Podfukáři 2

Podfukári 2

Podfukári: 2. dejstvo

Akční / Komedie / Thriller

USA, 2016, 129 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,725,750Tržby Celosvetovo $51,672,455Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ rok 2016 nie je moc priaznivý pre pokračovania, ktoré svojou planobou väčšinou klopýtajú na hrane premieru a stávajú sa len zbytočnou nádstavbovou fraškou, kde po kúsku akejkoľvek originality ani nezakopnete, čisté bezduché recykláty, čo je prípad aj tohto pokračovania, pokiaľ prvý diel bol príjemným osviežením, dvojka už nestačí s dychom a vždy keď dostaneme desať minúť svižných scén, hneď na to sa nalepí pol hodinka vaty, škoda /videl v kine: 55%/(16.6.2016)

Film o tom, jak partička čárymáryfuck lidiček pobíhá po Číně a snaží se přefiknout, teda pardon přechytračit chytré chytrolíny, z nichž jeden ještě nedávno poletoval na Nimbus 2000 a čaroval mdlobynatebe... Jednohubka, která sází na celkem sympatické herecké osazení, a efektní kouzelnická vystoupení. Problémem je, že tam jaksi chybí příběh, i když se snaží na první pohled tvářit děsně tajuplně. Ale tak jo, za 60%(30.8.2016)

Jasně, ten scénář je trochu moc překombinovaný a vlastně není zápletka až tak strašně propracovaná, možná je místy až trochu moc zmatečná, ale stejně je tohle přesně to, co jsem od filmu očekával. Je to pořádně nadupané, je to skvělá jízda a jsou zde výborné triky, ať už kouzelnické, nebo digitální, které mi seděli. Skvěle jsem se bavil.(19.6.2016)

Při prvních Podfukářích jsem se hodně bavil, bohužel při dvojce již tolik ne. Jednička byla hodně překombinovaná, ale dvojka to dokázala trumfnout, za což si zaslouží klobouk dolu. Nicméně, nepřišla mi veškerá vysvětlení úplně reálná. Např. spoiler: Freeman by klidně nechal Ruffala chcípnout v tý bedně na dně řeky. Ikdyž asi věřil, že se z toho dostane, ale vlastně se z toho nedostal a musel ho zachránit až Eisenberg, aby pak Freeman poplácal Ruffala po zádech a řek, jo všechno to bylo už dávno vymyšlené a jsme kámoši. No nevim nevim. Moc jsem jim to nežral. Ani mě nijak zvlášť nebavili jednotlivé postavy jako prvním díle. Zkrátka do nějak ubralo ve všem dobrém a přidalo na nepravých popcornových místech. Věčná škoda! Abraka dabra PUF?:!:?(26.9.2016)

Čím to je, že se podobné filmy snaží být s každým novým pokračováním chytřejší a chytřejší a ve své snaze diváka za každou cenu ohromit a šokovat, absolutně zapomenou, že celá ta překomplikovanost jenom člověku leze na nervy. V polovině filmu jsem začal přemýšlet, jestli se mou není něco v nepořádku, když jsem začal zcela nepokrytě přát geniálně a blahosklonně se tvářícímu ústřednímu týmu, v lepším případě veřejně zapomnění a zostuzení, v tom horším pomalou a bolestivou smrt. Doufat v doživotní vězení by bylo asi příliš, všichni totiž víme, jak tyto filmy končí, což je věčná škoda, protože skvělý Daniel Radliffe měl být ten, kdo se bude smát naposledy.(29.12.2016)

• - Natáčelo se v Londýně, v Greenwich. (michy9073)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)

• - Ve scéně, kdy Jezdci utíkají z Octy a sjíždějí potrubím, je vidět, že poslední do potrubí skáče Merritt (Woody Harrelson). Když však dopadají do košů v čínské restauraci jako poslední dopadá Lula May (Lizzy Caplan). (Zuzanka23)