Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (CinemArt)

Acrobat

...dúfam, že sa trošku zvrátenými výplodmi Gillian nenechá strhnúť nejaká žena a komplikovaný psychický tlak nebude mať dopad na manželstvá, pretože tu sa ventiluje a podvedome vnára agresivita... David jej pochybný bestseller samozrejme obalil do svojich nikdy neumierajúcich trademarkov, pre ktoré ho máme drvivá väčšina radi... Lenže mám problém s obsahom, ale to je už moja chyba.... Ja radšej Wildovu ale ľudskú „kritiku“ manželstva obalenú do komediálno-satirického nádychu.... Konečne zapamätateľná erotická scéna od Irréversible. (videné 06.02.2015, BDrip) ()

Dave Lister

Pro mě je David Fincher již dlouho zárukou kvality. Poslední počin Zmizelá, mě utvrdil v tom, že oprávněně. Dokonalý a dotažený scénář, herci v hlavních rolích předvádí bravurní výkony, především pak Rosamund Pike, pro mě jednoznačně na Oskara. Dokonalá předloha a užasný soundtrack Trenta Reznora a Atticuse Rose. Naprosto dokonalaá záležitost, ve všech směrech. ()

desade

Na prvý raz som v polovici zaspal (je to dosť dlhé). Bol som upozornený, že sa to neoplatí dopozerávať, že je to strata času, ale keďže to malo slušné predoskarové ohlasy a tiež ma zaujímalo, čo z toho vylezie, tak som nedal na rady a zariskoval som. Vyústenie filmu ma síce prekvapilo, ale nie z každého prekvapenia musí byť človek nadšený. Minule ma napr. prekvapilo, že som stúpil do hovna. Po skončení filmu som zrazu nevedel, k akému žánru mám tento "kúsok" zaradiť. Nepasovalo mi to na "temný thriller", ani "mysteriózne krimi", ani "rodinná dráma". A potom mi to došlo! Je to "ještě větší blbost, než jsme doufali". ()

haroska

Z pocatku jsem si rikala "Tohle vyvolalo tak vasnive debaty?". No moc me to nebavilo. Nastesti jsem vydrzela. Postupne eskalujici drama s napinavoz atmoskou. Misty lehce obsceni, ale jen ja te hrane, kdy vas to jeste vic vtahuje do deje. Po pro ke naprosto necekanem konci jsem zustala jeste dobrych par minut premyslet. ()

dessa

Zvláštní film s jedním promyšleným a na něj navazujícím nepromyšleným a zároveň dost uhozeným plánem. Zdejších 85% je silně nadhodnoceno, asi proto, že místní cinefilové vidí jméno Fincher a ejakulují si do pampers... Ano, režisérsky to není špatné, ale když máte špatný scénář, tak "z hovna bič neuděláš". První část zápletky je naprosto uvěřitelná - pozor spoilery - velmi inteligentní žena narafičí svou fingovanou smrt na nevěrného manžela tak, aby vše jednoznačně naznačovalo jeho vinu z jejího zmizení. Druhá část, kdy se pokusí o návrat zpět, je naprosto debilní, uráží inteligenci jak samotných hlavních postav, tak práci policie. Z diváků navíc dělá solidní tupce. Za mě tedy taková "střední cesta" a přiklonění se k podprůměru za tu pachuť na jazyku z druhé poloviny filmu. ()

danny_21

David is back a já jsem za to tuze rád, vzhledem k utahanému Zodiacovi a ještě mnou nevyjasněnému hodncení Networku a BBčka, ktérýmžto musím dát šanci na ještě jednu projekci. Vrátil se s tím, co zdobilo jeho začátky - originální a povedené thrillery. Gone girl funguje výborně, škoda jen obsazení Afflecka do hlavní role, i když nemůžu říct, že by mě úplně sral, na to mám jiné koně, ale podle mě to dobrá volba nebyla, jinak sonda do vztahové reality všedního dne na výbornou - Dave díky, už jsem pochyboval - 85 % ()

