Podfukáři 2

• Austrálie

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

• silentname

Po skvelom prvom filme sa latka asi postavila pre "Now You See Me 2" trošku vysoko, lebo výsledne som z tohto filmu maximálne sklamaný. Nemyslím si, že je vyslovene zlým a má v sebe pár solídnych momentov, no ako celok... toto bolo vskutku dosť... zlé. Akosi som čakal to isté čo pri prvom filme, no stráca sa tu moment prekvapenia, stráca sa záujem, a najmä mám pocit, že tento film akosi oveľa menej funguje správne. Sú tu mnohé momentky, ktoré človek neberie. Ako pristátie v Číne alebo aj ako sa Mark Ruffalo dostane z otcovho trezoru. Je to podľa mňa trošku príliš. A okrem toho mám pocit, že je tu málo zaujímavých kúzelníckych trikov, ktoré by ma fascinovali a väčšinou je to len nuda. Popravde ma film nebavil a to ma mrzí. Pretože som čakal oveľa viac. Sorry chlapci, ale vaše opätovné stretnutie nezafungovalo. Alebo aspoň pre mňa Hodnotenie: C-(4.9.2016)

Je to tak na stejné úrovni jako jednička, tady naštěstí všechno dávalo nějaký smysl, přibylo víc akce a komedie ("dvojče" Harrelsona jede) a Radcliffe nám ukázal, že umí i svině. To je ale asi tak všechno, protože mě stejně příběh nedokázal vůbec oslovit a když se film hemží jen přeplácanými triky, člověku to za chvíli začne dost lézt na nervy. V konečném důsledku je na tom všem nejlepší Tylerova hudba.(25.11.2016)

"Ve světě naprostého dozoru jste svobodní, jen když vás nevidí." Já tedy neumím vytáhnout klobouk z králíka, telefonovat banánem a ani zastavit kapky deště, ale styl Jezdců mě baví. Jenže tady jsem se dostal do fáze, kdy jsem nevěděl, kdo je kouzelník, kdo je pán v modrém klobouku, kdo je procesor a jestli to vůbec chci vědět. A ten dlouhý vysvětlovací závěr mě uspal natolik, že jsem se do závěrečných titulků stihl dvakrát probudit. Přesto jsem se bavil při nástupu Luly, při přihrávání karty přes detektor a zejména při exhibicích ujetého Merrittova bratra Chase.(27.11.2016)

To že je to úplně, ale úplně fakt strašně dementní (na konci jsem byl skutečně na hraně ustřelení vlastní hlavy) by v zásadě nevadilo, kdyby film využil potenciálu námětu, který je enormní. Postavy sice předvádějí rozličnou škálu efektních triků, ale ani by nás nenapadlo hádat, zdali herci skutečně zvládnou byť jeden z nich, tak strašně je to digitální. Sekvence důmyslných týmových fíglů, jejichž načasovanost a prostorové rozprostření by mohla akcentovat promyšlená jedozáběrovka jsou destruovány bezpočtem střihů a zpomalovaček ve stylu "Ten druhý zleva, nebo ten třetí zprava. Zkrátka ten v tom baloňáku. A já vám ho radši ukážu." Navíc co se týče dávkování informací film moc neví jak k divákovi vlastně přistupovat a stydlivé si osahává, kam ho chce až pustit, jakkoli ten už dávno ztratil zájem se v překombinovaném smrt-v-rodině-zlé-korporace- naše-soukromí-pomsta-mafie-blablabla ději hrabat. Všechna má láska však míří za Lizzy Caplan, která krade pro sebe jakoukoli scénu ve které se objeví a já... já...já ji prostě miluju.(7.10.2016)

Rozhodovala som sa medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. A keďže film bol vizuálne pútavý, herecké výkony skvelé, hudba dobrá a ani chvíľu som sa nenudila, tie štyri hviezdy si zaslúži. Ako správne kúzelnícke číslo má film niekoľko aktov. Najprv sa musí všetko pokaziť, aby sa to mohlo napraviť. minimálne od momentu, keď sa všetci jazdci stretnú pri jednom stole, je jasné, že vyhrajú otázkou je iba, ako. A odpoveď je, veľkolepo. Ako to vedia len oni. Filmu chýba istý element prekvapenia, ktorý mal prvý diel, ale tento príbeh bol menej o triku a oveľa viac o samotných kúzelníkoch. Aj keď príbeh postavy Morgana Freemana mi moc nesedel. A celý čas som čakala. že sa tam objaví Dylanov otec. Tak uvidíme, čo si pre nás pripravia do tretieho dielu.(24.6.2016)

• - Původně byla obsazena Isla Fisher, která byla později kvůli těhotenství nahrazena Lizzy Caplan. (JORDY)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)