Válka o planetu opic

• USA War for the Planet of the Apes (více)

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (CinemArt)

animaxis

Válka o planetu opic je pro mě zaručeně nejlepším dílem trilogie a zároveň jejím skvělým zakončením. Ve většině filmu převáží napětí. Odehrává se v krásných přírodních lokacích, kde ale na hlavní postavy může kdokoli a kdykoli zaútočit. Z cest přírodou na vás to nebezpečí přímo dýchá, ale zároveň si to užíváte. Samotné hlavní postavy, ať už na straně opic nebo lidí, jsou velmi zajímavé. Taky jsem si všiml jisté ironie, že opice se tu chovají o dost víc lidsky, než samotní lidé (asi až na jednu výjimku). Dost povedený mi tu přišel záporák, který je podle mého názoru nejlepším záporákem tohoto roku (aspoň prozatím). Nové postavy na straně opic byly taky dobré, hlavně malá Nova se tu postarala o několik vyloženě dojemných chvil a byl opravdu skvělý nápad ji do filmu přidat. "Bad Ape" tu místy trochu moc tlačil na humor, přičemž někdy jsem se zasmál, jindy jsem si říkal, že má jen odlehčovat dění na plátně. Film je totiž místy správně drsný, ale nic extra brutálního na druhou stranu nečekejte. Skvělá byla i třeba práce s kamerou nebo hudba. Za mě jasný plný počet a jsem rád za návštěvu kina! ()

BoXBe

Jedno z největších potěšení tohoto roku v kině. Je to tím, že mám obrovskou slabost pro téma Planety opic, přiznávám, už od prvního setkání někdy před necelými třiceti roky. Válka o planetu opic odkaz původních filmů posílila, návaznost na předchozí dva filmy je perfektní, tvůrci nepropadli pokušení udělat všechno znovu a větší a bez myšlenky. Naopak, šli do hloubky, do deprese, prohloubili apokalypsu, prohloubili beznaděj, prohloubili konflikt lidskosti a zvířeckosti a dali tomu nadčasové vizuální efekty, které vytvořily tak dokonalé lidoopí postavy, že jedinou šanci je chvílemi přehrát, dostal pouze Woody Harrelson a ani ten nemohl v konkurenci Andyho Serkise a spol uspět. Uznávám, že pár posledních minut trochu zašustily papírem, resp. jde z nich cítit tlak na to, ať je film uzavřen podle zamýšleného záměru za rozumný rozpočet, ale jinak je to nový epický příběh plný smutku a odpovědnosti za smečku a byla radost s ním strávit necelou půl druhou hodinu. A opět, otevřeně, kdykoliv znovu, bez problémů a bez debat. Úloha Novy v příběhu mi došla až po dvou letech. I v tom mě to baví. Každopádně, víc, než War je to Exodus. ()

angel74

Nepatřím k žádným velkým příznivcům amerických blockbusterů, ale tahle opičí trilogie mě opravdu oslovila. Možná právě kvůli velmi znepokojivému vyznění, co se osudu lidstva týče, obzvláště pak z hlediska rozšíření nějaké nákazy nebezpečným virem, který nám svou mutací vymyje mozky (hodně reálná představa, když uvážím, jaké neblahé změny způsobuje covid-19 v mozkové tkáni)... A pak taky musím uznat, že po vizuální i hudební stránce je námět zpracován přímo skvostně, přičemž nic z toho nepřebíjí vyprávěný příběh a ústřední myšlenku celého díla. Ze všech tří snímků mě určitě nejvíc zaujal patřičně mrazivý závěrečný díl, ve kterém se šimpanz Caesar dostane do křížku s nelítostným plukovníkem McCulloughem, v jedinečném podání Woodyho Harrelsona. (85%) ()

