Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (Cinemart)

Deleatur

Mínusy: Od začátku bylo jasné, jak to dopadne. Pro mě nepřijatelná berlička - předpoklad, že ani jedno z problémových dětí nepocházelo z poměrů, které jim jako odstrašující příklady ukazoval "kriminálník s dobrým srdcem" [ex post: tuhle uloženou poznámku úplně nechápu, musím se na to někdy podívat znovu :D]. K tomu ještě se svou prací očividně spokojená kurva. Plusy: Návodná komedie nebyla trapná ani v momentě, kdy si kriminálníci současní i budoucí uvědomili, že můžou dělat něco užitečnějšího. Pobavila modernizace pro dnešní mládež neskousnutelné klasiky Romea a Julie. Boj proti systému (škole) chápu, jakož i to, že není třeba každý vzdor hrotit – stačí vzít paintballku místo mašinkvéru. Hodnocení: 63%. ()

Rockerman

S velkou nadsázkou lze říci, že je to německém "Igoru Hnízdovi", kterému se povede zkrotit žáky třídy, ve které nikdo nechce učit, protože všichni učitelé mají strach. Ono jde o napravování oboustranné, neboť Zaki Müller není obyčejný učitel, ale ... Přisprostlá komedie, jejíž fóry balancují na hranici vkusu celkem baví, ale příběh neotřelého učitelé je vsazen do romantické komedie, natočené podle obvyklého schématu. Takže navíc jsou tu jen ty sprosťárny ( těch je tu opravdu moc, zlatý cimrmanovský "šrapnel") a netradiční přístup k výchově mládeže ve škole falešného učitele. Na jedno podívaní to je, nenudil jsem se. ()

hEROic

jedna z lepsich komedii, urcena spise pro otrlejsi publikum a mladaky... pro sprostarny a fyzicke tresty se tu nechodi daleko... urcite originalni podani komedie, ktere se jen tak nevidi, hlavni hrdina se s nicim fakt nesere... 75% ()

kkarx

Je to americky pojaté a i americky tupé se všemi americkými klišé. Čili pologramotní arogantní studenti jsou ve skutečnosti geniální andílci, ze kterých se vyklubou vítězové všech možných celostátních matematických a fyzikálních soutěží, kriminálník má zlaté srdce a je stvořený pro učitelování, trapná upjatá učitelka dělá, že nemá zájem, i když zájem má a na konci si padnou s novým učitýlkem do náruče. Učitel, ač sám nevzdělaný blb, dokáže samozřejme studenty motivovat do života a najde v nich smysl svého života. No, nějaké momenty to má, i když ne zase tolik. ()

Romeo5

Možná by filmy pro dospívající měli hodnotit jen dospívající pro které byla tato komedie nejspíš určena..Spoustu trapných momentů a dost vtipných momentů a situací které mě donutili film dokoukat...Jenže at porovnávám s komediemi které mě kdy rozesmáli jak chci tak tady je to docela dost a značně nadhodnocené... ()

figliar

Po všetkých béčkových nemeckých filmoch, ktoré som za roky videl, konečne komédia, z ktorej sa divák necíti trápne za režiséra a za hercov, ktorý sa filmu upísali. Nie že by išlo o komédiu roka, ale aj tak som sa nadpriemerne zabavil, a to aj vďaka dobrým a veľmi príjemným hercom. Český dabing je podľa mňa lepší než originálne znenie, ale za to asi môže môj odpor k nemčine už od základnej školy. ()

BOURQUE

Aj keď som tomu na začiatku nedal veľa šancí, tak som z toho na koniec bol prekvapený. Viem, že samotný scenár ani zďaleka nie je dokonalý (ani reálny), ale pán Dagtekin z toho dokázal vyťažiť maximum. Film obsahuje neskutočne veľa vtipných scén, nechýba ani láska ale ani klišé momenty. Ale zase obsahuje aj niekoľko ozajstných a originálnych výukových momentov (prehliadka v múzeu „Života“ alebo čo sa z vás môže stať). Herci a herečky (na čele s dvojicou E. M'Barek a K Herfurth) sa predviedli nadpriemerne. Napriek všetkému som sa zabavil a smial takmer neustále, takže nie je dôvod na to dať štyri hviezdičky. Som zvedavý na pokračovanie. PS: Nezabudnime, aj učitelia sa učia kvôli svojim študentom. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

