Komentáře uživatelů k filmu (1 252)

Při sledování Birdmana mi často přicházela na mysl Truffautova Americká noc (to je kompliment, kdyby to někdo nepochopil). Nehledě na hodnocení první zhruba dvě třetiny jsou jedním z nejopojnějších kinozážitků vůbec. Určitě zajdu ještě jednou. Zároveň si člověk uvědomí, že kariéra Eda Nortona v posledních deseti letech je jedním z nejsmutnějších kariérních příběhů.(1.1.2015)

Přehrávat v životě, žít své role a opíjet se touhou být výjimečný. Co výjimečný - jedinečný! Zavřít se ve svém kumbálku, kde konečně mohu dát naplno průchod své genialitě, svému Daru. Kdyby jen ostatní tušili, jak jsem skvělý. Jak jsem k ničemu. ___ Smířlivé a přesto přímé, co do nahlížení lidských hříchů a sebestřednosti. Iñárritu po celý film bez zaváhání balancuje na hraně komedie, dramatu, (samotným snímkem vysmívaného) kýče a divadelní teatrality. Úžasně pohlcující zážitek. ___ Toho bubeníka chci domů! Snad žádná esence snímku nedokreslovala hekticky tísnivou a vypjatou atmosféru pobytu na hranici šílenosti, která ze své podstaty nedá nadechnout (vydechnout?) a pudí člověka hrozně křičet.(22.1.2015)

Výborný film, ale skvělý není - v závěru totiž úplně odstrčí postavu Edwarda Nortona (nemívám ho rád, ale tady je fakt výjimečný), jeho Mike se nedočká žádného pořádného konce... No a to nemůžu Birdmanovi odpustit. Jinak je to sice neskrývaná a jednoduchá, ale velmi působivá a stoprocentně dokonale natočená facka filmovému průmyslu s vynikajícím Michaelem Keatonem (který si tři roky po natočení zahrál Vultura ve Spider-Manovi, ehm, ehm) a dalšími.(30.12.2018)

Tak projekce v atlasu jsem se tentokrát nezúčastnil, ale že by mě to nějak extra mrzelo, to zase ne. Jako ten film není špatný i když místy těží jenom z toho, že je v módě dělat si prču z Hollywoodu. Takže nebylo to špatný, Keaton je dobrý herec, ale já zase nechci hrát nějakýho hroznýho protestanta. Bejt Hollyúd v piči, tak se za chvíli unudím k smrti. Já zase klasický výplachy made in fucking USA můžu, takže nebudu zase myšlenku tohohle filmu tak brutálně oslavovat. I když z patvarů letos nominovaných na oscara je to zatím nejmenší zlo.55%(23.1.2015)

Šikovné a pôsobivé. Viem si však predstaviť, že ak sa tento film nestretne s diváckym vkusom, môže pôsobiť aj dosť otravne a šeredne. Mne sa táto zmeska irónie, čierneho humoru, hereckých výkonov veľmi páčila. Povedzme si pravdu, že po stránke scenáristickej to nie je žiadna pecka, ale poteší a správne rozvibruje divácky záujem. Bavia hlavne herci, fajn kamera a niektoré vychytávkové scény.(28.2.2015)

Napísal, produkoval, režíroval...Od A. Gonzaleza Iňarrita som samozrejme očakával vysokú kvalitu, ktorá tu možno je, ale ja som ju nenašiel. Hlavne som očakával úplne iný film. Potešil som sa, že konečne vidím E. Nortona, ktorého posledné roky nejako nevidno. Prvých 20-30 minút som len čumel podobne ako píše Malarkey a nedokázal som sa naladiť na režisérov rytmus. Potom sa to zlepšilo, ale divný pocit vo mne ostal až do konca. Prívlastky ako "ohromujúci", ktoré hlása obal dvd a blueray mi nesedia. Ohromujúci? Ok, ale pre koho ?Možno nadchol zopár ľudí z filmovej akadémie a sadlo to i niektorým užívateľom. Otázne je však nakoľko sa nechali ovplyvniť tým, že je to oscarový film. Vadil mi ten divadelný look, ani príbeh ma nijako zvlášť nezaujal a osobne by som mu oscara nedal. Mne film ani zďaleka nepripadal ohromujúci. Ja mám pre film len jedno slovo - divný...Ani sa napamätám, kedy som oscarovému filmu dal 3 hviezdy. Možno je to prvý krát... 60%.(12.9.2015)

