Podfukáři 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,725,750Tržby Celosvetovo $51,672,455Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ rok 2016 nie je moc priaznivý pre pokračovania, ktoré svojou planobou väčšinou klopýtajú na hrane premieru a stávajú sa len zbytočnou nádstavbovou fraškou, kde po kúsku akejkoľvek originality ani nezakopnete, čisté bezduché recykláty, čo je prípad aj tohto pokračovania, pokiaľ prvý diel bol príjemným osviežením, dvojka už nestačí s dychom a vždy keď dostaneme desať minúť svižných scén, hneď na to sa nalepí pol hodinka vaty, škoda /videl v kine: 55%/(16.6.2016)

• Pepinec

Ale no ták, tohle nemůžete myslet vážně snad... Mám výraz telete, kterému se někdo snaží nakecat, že je úplně jedno, jestli bude olizovat vemeno nebo temeno. Dvojka Podfukářů zamordovala krásu kouzel, protože se stejně jako bulvár snažila šokovat furt a neustále, bohužel ale taky stejně dost nešikovně. Problém není v provedení triků, nýbrž v kadenci a jednotvárnosti. Za vším je levárna a nic co se řekne neplatí. A ono koho to má přes dvě hodiny bavit, pánové, průhledná je fajn krajková podprsenka, ale ne kouzelnický film. Jestli budete točit trojku, proštudujte si znova rozdíl mezi slovy kouzlo a zázrak a vraťte se zpátky k nám na zem. Vizuál a muzika opět jako od Copperfielda, ovšem překombinovanost nápadů, zvratů a překvápek by zamotala nohy i hadovi.(19.3.2017)

Komentář obsahuje spoilery. Na dvojku jsem se těšila od oficiálního potvrzení. Jedničku jsem si zamilovala. Patří mezi mé TOP filmy a viděla jsem ji opravdu mockrát. Proto se nemůžu odprostit od jistého srovnávání. A tím pádem to pro tenhle film nedopadne úplně dobře. Během první flashbackové scény jsem se zalekla, že hlavní twist bude přežití Lionela Shrika. To se díky bohu nekonalo. Takže pozitivum. Další pozitivum, nebo minimálně příjemné překvapení je Lizzy Caplan. Změny herečky jsem se bála, ale Lizzy se toho ujala moc dobře. Ostatní herci předvedli skvělý výkon jako v jedničce, ale teď velmi neohrabaně přejdu k záporům. Celá hlavní zápletka je dost nedotažená. Upřímně co mě zajímá nějaký vymyšlený technologický magnát. S posláním jezdců z prvního dílu to mělo pramálo co společného. Celý děj byl pak tak nějak vrstvený a smysl dávaly právě jen samostatné vrstvy. Ale když to poskládáte dohromady, je to celkem slátanina všeho možného. Humor, akce a kouzla byli v nepoměru. V jedničce to vše bylo tak hezky vyrovnané a ladilo to. Tady každý humor (ačkoli pobavil) působil dost kýčovitě a nuceně. A teď budu opravdu hnidopich. 1) to vážně do role Dylanova otce nemohli obsadit stejného herce jako v jedničce? 2) Kam se podělala madam Francouzka? Nezačala s Dylanem na konci jedničky tak nějak chodit? 3) Scéna s přehazováním karty ve sterilní místnosti. To nemusím rozvádět. Na to se vyloženě bolelo koukat. Vlastně celá část děje, kdy jdou ukrást kartu je dost přitažená za vlasy. (A to v souvislosti s tímto filmem už něco znamená.) 4) Čína (a cesta tam) 5) Londýn. Vážně. Proč zrovna Londýn? Proč má Lionel Shrike jakési muzeum v Greenwich observatoři, když pravděpodobně za celý život nevytáhl paty z NYC? Jo a ještě. Upřímně si myslím, že celé oko je kámen úrazu. Kdyby se prostě Dylan prohlásil za Robina Hooda a bral si pod křídla další a další lidi, dalo by se to chápat. Ale tohle pseudo magické božstvo je fakt už trochu moc. Celkově teda říkám toto. Plno wtf momentů, plno plot holes, ale v zásadě docela zábavná podívaná na kterou si časem asi zvyknu. 3*(19.6.2016)

To že je to úplně, ale úplně fakt strašně dementní (na konci jsem byl skutečně na hraně ustřelení vlastní hlavy) by v zásadě nevadilo, kdyby film využil potenciálu námětu, který je enormní. Postavy sice předvádějí rozličnou škálu efektních triků, ale ani by nás nenapadlo hádat, zdali herci skutečně zvládnou byť jeden z nich, tak strašně je to digitální. Sekvence důmyslných týmových fíglů, jejichž načasovanost a prostorové rozprostření by mohla akcentovat promyšlená jedozáběrovka jsou destruovány bezpočtem střihů a zpomalovaček ve stylu "Ten druhý zleva, nebo ten třetí zprava. Zkrátka ten v tom baloňáku. A já vám ho radši ukážu." Navíc co se týče dávkování informací film moc neví jak k divákovi vlastně přistupovat a stydlivé si osahává, kam ho chce až pustit, jakkoli ten už dávno ztratil zájem se v překombinovaném smrt-v-rodině-zlé-korporace- naše-soukromí-pomsta-mafie-blablabla ději hrabat. Všechna má láska však míří za Lizzy Caplan, která krade pro sebe jakoukoli scénu ve které se objeví a já... já...já ji prostě miluju.(7.10.2016)

