Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špičkoví iluzionisté ze skupiny Čtyři jezdci (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan) se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin. (Freeman Ent.)

Videa (15)

Trailer 2

Recenze (473)

lucifrid 

všechny recenze uživatele

První díl byl příjemným překvapením a fajn zábavou. Dvojka mi přišla trochu odlehčenější a možná o ždibec zábavnější. Přesto to není žádný zázrak, nemůžu říct, že bych film sledovala se zatajeným dechem. Bavila jsem se, smála jsem se, ale toť vše. Herci jsou fajn, Mark Ruffalo je čím dál víc šarmantnější a Lizzy Caplan byla příjemný bonus. Ostatní herci předvedli své standardní výkony, Radcliffe mi přišel trochu na přes držku a Caine chvílema taky. Možná to bylo postavama, ale jeden podle mě moc přehrával, druhej přišel, odmluvil roli a bylo. No a ten úplný konec si mohli odpustit, ten film dostal díky němu příchuť jakési rozplizlosti. Ideální by bylo Ruffallovo sbohem a šáteček. K tomu nějaké ty nelogičnosti... Když to ale vezmu jako guilty pleasure, tak dobrý, jen u toho hlavně nepřemýšlet. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Všechny neduhy jedničky zopakované a ještě jich několik přibylo. Podfukáři 2 sice opět vypadají draze, stylově a nablýskaně jako lasvegaské casino, což jde ruku v ruce s megalomanskými vystoupeními čtyř hrdinů-iluzionistů, ale stále mají dost chabý a dementní příběh plný děr a nesmyslů. Hlavní hrdinové jsou s lehkostí schopni během deseti minut provádět loupežné akce, na něž by nestačili ani Dannyho parťáci po mnohahodinovém úsilí, a pochopitelně umějí kohokoli třeba i na několik hodin zhypnotizovat nebo uspat pouhým lusknutím prstu, tudíž se ve filmu může stát naprosto cokoli, a pak to bude vysvětleno tím, že řada postav jednala ve stavu hypnózy. To filmařům umožňuje donekonečna vytvářet překvapivé zvraty, totálně vycucané z prstu a ošetřené desítkami chabých scenáristických berliček. Děj se ubírá simultánně deseti různými směry, všichni v něm kují podrazy na všechny a titulní kvarteto má krom zjevně neomezených finančních prostředků na provádění svých nevěrohodně působících iluzí také neskutečně hloupé protivníky (jaký má smysl zbavovat se kouzelníka jeho shozením do jezera v zavřeném sejfu, o němž víte, že je rekvizitou používanou k únikovým vystoupením?). Dívat se na Podfukáře 2 je jako sledovat záznam kouzelnického čísla s vědomím toho, že ty iluze a kouzla jsou dělaná digitálně, a kouzelník pak ještě drze vysvětlí, jak ta kouzla dělal, avšak způsobem, kterým by udělat nešla. P.S. Fakt by mě zajímalo, jak moc je obsazení Daniela Radcliffa důsledkem toho, že tvůrcům přišlo vtipné mít ve filmu o kouzelnících Harryho Pottera. ()

Reklama

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Za mne kvalitní sequel na obdobné úrovni prvního dílu. Plusem je Daniel Radcliffe ( byť jsem paradoxně čekal, že bude také kouzelník, nikoliv) a svůdná Lizzy Caplan, která dodává sequelu šmrnc. Je pravdou, že příběh je místy příliš překombinovaný a chaotický, kdy má divák pocit, že se ztrácí buď on sám či režisér, ale ve výsledku to vyústí opět v parádní hru zvratů a překvapení, že si nemohu na nic stěžovat. Oproti ostatním blockbusterům Podfukáři rozhodně nepůsobí naivně a hloupě a také, kdo by čekal od filmu zaměřující se na triky, iluze a kouzla nadmíru vynikající story? To je jak stěžovat si, že v žánru Drama není akce a krev. Samotné kouzla jsou na špičkové úrovni. Highlighty jsou ve filmu dva a tím jest scéna s kartou/čipem a finální vyvrcholení čtyř jezdců, které bere intenzivně dech s podporou skvělého soundtracku. Ultimátní zábava, na kterou se skvěle kouká a dá se při ní i přemýšlet. Story 8/10, Atmosféra 8/10, Gore 0/10, Vizuál 9/10, Akce 7/10, Napětí 7/10,Humor 6/10. Zábavnost 8/10.80% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Už prvý diel bol pre mňa väčším sklamaním, ako pre väčšinu ostatných a pokračovanie je na tom ešte horšie. Keď na prvý krát nefungoval iba príbeh a ostatné veci, ako herci, dialógy a výprava boli v poriadku, tak tu sa už na takého Harrelsona a Radcliffea nedá ani pozerať, pri počúvaní replík Cainea a Freemana mi ich bolo úprimne ľúto a Macao nedokázalo vyvolať ani závan exotiky. No a premýšľať nad tým, ako to bolo a kto koho podfúkol, tak na to už vážne nemám najmenších síl. Táto séria je tak podľa mňa iba triviálnym podvodom, pritom sa tvári ako šikovný trik. Nenechajte sa oklamať. ()

BMW12 

všechny recenze uživatele

Mě tahle show prostě baví! První čeho se divák všimne je samozřejmě chybějící Isla Fisher, která bohužel kvůli těhotenství nemohla natáčet. Nahradila ji Lizzy Caplan, která do party hned zapadla, ale přeci jen Isla mi tam seděla lépe. Film je opět scénáristicky a režisérsky na vysoké úrovni. Opět nechybí mnoho zvratů a skvělých triků. Určitě budu rád, pokud se natočí i třetí film. ()

Galerie (111)

Zajímavosti (11)

  • Film se původně jmenoval Now You See Me: The Second Act. (kellne)
  • Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)
  • Celosvětová premiéra proběhla 2. června 2016 v Austrálii. (Varan)

Související novinky

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (více)

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI

01.08.2015

Představitel Harryho Pottera neusíná na vavřínech. Zatímco si řada herců z kouzelnické ságy stále užívá dovolenou, Daniel Radcliffe víceméně jen přebíhá mezi natáčecími placi. Ještě letos ho uvidíme… (více)

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (více)

Reklama

Reklama