Nejlepší Iñárritu? Asi. Taky nejkratší. A to by hodina a půl nestačila? Belmondovi by stačila.(28.12.2015)

• Hrabka

Neskonalá nuda, jinak se to asi ohodnotit nedá. Zaujaly mě asi dvě scény, ale jinak bylo sledování jedno velký utrpení. Dobře, když tohle někoho baví, neberu mu to, ale já se teda nebavil ani trochu. Ocenit se dá třeba kamera, ale film prostě musí člověka chytit a tohle mě nechytlo ani trochu. 30%(29.10.2015)

Prvotřídní herecké výkony (zvláště Keaton, Norton, Stone) a působivá kamera, která dává kouzlo pocitu, že divák se nedívá v kině - nýbrž je přítomen. Tady nějaký ten Oskar určitě zakotví :-)(20.1.2015)

Technicky úchvatné! Všechny ty dlouhé záběry, sledující přicházející postavu, rotující kolem konverzace a pak následující postavu odcházet... všechny ty dlouhé záběry začaly být časem trochu samoúčelné. Co je zprvu na pusu otevřenou dokořán, je ke konci na "hm". Herci jsou skvělí (nakolik asi hrají sami sebe?), ale přesto jsem měl po filmu dojem, že tomu celému majstrštyku něco chybělo. Pověstné srdíčko asi.(8.1.2015)

Je to teda riadna vtákovina, presnejšie - zaujímavá nuda. Keď už to dostalo toľko oscarov, tak som sa na to musel pozrieť. A ja osobne by som mu udelil asi len jedného a to za kameru, pretože Emmanuel Lubezki, rovnako ako v Gravitacii opäť predvádza skvelá scény bez strihu. Čo sa týka samostatného filmu a výrazu zaujímavá nuda, tak hneď vysvetlím. Film je zaujímavý, snažíte sa zistiť čo, kde, prečo a ako. Postavy a herci, či dialogy dokážu zaujať, ale niekdy len na to čumíte a čakáte čo príde ďalej, pretože vás tie scény nemajú čím zaujať. Miestami dobrý a zaujímavý film, ale ako celok tak vôbec nefunguje. 60% - 3*(25.2.2015)

• playboxguest

Hrozně pomalej rozjezd, takřka celou polovinu stopáže mi trvalo, než mě film alespoň trochu zaujal (neplést se zajímal), a stejně tak ke konci mě víc braly hodinky než dění na plátně. Některý scény byly skvělý a předpokládám, že si je v podvědomí udržím, ale nuda jednoznačně převládla. Let Birdmana po městě mi vyloženě připadal, jako by do filmu vůbec nepatřil. Ač musím pochválit jeho podotknutí, že akce je zajímavější než filozofický sračky. Né že by tady akce chyběla, ale v některejch rozhovorech jsem nevnímala víc než zbytečnou scénu na výplň oscarové stopáže. Skvělej byl rozhovor s kritičkou, nálepky mi připomněly mnohé komentáře ve zdejší databázi, a nebudu si mazat med kolem huby, mnohé svoje komenty vidím ve stejném pytli. Jednoznačně musím ocenit technickou stránku filmu, kamera a zvuk nemají chybu, rozhodně mohou za to, že jsem vydržela i nudnější části. Iñárritu se mi do šálku čaje opět netrefil a raději zůstanu nadále pouze u konvičky, z níž se uvařilo Amores Perros. (hodnocení filmu se u mě pohybovalo chronologicky podle přibývající stopáže 40%, 60%, 80%, 40%) Nejvíce mi film připomínal Synecdoche, New York.(1.2.2015)

Snímek se rozhodně v davu neztratí. Kamera, která působí, jako by byl celý film natočen na jediný záběr je opravdu suprový a člověk to hnedka pozná. Jinak zase popisek je poněkud matoucí, tohle komedie rozhodně není. Vlastně ani příběh není tak výrazný a vše se točí jen kolem jedné osoby, která chce prorazit na prknech Broadwaye.(14.3.2015)

