Podfukáři 2

Podfukári 2

Podfukári: 2. dejstvo

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

Now you see me verze 2.0. Viděné, co už bylo jednou viděno. Nesdílel jsem skepsi ostatních, kteří tvrdili po zhlédnutí jedničky, že to je film na který je zbytečné dělat pokračování. Ovšem cesta jakou se Čtyři jezdci vydali, je jistě ta špatná. Jejich iluze nejsou sexy jako předtím a hlavně jich ani moc není. Zatímco jednička byla originální, zábavná a svěží. Tak dvojka je vysušený kus hadru, který se pere znovu a znovu. Přílišná překombinovanost děje, nulový příběh a prakticky žádná velká odhalení. Navíc kde není humor, není zábava. I když je Harrelson, Eisenberg a Franco stále dobrá parta a chemie mezi nimi funguje, tak je zábavné je sledovat ve dvou až tří scénách. Z toho je nejlepší už v traileru samozřejmě. Act dvě mně dost zklamal. Průměrný film, který cílil zbytečně vysoko. Stačilo ubrat, aby se tvůrci za každou cenu snažili trumfnout jedničku a méně pompéznosti. Pak by se to ještě dalo snést. (50 %)(16.12.2016)

• kepiash

Chaos. Podfukářům 2 by výrazně prospělo, kdyby trochu zvolnili tempo a kdyby nějakým zvratem nekončila úplně každá scéna. Rozumím tomu, že vyvolání zmatku je určitým záměrem ve filmu o kouzelnických tricích, ale tohle už je přece jen extrém, neboť při tomto stylu vyprávění máme velký problém pochopit motivace postav a nemůžeme se s nimi ztotožnit. Příliš se mi nezamlouvala ani dvojrole Woodyho Harrelsona, kterého jinak považuji za skvělého herce, ale v roli zlého dvojčete mě zkrátka nepřesvědčil.(1.9.2017)

Jednička měla kouzlo, které mě ohromilo. Pokračování je trikem lehce nedotaženým a hlavně zbytečně překombinovaným, takže divákovi je chvilkama celkem jedno, jak se vše vyvrbí, protože má co dělat, aby si stíhal páté přes deváté urovnat v hlavě do nějakého smysluplného dění, přesto jsem se po čas sledování téhle hatmatilky na diváka nenudila. Finále bylo hodně slabé (musím říct, že na mě daleko větší dojem udělaly hrátky s kartou v uzavřeném trezoru někde v půli filmu) a tentokrát i docela předvídatelné, alespoň oproti předchozímu. Přesto mě bavilo nechat se šálit a hlavně jedno velké plus, Lizzy Caplan má čaro úplně někde jinde, než její předchůdkyně Isla Fisher. Přátelé mi říkali nejednou, že úsměvy a výstřihy lepých servírek jsou jen laciný trik na oko zákazníka, za cílem získat co nejvíc z obsahu peněženky, ale co, na mě to platí.(6.7.2016)

Mě tahle show prostě baví! První čeho se divák všimne je samozřejmě chybějící Isla Fisher, která bohužel kvůli těhotenství nemohla natáčet. Nahradila ji Lizzy Caplan, která do party hned zapadla, ale přeci jen Isla mi tam seděla lépe. Film je opět scénáristicky a režisérsky na vysoké úrovni. Opět nechybí mnoho zvratů a skvělých triků. Určitě budu rád, pokud se natočí i třetí film.(3.1.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $27,725,750Tržby Celosvetovo $51,672,455Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ rok 2016 nie je moc priaznivý pre pokračovania, ktoré svojou planobou väčšinou klopýtajú na hrane premieru a stávajú sa len zbytočnou nádstavbovou fraškou, kde po kúsku akejkoľvek originality ani nezakopnete, čisté bezduché recykláty, čo je prípad aj tohto pokračovania, pokiaľ prvý diel bol príjemným osviežením, dvojka už nestačí s dychom a vždy keď dostaneme desať minúť svižných scén, hneď na to sa nalepí pol hodinka vaty, škoda /videl v kine: 55%/(16.6.2016)

• - Spoiler: V celém filmu si můžeme všimnout poznatku, že Chase McKinney (Woody Harrelson) je starší dvojče Merrita McKinneyho, ovšem při závěrečné scéně Chase pronese: „Je to dejavú bráško, takhle jsem tě vykopnul z dělohy!“, což by znamenalo, že se narodil později a tudíž by musel být mladší bratr. (maidenak)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)