Zmizelá

• slovenský

Stratené dievča

Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 149 min

Rozpočet $61miliónovTržby USA $167,767,189Tržby Celosvetovo $369,330,363Tržby za predaj Blu-ray v USA $8,677,052 //počet predaných kusov 383,076Tržby za predaj DVD v USA $15,372,166 //počet predaných kusov 884,370║ dá sa povedať že Fincher ide v starých dobrých koľajách ako tomu bolo pri filme Sedem, Hra či aj Úkryt, pomalší úvod, postupne nahradí prešpikovaný dej, plný zvratov, slušných hereckých výkonov, dokonca aj Affleck si tu našiel svoje miesto, či dokonca aj taký otravný Tyler Perry si strihol úlohu čo mu sadla, samozrejme na Zmiznutie Denis Villeneuva mi to nedosiahlo ale aj tak som spokojný bolo na čo pozerať /80%/(16.12.2014)

Opět a znova dokonalá Fincherova režie, která perfektně buduje pohádkovou romantiku, nekompromisně boří mýty šťastného manželství a hlavně s chirurgickou přesností dávkuje jedno odhalení za druhým. Film je velice chytrý, nevyzpytatelný, intenzivní, chytlavý a hravý stejně jako si božská femme fatale Rosamund Pike hraje s muži ve svém okolí. Po malinko zbytečných Mužích, kteří nenávidí ženy se tak Fincher vrací do dob Zodiaca a Podivuhodného případu BB, kdy si divák i při nadprůměrné stopáži přeje, aby byl film ještě o pár minut delší... 9/10(23.10.2014)

Naprosto zjednodušeně, tenhle film si mě získal zásadní věcí a to pohledem na vztah bez emocí a zbytečných předsudků. Tohle jsou vztahová klišé a zákonitosti, které ve vztahu máme všichni, ale vidět je nechceme a nejsou hnaná do takových obrovských extrémů. Ženy u takového filmu musí plakat (a ne rozkoší:-)).(16.10.2014)

Na Fincherovi ma vždy fascinovalo, že mi jeho trojhodinovky pripadajú ako päť minút. Netradičné zamyslenie nad jedným tradičným manželstvom, v geniálnom rámiku toho istého obrazu na začiatku a konci. 9/10(18.12.2014)

// Distribútor: Fox // Počet premietajúcich kín v USA: 3,014 // Otvárací Víkend v USA: $37,513,109 //(14.1.2015)

• - Rosamund Pike se pro roli Ami inspirovala Nicole Kidman z filmu Zemřít pro (1995) a Sharon Stone ze Základního instinktu (1992). Studovala také tragicky zesnulou manželku Johna Kennedy Jr. (syna zastřeleného prezidenta) Carolyn Bessette-Kennedy - především pak její řeč těla a rezervovanou náladu. (Adrai)

• - Hra, kterou dá na začátku filmu v baru Nick (Ben Affleck) své sestře Margo (Carrie Coon), se jmenuje "Mastermind". V České republice je známá pod názvem "Logik". (Baltazzar)

• - Vyšetřovatelé odřežou část ozdobného lemu kuchyňské digestoře, která byla pocákána krví. Když později Amy (Rosamund Pike) připravuje palačinky, je možné si povšimnout, že je tento lem  zcela nepoškozený. (Adrai)