Zmizelá

Gone Girl

Stratené dievča

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 149 min

Na Finchera slabší kousek. Ano, byla to dobrá kriminálka, dokud to nedopadlo tak, jak to dopadlo. Už jsem v komentářích zahlédla, že kvůli finále dal někdo odpad! a vůbec se tomu nedivím. Upřít originalitu námětu nelze, ale mně to zkrátka nesedělo a v závěrečných minutách jsem si musela klepat na čelo. Zkrátka výborně rozehraná kriminálka s neukočírovaným koncem, který - co si budeme povídat - zkurvili. Co taky vůbec nedává smysl je příběh Amy, který po návratu vyprávěla světu. Kamerové záznamy z domu u jezera tam přece byly jen za tři dny, ne celý měsíc. Stačí se trochu zamyslet a člověk objeví spoustu logických mezer. O to víc mě překvapuje, že je film opěvovaný i velkými rádoby kritiky (čti hnidopichy). Za mě menší zklamání.(28.12.2014)

B-R-A-V-O. Tentokrát budu trochu osobnější, Davide, u Zmizelé se předvádíš v té nejlepší formě a po celou dobu film pevně držíš ve svých rukách. Směrem k závěru jsem na tebe skoro začal křičet a zároveň žadonit, ať nevymýšlíš blbosti a nepoděláš konec, ale i ten sis naprosto s přehledem pohlídal. Za tohle mistrovské dílo a zároveň dokonalou „šachovou“ partii, u které si člověk nikdy nemůže být jistý, kdo má zrovna navrch a jaký bude následující tah, ti moc děkuju a udílím naprosto suverénní plný počet.(27.12.2014)

Naprosto zjednodušeně, tenhle film si mě získal zásadní věcí a to pohledem na vztah bez emocí a zbytečných předsudků. Tohle jsou vztahová klišé a zákonitosti, které ve vztahu máme všichni, ale vidět je nechceme a nejsou hnaná do takových obrovských extrémů. Ženy u takového filmu musí plakat (a ne rozkoší:-)).(16.10.2014)

Zhlédnuto v kině. ANO! David Fincher se vrátil ke svým kořenům a po dlouhé době nám naservíroval skvělé drama, mixnuté s trošičkou thrilleru (ne, The Girl with the Dragon Tattoo nepočítám, jednak jsem to ještě neviděl a jednak to je remake filmu, co remake nepotřebuje, ale to je na jinou diskuzi) a parádním příběhem, který vás nechá v napětí, byť tu pointu se dozvíte překvapivě rychle. Opravdu jsem čekal, že to bude natahovat trošičku déle, ale o to více mě překvapilo, kam se film po své první hodině vydal. Taky bych chtěl vyzdvihnout fakt, že v traileru není ukázaný celý film, ale že je citlivě sestříhán z 95 % jen z první hodiny. Gone Girl chápu jako Fincherův způsob jak divákům oznámit "hele, dělal jsem experimenty a TV seriál, ale teď jsem zpátky a v plné síle." Tak to jo, Davide, takhle by to šlo. 100 %.(28.11.2014)

Krásná noir Fincherovina, začínající tak trochu jako obyčejná krimi, ale postupně stále temnější a "hustější". Pátrání po Nickově ženě Amy, která tak úplně nezmizela, se mění na zapeklitý psychosexuální thriller. S postupným odlupováním dalších vrstev příběhu roste i náš strach. Svého druhu mix Fincherovy Hry a Mendesovy Americké krásy.(4.10.2015)

• - Ben Affleck během přípravy na svou roli Nicka studoval příběhy několika mužů, kteří byli obviněni a odsouzeni za zabití své ženy. Zvláštní pozornost pak věnoval případu Scotta Petersona obviněného ze zabití své těhotné manželky Lacy. (Adrai)

• - Spoiler: Nick (Ben Affleck) je s milenkou přistižen Amy (Rosamund Pike) při odchodu z baru, kde pracuje Amyina sestra Margo (Carrie Coon). Ta je však při odhalení nevěry přesto překvapena. (Guilemot)

• - Jedno z per, kterým Amy (Rosamund Pike) píše deník, má na konci ozdobu ve tvaru Circuit de Monaco - závodního okruhu v ulicích Monte Carla. (Adrai)