Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

Strike

Bohužel, jsem zklamán. Ani by mi nevadila podivná splácanina tří pohádek, kde důraz je na asi nejslabší a té co má nejméně co nabídnout - Šípkovou Růženku, stejně tak jako, že je to v podstatě celé, zbytečně, zpívané. Problém je, že je to dost nezábavné až nudné, což je u Svěráků celkem překvapivé. Nepomůže tomu ani velmi dobrý Dyk, s přehledem jediný z bratrů, který se dá snést, a několik mluvících zvířátek. Je zde samozřejmě několik dobrých scén a nápadů, kde je vidět, že autoři stále umí (sudičky, v podstatě vše s Kaiserem), ale to je bohužel na tento tandem málo...4/10 ()

Wancohoff

je to skor na 3 hviezdy, ale na karkulke som sa nasmial ako kon (na maske vlka, a pedofilnom vztahu) musim nadhodnotit pretoze v prvych minutach som mal pocit ze to bude volovina na odpad, no potom som tomu prisiel na chut ... ()

barrahir

Ale jako jo, vzhledem k tomu, že je to asi po deseti letech česká pohádka, na kterou se dá v pohodě koukat, je zábavná i vtipná, dávám skoro plný počet. Jsou tam mušky, ale Svěrákové předvedli opět pěkné řemeslo. Potěšila i zpívaná forma a kupodivu to nebylo vůbec trapné. PS: Matásek fakt zpívat neumí. PS2: Vlkův převlek sice nebyl top, ale pořád lepší, než kdyby byl CGI. ()

Illy

Dcera je nadšená a písničky do zblbnutí hrají v autě. Cílovka je uspokojena a já vydržel bez problému do konce. Asi takhle má vypadat dobrá pohádka. ()

Mattij

Já vám nevím. Na první pohádku (Růženka) jsem už skoro zapomněl (stejně jako byli zapomnětliví její protagonisté) - a to prosím byla pro mě nejspíš ta nejmilejší. Druhou pohádku (Červená Karkulka) mi zprotivila myslivcova s prominutím pedofilie a nerozhodnost tvůrců jestli ji tvoří pro děti nebo ne (vzhled/mluva vlka (není pro děti?) v porovnání s milosrdností a necháním ho na živu (je pro děti?)) a třetí pro změnu okultnost měsíčků (12ti) připomínající snad nějaký klu klux klan. Do toho všude se mísící otravnost písní i na místo obyčejného textu. Některé písně fajn, ale pokud se takto zpívá celý děj, přijde mi to na úkor jeho sdělení. ()

LuccinyFilmy

Splácaná a neoriginální slátanina s mně krajně nesympatickými herci, ve které se chvílemi nevysvětlitelně zpívají verše z pera člověka, který zřejmě trpí nějakou závažnou poruchou, takže dobírat si ho pro ni by bylo kruté. Zoufalost scénáře potvrzují scény typu dva ze tří chlapů s věkovým průměrem 30 let, kteří celý život vozili seno, nejsou schopni zodpovědět jednoduchou otázku s tématem seno. Půl hvězdičky dávám za vlka a půl za holuba, kteří byli alespoň vtipní. ()

DaeGurth

Mám rád naše pohádky. Moc. Ale tohle bylo spíš jak výlet do Ulice, bez jakéhokoliv pocitu, což nezachránily ani Svěrákovy písničky. ()

Blue.Shark

Cítím velkou vnitřní rozpolcenost. Je to krásně natočené, ale obsahově hrozně plytké. Nevadí mi zkombinování tří známých pohádek a snad by mi nevadila ani veršovaná mluva, kdyby nebyla tak hrozně trapná. Veškerou propracovanost po výpravné stránce z mého pohledu totálně zabíjí právě ta snaha o verše, které kolikrát ani nedávají pořádný smysl. Na každý pád jsem ale rád, že se někdo pokusil o trochu inovace (i když bych za dětské stíny v popředí vraždil). Vlk i 12 měsíčků měli koule. ()

Heero odpad!

