Podfukáři 2

• Belgie

• Nizozemsko

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Jednička mě nijak neohromila a dvojka je skoro jako přes kopírák. Průměrná zábavná jednohubka, která sází zejména na herce a předváděná "kouzla". Problém je, že i když bych měla na jejich triky nejspíš zírat s otevřenou pusou, není příběh dostatečně zajímavý, aby mě byť na chvíli strhl. Ale tak aspoň na Marka Ruffala a Lizzy Caplan se dobře kouká.(14.6.2016)

Za mne kvalitní sequel na obdobné úrovni prvního dílu. Plusem je Daniel Radcliffe ( byť jsem paradoxně čekal, že bude také kouzelník, nikoliv) a svůdná Lizzy Caplan, která dodává sequelu šmrnc. Je pravdou, že příběh je místy příliš překombinovaný a chaotický, kdy má divák pocit, že se ztrácí buď on sám či režisér, ale ve výsledku to vyústí opět v parádní hru zvratů a překvapení, že si nemohu na nic stěžovat. Oproti ostatním blockbusterům Podfukáři rozhodně nepůsobí naivně a hloupě a také, kdo by čekal od filmu zaměřující se na triky, iluze a kouzla nadmíru vynikající story? To je jak stěžovat si, že v žánru Drama není akce a krev. Samotné kouzla jsou na špičkové úrovni. Highlighty jsou ve filmu dva a tím jest scéna s kartou/čipem a finální vyvrcholení čtyř jezdců, které bere intenzivně dech s podporou skvělého soundtracku. Ultimátní zábava, na kterou se skvěle kouká a dá se při ní i přemýšlet. Story 8/10, Atmosféra 8/10, Gore 0/10, Vizuál 9/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 6/10. Zábavnost 8/10.80%(21.6.2016)

• Hwaelos

"Good trick works on so many levels..." říká Morgan Freeman a má pravdu. Stejně jako špatný film na spoustě úrovní nefunguje. Tady nefungují už základy filmařiny, což zřejmě supluje neustále popojíždějící kamera se snahou nahradit soudržnost pocitem dynamiky. Jenže dynamiku nemá samotný scénář, který nahradil spektakulárnost a překvapivé momenty levnou, cheesy gangsterkou bez snahy o divácký mind-blowing. Zdaleka nejsmutnější je, že ani základní jiskření a špičkování hlavních postav pomocí cynického humoru nezůstalo. Namísto toho je divák svědkem pokusů o dojemné utužování party, z něhož se tak maximálně zvedá kufr.(12.9.2016)

Rozhodovala som sa medzi tromi a štyrmi hviezdičkami. A keďže film bol vizuálne pútavý, herecké výkony skvelé, hudba dobrá a ani chvíľu som sa nenudila, tie štyri hviezdy si zaslúži. Ako správne kúzelnícke číslo má film niekoľko aktov. Najprv sa musí všetko pokaziť, aby sa to mohlo napraviť. minimálne od momentu, keď sa všetci jazdci stretnú pri jednom stole, je jasné, že vyhrajú otázkou je iba, ako. A odpoveď je, veľkolepo. Ako to vedia len oni. Filmu chýba istý element prekvapenia, ktorý mal prvý diel, ale tento príbeh bol menej o triku a oveľa viac o samotných kúzelníkoch. Aj keď príbeh postavy Morgana Freemana mi moc nesedel. A celý čas som čakala. že sa tam objaví Dylanov otec. Tak uvidíme, čo si pre nás pripravia do tretieho dielu.(24.6.2016)

Film o tom, jak partička čárymáryfuck lidiček pobíhá po Číně a snaží se přefiknout, teda pardon přechytračit chytré chytrolíny, z nichž jeden ještě nedávno poletoval na Nimbus 2000 a čaroval mdlobynatebe... Jednohubka, která sází na celkem sympatické herecké osazení, a efektní kouzelnická vystoupení. Problémem je, že tam jaksi chybí příběh, i když se snaží na první pohled tvářit děsně tajuplně. Ale tak jo, za 60%(30.8.2016)

• - Celosvětová premiéra proběhla 2. června 2016 v Austrálii. (Varan)

• - Natáčelo se v Londýně, v Greenwich a také v Middlesexu. Točilo se také v Macao (Čína). (michy9073)

• - Původně byla obsazena Isla Fisher, která byla později kvůli těhotenství nahrazena Lizzy Caplan. (JORDY)