Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

honajz2

Tak já nevím. Film je ze začátku vtipný a člověk si říká že by to mohla být i docela slušná komedie. Jenomže čim víc se na to dívám, tak je to čím dál tím nudnější. A ke konci jsem se nezasmál vůbec. Nápad nebyl špatný. Konec mi připadal trochu nedotažený. ()

ilemas odpad!

Nejvíce mě zaujalo zdejší hodnocení. To je vážně lepší než Kameňák nebo Babovřesky? Nebo skvělé komedie Snowboarďáci a Rafťáci? Nebo Den nezávislosti 2? Chápu, že DN2 je jiný žánr, ale i tak. Německému humoru jsem nikdy nepřišel na chuť, nevtipné, trapné, nesympatičtí herci, samé ošklivé Gertrúdy, to se nedá ani komentovat. ()

BoredSeal

Pohodová přiznaně dementní komedie, která dobře odsýpá, má hodně hlášek i úletových scén typu "subverzivní" moderní update Romea a Julie ve vizuálu Daft Punk. Viděno naštěstí v originále s anglickými titulky, takže mi unikla většina vtipů se špatnou gramatikou, ale nezkazil mi to děsivý český dabing. ()

uterox

Je to film, který příjemně překvapí. Z názvu a úvodního obrázku se může zdát, že půjde o něco podprůměrného, ale opak je pravdou. Je to vtipná a inteligentní komedie, u které se každý zplna zasměje. Věřím tomu, že natáčet to byla jedna velká radost, u čehož se tvůřci společně hodně nasmáli a ten smích nám zprostředkovali. Příběh, v němž se změní zločinec v partnera a učitele s oporou pro toho druhého, jistě zaujme i ženskou část spektra. Hlavní hrdina se s dětmi nemaže a tím si získá jejich respekt a i srdce. Jeho partnerkou je mladá učitelka, která je na učení příliš upjatá a společně s ním se dostávají oba dva zcela někam jinam a posouvají sami sebe i toho druhého. Tenhle film se prostě povedl. ()

Aljak

Nemcom sa občas dosť zadarí a podarí sa im vytvoriť fakt dobrú komédiu, presne ako aj v tomto prípade. Miestami síce trošku príznemný a perverzný humor, ale ja osobne som sa celkom bavil. Školské prostredie je vo filmoch vždy plné potenciálu a ponúka sa množstvo námetov. A toto ma naozaj bavilo, hlavne keď Zeki nastúpil do školy, tak tie jeho hlášky stáli za to, ale vlastne aj potom v neskoršej fáze filmu, keď už bol poslušnejší. Tá dementná trieda plná anarchie si zaslúžila fakt poriadnu drezúru, a kto už by to zvládol lepšie ako niekto, kto nemá žiadne morálne zábrany? Škoda tej občasnej plytkosti, ale aj tak veľmi vydarené a najmä ako komédia to u mňa splnilo svoj účel, keďže som sa viacero krát naozaj z chuti zasmial. ()

zbyshek

Svěží komedie. Abych pravdu řekl, byl jsem trochu skeptický, už jen kvůli tomu, že je to německý film. Ale byl jsem překvapen, a to mile. Opravdu dobrý film, humor nebyl moc přehnaný. Navíc byl celkem inteligentní, žádné laciné vtípky. Prostě ideální film na uvolnění. 77%. ()

Chen

Ne tak třeskutě vtipné, jak jsem doufal, ale docela zábavná komedie, která je docela svižná (což je překvapení s ohledem na stopáž), příjemně obsazené a jen málokdy vysloveně trapná. ()

Figu

Je pro mě příjemným překvapením, že i sousedi opodál s černočervenožlutou kombinací národních barev umí natočit pořádnou komedošku k pokukání a né jen běhat za kulatým nesmyslem! Je to obyčejné, herci jsou nezajímavý, v mnohých případech se dá říct i špatní, přesto (světe div se), bavím se a je to žůžo! Skoro jsem tu pětku dal. 85% ()

Hennes

Není to špatná komedie a hlavně zpočátku má dobrý rozjezd a potenciál. Jenže se němečtí tvůrci nechali inspirovat americkým stylem a romantický nádech se závěrečnou pointou ubral filmu na kvalitě, kterou jistě měl, ať už herecky, střihově či hudebně. ()