FrankSusta

Já už si fakt jenom představuji, jak ten Mark Bomback spolu s Mattem Reevesem dali ultimátní pařbu a zchlastaly se tak moc, že za jeden večer vymysleli tuhle setsakra seriózní věc a pak se na to podívali a Bomback povídá: ,,Hmm, tak tohle nedám.'' A jelikož Matt Reevse byl pomalej, musel to nakonec odřít na place on. Tím chci říct, že absolutně netuším, jak by se někdo dostal k tomu, že by natočil takhle šíleně komplikovanej a těžkej film, než že prohrál sázku - nebo spíš, nikdo jiný na to neměl koule. No, ale tedy, já se opravdu nestačil divit, co že to sleduju. Přesně takhle si představuji čistý blockbuster (což platí pro celou tuto trilogii, především pak poslední dva díly); hromada povedených efektů, neuvěřitelné provedení, bitvy, chytrý příběh, propracované postavy a silný konečný dojem. A já se fakt nestačil divit, co to sakra udělaly. Opice vypadaly dokonce (vlastně pochopitelně, jako většina efektů) lépe než v předešlém dílu (a to mi tedy přijde, že všechna ta tma, nasvícení, akce, sníh a kdo ví co vše ještě to jen ztěžují), do toho silná Giacchiniho hudba, kamera, scénář... a teď mi odpusťte mé zafilozofování: tenhle film o opicích ve skutečnosti není ani náhodou o opicích (i přes to, že si často zachovávají svou opičástnost). Snad jediná věc, co mě zde na celém štvala, byla na mě až moc pozitivně laděná zhruba tak 25-20 minuta od konce, kdy mi přišlo, že prostě bylo až moc štěstí a najednou to tu tíživou atmosféru uvolnilo. Ale jinak fakt čumim. Naprostá bomba a jedna z nejlepších trilogií filmový historie. ()

bk81

Očekávání bylo větší než byla nakonec spokojenost, ale určitě tato trilogie patří k mým oblíbeným, i když kvalita dílů má spíše sestupnější tendenci. Odkazy na původní film či jiné filmy povedené. Jen ta délka mi přišla delší než by se hodilo a aby to nebylo více natahované. Triky dokonalé. Pár nelogičností v chování a chybiček se našlo. 3,5* ()

panMartin

Reevesovi tleskám, tohle se povedlo!! Pamatuji si jak jsem Zrození Planety opic nevěřil a pak jsem byl naprosto nadšený. Pamatuji si jak jsem šel nadšeně na Úsvit o planetě opic a z kina odcházel též nadšený. A teď mám za sebou Válku o planetu opic a vím, že jsem viděl výborný film. Epické zakončení trilogie o osudech lidí a opiček. Ze začátku filmu mi naskočila husina a nějakou tu chvíli i vydržela.... vlastně do úplného konce filmu. Napětí střídalo napětí. Velmi se mi líbil atmosférický začátek, výprava za pomstou, scéna s květinou, dávání vody a jídla, pokračování v práci, setkání Caesara s plukovníkem a samotný útěk a opičak ze ZOO. Herecké výkony Andyho a Woodyho jsou absolutně dokonalé a tak uvěřitelné až to vyrazí dech...Jeden z těch vzácných blockbusterů, který se vymyká dnešním standardům, že film musí bejt hlasitej a akční. Válčení je tady málo. Vůbec mi to nevadilo, užíval jsem si putování a dialogy opičích hrdinů naplno. Dokonalý zakončení, i když se nejspíš bude pokračovat. Blockbuster, jak se sluší a patří. ()

URBAN

Tento film v provedení 4DX byl opravdu nezapomenutelný zážitek. Akční scény v tomto provedení byly provedeny ohromným provedením. Příběh a psychologie postav je v tomto filmu jedinečně zpracovány. Má pomalý spád, ale vše se dávkuje po malých dávkách. a vše do sebe skvěle zapadá. Ani nevím proč mě nové díly planety opic oslnily. Je to vcelku jednoduchý koncept, ale v jádru jedinečný. ( ( 15.7.17/Cinema City 4DX/Praha Nový Smíchov ) ()

Deyw

Rozlucka s cezarem jak ma byt...vedel sem kcemu to dojde..ale stejne me to znicilo..a woody je pekelnej magor :( ()

Sabrewulf

Válka o planetu opic? Nenechte se vysmát, název by měl znít spíš Bitva o nějaké území v lese. Akce jsou jen dvě krátké na začátku a na konci filmu a mezi tím dvě hodiny tááááhlé nudy. Člověk by čekal, že ve třetím díle už se opravdu pojede na ovládnutí celé planety a my furt sledujeme Cézara s jednou (!) skupinou opic. Planeta opic jak něco. ()

