se charakterů týče, a logiku to cestou od hry k filmu ztratilo někde ve fázi "uděláme Hitman movie, kde to bude mít s herní předlohou společný jen to tetování na hlavě". Hurá. Ale pokud je člověk zrovna v náladě, kdy ho nějaká s prominutím pýčovina nerozhodí, dá se to díky příjemný stopáži i zkouknout. Hurá. ()

Baronne

Ješiš.. Dobrá vymašťovna. Je to všechno tak hrozně rychlý, že si ani nevytvoříte vztah s jakymkoliv charakterem, to je první věc, co mi chyběla. Druhá je smysl filmu. Třetí je smysl postavy Quinta, WTF?!??!! Další věc. Věta "Trust me", která tam padla asi 20x, měla nahradit jako "Zřím tě" z Avataru ? Herci mě nenadchli vůbec, všichni prkenný jak moje první ex v posteli, jedinej Rupert se mi líbil, taky jsou ty hvězdičky věnovaný jemu. Doporučit tenhle film ? Asi ne, existuje hodně kvalitnějších akčňáků. ()

JJ.Gibson

Po x-letech se objevil další Hitman, který s tím původním z roku 2007 nemá nic společného, což je vlastně dobře. Bylo to pojato jinak nově, dá-se říci slušivě, ale stejně to nějak nedokázalo vystihnout podstatu Hitmana, já si prostě nemohu pomoci. Příběh plitkoučký, Zachary Quinto se svou neprůstřelností byl trochu moc. Nadruhou stranu souboje byly docela pěkně propracované, ale i tak to stačí pouze na dvě hvězdičky... Já chci prostě víc!!! ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Rychlý a zběsilý agent 47