Sedmero krkavců

• Slovensko Sedem zhavranelých bratov (více)

Pohádkový příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové "Sedmero krkavců". Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky... Hlavní hrdinkou je mladá dívka Bohdanka, která se narodí do utrápené rodiny pekaře, jehož žena před lety v návalu vzteku proklela sedm svých synů a z těch se stali krkavci. Rodiče před Bohdankou toto rodinné neštěstí tají. Když se Bohdanka na prahu dospělosti dozví o prokletí své rodiny, rozhodne se, že musí bratry zachránit. Od místní čarodějky se jí dostane rady, že musí svým bratrům ušít košile. Ale ne lecjaké - sama bez pomoci musí natrhat kopřivy, zpracovat vlákna, utkat látku a ušít každý steh. Bohdanka se vydává na dlouhou cestu za záchranou svým bratrů. (Bohemia MP)

ssarka

no každopádně je to krok nahoru z té žumpy,ve které se české pohádky posledních 15 let topí...mínusy- běžná hovorová mluva v pohádce nesmí být a trhá to uši, hřeben na česnání moc často a dlouze nahrazuje běžný děj,je to nudné, finále osvobození u hranice bylo otřesné a pár nelogických momentů v ději-např.kukuřičné pole....plusy-Marta Issová,pokud nemluví, Sabina Remundová mi nevadila,nemyslím,že by přehrávala,Václav Neužil ml.je film od filmu víc můj oblíbenec,tady si blba fakt užíval :) ()

TOPmoovie

zle farby, ziaden moovie efekt. par amaterskych hereckych vykonov. ale inak sviznee, a aj zabavii. skor moderne , nema to auru tej doby. ()

PoprockCZ

Jedna z opravdu hezkých pohádek. Má vtip, příběh, ale hlavně pointu (myšlenku) - Každý máme svoji pravdu. Lidé by neměli věřit všemu, co se říká. Pomluvy se šíří snadno a pravda se těžko hledá. ()

the_weaver

Rozprávka bez poézie a pátosu, zato s aktuálnym ponaučením.↵  Nie je to veľmi prívetivá a podlízavá rozprávka. Dialógy sú priamočiare a neuhladené, akoby sa medzi sebou rozprávali vojaci. Postavy nemajú kúzelnú moc, ale rôzne nedokonalosti ako bežní ľudia. Herečky - jedna škaredšia než druhá (až na Kristínu Svarinskú, ktorej úloha ale vyprchá do stratena). V deji nie sú moc využité skratky, takže dlho vidíme ako sa Bohdana trápi so svojou ťažkou úlohou.↵  Čím sa dostávame k pozitívam, a to ponaučeniam - rozprávka dáva týmto zreteľne najavo, že veľké veci vyžadujú dosť práce, ktorá sa nedá obísť nejakým trikom. A že pravda a dobro nezvíťazia automaticky a bez námahy, ale často to chce trpezlivosť, námahu a šťastie. A to najaktuálnejšie ponaučenie: neverte slepo všetkému, čo počujete, pretože pravda môže byť iná, než to čo sa javí na prvý pohľad. ()

dogrose

Já jsem moc ráda, že máme dvě verze Krkavců a můžeme si tak volit. Rážovo až hororové zpracování uznávám, ale, přiznám se, nevyhledávám. Tohle zpracování je blíž mému naturelu - je to vtipné, hrdinka je zatraceně aktivní, vše do sebe zapadá. Motiv s koktáním beru, zlá královna nemusí být vždy jen ohyzdná babice. Ráda se podívám znovu. ()

DEJWIX114

Krásná pohádka :) moc dobře se na ní koukalo. I herecké obsazení se mi na ní líbí. Podle mě docela nedoceněná práce.. Za mě 5* ()

vrgulnik

To mě pohladilo po duši. Nejlepší pohádka od Lotranda a Zubejdy. Issová excelovala. Českého lva by si zasloužila v každém případě. Už jsem se bál, že čeští pohádkoví režiséři vymřeli. Ačkoliv moc filmy Alice Nelis nemusím, tohle mělo opravdu grády. Alice má můj obdiv. ()

juvelinokivi

Příjemné překvapení. Scénář, který má hlavu a patu. Po třiceti letech konečně důstojné zpracování klasické pohádky. Viděla bych to na tři a půl hvězdy, protože v poslední třetině, která se odehrává na zámku, se nepodařilo tak úplně vyhnout karikování intrikánských postav královny a jejího syna. Ale vzhledem k výše řečenému zaokrouhluji směrem nahoru. ()

Brumbambule

Nečekala jsem mnoho a nakonec pohádka udělala super dojem! Myslím, že z největší části za to mohl výběr herců. Bohdanka alias Martha Issová se své role zhostila sakra skvěle. Pohádka sem tam srší i vtipem a má to spád. Nedívám se už roky na české filmy ani pohádky, ale tohle jsem prostě musela zkusit a opravdu mě pohádka velmi mile potěšila. Doporučuji shlédnout, fakt to stojí za to. ()

