Podfukáři 2

• Nový Zéland

Mysteriózní / Dobrodružný / Krimi / Akční / Thriller / Komedie

USA / Francie, 2016, 129 min

• Anderton

Už prvý diel bol pre mňa väčším sklamaním, ako pre väčšinu ostatných a pokračovanie je na tom ešte horšie. Keď na prvý krát nefungoval iba príbeh a ostatné veci, ako herci, dialógy a výprava boli v poriadku, tak tu sa už na takého Harrelsona a Radcliffea nedá ani pozerať, pri počúvaní replík Cainea a Freemana mi ich bolo úprimne ľúto a Macao nedokázalo vyvolať ani závan exotiky. No a premýšľať nad tým, ako to bolo a kto koho podfúkol, tak na to už vážne nemám najmenších síl. Táto séria je tak podľa mňa iba triviálnym podvodom, pritom sa tvári ako šikovný trik. Nenechajte sa oklamať.(22.4.2017)

• *CARNIFEX*

Vo svete hororu ostalo "ticho", a tak si podaktorí, ktorí s nechuťou čítajú moje komentáre, mohli odo mňa na pár dní oddýchnuť. Bohužiaľ, omnoho viac ako tento fakt, ma mrzí realita momentálnych suchôt, kedy som nútený čumieť na priemerné snímky, ktoré ma buď nedokážu dostatočne nadchnúť, alebo ich vnímam ako vraždu môjho drahocenného času. Aj sledovanie milióntej reprízy Predátora na Prima Cool by bola lepšia voľba, ako "Now You See Me 2". Rozprávky mám rád, ale toto by bolo aj na koňa veľa. S prvou časťou sa to nedá ani len porovnať.(4.10.2016)

• Caminzind

Tahle nápaduprostá akční jízda poplivala moji shovívavost dlouho před tím, než jsem s hrůzou zjistil, že má více než dvě hodiny. Kristepane, to i ten Joyecův Ulysses je podstatně kratší. Navíc se tahle zhovadilost nesnaží po celou svoji stopáž o nic jiného, než jenom dětinsky zakecat trapnost svojí existence. S virtuozitou nešikovného, nervózního iluzionisty tak na vás bude chrlit jeden filmový trik za druhým ve snaze odvést vaši pozornost od scenáristické prázdnoty. Nebuďte za debily.(11.9.2016)

Hned od začátku film nutí vzpomenout si na historii z předešlého dílu, tudíž je fajn ho mít v čerstvé paměti. Film působí značně přeplněně a nahuštěně, bez pořádné dějové nitě, že jsem se vůbec nemohl filmu oddat a užívat si ho, natož fandit hlavním hrdinům, u kterých člověk ani neví, zda to jsou to good či bad guys a kteří tam dělají...no co to vlastně..., no takovou scénaristickou blbost ve stylu mission impossible, ačkoli to nakonec zvládnou very possible. Nakonec z toho mám lehce zmatený a dojem. Normální průměr, bohužel.(6.5.2017)

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to teda horší po těch negativních reakcích. Bohužel to trpí věčným problémem většiny pokračování, je to moc překombinované. Tvůrci se snaží trumfovat 1 a moc se jim to nedaří. Je tu jakási snaha vysvětlit motivaci Marka Ruffala dostat Morgana Freemana atd. Ale časem všechno přestane dávat smysl. Daniel Radcliffe mi do role záporáka taky moc nesedl. Isla Fisher se v tomto díle sice neobjevuje, ale kouzelná Lizzy Caplan ji skvěle zastoupila. Brácha od Woodyho Harrelsona byl celkem trapný. Zbytek obsazení byl celkem v pohodě. Docela se tu i cestuje. Kromě New Yorku se podíváme i do Macaa a Londýna. Ale ty triky s kartou byly celkem slušné. Snad už nás další díl nečeká. Taky jsme se něco dozvěděli o ono záhadném Oku. "Kradeš holkám peněženky?" :D(3.11.2016)

• - Ve scéně, kdy utíkají jezdci z Octy a baví se na střeše, si Merritt McKinney (Woody Harrelson) sundavá sluchátko s mikrofonem, přičemž obviňuje J. Daniela Atlase (Jesse Eisenber), že je prásknul. Při záběru zezadu Woodyho, kdy v konverzaci pokračují, má zase sluchátko i s mikrofonem na hlavě. (Ace.A.T.L.)

• - Ve scéně, kdy Dylan (Mark Ruffalo) navštíví Thaddeuse (Morgan Freeman) ve vězení (cca 41. minuta), se v posledním záběru vrátí minutová ručička asi o pět minut zpátky. Během jedné minuty rozhovoru se také ručička posune o tři minuty napřed. (Rodriguez.)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)