Válka o planetu opic

• USA War for the Planet of the Apes (více)

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (Cinemart)

vipeerr

oproti předchozímu dílu pro mě alespoň o 20% zábavnější dvouhodinovka. Film se sice táhne pomalou a vyprávějící formou a zaměřuje se více na vztahy mezi postavami. Ale začátek i konec doprovodí skvělá akce. Dramaticky zakončeno a krásně otevřeno pro remake nadcházejících dílů na které se velice těším. Pokud se pokračování sveze na stejné vlně, máme se na co těšit. ()

XXXXXXXX

Značně nasraný a veledůležitý opeachčák, už se zřejmě nadobro uchlastal z modré vody a místo bábrle Kropáčkové, všude vidí další mrtvou opici. Aby toho tentokrát nebylo málo, na druhé straně si na vojáčky pro změnu hrají degenerovaný poddruh homo habilis a celou tuto šaškárnu uzavírají vzduchem přenosné opičí filcky. Do toho se ještě sem tam na scéně objeví i někdo, kdo už filcky dávno má, a kromě toho, že mu uhnil pohlavní úd, a nemůže tedy myslet ničím jiným než hlavou, se má jinak docela xsvětu. On to ten hlavní Gebbels vlastně myslel jenom dobře, filcky izolujeme, diagnostikujeme a možná, možná příjde i kouzelník! Impozantní opice si tam mezitím sem tam vybere z kožichu veš a aby se neřeklo, pošle pár vojáčků do křemíkového pekla. K tomu získává divák neodbytný pocit, že ta znaková řeč je vlastně docela jednoduchá legrácka, neboť obsahuje vlastně fšechno od: >Mámo pojď dělat opičátka>! přes "Na práci ti dneska házím bahno"! až k procítěnému -CH CH CH CH!- Akorát mi někde v průběhu všeho toho exhumovaného pobíhání kamery, od opici k opici, připadalo, že spolu s mandlemi, musí divákovi stoprocentně zdegenerovat, i pár set mozkových buněk! ()

SAINTS

Vojna o planetu opic naplnila svôj potencial a je dôstojnym završenim celej trilogie.Novy film o opiciach je depresivny,pomaly a na letny blogbuster netypicky film čo je len dobre.Akcia v tomto filme nehra prim,dejove zvraty su vyborne a pomale tempo nuti divaka rozmyšlat o tom do akeho štadia sa zem dostala a ako to cele dopadne.V druhej polovici filmu sa dočkame odkazou na druhu svetovu vojnu a aj na holokaust.Herecke vykony su tiež vynikajuce ale nad všetkymi vyčnieva Andy Serkis,je až neuveritelne čo všetko dokaže zahrat hlavne očami.Vo vysledu je Vojna o planetu opic velmi kvalitny film da sa povedat že je to blockbuster naruby.Cela nova Planeta opic je rozhodne jedna z najlepšich trilogii za posledne roky. ()

Plastík

Po dlouhé době dávám málo hvězd. Je to velmi nudný film, i když je precizně natočený. Tak velikou nudu jsem už dlouho nezažil - zřejmě proto, že jsem čekal, jaká to bude pecka. Podobná situace jako u filmu "Monstrum" stejného režiséra. A ani to nenese žádnou myšlenku nebo něco, co by mohlo oslovit diváka. Jen opět konzumace vizuálu. ()

Kimkong

Název filmu je hodně zavádějící. Spíše putování s opicemi by byl více vystihující název. Film vesměs vážný, místy smutný. Opice zde zažívají svou asi největší zkoušku ze všech tří dílů. Film podává jisté berličky k původním filmům. ()

mikhail

Prvá tretina filmu skvelá, potom sa dej spomaľuje logickosť deja sa stráca herci prehrávajú. Pripadá mi to, akoby chcel režisér natočiť svoj pomník a pri tej snahe film dokonale pochoval. ()

Ivoman

Nejslabší z trilogie. Pěkná podívaná i pro 3D, ale prostě a jednoduše název je zavádějící, je to skoro na půl dokument o putování opic. Ani pořádný souboj mezi plukovníkem a Césarem nebyl, plukovník si pěkně v klidu umřel. ()

borohub

Kvalita díl od dílů rapidně klesá a klesá (možná je štěstí, že už další pokračování není), pokud byl úsvit Planety opic nuda, tak tohle je totální nuda, lidské postavy strašně nevýrazné (příšerně mě zklamal Woody Harrelson). Celý film jsem se těšil na nějaké vyvrcholení (či aspoň nějakou lepší akci) bohužel jsem se nedočkal, konec je stejně blbý jako celý tenhle film. 30% ()

