Podfukáři 2

Podfukári 2

Podfukári: 2. dejstvo

Akční / Komedie / Thriller

USA, 2016, 129 min

Po efektní jedničce, následuje zklamání s přehutnělou dvojkou, která trpí tím, že je v ní všeho strašně moc a příběh je nesmírně překombinovaný a to v takové míře, že je zde několikrát překombinováné, již překombinované a nejlépe ještě jednou, takže je z toho pak prd. Většina herecké sestavy z jedničky zůstala a to je fajn, protože ti mě bavili i nyní, ale nová ženská tvář v týmu se mi vůbec, ale vůbec nelíbila. Sice postava dospělá, ale mentálně zaostalá někde v pubertálním věku. Ta z prvního filmu byla vtipná, efektní, dobře zapadající, tady ta byla trapná, umělá a vyčnívající. No a pak dvojče Woodyho, to taky nebylo žádné terno, ale z něj jsem měl aspoň pocit, že si tuhle dvojroli užíval. Z celého filmu mám dojem, že tentokrát tvůrci překroutili i základy prvního filmu, čímž to jen pokazili. Kouzla a představení nejsou nyní tak efektní, protože nepůsobí tak přirozeně kouzelnicky, jako v jedničce, nýbrž nepřirozeně uměle, počítačově. Radcliffe jako záporák, těžko říct, jako záporák mi vůbec nepřipadl, spíše jako taková komická postavička. Minimálně zde na to neměl dostatečné charisma a jeho postava byla více ujetá, než záporná. Freeman a Cain, ale v pohodě. Fantasknost se mi taky líbila, ale na lepší hodnocení to nevystačí. A mínusem je i to, že grande finále není závěrečné překvapko (které všichni čekají), které není vůbec efektní a ještě je rozmělněn dalšími doplňkovými scénami v příběhu dál, ale někde v třetině či polovině filmu, při krádeži čipu, ač je to vyumělkované až běda, tak je to zřejmě to nejlepší na pohled z tohoto filmu.(3.5.2017)

• Hwaelos

"Good trick works on so many levels..." říká Morgan Freeman a má pravdu. Stejně jako špatný film na spoustě úrovní nefunguje. Tady nefungují už základy filmařiny, což zřejmě supluje neustále popojíždějící kamera se snahou nahradit soudržnost pocitem dynamiky. Jenže dynamiku nemá samotný scénář, který nahradil spektakulárnost a překvapivé momenty levnou, cheesy gangsterkou bez snahy o divácký mind-blowing. Zdaleka nejsmutnější je, že ani základní jiskření a špičkování hlavních postav pomocí cynického humoru nezůstalo. Namísto toho je divák svědkem pokusů o dojemné utužování party, z něhož se tak maximálně zvedá kufr.(12.9.2016)

|72%| Shlédnuto v kině. První díl mě nečekaně zaujal – tam byla kvalita o něco lepší. Přesto jsem za toto pokračování rád. Jedničku to nepřekonalo, ale ani jí nedělá ostudu. Je to příběhem trochu odlišnější, méně zapamatovatelných scén, příběh o dost jednoduší a méně záživnější, ale přesto to má své kouzlo. Kouzelné scény a prvky byly opět přehnané, ale o to tu nejspíš jde. Stačí trochu vypnout a užít si to. Je tu mnoho vtipných scén a hlášek. Nejlepší scénou pro mě asi bylo tajné předávání jedné karty – to nemělo chybu. Závěr byl rovněž vydařený, scéna s letadlem – to byl pěkný podfuk. ;) Herci mě opět bavili, nejvíc asi Mark Ruffalo, který tu měl skvělý příběh. Hezky se to propojovalo s jedničkou. Daniel Radcliffe mě tu docela pobavil, i když je vidět, že nejvíc mu seděla role Harryho Pottera. Přijde mi, že moc hrát už neumí – spíš jde o můj subjektivní názor. Přeci jenom vyšlo s ním dost negativních článků jaký je to alkoholik atd. Michael Caine a Morgan Freeman tu jsou spíše k doplněním sestavy či do počtu, ale přesto mě potěší je vidět. Scénář by tu mohl být bohatší, ale přesto mě film jako celek bavil od začátku do konce. Tylerova hudba byla opět skvělá. Nemám co už dodávat, klidně bych ještě uvítal trojku.(23.6.2016)

Nakonec to nebylo tak špatné. Čekal jsem to teda horší po těch negativních reakcích. Bohužel to trpí věčným problémem většiny pokračování, je to moc překombinované. Tvůrci se snaží trumfovat 1 a moc se jim to nedaří. Je tu jakási snaha vysvětlit motivaci Marka Ruffala dostat Morgana Freemana atd. Ale časem všechno přestane dávat smysl. Daniel Radcliffe mi do role záporáka taky moc nesedl. Isla Fisher se v tomto díle sice neobjevuje, ale kouzelná Lizzy Caplan ji skvěle zastoupila. Brácha od Woodyho Harrelsona byl celkem trapný. Zbytek obsazení byl celkem v pohodě. Docela se tu i cestuje. Kromě New Yorku se podíváme i do Macaa a Londýna. Ale ty triky s kartou byly celkem slušné. Snad už nás další díl nečeká. Taky jsme se něco dozvěděli o ono záhadném Oku. "Kradeš holkám peněženky?" :D(3.11.2016)

Jak mě jednička ohromila, tak dvojka byla přesným opakem. Ani dobré obsazení (ta Isla tomu vyloženě chyběla, Lizzy Caplan byla sice ucházející, ale Isla je Isla) nemohlo zachránit v podstatě neexistující příběh. Všechno to bylo hrozně překombinované a naprosto to nedávalo smysl, jak v jedničce byly triky hezky vysvětlené, tak tady bylo sice občas něco vysvětleno, ale bylo na tom jasně vidět, že ani tvůrci tomu moc nerozumí a ty triky jsou tam jen proto, že to vypadalo krásně digitálně. V podstatě jsem se v tom vůbec nevyznala a ten konec tomu dodal korunu (už tomu chybělo jen to, aby se tam objevil Lionel naprosto živý). Daniel Radcliffe jako záporák prostě n-ee. Sem tam se tam objevila dobrá hláška, či scéna, ale jinak mě z celého filmu nejvíc dostal Woody, který neměl chybu (a bylo vidět, jak si tu dvojroli užívá). 3*(19.6.2016)

• - Ve scéně, kdy jsou jezdci zajati a vezou je v náklaďáku, je na monitorech vidět pohled z kamer z auta. Je jasně vidět, že podle monitorů auto jede, pak stojí a zase jede. Ovšem lidi v autě se hýbou a vrtí, jako by auto stále jelo, a to i ve chvíli, kdy na monitoru auto viditelně stojí. (Ace.A.T.L.)

• - Film se původně jmenoval Now You See Me: The Second Act. (kellne)

• - Původně byla obsazena Isla Fisher, která byla později kvůli těhotenství nahrazena Lizzy Caplan. (JORDY)