• maddy

Now You Rather Wouldn't See Me 2. Rok zbytočných pokračovaní, ktoré nikto nechcel pokračuje. Po Crunching Tiger Hidden Dragon, Zoolander, Huntsman, Alice Through the Looking Glass, Neighbors, Teenage Mutant Ninja Turtles a mnohých ďalších je tu aj Now You See Me 2 a bilanciu nijako nevylepšuje, skôr len dokazuje zúfalosť štúdií urobiť z každého úspešnejšieho filmu novú sériu. Našťastie, tento rok im diváci kazia plány nezáujmom o tieto vynútené pokračovania a tak ich snahy troskotajú už pri prvom pokračovaní. Zatiaľ čo prvý Now You See Me bol síce nijako objavným filmom s iba vykalkulovanými kvázi prekvapivými zvratmi, no mal aspoň štýl, tempo a v rámci blockbusterovej konkurencie bol príjemných osviežením vzhľadom na svoju neotrelú tematiku o kúzelníkoch, respektíve iluzionistoch a dokážem preto pochopiť prečo sa väčšej skupine divákov zapáčil, dvojka by chcela silou mocou zopakovať to isté, ale bohužiaľ ju dostal na starosť Jon M. Chu. Toho považujem za snáď najhoršieho súčasného hollywoodskeho režiséra. Síce vie ako scénu nasnímať, nasvietiť tak, aby pôsobila štýlovo, no to je zároveň aj to jediné čo dokáže. Inak absolútne netuší ako pracovať s postavami, ako rozprávať príbeh, ako dať filmu vyvážené tempo alebo dodať akcii aspoň kúsok napätia. Taký bol jeho G.I. Joe 2 a presne tými istými nedostatkami trpí aj Now You See Me 2. Celý film je tak neskutočne uťahaný – opulentná dvojhodinová stopáž je tentoraz vyslovene neznesiteľná, príbeh neprehľadný a zbytočne prekombinovaný, až som mal pocit, že sa vo všetkých tých podrazoch nestráca iba divák, ale aj samotný režisér, ktorému nie je jasné akú story vlastne točí a žeby mala vykazovať ako takú súdržnosť. To má za následok, že samotné finále nie je vôbec strhujúce a záverečné twisty už skôr divák prezýva, než by boli akokoľvek prekvapivé. To bol síce problém už aj prvého filmu, ale pokračovanie to celé privádza priam do absurdnosti. Film, ktorý sa diváka snaží silou mocou „přechytračit“ jednoducho nemôže servírovať takto prihlúplu story. Navyše už ani celé to „kúzlenie“ nepôsobí vôbec dôveryhodne. Aj prvý film bol síce za hranou, ale s prižmúrenými očami sa v závere dalo pristúpiť na jeho pravidlá. V dvojke už všetky „triky“ vychádzajú iluzionistom výhradne s pomocou tej filmovej mágie, než skutočných trikov. Aj obe (ehm, z dvoch) kúzelníckych scén, ktoré sa tu vyskytnú sú natočené kompletne s použitím CGI – hovorím konkrétne o scéne s kartou a krádežou procesora a scéne s levitujúcim dažďom a strobe lights (prerušované bleskové svetlo sa tomu u nás tuším zdĺhavo nadáva). Všetky tieto triky by sa reálne dali vytvoriť použitým skutočných trikov, prípadne byť iba jemne doplnené CGI, a Now You See Me 2 by to hneď pridalo veľké body k dobru a pocit skutočného ohromenia diváka. Takto sú tieto scény iba povinnými zastávkami so zjavným CGI, ktoré dnes nikoho neohromia. Nehovoriac, že v podaní Jon M. Chua im chýba aj potrebné napätie. Ani lákavé obsadenie, tak teraz nemôže zachrániť pocit toho maximálne zbytočného a príbehovo vynúteného pokračovania, ktoré sme dostali. Osadenstvo z prvého filmu sa nemá kam ďalej v príbehu posunúť, bavili iba prvý krát, druhý už nemajú čo charakterovo ponúknuť a nové postavy sú buď úplne zle obsadené (Michael Caine, druhá úloha pre Woody Harrelsona, až uvidíte pochopíte) alebo nevyužité (Daniel Radcliffe). Obzvlášť ten posledný menovaný mohol v „kúzelníckom“ filme príjemne a vtipne zužitkovať svoje predošlú ikonickú úlohu Harryho Pottera. No scenár, tobôž režisér sa nezmôže ani na to. Keď som dal prvému filmu tri hviezdičky, tak u druhého jednoducho musím ísť podstatne nižšie. Je to iba more of the same, akurát v horšom prevedení. CELKOVO: 2,5* (5/10)(26.8.2016)

• - Spoiler: V celém filmu si můžeme všimnout poznatku, že Chase McKinney (Woody Harrelson) je starší dvojče Merrita McKinneyho, ovšem při závěrečné scéně Chase pronese: „Je to dejavú bráško, takhle jsem tě vykopnul z dělohy!“, což by znamenalo, že se narodil později a tudíž by musel být mladší bratr. (maidenak)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)