Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

honajz odpad!

Hnus, velebnosti. To nejhorší z teen blockbusterů se spojilo s tím nejhorším, co si říká parodie na akční a špionážní filmy, přitom je to jen plné neumětelství. Šišlající Jackson, co se nakonec poblije, ó, to je vtipné. Lidi celého světa se mlátěj přes držku, úchvatné, okouzlující! Vyvraždit celý kostel, prima nápad! Ženská s nohama jak Jar Jar Binks a s ostrými meči místo nohou k tomu. Hlavy lidí vybuchující jako prima ohňostroj. Prdel princezny. Nejzajímavější a nejvtipnější herec filmu zhebne během prvních pěti minut. Zkrátka - ač se to snaží být cool nekorektní, což autorům zdá se všichni žerou, je to jen barbarská dekadentní sračka, která se jen jako parodie tváří, ale je jen smutnou ukázkou celkové pokleslosti a zvrácenosti kinematografie i lidí, co podobný film mohou adorovat. ()

rikitiki

Příliš dlouhý úvod, vysvětlování: kdo, co, jak a proč, nábor nového adepta a jeho výcvik se táhnou snad přes dvě třetiny filmu. A vtipů je opravdu pomálu. Nebýt Colina Firtha, kterému oblek perfektně sedne a tudíž i sluší, tak bych se nudila. Parodie na špionážní filmy se rozběhne až v poslední půl hodině. Jako by si tvůrci všechno nejlepší schovávali na závěr, který sice vyšel bezvadně, ale nedal zapomenout na utrápené úvodní sekvence. ()

poz3n

Je to pitomé, bez hloubky, bez čehokoliv, co by vás mělo překvapit, nicméně oproti podobným filmům, které jsou poslední roky v oběhu, to je alespoň zábavné a chvilkami i vtipné. 6/10 ()

Deschain

Piata hviezdička za Slave to Love od Ferrynka. Mark Strong sa mi tu neskutočne páčil, skvelú postavu mal. Ale aj Eggsy a Galahad a Roxy boli sympaťáci. No a každý film, v ktorom sa objaví môj miláčik Michael Caine má u mňa bod k dobru. A tiež muži v smeksi oblekoch. Good. (Cinema City Polus - 6.4.2015 + 4.5.2015) ()

hansel97

Nejsem zrovna fanoušek akčních filmů, ale tohle bylo něco trochu jiné a stálo to za to. Čekal jsem hodně, ale ne jeden z nejlepších akčních filmů, které jsem viděl. (Ano, je jich málo.) Nechyběly tomu skvělé postavy, vtip, bizarně dokonalá akce a v rámci mezi i přehnanost, která mě ale bavila. A miluju jak skvěle se vyvarovali všem klišé. Celou dobu jsem čekal, kdy se obrazovce opět objeví Colin Firth a jak teda vysvětlí, že přežil střelu do hlavy z blízka a on vlastně doopravdy jen umřel. A i když bylo na nic, že jeho postava umřela, bylo super, že umřela, protože ve většině akčních filmů by to tak nebylo. Snad to někdo pochopil. :D ()

Pítrs85

Přesnej rozdíl mezi US filmy a UK filmy je ten, že tam, kde by yankeeskej pičus zůstal pičusem po dobu celýho filmu, je ten anglánskej... ne, ten vlastně není pičusem ani na začátku :-) O filmu jsem si záměrně nic nezjišťoval, o to větší nářez jsem nakonec dostal (celou dobu jsem si říkal, jak moc z toho smrdí Kick-Ass, no ještě aby ne, Vaughn je fakt král, Alžběta druhá šup do důchodu a Matthew šup na trůn). Ba co víc, krom neskutečně nabité akce (jestli se Bloodymu nejvíc líbila akce v kostele, mě zas dostala ta ohňostrojová, epic :-) a skvělého hlavního hrdiny (výtečný, ale jako fakt výtečný Taron Egerton, borec dal té postavě přesně to, co potřebovala) tu máme asi nejsympatičtějšího záporáka ever, na jazyk si šlapající a při pohledu na krev (i tu vlastní) zvracející Samuel L. Jackson je... ne, nemám slov :-) A když se tu několikrát zmíní My Fair Lady, tak se já, jakožto těžký Audrey Hepburn fanoušek, nacházím na kraji nirvány... Těším se na dvojku, snad dopadne lépe než pokračování Kick-Asse. ()

anderson odpad!