M.i.k.e

kdo by to byl řekl,že jednu z nejlepších komedií letošního roku stvoří němci...Fack jů Goethe se sice nevyhýbá klasickým klišé,ale od první minuty jede v konsolidovaném a velmi příjemném tempu,kde není nouze o opravdu vtipné situace.je to stále teen komedie,takže nechybí ani troška toho fekálního humoru,ale naštěstí tady němci netlačí na pilu tolik jako američané a nijak to tak neruší...80% ()

HappySmile

Je to sice totální magořina, blbost na entou, ale na druhou stranu jsem se fakt pobavila a na tom přece u komedie záleží nejvíc. ()

Havaj8

Moderní, cooltovní, teenagerská komedie. Na Němce teda koukám, že slušně vychytali humor, netvrdím, že jsem se lámal celej film, ale kupodivu jsem se bavil nad těma hláškama. Troufám si říct, že tomu tady dost pomohl českej dabing, neumím si to představit v originálu. Oproti nedávný Zkažený úče ze školních lavic se tohle fakt povedlo. Žádný zbytečný klišé, co se týče vztahů, prostě jenom taková nenápadná, příjemná linka v pozadí. Do toho dvojí identita, no oproti USA tvorbě ty rozdíly jsou vidět. Herci neznámí, ale charakteru měli na rozdávání. Nedivím se, že to zkoušej i s dvojkou, ale kdoví, jak to dopadne. ()

Rajesh_K.

Klobouk dolů! Nečekal jsem to. Na to, že to je NĚMECKÁ komedie tak jsem se hodně bavil...od začátku až do konce. A to má komedie splňovat! :) ...(100%) ()

zdenotvor

Konečne komédia bez sileného humoru s mierne romantickými prvkami a sympatickým obsadením. Veľmi príjemne strávené dve hoďky. ()

johny89

Další film s debilním názvem. Když jsem viděl, že v kině dávají Fakjů pane učiteli 2, neodolal jsem a musel jsem zjistit, co to je za hrůzu. Překvapilo mě však hodnocení v červených číslech (na komedie tak neobvyklé) a po přečtení několika komentárů jsem usoudil, že film možná nebude až taková kravina. Film na mě udělal dojem. Nám základkářům to mile připomíná, jak to funguje na škole s právem většího blbce. Je zde velmi dobře ukázán pohled studentů na okolní svět, nadávkami se nešetří a výukové metody z tohoto filmu by měli někteří učitelé přijmout za své. ()

Hees

Hah toto je výborná Nemecká komédia a už teraz som zvedavý na dvojku a teším sa na ňu (link na dvojku : Fack ju Göhte 2). Aj keď dvojka už asi taká dobrá nebude (skoro vždy je to pravidlom). Výborný výkon podala dvojica "učiteľov" hrali ich Elyas M'Barek a Karoline Herfurth. Karoline by mala dostať viac šancí v nejakých filmoch, lebo v nej proste niečo je (spomeňte si na Perfume: The Story of a Murderer). Vrátim sa teda k filmu a čo je pre neho najdôležitejšie ... Je to komédia tak najdôležitejšie je čo? Presne tak dá sa na nej smiať a veľmi často a tak teda je tento film veľmi podarený kúsok. Ďalej samozrejme dvojica hlavných hrdinov hrala ako som spomenul výborne, ale aj "školáci"/ žiaci hrali obstojne. Vo filme je aj nejaká obstojná romantická časť a tak celkovo film pôsobí pozitívne a je ideálny na oddych prípadne na romantický večer plný smiechu. ()

rakovnik

Slyšel jsem, že tento film je opravdu vtipný, ale dostal jsem se k němu až dnes v TV. Místo dobré komedie jsem ale sledoval sci- fi o tom, jak to ve škole věru nefunguje. Hloupé vtipy, klišé, vulgarity. Věřím ale, že takto sprosté bezduché filmy se teenagerům líbí. ()

Martin741

Nemecka kinematografia nie je velmi kvalitna, obcas tam natocia nieco dobre ako Die Welle z roku 2008, obcas ale natocia dost velku biedu -niektore filmy Fatiha Akina. Tento film je len znesitelny priemer, nemecky humor je sice europsky, ale rozhodne nema na Spencerove, Hillove kulty, a samozrejme aj Villaggiov Hugo Fantozzi je vyssie ako tento nemecky priemer. Prva polka je lepsia nez druha, ta sa topi v klise a jede v osvedcenych kolajach tinedzerskych komedii : 60 % ()