Já nerad dávám pohádkám odpad, snažil jsem se na tom najít alespoň něco, za co bych mohl dát jednu hvězdu, ale skutečně jsem nic nenašel. Herecký výkony absolutně katastrofální, to si troufám říct, že bych to zahrál líp i já. U hudby jsem zvracel a scénář, děj i zpracování bylo jak od někoho, komu chybí minimálně dva chromozomy. Dykovi, Klusovi a té třetí kreatuře bych doporučil vykašlat se na film, protože i trochu cvičený šimpanz by podal přesvědčivější výkon, a omlouvám se šimpanzovi, že ho musím teď srovnávat s touhle homo boy bandou. Jestli je to tak, že jsem to celé jenom nepochopil a později mi někdo řekne, že je to celé parodie na pohádky, tak změním hodnocení na 1 hvězdu. ()

Pawlisman

Příjemná, melodická, vtipná, svěží pohádka, která si myslím najde každou otevřenou duši. Nerozumím příliš těžkým kritikám. ()

Blueeyes

Já a Tři bratři máme opravdu komplikovaný, zapeklitý, složitý vztah, jako na horské dráze. Když jsem je viděla prvně, kroutila jsem se samou trapností nad takovým výtvorem, vrtěla nechápavě hlavou a pohoršeně mlaskala. Vzhledem k tomu, že mám malé děti, tedy tu pravou cílovou skupinu, běží u nás Tři bratři docela často a tak nějak jsem je už vzala na milost. Nebo jsem si zvykla? Otrnula? Otupěla! Scénář je jalovost všech jalovostí, herecké výkony, tak ty tu podány nejsou, o tom raději nemluvit (jediný kdo stojí za řeč je O. Kaiser) a ta snaha nacpat velká jména do každého jednoho záběru mě přivádí k šílenství. Ale.... lokace jsou krásné, ačkoli mé jihočeské srdce trne nad zámkem Hluboká vysoko na Řípu, ale budiž, chápu, že má být vidět zdaleka. Takže lokace super, skanzen super, zasněžené hory a doly taky. Loutkový vlk mi nápadně připomíná lišku z Tuzexu, kterou jsem s velkou slávou dostala jako osmiletá. V noci jí fosforeskovaly oči a já se jí děsila tak, že jsem sebrala zbytky odvahy, zavřela jí do skříně a klíč od ní, zamkla do další skříně aby fakt nemohla ven. Tedy vlk je brrr, ale to je můj osobní problém :-). Písničky jsou kolovrátkové, ale líbivé a mají moc hezké momenty a dynamiku. Moc se mi líbí třeba to, jak se Pepa blíží k pradlenám a ty svršky co perou, pleskají o kameny do rytmu. Pěknej nápad. A dvanáct měsíců je faaaaajn. Takže sumasumárum Tři bratři - tři hvězdy. ()

husokachna

Svěrák rýmuje hovno a rovno a synátor lepí neslepitelné, takže jsem si odnesl pouze Dykovo "...spletl jsem si číslo popisné..." a jelikož mám malou dceru tak říkají mi červená pořád dokola. Ale je to teda hodně na sílu. ()