Mr.Ripley

Ohlasy ze zahraničí nelhaly. Jedná se (prozatím) o nejtemnější opičácké dobrodružství v kabátku psychologického thrilleru ve válečných kulisách (válečnou vřavu skutečně nečekejte). Nečekal bych, že od opiček dostanu dusnou atmosféru strachu, beznaděje a deprese. Aspirant na jeden z nejsilnějších diváckých zážitků roku! ()

Triple H

Sklamanie. Veril som, že po výborne rozohratej partii v jednotke a dvojke to Reeves jaksepatří epicky a strhujúco ukončí. Bohužiaľ. Dejovo viac-menej prešlapujeme na mieste, predchádzajúci lokálny konflikt je vystriedaný ďalším lokálnym konfliktom. Že by nebol budget na niečo globálnejšie než únavné pľahočenie lesom a následnou hodinou v opičom koncentráku? Film sa snaží žmýkať emócie pomaly každú druhú scénu - samé slzenie, významné mlčanlivé/zadumané pohľady a do toho Giacchino v niekoľkosekundových intervaloch ťukajúci na jednu klávesu. Miestami na hranici nechcenej smiešnosti a fakt, že film do nej neskĺzol bol do veľkej miery vďaka výstavbe z Rise a Dawn. Miestami nuda - filozofovanie, meditovanie a dojímanie nefungovalo tak hypnoticky ako Reeves zrejme zamýšľal. Komický sidekick nasilu, dosť trápny a bez neho mohli prachy byť vynaložené na nejakú zaujímavejšiu scénu. Dievčatko zlatunké ako plyšák, až človeku srdiečko stislo, ale viac na lacné emócie než aby bol za jeho prítomnosťou hlbší zmysel. Čo asi vlastne platí o celom filme, ktorý logiku obchádza na nejednom mieste a cez kadejaké biblické analógie, odkazy k starým filmom a diskutabilné správanie postáv (útek z tábora je debilita) sa dokodrcá k nijakej záverečnej bitke a gýčovému finále. Drobný detail, že ľudia vo filme disponujú arzenálom, ktorým by rozprášili opičiu čvargu s oštepmi a lukmi za jednu sekundu evidentne Reevesovi a spol. neprišiel problematický (napriek tomu, že v dvojke si naň dali pozor). Tri dávam za brilantné triky, vynikajúceho Serkisa (a Caesar je stále zaujímavá postava), dobrého Harrelsona (skoro desaťminútový dialóg medzi ním a Caesarom je najlepšou scénou filmu a jediný prípad kedy sa dostaví posobivosť, ktorá inak chýba) a celkovo veľmi profesionálny dojem. Nie zlý film, ale ako finále veľmi dobre rozbehnutej trilógie to mohlo byť dotiahnutejšie a vyhrotenejšie. ()

chelseaman22

Vůbec nechápu smysl tohoto počinu, jež má v divákovi nejspíš probudit soucit s nebohými paviány a ožralým Harrelsonem. I přes přetaženou metráž se u filmu vydržet dá, avšak existencionální význam film prostě nemá. Proto doufám, že film vydělá pod třínásobek rozpočtu a pokračování se tedy nedočkáme. 20% ()

Motinski

Zakončenie jednej z mojich obľúbených a možno aj najviac nedocenených trilógii 21. storočia. Veľa ľudí čakalo typický blockbuster, Reeves nám ale naservíroval chladnú víziu skoro distopického sveta v osobnejšom prevedení s veľkým dôrazom na hlavné postavy a ich psychológiu. Toto si dovoliť v dnešnej dobe kedy najviac zarábajú priamočiare výplachy tipu Marvel atď. je veľká odvaha. Klobúk dole. ()

skrblik007

Pro začátek - tenhle film je bez ohledu na scénář výbornou postapo road movie s geniálními lokacemi a dechberoucí atmosférou, čímž se rovná takovým peckám jako Apocalypse Now, Children of Men nebo prvním sériím The Walking Dead či hře The Last of Us. Pak tedy vstupuje do hry faktor, že trojka opět zachycuje dění ve dvou tlupách dvou různých druhů a tentokrát (na rozdíl od dvojky) s precizně propracovanými postavami včetně hlavního záporáka. A to až natolik, že si vlastně nejsme jistí, kdo je morálním vítězem téhle války. Motion capture je opět bezchybné a díky střídmější akci nechává vyniknout všem hercům v hlavních rolích. Děj není kdovíjak rozmáchlý, ale scénář hýří spoustou zajímavých postav, nápadů a podzápletek, takže zatímco jsem při sledování hledal další a další odkazy (na skutečný svět i ty popkulturní), v závěru mi finální bitva připomněla, že v hlavní roli je tu stále válka. Takže ano, tohle je nejlepší válečný film za hodně dlouhou dobu. ()