Sweat55

Holy shit to je ale mrcha. Ne hůř, protože Rosamund Pike zahrála absolutní pi*u, mrchu, kur*u, krávu a vy si budete po celej film přát aby jí někdo konečně odstřelil. Jestli takhle vypadá manželství, tak díky nechci! No ale k věci. Je to hodně povedený,sice je celkem škoda že nám Fincher odhalil pravdu o "zmizelé" příliš brzy a taky nachystal docela podivný konec, ale i tak nelze popřít že se mu povedlo dotáhnout atmosféru na maximum. Hlavně díky Affleckovy, kterej je poslední dobou velmi dobrej herec. ()

AspireHD

Ben Affleck je skvělý. Rosamund Pike je taky skvělá. Všechno je to vlastně naprosto skvělé. Ani nevím, co bych k tomu všemu řekl, protože jsem byl u konce filmu úplně "paf" a nemohl jsem skoro ani mluvit. Původně to začalo tak, že jsem si chtěl pustit filmu jen tak k obědu a v půlce to stopnu, abych splnil povinnosti. To se však nestalo. Seděl jsem na židli jako opařený, skoro jsem se nedotkl jídla a jen jsem hltal každou část tohoto filmu. Atmosféra je tak "hustá", že by se dala krájet. Člověk by si snad i řekl, že člověk, který tohle vymyslel musí být sám trochu magor, protože tohle nemůže napadnout obyčejného člověka. Ale co? Já to žeru a chci další porci takovéhle věci! ()

pulDag

Nepříjemnej film.. Škoda, že to až příliš hraničilo s uvěřitelností. Na druhou stranu si toho scénář byl moc dobře vědom a šikovně to zametal pod koberec.. ()

loveless

David Fincher je super a profesionál každým coulem, takže po technické stránce vše oukej a to samé atmosféra a vůbec. Bena Afflecka poslední dobou nějak nemusím a jeho Nick mi tak nějak přijde trochu prkenej. Zato Rosamund Pike jede ve velkém stylu. Ze začátku jsem ten hlavní zvrat příběhu netušila, ale ve chvíli, kdy se to "zvrhlo" už to zas bylo strašně předvídatelné a konec mi opravdu nesednul. ()

GTS_PUNK

"When I think of my wife, I always think of the back of her head. I picture cracking her lovely skull, unspooling her brain, trying to get answers." Vskutku napínavý thriller, ktorý sa vám dostane pod kožu a bude vás nútiť pozorne počúvať každé slovo, aby vás ešte viac zneistil a dotváral mozaiku prípadu, ktorý pobláznil celú Ameriku. Najväčšie bláznovstvo však prebieha skryté od kamier. V hlavách hlavných postáv - manželskej dvojice Bena Afflecka a Rosamund Pike. Manželka sa v deň výročia náhle stratí a necháva manžela napospas osudu nekonečných policajných výsluchov, nových stôp a indícií smerujúcich k tomu, že práve manžel mal zabiť svoju manželku. Z veľkej časti to tak vo svojej prvej polovici môže aj film prezentovať, ale časom začnú na povrch vyplavovať nové veci, radikálne meniace dianie na filmovom plátne. Divák zisťuje, že manželka žije, užíva si svoje zmiznutie a že je neuveriteľnou výpočítavou mrchou. Doslova psychopat, ktorý si očividne rád hrá s mužmi. Je len manžel ďalšou "obeťou" na jej zozname alebo má iné úmysly? Je škoda, že prvá polovica filmu nie je tak dynamická ako druhá polovica, ale vrámci storytellingu sa to dá pochopiť. Prvá časť má ukázať vymyslenú idylku, v ktorej pár žil a tváril sa, že sa má spokojne a cez malé, pomaly sa objavujúce problémy, premosťuje do druhej surovej polovice, kde je už naplno zobrazená realita ich vzťahu. To, čo si jeden o druhom myslia, čo k sebe cítia a ako sa láska mení vo vypočítanú nenávisť eskalujúcu k záveru filmu, kde je opäť prezentovaná falošná idylka manželstva, ale divák už teraz vie, že všetko je inak. Videl totižto psychologickú hru plnú skrytej nenávisti, krvi, falošných úsmevov a vražedných myšlienok. Z hereckého obsadenia bezpochyby najviac exceluje Rosamund Pike a osobne sa mi ešte veľmi páčil výkon Tylera Perryho v právnickej roli. Ostatní herci takisto prezentujú pozerateľný výkon. Gone Girl nie je priemerným thrillerom, je niečím viac. Možno niečím lepším, niečím nadštandartným. Ponúka mierne zamotaný, ale výborne napísaný príbeh s množstvom dobrých postáv a svojim spôsobom tak možno trochu kritizuje manželské stereotypy. Manželstvá snažiace sa pôsobiť skvelo navonok, ale zhnité zvnútra. Hľadáte thriller s nápadom? Nech sa páči. ()