"Zábavnosť" tohto filmu/zvratku ma opäť na hony minula. A "zadnica" tej zdegenerovanej aRI(s)Tokratky nech je varovaním pre každého, kto si ešte zvrátenosť nezamieňa s politickou nekorektnosťou. (8.7.2015) ()

Ivoshek

Jako odlehčená komedie to funguje docela pěkně, i šišlavý Samul Jackson je fajn. Akčnější scény jsou taky většinou udělané zajímavě. Jediná věc, co mi vadila, je že super-profi-agenti drží střelné zbraně jak největší amatéři (prst na spoušti, běžné míření na kolegy). Ale pokud tohle nějak nesledujete, bude vám to nejspíš jedno. ()

AlfaNumerO

[ČSFD projekce] Matthew zase jednou ukázal, jak se dělá zábava, Kick-Ass dostal na prdel, ohňostroj v novém provedení je na světě. Scéna z kostela si říká o zápis do zlatého fondu světové kinematografie a navíc každý znalec dámského pozadí (zevnitř) si přijde na své. Prosím o další zhlédnutí a protřepat vedle zavřené láhve Vermutu. 84% ()

Janek

Zběsilost, která nemilosrdně KickAssuje všechny teenage Divergence, Hunger Games a další podobné; a to zřejmě hlavně proto, že Vaughn měl naprosto volné ruce a dělá si absolutně co chce (což je vidět hlavně v kostelní scéně, kde se jde za hranice zdravého vkusu :-) Pobavil jsem se velmi a pro mě nejlepší film režiséra. 80% - PS - jsem zvědavý, kdo tentokrát zvládne spočítat ´mrtvé ve filmu´! - PPS - lepší než nové bondovky! ()

Thomick

Na úvod jedno málilinkatý doznání: I'm a Catholic whore, currently enjoying congress out of wedlock with my black Jewish boyfriend who works at a military abortion clinic. (Což si jen tak mimochodem nechám vytesat na náhrobek.) Zhruba proto jsem si taky všechno tohleto přímo nekřesťansky užil - odkejval jsem inovativní přístup k product placementu (protože když už, tak už!), přál jsem si nosit ty švihácký "školní" uniformy, konec jedný takový rutinní kostelní vyvražďovačky bych oddaloval do aleluja a při onom bezprecedentnim ohňostroji jsem měl sto tisíc chutí oběhnout oslavný kolečko a dát placáka naprosto každýmu v kinosále. (Včetně toho šílence přímo za mnou, co si svý výživný říhance z přemíry bublinek vždycky schoval jen na těch pár okamžiků, kdy sál zničehonic oněměl. Argh.) Takže všichni sborově: HAIL SATAN(/Matthew) a SOCIETY'S DEAD, LONG LIVE SOCIETY! ()

Hurley

Žánr klasickejch bondovek je poslední skoro dvě dekády nemilosrdně zadupávanej do země "temným a realistickým" pojením špionážních filmů v podání Jasona Bourna, Jacka Bauera anebo i přímo Craigova Jamese Bonda. Takže pokud se chtějí vůbec pokoušet o nějakej ten comeback, musí se klasický bondovky spojit s žánrem, kterej je na přelomu milénia v podstatě nahradil: s žánrem superhrdinskejch komiksovejch frančíz. A společně jim to šlape fakticky pěkně. ()

ReneeS

Není žádným tajemstvím, že Colin Firth se pro dobře střižený oblek narodil - a tyhle byly střižené tak dobře, že i Jack Weatherill (This House) by zezelenal závistí. Přidejte k tomu slušivé brýle, dokonalý účes za každé situace, kamený výraz a ukázku britského přízvuku, který vždy spolehlivě rozbuší mé anglofilní srdce a pořád neuvidíte nic neobvyklého. Ale vidět ho nakopat prdel ostrým hochům v hospodě a na jednu ránu odpravit stařenku v kostele a kdyby jenom jednu, to už kapánek překvapí. Nemám slov, to bylo tak pošahané, že jsem se na místě zamilovala. Abych neubírala zásluhy i ostatním, těch správných agentů tam bylo požehnaně - spousta krásných přízvuků, spousta perfektně střižených obleků, spousta dobře mířených hlášek do vlastních řad, pěkná hra se stereotypy a jeden správně šílený megaloman se zabijáckou holkou po boku...co mi to jen .... "It ain't that kinda movie Bruv" .... opravdu ne? Na jednu stranu mám pocit, že to byla hrozná kravina, ale i tak je mi jasné, že tohle chci vidět znovu...btw. scéna s ohňostrojem!!! (i napodruhé pobavilo) ()