holyterry

Nebudu začínat hned tím negativním je to přeci pohádka pro děti a tak začnu tím co se tvůrcům podařilo. Mezi ty věci které se tvůrců povedly jsou například krásné výběry lokací, zajímavé záběry přírody, celkem dobré kostýmy... A to je vlastně vše co bych já mohla pochválit na filmu. Ve filmu jsou nastrčení rádoby slavní herci a zpěváci které mají nalákat rodinky které poslouchají rádio Blaník a sledují nudné české seriály. Písničky jsou nechutně vlezlé což bychom měli očekávat je to přeci pohádka pro děti vytvořena českými tvůrci ale tyto písničky se mi zdají že jsou abnormálně otřesné. Samotné příběhy všech tří bratří jsou ukázkou toho jak jde jednoduše zkazit obyčejné klasické pohádky. První příběh prvního bratra kde se objevuje Růženka není až tak zkažená. To ale že zlá čarodějnice políbí Růženku poté co se píchne do prstu se mi zdá velmi divné. Druhý příběh o druhém z bratří je úžasná ukázka toho že je jednoduché strčit pedofila, zoofilii, vlka zkříženého s buvolem osahávajícího Karkulku v lese a holčičku která nepozná smrk. Největší haluz celého filmu je třetí bratr a naštěstí poslední příběh. Zde se objevuje nejvíc vlezlých písniček a největší trhlina filmu. Pepa se před Maruškou neukáže v tom nejjasnějším světle a k tomu si sama musí všechny problémy vyřešit sama. Přestože Pepu Máňa potkala jen jednou v životě s radostí si ho vezme za muže. Toto se objevuje snad ve více pohádkách takže se to jako chyba nedá brát ()

no2

3/10 - Co se stalo s Honzou Svěrákem? Kde jsou ty časy, kdy natočil majstrštyky Obecnou školu, Akumulátora 1 či Jízdu a dostal Oscara za Kolju. Ach jo, poslední dobrý film byly Vratné lahve, od jejichž natočení uběhl nějaký ten pátek... Tři bratři jsou na úrovni porevolučních Troškových či Zelenkových slátanin. Že tam jsou hezké písničky? Nejsou, ani jedna melodie či sloka mně neutkvěla v paměti... Proto raději na Tři bratry zapomínám a sahám např. po Třech veteránech. "Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo..." Ale aby bylo takto smutno? ()

Dominik.Klem odpad!

Už je to pár let co jsem tuto „pohádku” viděl poprvé. Dnes jsem ji však viděl bohužel znovu. Musím tedy říct, že i přes hromadu bizarních věcí které jsem od té doby viděl, mě stále nic nešokuje více než pedofilní Zdenda. Už jen díky jeho (chronologicky druhé) povídce, zapomínám na ostatní dvě. Zároveň mám také celkem pocit, že se opět vrátím na lůžko do nemocnice, ze které mě před pár hodinami pustili. Jak sama macecha ve snímku říká „bez … se nevracej, bez tebe nám bude hej”. Nemůžu se ubránit tomu pocitu že se autor spletl aby a spíše chtěl říci „s bratry se už nevracej, bez nich nám bude hej”. ()

Mona-Lisa

Páni tvůrci, marně jsem doufala, že nebudete na dospělého diváka sem tam mrkat, ale že se mu pořádně podíváte na zoubek. Zatím jsem zklamaně seděla a byla svědkem Karkulky koktavě irutující a zbytečně natahované a hlavně kolovrátkové linky Marušky. Přepírání starých známých pohádek bych odpustila, kdyby tvořily menší místo v ději a většího prostoru by si ukouslo třeba sympatické špičkování bratrů při cestě do světa nebo neprobádaná kapitola - jak to bylo po svatbě. V případě písniček se obávám, že si žádnou nebudu pobrukovat do kroku, snad jen za půl roku u rádia budu marně dumat, odkud tu dívku spící znám... ()

Móó

2014: Dle očekávání. Pěkné písničky, tradiční pohádky, fajn pokoukání, ale zítra bych si to znovu pustit nemusela. 2022: Po letech musím přehodnotit. Stala se pro mě klasikou, kterou si velmi ráda pustím. Často právě kvůli písničkám. ()

popelka595

"Když jsme malí, všichni jsme upřímně ochotní postavit se proti kruté ježibabě. Když pak vyrosteme, někteří se klidně dají do jejich služeb. Zapomněli pohádky. Nebo jim je nikdo nevyprávěl." -Zdeněk Svěrák. Pohádka je milá, vtipná a originální. Dávám pět hvězd, protože mi přijde hrozně nefér, když ji tu někdo dal odpad, jen třeba kvůli tomu, že nemá rád Kluse apod. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015