Honzíno

Chytře, odvážně, důrazně, tak trochu jinak.. Velkofilm jak ze zlaté éry brutálních bijáků první Planety, Star Wars, Indyho.. Postavy nejsou jen loutkami scénaristy, sloužící k pobavení, ale jednají, mění se, žijí a my jim držíme palce, nemáme je rádi, smějeme se s nimi, truchlíme.. Skoro plnej kotel dávám za odvahu v dnešní mega uspěchané a přetvářkovo - pozlátkové době tvořit tímto stylem, který boří bariéry mezi novými technologiemi a klasickou filmařinou. Zatím si nechávám hvězdičku rezervu, neboť Úsvit mi přišel v mnoha detailech více konzistentní, s jasnější tváří a bez toliko logických bot. Maurice je bůh. ()

Haretix

Pomalé tempo finálnímu aktu zcela vyhovuje. Motion capture znovu na té nejvyšší úrovni, dějově znovu překvapitelné a i akční stránka má své silné momenty. Velmi chytrý krok dát lidí ještě více do vedlejší pozice a naopak více vysunout vpřed některé opičí postavy, které buď dojímají nebo naopak děsí. Dialogy mezi Harrelsonem a Cézarem mají svůj náboj a napětí. To co, ale nejvíce zaujme jsou znovu tiché scény, kdy dochází na gesta a emoce, které se tu dají krájet. Andy Serkis by měl za tento výkon dostat aspoň toho čestného Oscara. Klobouk dolů. ()

Jizni Tlapa

Opičí a humanoosoby, děste se a nemyslete si, že vás návštěva tohohle chlupatého snímku přivede do transu z výjimečného zážitku! Ono je to totiž celé ukňourané, klišovité a vůbec utahané. Po úvodní akční sekvenci jsem chtěl další akci, další stylovku a další příběhovou gradaci! Nic dalšího nepřišlo a tak se slituju jako Caesárek a dám alespoň tři za skvělý vizuál, hudbu a Harrelsona, který je fakt hustej jako obvykle! Jinak je to ale trapas a ukázka režisérské rozpolcenosti! (Začít na vážno, hodinu masírovat diváka dramatem a pak přehodit výhybku na kolej komedie nepovažuji za umění) ()

ivan_drago

Málokdy už se mi při sledovaní filmu stane, že jsem ohromen... tady jsem byl... naprosto zapomenete, že ty opice jsou digitální, ony tam prostě jsou, hrají, účinkují atd... každý pohled, každé povytažené obočí či úšklebek dokonale sedí a připívají k tomu, že nemusíte přemýšlet, zdali to je reálné či nikoliv... ono to prostě je tečka. Film není tak ani o válce ale o pomstě a aby bylo komu se mstít, tak tu máme plukovníka Kurtze, éééé, tedy plukovníka McCullougha, který brání velmi svérázným způsobem tu svojí pravdu, tak jako každý správný despota a tyran... srovnání s Apokalypsou F.F. Coppoly není ani náhodné, ani zavádějící, tam si prostě vzal inspiraci... Místy je to možná rozvleklé a film lehce ztrácí na tempu... Ale tohle je FILM... precizní, s jasnou vizí každé jednotlivé postavy, která, ať už svou minutáží na plátně velkou či malou, posouvá kvalitu filmu velmi vysoko... ()

Lachtaan

Tak tohle byl totální masakr! Válka o planetu opic přepisuje roznesené pravidlo, že čím více sequelů, tím je série méně kvalitní. Tento megalomanský opus přinesl neskutečně gradující závěr jedné nádherné trilogie. Zpočátku jsem byl skeptický vůči dalšímu dobrodružnému snímku, kde se hlavním hrdinům dostává na krk opuštěné dítě, zde ale role malé holčičky vůbec nebyla na škodu, ba byla dokonce i podstatná. Jinak nemohu zhola nic vytknout. Jen prohlásit fakt, že tenhle snímek mohu už pouhých pár chvil po zhlédnutí řadit mezi ty vůbec nejimpozantnější sci-fi filmy. Skvělá práce! ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)