Podfukáři 2

• Belgie

• Nizozemsko

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Při prvních Podfukářích jsem se hodně bavil, bohužel při dvojce již tolik ne. Jednička byla hodně překombinovaná, ale dvojka to dokázala trumfnout, za což si zaslouží klobouk dolu. Nicméně, nepřišla mi veškerá vysvětlení úplně reálná. Např. spoiler: Freeman by klidně nechal Ruffala chcípnout v tý bedně na dně řeky. Ikdyž asi věřil, že se z toho dostane, ale vlastně se z toho nedostal a musel ho zachránit až Eisenberg, aby pak Freeman poplácal Ruffala po zádech a řek, jo všechno to bylo už dávno vymyšlené a jsme kámoši. No nevim nevim. Moc jsem jim to nežral. Ani mě nijak zvlášť nebavili jednotlivé postavy jako prvním díle. Zkrátka do nějak ubralo ve všem dobrém a přidalo na nepravých popcornových místech. Věčná škoda! Abraka dabra PUF?:!:?(26.9.2016)

• Anderton

Už prvý diel bol pre mňa väčším sklamaním, ako pre väčšinu ostatných a pokračovanie je na tom ešte horšie. Keď na prvý krát nefungoval iba príbeh a ostatné veci, ako herci, dialógy a výprava boli v poriadku, tak tu sa už na takého Harrelsona a Radcliffea nedá ani pozerať, pri počúvaní replík Cainea a Freemana mi ich bolo úprimne ľúto a Macao nedokázalo vyvolať ani závan exotiky. No a premýšľať nad tým, ako to bolo a kto koho podfúkol, tak na to už vážne nemám najmenších síl. Táto séria je tak podľa mňa iba triviálnym podvodom, pritom sa tvári ako šikovný trik. Nenechajte sa oklamať.(22.4.2017)

Obrazová i obsahová přeplněnost vzala jezdcům drive a sex apeal, kterým disponovali v jedničce. Nejlepší scéna se odehraje ke konci při kouzlení části jezdců. Samozřejmě nepočítám prkotiny typu, že FBI zasahuje v Londýně i když zábavnější bylo, kdyby tam zátah na jezdce prováděl plukovník Šlachta. Jinak je to sebevražedně překombinovaný, chvíli člověk neví kdo kope za jaký tým a za každou větou vidíš podraz, ale pokud tvůrčí ambice byla diváka nebavit, ale proměňovat na paranoika, tak to pak docela dobrej job, škoda že já spíš chtěl vidět efektivně natočený triky a přimočarý tah na bránu. Z herců boduje Woodyho bráška a samozřejmě Lizzy Caplan, která má alespon trošku šmrncovně napsanou postavu, takže měla co hrát.(14.6.2016)

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to teda horší po těch negativních reakcích. Bohužel to trpí věčným problémem většiny pokračování, je to moc překombinované. Tvůrci se snaží trumfovat 1 a moc se jim to nedaří. Je tu jakási snaha vysvětlit motivaci Marka Ruffala dostat Morgana Freemana atd. Ale časem všechno přestane dávat smysl. Daniel Radcliffe mi do role záporáka taky moc nesedl. Isla Fisher se v tomto díle sice neobjevuje, ale kouzelná Lizzy Caplan ji skvěle zastoupila. Brácha od Woodyho Harrelsona byl celkem trapný. Zbytek obsazení byl celkem v pohodě. Docela se tu i cestuje. Kromě New Yorku se podíváme i do Macaa a Londýna. Ale ty triky s kartou byly celkem slušné. Snad už nás další díl nečeká. Taky jsme se něco dozvěděli o ono záhadném Oku. "Kradeš holkám peněženky?" :D(3.11.2016)

• Frajer42

Předchozí díl jsem viděl před třemi lety a dle hodnocení se mi dost líbil. Před zhlédnutím tohoto paskvilu, si jej žádalo zřejmě zopakovat. Dost dlouho jsem se pokoušel v milionu postavách a jejich motivacích zorientovat. Nakonec jsem to pochopitelně vzdal. Je chybou autorů, pokud si nedokážou udržet diváckou pozornost. Děj je krajně debilní, dost stereotypní a ani malinko zajímavá záležitost. Divák tak má snad pouze možnost se kochat luxusním hereckým obsazením (třeba Herrelsona si tvůrci cenili natolik, že přišli na scénu dokonce i s jeho totálně retardovaným a divácky neúnosným bráškou) a dále oko občas potěší nějaký trik. Triky jsou evidentně navrhovány čistě z toho důvodu, aby byly nějakým způsobem efektní, přičemž se na efektivitu vůbec nemyslelo. Diváci, kteří si s tímto vystačili hodnotí třemi a více hvězdičkami. Zbytek nás prudce inteligentních, je nucen zabrousit s hodnocením o několik řádů níže. O kolik řádů níže se právě odvíjí od množství inteligence, které nám bylo dáno do vínku. Vždy se odehrála nějaká hrozně kůl scénka a nevysvětlitelné kouzlo, které následně "kouzelníci" vysvětlili. Několikrát proces zopakovali a na samotný závěr ještě stihli zachránit svět před zkázou. Neskutečná nuda. Se spolusledovatelkou jsme několikrát zvažovali mírné zrychlení plynutí snímku. Dost brutální zklamání.(23.9.2016)

• - Natáčelo se v Londýně, v Greenwich a také v Middlesexu. Točilo se také v Macao (Čína). (michy9073)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)

• - Spoiler: V celém filmu si můžeme všimnout poznatku, že Chase McKinney (Woody Harrelson) je starší dvojče Merrita McKinneyho, ovšem při závěrečné scéně Chase pronese: „Je to dejavú bráško, takhle jsem tě vykopnul z dělohy!“, což by znamenalo, že se narodil později a tudíž by musel být mladší bratr. (maidenak)