Gamekeeper77

Po slabší dvojce hodně slušná podívaná, která sice nedosahuje kvalit Zrození, ale určitě se nemá za co stydět. Bezchybnou trikovou stránku filmu beru už jako samozřejmost, další silnou je ta hudební. 85%. ()

Welulu

Chápu, že to není film pro každého, ale mě velmi mile překvapil. V rámci žánru smysluplný příběh s atmosférou a se zamyšlením nad lidskostí a touhou po pomstě. Soundtrack je skvělý a bez něj by byl film o dost chudší. Stejně tak jeden z nejlepších motion capture a CGI obecně, co jsem v dlouhé době viděla. Dost povedené zakončení trilogie. ()

helrohir

Vzhľadom k úžasnému rozvinutiu príbehu v predchádzajúcich dvoch dieloch som bol rozhodne vo veľkom očakávaní ako záverečná časť zužitkuje svoj potenciál. Paradoxne vzhľadom k názvu filmu, až na pár úvodných minút žiadnu veľkú vojnu neuvidíme. Film totiž to plynie pomalým tempom a vsádza skôr na depresívnu atmosféru než veľkolepú akciu. Film však nie je vôbec povrchný ale naozaj v ňom vyznejú aj hlboké otázky a etické témy. Je tu mnoho emočne silných a sugestívnych momentov, hlavne záver prekvapí v tom, ako sa dokáže človek emočne stotožniť s digitálnou postavou, čo jednak svedčí o geniálnom Serkisovom "herectve", ale aj o kvalitnej práci špecialistov na digitálne efekty. Celkom fajn prekvapil aj Harrelson, ktorý síce spočiatku vyznieval ako typický militantný zelený mozog, ale aj osud jeho postavy koniec koncov prinesie nečakané vyústenie. Inteligentná a inovatívna jednotka síce zostala neprekonaná, ale toto ukončenie je kvalitatívne len v tesnom závese a ako celok by som túto trilógiu zaradil medzi najlepšie v rámci tohto desaťročia. 80%. ()

Blazkowicz

Zase jedna pohřbená filmová série. Jak to mohl někdo takto posrat. V názvu filmu je válka, ale akčních scén je tam opravdu 5 minut. Totálně tam chybí nějaký pohled z lidské strany, protože tady to je jen o opicích. Plukovníka nepočítám, protože je záporný a ještě k tomu o ničem. Nudné rodinné nebo filozofické dialogy a stopáž dlouhá jak nudle z nosu to pohřbívají úplně. Vlastně ne tak úplně. To nejhorší přišlo na konci. Celou dobu jsem žil v domnění, že to bude samostatná série s vlastním ukončením. O útočících vojácích tam nebylo ani slovo (aspoň myslím), takže kdo to je a vše kolem nich, nebo v podstatě co dělají ostatní lidé a vojáci mimo gulag, jsem se nedozvěděl, ale na chybějící pohled z druhé strany už bylo upozorněno. Abych se vrátil ke konci, tak oni ho naroubovali na původní film z roku 1968. No to si ze mě děláš prdel ne?! Tam není absolutně nic vysvětleno, jen že vir zmutoval, z lidí budou neandrtálci a šup, už jsme v původním filmu. A já pořád čekám, kdy už se tam objeví někdo osvícený, lidé to dají aspoň trochu s opicema dohromady a ono nic. To kdybych věděl, tak se na celou tuto sérii vyseru a ušetřím si čas. No počkat ale. Když nad tím přemýšlím, tak to stejně nedává smysl. Z původního filmu jsem pochopil, že se lidé zničili nukleární válkou a v tom dalším dílu byli lidé, co uměli mluvit a byla tam atomovka. Tak teď jsem pěkně zmatený. 2* ()

mrclTV

Rozriedený film, pri 140 minútach ponúkne dej v dĺžke jednej A5 textu. Môžete si to pustiť na dvojnásobnej rýchlosti a nič vám neunikne, ako tak sa to rozbehne až po prvej hodine. Film sa samozrejme nevyhol paralelám na otrokársku Ameriku, ktoré boli podané pomerne prvoplánovo, nezaujímavé. Nová trilógia Planéty Opíc ma veľmi nezaujala, prvý diel bol celkom slušný, zvyšné dva až tak nie. ()

JosefTomas

Mrzí mě neúspěch tohoto dílu, protože nemá v podstatě nic špatného. Výborný příběh, hrdinu, padoucha a výbornou hudbu. Navíc je zase patrnější, že grafika popošla o další krok dál a opice vypadají opravdu hezky (V jistém slova smyslu). Proto se divím, že film má finanční problémy, jednoznačně jde o nejlepší díl této trilogie a fantastické zakončení jedné dobré série, kterých bych chtěl vidět víc. ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)