Matyas

Prostě WOW!, napětí tak husté, že jde vzít do ruky, rozsekat ho nožem, namazat na chleba a sníst ho, WOW! (14.) | 10/10 5* ()

Sammy.Boy

Je pravda, že film se v určitých chvílích zbytečně táhne, ale za ten neuvěřitelný psychotický twist v závěrečné třetině to stojí! ()

mira.l

Možná je dobře, že jsem si film pustil ještě ten den, kdy jsem dočet knížku. V rámci možností se to docela věrně drží knižní předlohy, takže jsem tak nějak věděl, co se zrovna odehrává a co bude následovat. Co je dobré, že to byl zestručněné tak, aby to ještě dávalo smysl. Ale i tak ty dvě a půl hodiny .... uuuffffff. Co už tak dobré není, že se stalo přesně to, co jsem předpokládal, ve filmu je zachyceno naprosté minimum vnitřních pocitů, duševních pochodů obou aktérů, čímž je to takové ... jak bych to... ploché, nevýrazné... Rozhodně to nebylo nic, co by mě posadilo na zadek a s čím bych souhlasil na zdejších 85%. Knize jsem za to prokreslení postav dal čtyři, tady jdou o jednu dolů a hodnotím takovým průměrným ... průměrem. ()

MilesTeg

Neskutečně studená a děsivá sonda do přizpůsobování se tomu druhému v manželství a taky o tom, čeho všeho jsme schopní. Konečně něco od třetího Vetřelce, čemu se nebojím dát plný počet, pane Finchere. ()

holub109

Rozhodně netradiční kriminálka. Předlohu neznám, ale podle toho co jsem četl, se jí Davidu Fincherovi podařilo převést na filmové plátno dost přesně. Bavilo mě to a v mnoha ohledech i překvapilo, film totiž odkryje karty poněkud nečekaně už někde v polovině. Každopádně je to i kvůli dobrému hereckému obsazení a skvělé atmosféře dost nadprůměrná záležitost, i když jsem vzhledem k nadšeným recenzím čekal možná o trochu více. Ten konec byl dost drsný. 75% ()

Inozuka

Zdařilý psychologický thriller, kde sice už od začátku tušíte, že všechno je jinak, ale který vás dokáže udržet v napětí až do konce. Obsazení Bena Afflecka do role natvrdlého trubce se nabízí a i Rosamund Pike byla sázka na jistotu. V příběhu se dá určitě najít hodně děr, ale nebuďme hnidopichové a užijme si tuhle psychopatickou jízdu od začátku do konce. Fincher válí, stejně jako Reznor a Ross se skvělým soundtrackem ... ()

Zikus

SPOILER: Tak to byla solidně vyšinutá vychytralá svině. Od takové se držet na kilometr daleko. Uf. Neříkám, že Nick byl bez chyby, ale co je moc, to je moc..// Výborná barevná stylizace záběrů, hezky se na to kouká, super hudba, gradace děje. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi