• D.Moore

Když mi v restauraci nechutná oběd a dělá se mi z něj zle už po pár soustech, nespolykám ho celý s tím, že to kuchaři vytmavím až pak. Ne, ne. Hned přestanu jíst a děkujícímu žaludku říkám, že nemá zač. A stejně to je s Kameňákem 4, který je snad ještě stupidnější než předchozí tři dohromady. A to je co říct. Přes půlhodinu filmu jsem se zkrátka nedostal.(8.8.2015)

• Tommassi3

"Náhoda ?? Náhody neexistujou, Pepane, to si pamatuj !!" Jo, taaaak !! Tak proto jsem se nakonec při sledování tohohle tuzemského filmového hnoje ani jednou nezasmál, což je asi dost smutné vzhledem k počtu pokusů nabídnout divákovi, když už nic jiného, aspoň jeden slušný vtip.. Vlastně ne, přiznám se, jednou jsem se řádně uchechtl, nikoliv však jakkoliv funkčnímu vtipu, ale spíš hlášce dospívající dcery uprostřed běžného v rámci celku zbytečného dialogu: "Byla jsi ve sprše ??" - "Ne, v koupelně prší !!" ;) A o čem, že tahle hrubá taškařice vlastně vypráví ?? Příběh, s jehož předstíráním se odvřeštivší trilogista Zdeněk Troška alespoň trochu obtěžoval, zde vlastně už tentokrát schází docela, což se zřejmě tvůrci divákovi snažili vynahradit obskurními hudebními předěly Walda Gangu mezi posledními zbytky nepoužitých anekdot a očekávaným product placementem všeho druhu, takže není ani co rozebírat.. Po všech stránkách ušmudlané řemeslo svádí dohromady ty největší celebřitní postavičky současnosti i odpudivé baviče a dělníky humoru ze secondhandu, když z těch Pomejí vyčnívá snad jen potrat Pavel Novotný s Milanem Pitkinem, při pohledu na něž jednoho napadá, že českému filmu snad už nemůže být ani hůř !! Ale on se stejně vždycky objeví nějaký Nová(če)k, který vás přesvědčí o omylu !! Marcel Bystroň se naplno v celé své scénáristické nahotě ztrapňuje před celým národem, když nechává dva potulné morgoše recitovat ty přestárlý hlody střílející do jejich vlastních řad nebo třeba jen krade motivy z amerických teenagerských komedií a nechává tak mlaďochy lovit bobříky, ačkoliv bobříka odvahy tu podstupuje jen a jen myslící divák, sekunduje mu u toho definitivně peklu propadnuvší rádoby režisér Ján Novák, ostatně on už měl k tý pekelný bráně dávno Klíček.. Pravdou ovšem zůstává, že čtvrtý Kameňák už nikoho neštve, protože tenhle brak nejbrakovitější prostě jen neskonale nudí, možná už jsem však pouze naprosto otupen všemi těmi nepochopitelnými pokračováními, přes všechny ty hlasité nevtipné odkazy všeho druhu, s billboardem na Babovřesky 7, dej Bůh se jich nedočkáme, i tím vztyčeným prostředníkem v závěru v čele, protože všechny tyhle pokusy v podobné šmíře tak nějak logicky postrádají funkčnost.. Mimochodem skutečnost, jak moc Kameňák 4 tiše zrcadlí castingem, interiéry i spoustou motivů Bastardy Tomáše Magnuska, který zas a znovu hraje učitele, byť sám se nedoučil stále zhola nic, mě děsí, protože jedná-li se o nějakou novou produkční kliku, máme se ještě opravdu na co těšit..(24.6.2014)

• castor

Polotovar s. r. o. 4. Doslova k pláči.. Film, ohlasy i samotná návštěvnost!! Černá čísla jsou zcela zasloužená. Troška se rozhodl, že bude do lidí prát něco jiného, takže předal otěže podle všeho zručnému dokumentaristovi, který měl naneštěstí potřebu udělat potřebu na filmové plátno. Je holt rozdíl mezi lidovostí a tupou obhroublostí.(24.11.2015)

• kulyk

No tak za to, že si obludné Pomleje zařídily zmizení mého komentáře (který byl - do míči či do rundy /proč zadávat další zástupný důvod/ - bez hovnocení!), ten odpad naseru z principu! A ano, neviděl jsem. A ne, neuvidím. Paznechti cenzurofilní. Všichni ví, o jaký výhnisek se jedná, každý tuší, že když od toho odtáhl své pěstěné nehtíky i mistr Troska, jsme na dně žumpy a bagrujeme kal. Snad proto tu nad komenty dřepí nějaký pozorný šupák, který se třese o své penisky! Aby vám snad Kulyk nepřišel jako negativista: Jiříku, přeji ti - a především tvé dceři - aby ses stal velice dobrým otcem. Když už jsi v životě zesral všechno, na co ses byť jenom podíval.(16.10.2013)

• Fiftis

Bohužiaľ, za mňa je to absolútny podpriemer. vtipy nič moc, dej ma teda tiež moc neuchvátil. Proste je to už nastavovaná kaša, ktorá nezaujme. Vtipy sa opakovali z predošlých dielov a popravde som sa ani raz nezasmial. Bendová ma tiež nezaujala, Dejdar tiež nič moc. Jan Skopeček sa tam skoro vôbec neobjavil, i keď chápem že už má svoje roky, ale mal som ho najradšej. Na a neviem či sa filmom snažili zaujať najmladšie divácke osadenstvo, ale neviem načo tam pchali tú nahotu, mňa osobne pohľad na tú ryšavú vevericu veruže nezaujal. Sklamanie. Troška sa musí obracať na posteli.(10.2.2015)

• - V 59. minutě řekne Jarmila (Alice Bendová) svému manželovi Frantovi (Martin Dejdar), že její budoucí muž by nemohl používat jeho hole, protože je levák. Stejnou frázi použila už Vilma (Jana Paulová) při rozhovoru s Pepanem (Václav Vydra) v jednom z předchozích filmů série. (Jyrka)

• - Hned první natáčecí den došlo k nepříjemné nehodě. Aby autoři natáčení zahájili stylově, rozhodli se šampaňským polít klapku, čímž chtěli první den natáčení pokřtít. Elektronická klapka za 60 tisíc korun se se šampaňským příliš nepřátelila a její tvůrci ji tak hned první den zničili. (Dlee)

• - Roli mafiána Džoržina měl původně hrát František Ringo Čech. „Vymluvil se, že má nějakou práci na chalupě a že se na to může vybodnout. A protože to bylo na poslední chvíli, byl jsem režisérem donucený, abych tu roli vzal já,“ prozradil se smíchem producent Pavel Pásek. (Dlee)