Sidenius

Hezke, Alice Nellis je ta nova vlna mladé režijní krve na kterou má generace slyší. Krásné zpracování. Tuhle pohádku budu jednou puštět rád svým dětem. ()

marmota-b

Mám z toho rozporuplné pocity. Výprava celkově parádní, technicky dobré, příběh zajímavě ozvláštněný (u známé a již dříve natočené pohádky docela moudrý tah a provedené to bylo v logice příběhu). Proč ale, proč do háje musí i lidi v zapadlé horské vesnici a osoby královského původu mluvit odpornou nespisovnou pražštinou? Což je pro mě jeden výrazný vnejší projev celkového pocitu z filmu, že totiž je to celé, přes příznivý vnější dojem, nějak nedotažené a nevyrovnané a že se tady dál projevuje neschopnost českých tvůrců v dnešní době vytvořit pohádku *důstojnou*. Následkem toho se mi postavy nezapsaly pod kůži a nemá to ty grády, které by to mít mohlo (na rozdíl třeba od jinak mnohem televiznější trilogie Zkřížených, Zvonících a Zázračných mečů). Ty rádoby filosofické úvahy o příbězích na začátku a - obzvlášť ta - na konci mi v kontextu nějak úplně nedávaly smysl, takže to bohužel pro mě taky spíš táhnou dolů. (Jakožto osoba se zájmem o historické módy jsem měla podobně rozporuplné pocity i z kostýmů - některé krásné a stylové - zvlášť ty vesnické jsou nádherné; jiné podivně přehnané a/nebo při snaze vypadat historicky historii nevěrné. Což mi u pohádek až tak nevadí, ale ta nevyrovnanost stylů v jednom filmu mi byla nepříjemná - a zase to nějak vypovídalo o celkovém pocitu z filmu vůbec.) Příjemné překvapení bylo, jak moc mě bavila mimika a gestikulace "němé" Bohdanky Marthy Issové, a fakt, že tady i přes její mlčení vztah jí a prince dostane šanci se rozvinout nad rámec předlohy - to konečně bývá plus většiny dobrých českých filmových pohádek. :-) Celkově se mi momenty bez mluvení, ať už havrani létající krajinou, Bohdančina záchrana zraněného bratra a pod. velice líbily - mám ráda filmy, které dovedou vyprávět obrazem, a tenhle to naštěstí umí. Bohužel možná líp než vyprávění slovem. (Podsouvá se mi hned škodolibá poznámka, že bylo příjemnější koukat na mimiku mlčící Marthy Issové než poslouchat její pražštinu.) ()

Lenny76 odpad!

Pohádka byla udělána do nového kabátu, ale to se mi právě nelíbí, starší verze pohádky je daleko lepší a strašidelnější. Dle tradiční předlohy Boženy Němcové toho bohužel moc nezůstalo....a tak to přece být nemá. ()

teckax

Jen a jen mě utvrzuje v tom, že všechny smysluplné pohádkové příběhy už BYLY vymyšleny. Ač jsem k přepracování jedné ze základních pohádek mého dětství přistupovala velmi skepticky, nenacházím nic co bych mohla zkritizovat. Krása se tu netřpytí ani se proplánově nepodbízí, ... je surová, všudypřítomná a tolik opravdová, až hladí po duši, dráždí všechny smysly a mění kůži v husí od hlavy až k patě.To že je Martha Issová dobrá herečka vím už dávno, ale že je až tak výjimečná jsem se dozvěděla právě nyní. ()

Andrea_Amaya

Pár krásných pohádek se v poslední době již natočilo (stejně jako několik otřesných, jako třeba Tři bratři či Sněžný drak), takže nebudu tuto pohádku stavět na piedestal, ale rozhodně patří mezi jednu z nejlepších své doby. Hrad Zvíkov i Slovenská příroda ukázali to nejhezčí a herecké výkony si taky nezavdaly. Neodtrhla jsem zrak ani na chvilku. Ačkoliv mi Martha Issová nikdy nepřišla jako typ na princeznu, zhostila se své role úžasně. Málokdy se podaří natočit pěkné a originální dílko, když byl námět již několikrát zfilmován a málokdy se dnes režiséři udrží v mezích knižní předlohy. Tleskám všem, kteří se na tomto filmu podíleli. Ráda se na pohádku zase někdy podívám. ()

terordemon

Veľmi dobre natočené príjemné prekvapenie. Konečne po dlhej dobe česko-slovenský rodinný film ktorý nesmrdí gýčom a afektom. Dokonca to má aj obstojné CGI efekty. A Martha Issová to dala úplne parádne. 78% ()

Majklkm

Největším negativem této pohádky bych řekl, že byla paní Bydžovská. Ne že by byla špatná herečka, to určitě nee. Ale do této role mi vůbec nesedla. myslím si, že jí více sednou vážné role a né role staré moudré stařenky (navíc na stařenku ani moc nevypadá :)). ()

Dupac

Chytrý scénář, lehké dialogy, přirozené herecké výkony (skoro všechny), krásné lokace. A působí to tak samozřejmě, jako bychom na takovou pohádku nečekali minimálně dvacet let! Závěrečné osvobozující přání "buďte lidmi", které určitě mířilo dál za krkavčí bratry až k lynčujícímu davu, má přesah, který je v českých pohádkách (nejen posledních let) nevídaný. ()

23. Český lev - výsledky

09.07.2015

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

Zlín metropolí filmu pro děti a mládež

28.05.2015

Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež ve Zlíně letos slaví jubilejních 55 let. Na Kudlově, na kopci nad Zlínem, se filmy natáčí již od léta 1936, zatímco dole ve městě se už od roku 1961 koná… (více)