Podfukáři 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Jednička excelovala právě v tom, co hodně diváků odsuzuje. Ten film si krásně hrál na něco, co vlastně nebyl a a co víc, ono to fungovalo. Vypadal, že je chytřejší, než ve skutečnosti je. A v tomhle dvojka selhává. Více než na triky se soustředí na akci a poměrně klasickou, byť strašně překombinovanou, cestu za pomstou. Je to akčnější, výbušnější, ale také méně hravé a více násilné, což je škoda. Má to pár supr momentů, ale ten potenciál, který jsem v tom po prvním díle viděl, se prozatím nenaplnil. Příště bych to nasměroval někam úplně jinam. Tahle neobyčejně sympatická partička by si to zasloužila.(3.8.2017)

Dvojka sa viac tlačí do ako keby už nadprirodzených trikov a menej sa zdržuje ich následným odhalením. Najlepšou časťou filmu je pre mňa niekoľkonásobná výmena "karty". Najväčšou chybou je fakt, že keď nastane samotný záver a má teda prísť na pointu všetkých point, tak Podfukáři 2 hodia do placu nič nehovoriaci pohľad do/za/na...(26.11.2016)

Jak mě jednička ohromila, tak dvojka byla přesným opakem. Ani dobré obsazení (ta Isla tomu vyloženě chyběla, Lizzy Caplan byla sice ucházející, ale Isla je Isla) nemohlo zachránit v podstatě neexistující příběh. Všechno to bylo hrozně překombinované a naprosto to nedávalo smysl, jak v jedničce byly triky hezky vysvětlené, tak tady bylo sice občas něco vysvětleno, ale bylo na tom jasně vidět, že ani tvůrci tomu moc nerozumí a ty triky jsou tam jen proto, že to vypadalo krásně digitálně. V podstatě jsem se v tom vůbec nevyznala a ten konec tomu dodal korunu (už tomu chybělo jen to, aby se tam objevil Lionel naprosto živý). Daniel Radcliffe jako záporák prostě n-ee. Sem tam se tam objevila dobrá hláška, či scéna, ale jinak mě z celého filmu nejvíc dostal Woody, který neměl chybu (a bylo vidět, jak si tu dvojroli užívá). 3*(19.6.2016)

I druhé kouzelnické dobrodůžo se povedlo. Díky vodopádu triků probíhajících ve zběsilém tempu člověk nemá čas pídit se po nesmyslech, opět jsem příjemně tápal co je záměr a co nabourané plány a povedl se i nápad obsadit Radcliffea, který se coby záporák postavil kouzelnické partičce. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak to byla sekvence s kartou ve střežené místnosti. Jo, asi to byla blbost na entou, ale mělo to grády. Do mírných rozpaků mě dostal až samotný závěr, který odhalil pozadí toho všeho, ale ta chatrně vystavěná konstrukce asi k podobným záležitostem patří. Bavil jsem se. 80%(19.3.2018)

• Ratemus

lepší odpad, jednička nestála za nic, ale alespon na ty dvě hvězdy se to vyšplhalo, toto je jako přes kopírák uplně stejný a příběh je ještě nulovější než první díl. vše je více bombastické, velkolepé, chaotické a přemrštěné se snahou otevřít divákovi držku úžasem, ale ono to zase nefunguje, tohle prostě ne, když se staví forma nad příběh, je to špatně a nezachrání to ani Harry Potter(18.6.2016)

• - Spoiler: V celém filmu si můžeme všimnout poznatku, že Chase McKinney (Woody Harrelson) je starší dvojče Merrita McKinneyho, ovšem při závěrečné scéně Chase pronese: „Je to dejavú bráško, takhle jsem tě vykopnul z dělohy!“, což by znamenalo, že se narodil později a tudíž by musel být mladší bratr. (maidenak)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)

• - Film se původně jmenoval Now You See Me: The Second Act. (kellne)