Ztraceno v pointe..(7.3.2017)

Klasická oscarovka, která vítězí s odřeným nosem Michaela Keatona. Skoro škoda, že sbalila asi všechny akademiky najednou, protože se určitě stane terčem antiplešounských útoků. A přitom je to "jen" další z mála filmových oživení hromady rutinní výroby kinoprůmyslu firmy Hollywood. Navíc vidět Majkla s Edem je v posledních letech stejný zázrak jako zahlédnout Ježíška, čučel jsem na ně pomalu víc, než na jejich blonďaté spoluhráčky. Co to kecám... Jedno rýpnutí směrem k Bratrstvu zlaté sošky si ale přece jen neodpustím. Když si vzpomenu na nesmyslné výsledky posledních ročníků v kategorii Hudba, tak kde je nominace Antonia Sancheze? To nemáte rádi bubny?(29.1.2015)

Alejandro Iñárritu mě ve svém novém snímku zhypnotizoval bubenickým soundtrackem, uhranul nádhernou kamerou, očaroval precizními hereckými výkony a navodil mi pocit štěstí, který mi vydržel ještě dlouho po projekci.(21.1.2015)

Tak nám opäť raz dostal "vázu" s tulipánmi snímok, na hrane s priemerom hraničiaci. Nie, že by neobsahoval pasáže, ktoré potešili, zabavili, no toto je proste tucet z milióna zemiakov vo vreci jeho "nepodobným", ktorý síce spracovaním či originalitou myšlienky potešil, no rozhodne v závode na 50 metrov cez prekážky - NEVYHRAL.(19.3.2015)

Dobrý filmový zážitek a dobrý je za tři. Děj byl občas nudný, což vyrovnávala skvělá herecká sestava. Příběh udržel, což je důležité a na Oscarový snímek určitě lepší zážitek. Dědci z představenstva si museli smlsnout, ale já jsem jen rád, že nemusím jít s hodnocením pod tři hvězdy. Svým způsobem tedy spokojenost a i díky tomu nosu .. 6/10 = 68%(31.1.2015)

• 666teen

Pseudointelektuální průjem na sedm? Birdman. Tohle je opravdu existencionální podívaná, drsná tak, že se s ní můžou hoblovat šibenice.(4.2.2015)

Dávám plnej s poznámkou pod čarou, která říká, že v letošních oscarových filmech Birdman poráží Grandhotel Budapešť o délku dicka Eda Nortona, nudli z nosu uřvané Wattsky, chvístance Emmy Stone a vzdálenost mezi xichtem a nosem Michaela Keatona. Podíl na tom má také Iňárritu, který mě vyloženě potešil schopností rozesmát mě a zároveň tím, že i když už to tak nevypadalo, tak si odpustil nepřímou podporu prodeje antidepresiv. Jako poslední bych v neposlední řadě vyzdvihnul práci Lubezkiho za kamerou, kterému musel střihač nosit kafe, protože ten díky jeho chodbové a šmajchlkabinetové zručnosti moc práce neměl. Je to tak na 85%, ale v rámci výše zmíněného dávám slabší plnej. Doporučuju!(9.2.2015)

• Rosaviva

Vůbec nechápu, jak tento film mohl být nominovaný na Oscara. Za sebe upřímně říkám, že je to jeden z nejhorších filmů co jsem v poslední době viděla. Dvouhodinová muka plná zdlouhavých scén a nic neříkajících dialogů, završená tím, že měl hlavní hrdina superschopnosti. Nejspíš nejsem na intelektuální úrovni natolik vysoko, abych mohla docenit kvalitu tohoto filmu (nebo jen odmítám předstírat jak skvělé to bylo, i když jsem to vlastně nepochopila). Jediná dobrá věc na celém filmu byla Emma Stone a její obří oči, bez ní bych hodnotila ještě níž. Hodně slabé 2*(25.1.2015)

1 2 3 4 5 6 7 17 32 48 63