Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

Meev

Motiv dobrý, zpracování se podobá spíš utahanému dokumentu se zajímavými prostřihy. Příroda nekonečících krajin je absolutně nevyužitá a ostatně se jen střídají záběry na pajdajícího člověka se smutnou tváří několikametrovou "pouští". Nevyužitý potenciál s málo silnými momenty, které u tohohle žánru jsou potřeba. ()

BFG2000

Na poprvé v roce 2014 dobrý. Na podruhé, v roce 2021, asi měknu, ale musím uznat, že je to Masterpiece svého žánru. Oproti Into The Wild to má hloubku a duši. Neskutečně silně, poutavě podaný příběh člověka. Reese hraje až neskutečně uvěřitelně. Perfektně zvolené lokace, dokonalá hudba. Abych to zjednodušil. Není absolutně co vytknout a konec je dokonalost sama. Takhle se mají točit filmy!!! ()

luthy

Veľmi príjemný film, v ktorom Cheryl putuje pacifickou hrebeňovkou z juhu na sever a postupne nám odhaľuje dôvod svojej cesty. Každý v tomto filme nájde kúsok seba, niekto aj väčší kúsok :) Po dopozeraní filmu som ešte hodne dlhú chvíľu premýšlal. Film mohli kľudne natiahnuť aj dlhšie, celkovo však veľká spokojnosť. ()

Najt

Skvělý film. Putování bylo zajímavé, příroda nádherná, Reese skvělá. Flashbacky mě ale trochu vadili, naštěstí to vždy napravilo dobrodružství. ()

BardDeLune

Divočina je pro mne výjimečná hlavně díky silné hrdince, která je dobře zahraná Reese Witherspoon, je to vždy fascinující, když dokáže jakákoliv osoba unavená životem sebrat síly a pokořit vlastní možnosti. Film, který mohl mít krásný potenciál ale pro zůstal někde skrytý. Nádherné scenérie. A, bože, jak mne zde chybí dobrý soundtrack. Film jako dělaný pro dobrý soundtrack. 3.5 ()

Vykuk

Váhal jsem mezi 2-3*. Na tento počin prostě musíte mít tu správnou melancholickou náladu a pak je to ideální kousek. Pohodový film o něčem a o ničem. Víc by mě to bavilo, kdyby půl filmu nezaplácly vzpomínky, sice to dotváří onen příběh, ale putování divočinou by bylo samo o sobě zábavnější. Bylo to podle skutečné události, tak se tam toho moc vymyslet nedalo. I tak příjemný filmek:) ()

boombang

Děj působivý, i když v lecčems diskutabilní. Forma mírně otravná. Reese vynikající (ta holka snad vůbec nestárne) a zdá se, že už (konečně) překročila mez, za níž jsou už jen seriózní titánky typu Meryl Streep, Annette Bening atd. Nevím, zda z toho bude (už druhý!) Oscar, ale nebudu se zlobit, když ano. (Ale Laura Dern? a to jako za co??? i ta liška tam zahrála líp!) ()

george82

Reese je skvělá jako vždy, ale film až tak nezaujme. Tak se holka co byla na dně rozhodla dát si tůru. A co? Celkově je to jen o Reese a to je za mě málo. ()

Doutas

Divočina je takovej ženskej film, což tentokrát nemyslím nijak špatně. Docela mě i bavilo sledovat špinavou Witherspoon bez makeupu, jak ťapká 1000 mil americkou divočinou a zápasí s báglem, kterej váží víc jak Whitherspoon s makeupem, a přitom si myslí, jak ji to vyřeší všechny její životní problémy. A přiznávám, že jsem ji i docela fandil. Ale má to pár slabších míst a konec se snaží tak moc vyhnout klasickejm schématům, až vyzní tak nějak do ztracena. Abych si po takhle ženskym filmu udržel svoji vnitřní genderovou rovnováhu, tak jsem si doma pro jistotu otevřel pivko a pustil se do odkládáný výměny vypínače. ()

Guran

Reese možná hraje ale odfláknuté zpracování příběhu a dějové výpravy vás nedunutí film dokoukat. Jedným slovem: nuda. Za zmíňku stojí jenom ta Reese, ale celkově ji účast na tomhle filmu k dobré pověsti nepřidá. ()

