Podfukáři 2

• Nizozemsko

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

• kepiash

Chaos. Podfukářům 2 by výrazně prospělo, kdyby trochu zvolnili tempo a kdyby nějakým zvratem nekončila úplně každá scéna. Rozumím tomu, že vyvolání zmatku je určitým záměrem ve filmu o kouzelnických tricích, ale tohle už je přece jen extrém, neboť při tomto stylu vyprávění máme velký problém pochopit motivace postav a nemůžeme se s nimi ztotožnit. Příliš se mi nezamlouvala ani dvojrole Woodyho Harrelsona, kterého jinak považuji za skvělého herce, ale v roli zlého dvojčete mě zkrátka nepřesvědčil.(1.9.2017)

Obrazová i obsahová přeplněnost vzala jezdcům drive a sex apeal, kterým disponovali v jedničce. Nejlepší scéna se odehraje ke konci při kouzlení části jezdců. Samozřejmě nepočítám prkotiny typu, že FBI zasahuje v Londýně i když zábavnější bylo, kdyby tam zátah na jezdce prováděl plukovník Šlachta. Jinak je to sebevražedně překombinovaný, chvíli člověk neví kdo kope za jaký tým a za každou větou vidíš podraz, ale pokud tvůrčí ambice byla diváka nebavit, ale proměňovat na paranoika, tak to pak docela dobrej job, škoda že já spíš chtěl vidět efektivně natočený triky a přimočarý tah na bránu. Z herců boduje Woodyho bráška a samozřejmě Lizzy Caplan, která má alespon trošku šmrncovně napsanou postavu, takže měla co hrát.(14.6.2016)

• Ratemus

lepší odpad, jednička nestála za nic, ale alespon na ty dvě hvězdy se to vyšplhalo, toto je jako přes kopírák uplně stejný a příběh je ještě nulovější než první díl. vše je více bombastické, velkolepé, chaotické a přemrštěné se snahou otevřít divákovi držku úžasem, ale ono to zase nefunguje, tohle prostě ne, když se staví forma nad příběh, je to špatně a nezachrání to ani Harry Potter(18.6.2016)

Tak tedy, Podfukáři 2 celkem zklamání. To, na čem byla postavena jednička, gradace do vyvrcholení finále, byl pro mě jeden veliký Uau efekt. Dvojka, strašně vaří, nezačíná to špatně, snaží se porovnat k předešlému, ale čím více se film blíží ke konci, je to čím dál více ulítlé a dost přitroublé. Finále celého filmu je až tak moc okaté, že ho prohlédne i 10leté děcko. Trošku mi film připomněl Cimrmanouv hru ( Ty nejsi má teta, tetičko, Ne. Jsem tvoje vzdálená snacha, Nedělej si výčitky, milý synu. Já totiž nejsem tvůj otec. Jsem tvůj syn ) Co se týče výkonů. Herci klasicky dobří, přiznám se, že mi tentokrát dost vadila dvojrole Woodyho, na můj vkus zbytečná onanie vůči jeho herectví. No a Daniel, to je pro mě stále takové nedomrle, které zkrátka na svůj film počká, až mu pořádně narostou fousy. Další díl, už bych nepáchal. Kouzelnické filmy mám rád, ale nic se nemá přehánět. Chtělo by to zkrátka nový a neotřelý nápad. Tak tedy zkouknout Podfukáře 2 a Vichr z hor.(12.11.2016)

Hned od začátku film nutí vzpomenout si na historii z předešlého dílu, tudíž je fajn ho mít v čerstvé paměti. Film působí značně přeplněně a nahuštěně, bez pořádné dějové nitě, že jsem se vůbec nemohl filmu oddat a užívat si ho, natož fandit hlavním hrdinům, u kterých člověk ani neví, zda to jsou to good či bad guys a kteří tam dělají...no co to vlastně..., no takovou scénaristickou blbost ve stylu mission impossible, ačkoli to nakonec zvládnou very possible. Nakonec z toho mám lehce zmatený a dojem. Normální průměr, bohužel.(6.5.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. června 2016 v Austrálii. (Varan)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)

• - Natáčelo se v Londýně, v Greenwich a také v Middlesexu. Točilo se také v Macao (Čína). (michy9073)