Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

Milady

Dlouhá, předlouhá cesta pro životem unavenou a znechucenou bytost. Když si člověk uvědomí, že už vlastně nemůže dál, že se stále točí v kruhu, že se pro něj nabízí jen dvě možnosti a to sebevražda anebo útěk. Útěk někam hodně daleko, kde nikoho nebude znát, kde se bude znovu cítit živý. Americká příroda k tomu přímo vybízí. A tak se Cheryl vydala na dobrodružství svého života, aby si sáhla na to nejhlubší dno a mohla se znovu odrazit zpět na vrchol. Divočina jako znázornění panenské přírody, nezničené člověkem, která je ochotna přijmout, vychovat a zpět vypustit padlé bytosti. ()

Wourly

Asi lze říct, že to bylo dobře natočené, ale bohužel se nějak neumím vžít do dívčích strastí ani se zakoukat do hlavní hrdinky.(zejména psychicky velmi nesympatická). Připomnělo mi to Na cestě (http://www.csfd.cz/film/223345-na-ceste/) "od" Kerouaca, které však neumělo udržet ani napětí... ()

Kozlowski8

Několikaměsíční trek a pobyt v divočině, odkázána pouze sama na sebe. Toto rozhodnutí Cheryl učinila po prožitých životních úskalích, jichž byla z velké části sama strůjcem. Extrémně náročnou zkouškou si chce vyčistit hlavu a dokázat si, že je dost silná překonávat životní nástrahy. Cherylino putování je ve filmu protkáno výjevy z jejího života, které jej zásadně ovlivnily - dětství v neharmonické rodině, smrt milované osoby, drogy, nevěra atd. V příběhu Cheryl nelze přehlédnout podobnost s příběhem Chrise McCandlesse (Útěk do divočiny) a s jeho vandrováním severní Amerikou až na konec jeho cesty (i života) v opuštěném autobusu č. 142, který se stal kultovním symbolem jeho příběhu. V Divočině podobný symbol není a ani Cherylino setkávání se s různými lidmi během cesty a situace, které prožila, nejsou tak silné a nezapomenutelné, jako v případě McCandlesse, přesto se jedná o zajímavý a vcelku silný příběh s pozoruhodným hereckým představením Reese Witherspoon. 80%. ()

VeraF

Takový strukturálně třetinový film - v působení na mne se dělil na třetiny, jak si den poté uvědomuju: V první třetině jsem se přistihla, že stále nevím, nejedná-li se náhodou navzdory Simonovi a Garfunkelovi a navzdory dobrým doporučením filmu o ztrátu času - statečná blondýnka s obřím baťohem ši ťape pro moudrost, ale je to ploché - minuty ticha neustále střídá její rozmazlené a až nepřjemné sakrování - nadává pokaždé, když se diví, že není zkušený tramp, či pokaždé, když jí něco upadne apod. Jestli to má ilustrovat obtížnost překonávaných překážek, na mne to působilo negativně a ilustrovalo to v mých očích spíš nezralost a negativní přístup k životu. Nebylo to takový to "sakra, to jsem ale nešika", ale spíš "sakra, že já kráva jsem sem lezla". V druhé třetině jsem začala věřit, že to někam vede, nejlépe ke zmoudření a katarzi, začala jsem i přicházet na chuť tempu filmu vytvářenému hlavně retrospektivnmi vhledy, emoce byly věrohodně zahrané a pěkně jsem se cítila vcucnuta filmem. Ale konec mi připadal nějak odfláknutý a hlavně jsem nepocítila změnu osobnosti - sakrovalo se možná méně, ale stále, a hlavně ta trapná scéna, kdy se hrdinka ani náhodou nepokusila rozdělit se se souputníky o snídani uštědřené výhradně jí coby slečně - byť by byl výsledek ten, že by se ve skutečnosti nenasnídal nikdo, ale každý by měl jen symbolické jedno kousnutí do koblihy... večerní sklenku a hlavně noční ochranu přijala se samozřejmostí.. ()

notozjano

Celý snímek stojí na bravůrním výkonu Witherspoonové a skvělé práce s kamerou. Do postavy Cheryl jsem se dokázal vcítit téměř ihned a jak překonávala překážky a vyrovnávala se s vnitřním zmatkem umocněným několika silných vzpomínek, jsem jí začal obdivovat a být to holka z masa a kostí přímo přede mnou, neváhám ani chvíli a roztahuju karimatku (samozřejmě abych jí namasíroval chodidla :)). Líbil se mi i ten závěr, kdy nebylo potřeba nic říct, aby divák pochopil, co se právě na plátně odehrává. Ač se na podobné filmy podívám jen jednou a dost, tomuhle svých 110 minut věnuju někdy znovu a rád. ()

Johnysman

Pomalý rozjezd sálající nudou nakonec střídá sounáležitost a pochopení, které přináší postupné odkrývání hlavnícho charakteru. Jsem rád, že nešlo o nějakou kopii Into the wild, ale o film s podobnou tématikou nicméně výrazně jiným podáním. ()

Saxos

Cheryl nám přesně ukáže co by jsme dělat neměli. Brát psychotropní látky a dát komukoliv, kdo si řekne. Sbalit si bágl podle návodu na internetu a pak ho neunést. Vydat se na tří měsíční tůru pouští, horským masivem, vodou, když jsem před tím ťapkala ve střevíčkách po "káócéčkách". Mít u sebe na vše návod ještě neznamená, že vše bude ok. Když mám štěstí a místní farmář není zrovna sexuální deviant a poradí mě, abych mazal domů, tak ho neposlechnu. Že když ve sprše zjistím, že po týdnu mé tělo vypadá, jako bych vypadl ze zapnuté míchačky na beton, tak mám sednout na první bus. Že logistika je důležitá. No jenže ona vše vydržela a šťastně dorazila do cíle. ()

ProfChudak

Jeden z tých filmov, ktorý vám hovorí z duše, keď prechádzate obdobím straty, smútku a bezodnej bolesti, a naopak, bezostyšne nudí, keď je vám zrovna fajn. Lebo v absencii deja, zápletky či štipky zvratu je putovanie púšťou také suché, že iba od sĺz vyschnuté dno duše dokáže pochopiť o čo tu ide. O nachádzanie samého seba, ktoré vám život/osud/boh/whoever zobral. ()

Veeria

Film mě nezaujal. Ale jelikož si z každého snažím něco odnést a najít pozitiva, v tomto případě chválím krásnou kameru, zviditelnění PCT (Pacific Crest Trail) a odhodlání hlavní představitelky vytrvat a nevzdat se. Člověk podstupující (nejen) tuto cestu si musí sáhnout na dno svých sil. Reese se této role zhostila velmi dobře. Přesto nemám pocit, že bych si film dostatečně užila a měla z něj zážitek. ,,Slunce vychází a zapadá každý den. Můžeš si vybrat, jestli u toho budeš. Můžeš se vystavit té kráse." ()

darkynka

Na první shlédnutí se mi příběh vryl někam hluboko do srdce. Z části v něm vidím samu sebe a v závěru jsem měla chuť jít se zabalit a okamžitě vyrazit. ()

Catella

Dokonalej příběh, zasazenej do krásný přírody a k tomu všemu nám do toho celou dobu "kecá" Cheryl, která má opravdu co říct. Tenhle film prostě stojí za to vidět!!!! ()

Dawe2

Čekal jsem o kus víc, ale vůbec to není špatné. Jen bych celkem vyměnil více časových rovin za jednu. Cesta je přerušovaná věcmi z minulosti a tím se teprve divák postupně dozvídá, co se stalo. To mi úplně nesedí. Chápu, že to tam patří a proč, přesto to pro mě působilo rušivě. Mnohem raději bych se s důvody cesty dozvěděl předem a pak si jen užíval cestu, možná jen s občasnými vzpomínkami. Ale takhle je to teď asi bohužel moderní. - 70% ()

Lykr

Zjistil jsem, že se mi hlavní postava ani trochu nelíbí, nelíbí se mi nebo s ní nemám soucit. Neustále si stěžuje a na tváři má trvalé zamračení. Její postoj k životu je negativní a sobecký. Myslím, že mnoho lidí má drsné, tragické životy, ale všichni nepadáme na dno a nestáváme se drogově závislými, sprostými, cizoložnými, neuctivými, promiskuitními děvkami. Na tomto filmu není nic vznešeného ani nepřekonatelného. Je to příběh o nepodobné, mentálně nefunkční ženě, která se snaží vyřešit své problémy výletem. ()

Ace.A.T.L.

Tohle je film podle knížky, kterou jsem nečetl a tak nemůžu posuzovat zvládnutí natočení autorčiných myšlenek. Tak to nemůžu porvnávat s jinýma podonýma filmama, protože pokud se film drže věrně předlohy, nemohl se ani nikam jinam dál posunout, aniž by pokazil, to o co autorovi šlo. Takže hodnotím, jako film, co jsem viděl a v tomhle případě musím dát hodně pozitivní hodnocení Reese jede parádně, zapadla do příběhu, jako prdítko na hrnec a uchopila to dost věrohodně. Celkově to je o zamyšlení se a o obdivu, co všechno skutečná Chery dokázala ušlápnout. Film je usazenej tak jak by měl bejt, na nic moc si nehraje, protože to ani nepotřebuje. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Sunwheel

Ako dlhoročný turista som mal zo začiatku trošku obavy či to náhodou nebude nejaká ženská komédia o chodení na hory pre ľudí, čo o nich nikdy nepočuli. Postupne sa moje obavy vytratili a príbeh celkom dobre vykreslil prečo vlastne turistiku máme radi. Na pozadí príbehu Cheryl si užívame kontrasty skúseností a prírodné scenérie Oregonu. Reese som si v podobnej úlohe nevedel predstaviť ale presvedčila ma. Laura do toho dala skutočné dramatické herectvo a hudobná zložka príjemne dotvorila celkovo dobrý pocit. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)