Petule3

Jo, tohle jsem od Reese nečekala. Pořád ji vidim spíš jako romanticky laděnou slečnu/ženu a ne jako zdrcenou, něšťastnou a zmatenou "feťačku", která neví kudy kam a tak se vydává na stezku PCT, doufajíc, že najde sama sebe. Film má hloubku...je dost podobný Útěku do divočiny, ale pro mě je asi víc pochopitelný, právě proto, že se jedná o ženu. Měla jsem chuť vzít baťoh na záda a udělat to samé...prostě jen, abych chvíli přemýšlela sama nad sebou a nad tím, co jsem udělala a neudělala. Člověk si uvědomí, jak málo toho k životu potřebuje. Fakt se mi to líbilo... ()

caladhiele

Po dlouhé době film, u kterého jsem se dokázala ztotožnit s hlavní postavou. Zajímavé by určitě bylo i srovnání s knihou. Cesta, kterou lze (ba je přímo žádoucí) vnímat i metaforicky, je ztvárněna vnímavě, a přitom nenudí. Velké plus za hudbu, která se k příběhu velmi hodí. Film o ženě (nejen) pro ženy. ()

angel.CZ

Holka co má rádá svojí maminku se po její smrti rozhodne kompenzovat si lásku drogami a v náručí jiných chlapů. Doma ji spí nic netušící manžel, ale aby našla ,,svou´´ cestu, rozhodne se ujít (skoro) po svých 1000mil (1 609 kilomentrů) přes pár státu ameriky. Za cca 3 měsíce (přibližně tak stejně dlouhá je i tahle stopáž) se ji to povede.... Samozřejmě je na cestě plno strastí, ale všechno dopadne celkem fajn... Pro mě za mě, ať si ji sní i stonožky .... Třeba zase za pár let na tůře Reese .... 58% ()

Emjecko

Ufňukané klišé o vlastní vinou zpackaném životě s pár záblesky šťastných chvil, pro které stálo za to žít. Na konci se teda ještě dozvíme, jak je všechno zlé k něčemu dobré, že prý budoucnost nebyla tak černá a máme na světě dalšího fénixe. Společnost miluje postavy, které vstanou ze svého popela a stanou se hrdiny. Já jsem opatrnější. Nechci shazovat neskutený výkon, který musela opravdová "Cheryl" podat, aby zvládla přes 1770 km dlouhou trasu, ALE... Skutečná délka PCT je přes 4200 km, nadmořská výška jde místy k 4000 m. n. m., a i za předpokladu, že by "Cheryl" šla jen nějakou jednodušší část, která byla o víc než polovinu kratší a ne tak vysoko, nevěřím tomu, že by se jednalo o příjemnou procházku, jak nám bylo předloženo. Na horách jsem nejednou byl a realita je opravdu jinde, než u jednoho vytrhnutého nehtu s pár šrámy na těle. Další věc je samotná postava "Cheryl", která se na dno dostala vlastní hloupostí. Každý den mnoha lidem na světě zemřou blízcí lidé, nejsem si však vědom toho, že by poté všichni začali brát drogy a roztahovat nohy před každým málem na potkání. Opravdu máme zapotřebí natáčet filmy o lidech, kteří před smutkem utíkají k drogám a ku-vení se, pak utečou do hor a když se vrátí, tak je plácáme po zádech? ()

oasismanik

Film, ktorý ani sám nevie čím vlastne chce byť. Ale pripomenulo mi to štvordňové stanovačky mimo civilizáciu, túlanie po lesoch a letné opekačky s gitarou...A hlavne sa to dobre počúvalo, takže také slabšie 4. ()

nK_!

Překvapivě dobré. A to i navzdory faktu, že ač se Wild snaží být co možná nejpřesvědčivějším snímkem o přežití v přírodě, jedna zásadní věc mu chybí - pocit skutečného nebezpečí. Největší peklo, s jakým se hlavní hrdinka musí počas filmu potýkat, je tak utržený nehet. Což k atmosféře moc nepřispívá a více než tříměsíční výprava po jednom z nějtěžších trailů světa tak vypadá jako několikadenní čundr ve středních Čechách. Krásně to vše shrnula jedna z náhodně se objevivších vedlejších postav - Cheryl prostě po dobu její cesty všichni neskutečně zobou z ruky a cestu jí tak nesmírně ulehčují. Převeliké množství flashbacků může místy působit hodně zmatečně a některé ani nemají moc velkou výpovědní hodnotu. I přes tyto neduhy a možná trochu přehvízdlou stopáž mě Wild celou dobu bavil. Sondy do duše Cheryl většinou nejsou bezúčelné a styl vypravování mi vyloženě sedl. Reese Witherspoon se své role zhostila na výbornou, čemuž jsem před zhlédnutím odmítal věřit. Tu nominaci si určitě zasloužila. Laura Dern také skvělá. ()

BadAs odpad!

jdu blít,ušetrete cas a nedívejte se na tuhle pícovinu ,radeji se kouknete na P - s Poulou Wild která určite i jako devka není tak nesimpatická postava jako cheril s krivíma nohama a snosnimi dirkama jak vitezny obloukˇ..hlavni hrdinky je mi moc líto ani jednou nerozdelala ohen a na kazdem 3o km ji cekal balícek od bejvalího se vsím potrebným ..jdu si vylít hlavu a zapomenout ()

pekas

Reese mám hodně rád a příroda byla krásná. Ale nějak mě tenhle film nedokázal pohltit. Nominace na Oscara fajn, ale proč? Bylo to celé tak nějak od nikud nikam. Za mě průměr. 58% ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)