Podfukáři 2

Podfukári 2

Podfukári: 2. dejstvo

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Film o tom, jak partička čárymáryfuck lidiček pobíhá po Číně a snaží se přefiknout, teda pardon přechytračit chytré chytrolíny, z nichž jeden ještě nedávno poletoval na Nimbus 2000 a čaroval mdlobynatebe... Jednohubka, která sází na celkem sympatické herecké osazení, a efektní kouzelnická vystoupení. Problémem je, že tam jaksi chybí příběh, i když se snaží na první pohled tvářit děsně tajuplně. Ale tak jo, za 60%(30.8.2016)

• honajz

SPOILERY Mankote, neuvěřitelně průhledný scénář (neříkejte mi, že jste si ke konci mysleli, že jako fakt letěj v letadle a jako fakt je z něj vyhazují? Tohle přece bylo zcela jasné.) ve zbytečně dlouhé stopáži, kdy příběh lavíruje sem a tam velmi podivně, jen aby byla odhalení pro odhalení, ale žádné není až tak zajímavé - včetně toho čínského obchodu s triky. A nakonec jsme se vlastně ani nedozvěděli, co se skutečně s tím otcem stalo? Našli tělo, nenašli? Pořád jsem čekal, kdy vejde na konci do vily a bude rodinné objímání a vysvětlování - ale možná už to i samotným scenáristům už přišlo poněkud přes hranu. A bláznivé dvojče Woody Harelsona, ale tak zase nakonec proč ne, komická figurka. Inu a pak Harry Potter s plnovouskem, snažící se hrát něco jiného než v Harry Potterovi, a zas mu to nejde. Nevím, přišlo mi to utahané, bez vtipu, nadhledu, provázanosti, kouzel, bez jakéhokoliv ducha, nadšení a jiskry.(20.7.2017)

I druhé kouzelnické dobrodůžo se povedlo. Díky vodopádu triků probíhajících ve zběsilém tempu člověk nemá čas pídit se po nesmyslech, opět jsem příjemně tápal co je záměr a co nabourané plány a povedl se i nápad obsadit Radcliffea, který se coby záporák postavil kouzelnické partičce. Pokud bych měl něco vypíchnout, tak to byla sekvence s kartou ve střežené místnosti. Jo, asi to byla blbost na entou, ale mělo to grády. Do mírných rozpaků mě dostal až samotný závěr, který odhalil pozadí toho všeho, ale ta chatrně vystavěná konstrukce asi k podobným záležitostem patří. Bavil jsem se. 80%(19.3.2018)

• Anderton

Už prvý diel bol pre mňa väčším sklamaním, ako pre väčšinu ostatných a pokračovanie je na tom ešte horšie. Keď na prvý krát nefungoval iba príbeh a ostatné veci, ako herci, dialógy a výprava boli v poriadku, tak tu sa už na takého Harrelsona a Radcliffea nedá ani pozerať, pri počúvaní replík Cainea a Freemana mi ich bolo úprimne ľúto a Macao nedokázalo vyvolať ani závan exotiky. No a premýšľať nad tým, ako to bolo a kto koho podfúkol, tak na to už vážne nemám najmenších síl. Táto séria je tak podľa mňa iba triviálnym podvodom, pritom sa tvári ako šikovný trik. Nenechajte sa oklamať.(22.4.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,725,750Tržby Celosvetovo $51,672,455Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ rok 2016 nie je moc priaznivý pre pokračovania, ktoré svojou planobou väčšinou klopýtajú na hrane premieru a stávajú sa len zbytočnou nádstavbovou fraškou, kde po kúsku akejkoľvek originality ani nezakopnete, čisté bezduché recykláty, čo je prípad aj tohto pokračovania, pokiaľ prvý diel bol príjemným osviežením, dvojka už nestačí s dychom a vždy keď dostaneme desať minúť svižných scén, hneď na to sa nalepí pol hodinka vaty, škoda /videl v kine: 55%/(16.6.2016)

• - Natáčelo se v Londýně, v Greenwich a také v Middlesexu. Točilo se také v Macao (Čína). (michy9073)

• - Původně byla obsazena Isla Fisher, která byla později kvůli těhotenství nahrazena Lizzy Caplan. (JORDY)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)