Ilicka

Bezmezně nadšená jsem nebyla, dobrou zábavu ale Matthew Vaughn natočit umí. Výborná parodie na bondovky, která naprosto přehodnotila můj postoj k ohňostrojům. Při pohledu na zacvičování Tarona Egertona jsem jsem si chvílemi říkala, jak super by mohla být pořádná adaptace Alexe Ridera, kterého v roce 2006 pohřbil nemastný neslaný první díl. Nemůžu říct, že by Kingsman neměl žádná hluchá místa, ale za vymazlenou akci a eleganci staré dobré Anglie (COLIN!) si v nadprůměru být zaslouží. ()

claudel

Ale jo, byla to sranda a dobrá zábava, ale musel jsem tomu přijít na chuť postupně. Zabírá na mě vždy jakýkoli odkaz na Krále Artuše a jeho družinu, takže v tomhle si mě Kingsman získal hned. Colin Firth hraje výborně kdykoli, cokoli a v čemkoli. A taky mi udělalo radost vidět někdy Marka Stronga ve veskrze kladné roli, těch má na kontě jako šafránu. Matthew Vaughne, klidně tuhle zábavu servíruj dále, zavděčíš se širokému publiku. ()

kajda.l

Hrozná PRDEL. Doslova! Nic pro slabší povahy a přeslušnělé dívenky, které "princezní" a jiné humory nepoberou :) A mops. A Samuel. A ohňostroj. A hambáče. A ... je toho dost. 90% Btw. jen by nemusel Egerton tak moc připomínat DiCapria. ()

luka4615

Další geniální počin Matthewa Vaugna? Ano, ano a zase ano! "Kingsman: The Secret Service" je našlápnutou, servítky si neberoucí akční jízdou, která mě od první až do poslední vteřiny královsky bavila (Scéna v kostele? Skutečná lahůdka!). Z každého záběru lze vycítil patřičnou úctu a lásku režiséra k raným filmům s Jamesem Bondem, přičemž i přes tento fakt zvládá namixovat stejně výbušný koktejl akce, hlášek a zábavy, na který jsme byli zvyklí v jeho filmu "Kick-Ass". Co dodat na závěr? Snad jen to, že se skláním před režisérským uměním Matthewa Vaugna a že mě začíná čím dál tím více mrzet, že netočí nějakou Bondovku. Snad se někdy v budoucnu dočkáme! (Viděno v kině CineStar Jihlava) „If you save the world, We can do it in the asshole.“ ()

JASON_X

Nečekal jsem, že se u tohohle křížence Jamese Bonda a Austina Powerse tak výborně pobavím! Tedy ne že bych se chlámal na celé kolo jako tupé hovado, ale většinu času jsem se přiblble uculoval a několikrát se od plic s chutí zachechtnul. Humor ve filmu není intelektuální a není ani fekální, je britsky chytrý a občas trochu černý, tak jak to mám rád, no a občas je i malinko anální... že, slečno švédská princezno Tildo? Bavil mě fiflavý Famuel Veksn v roli parádního superpadoucha, bavila mě jeho protetická konkubína-bodyguardka, bavili mě všichni Kingsmani, bavila mě švédská princezna i švédský republikánský premiér, bavily mě skvěle natočené rvačky, kterým kraluje scéna vyčištění kostela Misijní církve jedním homosexuálním negrofilním katolíkem, bavil mě hlavový ohňostroj v závěru... Uvažoval jsem o pěti, ale v porovnání s předchozí Vaughnovou supersilnou trojkou (Stardust, Kick-Ass a X-Men First Class) dávám "jen" silné čtyři. / Po druhém zkouknutí pátá hvězda bez váhání. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě