Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (CinemArt)

KuceraJohny

Povedený snímek, který překvapivě rychle utekl. Člověk by řekl, že vzhledem k pomalému tempu se může sledování zdát nekonečné, ale já měl přesně opačný pocit. Když film skončil přišlo mi to takové náhlé. Co se týče hlavní role, tak musím konstatovat, že Reese Witherspoon odvedla skutečně perfektní práci. Její výkon se mi hrozně líbil a přišel mi uvěřitelný. Když si vzpomenu na flashbacky, tak ty mi přišli takové nijaké. Samozřejmě dozvěděli jsme se z nich spoustu o Cheryl, ale možná se mohli udělat více uceleně. Co se týče celkové dojmu po shlédnutí, tak film Divočina ve mě zanechal příjemný pocit pochopení a důvod k zamyšlení. Poslední věc, kterou bych lehce vytknul je fakt, že mi příběh přišel celkem neúplný. Možná si budu muset ještě přečíst knížku. ()

redsparrow

Když čtu po letech některé komentáře, je mi trapně o trochu míň, neboť evidentně nejsem zdaleka sám komu film nedocvakl na první použití. Taky jsem se rozčiloval nad blbou blondýnou, její almarou s balíkem kondomů na zádech. Film trochu klame tělem a docela chytře si pohrává s vašimi dojmy. Hezká příroda je spíš jen kulisa a bloncka vlastně není ve finále až tak blbá a nemožná. Napodruhé mi docvaklo, jak neskonale debilní je na něco koukat už s předsudkem na jazyku a bez otevřenosti, které je zrovna pro tenhle druh filmů potřeba. Přede mnou byl najednou úplně jiný film, jiný příběh, jiné sdělení protkané nenápadnou a nevtíravou poetikou s kterou Jen-Marc Vallée vyprávěl vlastně všechny svoje díla, nechápu jak mě to napoprvé mohlo takhle zdálky minout. Snaha o předání pocitů, které film svojí skrytou lyrikou vyvolává je asi zbytečné. Uvidíte to sami, pokud budete chtít. Jsem rád, že jsem to znovu zkusil. Velká škoda, že Jean-Marc už nic dalšího nenatočí, s jeho Demolition jsem to měl podobně a teď je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

hephaestus

5 hviezdička za to, že film nie je prázdny, chapem že ludia robia chujoviny, chapem že svet nie je spravodlivý a niekedy v tych srackach treba plávať. ()

darkchipmunk

Film na motivy skutečného příběhu spisovatelky Cheryl Strayed, jež se po bolestné ztrátě a následných životních kotrmelcích vydá hledat ztracenou rovnováhu a přijme výzvu sama přejít Pacific Crest Trail (Pacifickou hřebenovku). Výborná Laura Dern ve vedlejší roli. Reese Witherspoon velmi přirozeně hraje odhodlanou ženu zmítanou velkou vnitřní bolestí pod vedením Jeana-Marca Vallého, který dokázal vystihnout zranitelnost i sílu ženské duše jako málokterý jiný mužský režisér. Jeho díla kombinují poetiku nezávislého filmu a silného, emotivního příběhu. Obojí zvládl i v Sedmilhářkách a Ostrých předmětech. RIP.___Poprvé jsem Wild viděla ve svých 20s a dneska bych takovou cestu sama potřebovala. ()

pouzivana

Film o tom, jak jde ženská přírodou a její vzpomínky nám ukazují jaká je to slaboduchá, sebelítostivá, kráva. Kdyby aspoň při záběrech te krasné a divoké přírodý nezaostřovali její xicht. Rejža si snad myslel, že je zajímavější. Jediné pozitivní na tom filmu byla postava její matky, která sice byla stejná slaboduchá kráva, ale aspon to brala s nadhledem a pozitivně, prostě tak jak se má. ()

pee-jay

Trochu survivor horor, trochu rodinná pouta, trochu cestování červí dírou :) Famózní Laura Dern. Jako matka Reese Witherspoonové je o devět let starší než ona, takže je to artový. ()

CitySP

Celkem zajímavý film. Kvalitně zpracované flashbacky, kde se člověk vážně něco podstatného pro sledování dozví. Reese Witherspoon se ujala celkem dobře své role. A z této tématiky je to jeden z těch lepších filmů :) ()

Indio

Někdy mam neuvěřitelnou chut něco podobnyho udělat. ale tak v prdeli nejsu. Reese Witherspoon lepší než dobrá. ()

tennessie

Cheryl nemá mnoho zkušeností, ale přesto se vydává na dlouhou a značně náročnou cestu, možná proto, aby našla samu sebe, možná proto, aby si něco dokázala, možná proto, aby se vyrovnala se svou minulostí a s chybami, které udělala... Na své cestě divočinou si sáhne téměř na hranici svých fyzických, ale i psychických možností, potká zajímavé lidi, stane tváří tvář přírodě, zažije strach, bolest, i pocit svobody a výtězství. Hezký výkon Reese! ()

Mitsouko

Útek do divočiny vo verzii Bridget Jonesovej. Dve hodiny sledovania dievčaťa s veľkým ruksakom, ktoré nemá ani šajnu o divokej prírode... jej flashbacky plné nostalgických spomienok na drogy, sex, smrť matky a iné jej dali zázračnú schopnosť vyzerať aj po trojtýždňovom pochode divočinou tak isto ako na začiatku.. Jasné veď vo filme je všetko možné. Už len chýbalo, aby tá líška začala rozprávať. Jedna hviezda za prírodu a lamu, inak nič viac. ()

Martin D

Poctivo spraveny film hlavne taha dobrym vykonom Reese Witherspoon, najviac ma bavili pasaze z treku, pekne hory, inak klobuk dole pred skutocnou Cheryl, prejst pesi 1800km je pekna streka a zaberacka, rad chodim na hory a turistiku, pri sledovani filmu som dostal inspiraciu prejst cely Chodnik SNP, neprida sa niekto v lete? ()

kolotroch

Ktorý mongol písal obsah, cit.: část cesty projde s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy... Videl som inú verziu alebo prečo v tej mojej neprešla ani meter s jednou botou (len asi 90km v sandálach olepených izolačkou) a okrem jedného hada a líšky sa tam žiadny medveď, ani len gumený Haribo, nemihol. Film výborný... tie prestrihy občas liezli na nervy, bral by som viac tej divočiny na úkor spomienok, ale 4* plne zaslúži. Výkon Cheryl Strayed - klobúk dolu. ()

icewhite

Tak nakonec z toho byl depresivní příběh o rakovině, královně PCT a jejím životě v troskách. Hmmm... myslel jsem, že to bude oddechovka a byla to docela síla. Hodně dobře natočeno. ()

Exanima

Očekáváte li akční snímek ve stylu Divoká řeka, pak vás Wild nenadchne. Očekáváte li klasickou Road Movie tak ani potom vás snímek nenadchne. Není to prostě vodopád akce jaký nám tak nějak univerzálně vyrábí Hollywood prakticky ze všeho co mu padne do mixéru a původní obsah nebo myšlenka ho vlastně nezajímá. Hlavně když je dost kečupu a "divák polobl" bude spokojen. Ale vrátím se k Divočině, Film je vlastně životní retrospektivou mladé ženy, které se zhroutil svět a ona se s tím snaží vyrovnat. Promítají se ji obrazy jejího života a divák postupně žije její život. Samozřejmě, film se prvoplánově odehrává na Pacifik Crest Trail , ale ta je jen jakousi nití, která vede hrdinku vlastním životem. Musím napsat, že mě vcelku překvapila Reese Witherspoon kterou jsem dlouho nikde nepotkal(filmově samozřejmě) a z přitroublé blondýnky se nám klube vcelku slušná herečka která dokáže zahrát. Nechci se o filmu příliš rozepisovat. tohle dílo je z kategorie těch, které musí divák pochopit a přemýšlet u nich. Tím ale neříkám, že je film nudným dílkem, naopak, mě bavil. Co říct závěrem... vlastně to, že jsem vám neřekl vlastně nic, což je dobře a řekl jsem vám, co potřebujete vědět, což je asi taky dobře. Prostě ode mě 4* přemýšlel jsem o 5ti, ale malá rezerva tam je :-) ()

Tobias_Sin

Ze začátku jsem měl pocit, že se bude jednat o velmi mimořádné dílo - scéna s nehtem stála za to. Jak příběh plynul, stával se však více a více fádnějším. Místo toho, aby hlavní hrdinka procházela většími překážkami, tak už se jí šlo jen lépe a lépe a vlastně o nic nešlo, než projít ,,cílovou páskou" .. prostě mi tam chyběla scéna, která by její putování celkově završila.. celý příběh tak pro mě vyšuměl do ztracena.. čekal jsem toho více.. v celku dokážu pochopit, že kdyby se takhle vydal na PCT chlap, asi to je pro něj méně obtížné, žena se musí potýkat i se strachem z osamocených chlapů.. Hudba byla ucházející, herci v pohodě. ()

Rapappa

Možná je to podle skutečné události, ale natočené je to bídně. Těch neuvěřitelností na cestě je tolik, že to další věcí potlačí. Nabalit si bágl, že ho neunesu a přesto s těma kravinama vyrazit, to jako ne. Fyzické problémy jako by nebyly. Po takové štrece by člověk vypadal jinak.. Je to prostě divočina. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)