johnywalker

Jak Němci neuměj natočit žádnej pořádnej film a maj kebuli jen na pochybný, přesto však dnes už legendární, kriminálky, kterýma je zahlcená prima dodnes, sem tam se jim povede natočit komedie, která stojí za ty dvě hodinky. K této kategorii se po Manituově botě přidal tenhle povedený projekt. Hlášky, vtipné okamžiky, nepředvídatelné momenty, cokoli, co si člověk představí pod termínem "klasická německá komedie" (takže vůbec nic). Shrnuto... klidně si udělejte čas ()

t0ny

Výborná komedie, která překvapí svou nápaditostí a směle překonává kousky typu American Pie. Několik klišé se přece jen najde, ale bezpochyby jde o záležitost, kterou by si milovník "teen komedií" neměl ujít. ()

Raziel_cz

Ty vole, tak to je nářez! Sice nechápu, proč se v českém překladu místo běžných nadávek používá "fuck", ale jinak nemám co tomu vytknout. Skvělej humor, sympatické postavy, bezva muzika, dokonce oproti předpokladu ani scénář není tak blbej. Tedy, samozřejmě je to hrozná konina a jsou v něm všechna klišé, co byste od podobného filmu čekali, ale nevysvětlitelně to funguje, což je strašně super. Asi že se Fack ju Göhte v otřepaných tématech netopí a odbývá je co nejrychleji, nebo je to plejádou těch bezva postav. Vážně, ať už hlavního hrdinu, jeho dementní kamarády, učitelský sbor nebo ty zmrdy z 10.B si prostě nejde neoblíbit. Monitor jsem si u žádné komedie pěkně dlouho nepoprskal. Skopčáci umí, nemůžu se dočkat dvojky. ()

Olík

Fuckující "učitel národů" se potýká s jedním velkým problémem......problémem větším ztráty třídní knihy. Tím problémem je pověst, která rozráží dveře ještě před vůní tabákem a lihem načichlého dechu hlavního hrdiny. Nespočítatelně krát jsem četl o komedii roku, nebo jedné ze tří a v tom nejhorším případě o členovy "top ten"..............no tak, za mne rozhodně ne. Určitě jde o podařenou komedii, pobavil jsem se, zasmál jsem se, v mysli naskočil rok 2001, kdy Holky to chtěl taky daly vzpomenout na naše ekonomicky bohatší sousedy, ale určitě jsem v extázi neběžel do spíže pro šampaňské. Na to mi přišlo Fakjů pane učiteli příliš prvoplánové, v některých pasážích sázející pouze na jednu kartu a celkově se s tím dalo ještě trochu pohrát...........ale nakonec ta "top desítka" možná jo :D ()

BeranSon

Sympatický film bezpečně se nesoucí v starých zajetých kolejích. Ať už je Fakjů pane učiteli trefný jakkoliv, tak v žánru nic nového nedodává, je sic zábavný, ale po vnitřní stránce prázdný. Neříkám, že jsem se nebavil dobře, ale filmů tohoto ražení - z blbců vtipně a metodicky udělat lepší lidi co chtějí něco dosáhnout - je příliš. Pro mě už jedna kaše. - 5/10 - ()

rekkky

Trefná, hláškami naplněná a v dobrém tempu provedená komedie s místy drsnou až přehnanou rádoby realitou. Postupem času dochází k pozitivní proměně hlavního hrdiny a děj tak graduje v něco, co divák rád uvidí – happy ending. Kdo by to byl řekl, že i v Německu vznikne taková multi-kulturní podívaná, která si nebere servítky se stereotypy a předsudky o vlastní společnosti. Na druhou stranu některé pasáže jsou kýčovité až na půdu a určité gagy strašně hloupé, takže výsledná jednoduchost nemá ambice pro lepší hodnocení. Přes to všechno Fakjů pane učiteli funguje jako komedie vhodná k odpočinku skvěle a přestřelený scénář místy hodně pobaví. ()

mala_kea

Asi mě i trochu ovlivnilo, že film je z rukou našich východních kamarádů. Upřímně, být to opět americký patos, hodnotil bych s větším klidem za tři. Tady si můžu dovolit jednu hvězdu přidat, protože jsem si téměř jist, že nic podobného během příštích několika let nepřijde do kin. ()