Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami". Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy" se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. (CinemArt)

Lyžař

Dopředu jsem si o filmu nic nezjišťoval. Jen jsem věděl, jak to proletělo kinem. A tak mi dlouho trvalo, než mi došlo, že se jedná o NDR produkci. A musím říct, že dobrý. Připomnělo mi to několik dobrých komedií z minulosti. Ale zase že by mě to lákalo natolik, že vydržím celý film nepřerušovaně koukat? To zase ne. Jedl jsem u toho, koukal na mobil, byl na FB, no dělal jsem toho moc a moc. Stopáž je dlouhá, dalo by se to stáhnout tak na těch 80-90 minut. To bych se pak asi očima neodpoutal. Režie: ***; Scénář: ****; Herci: ****; Hudba: *** ()

Heroine

Mohlo by to být ještě lepší, kdyby se scénář nebál jít místo občasné vulgarity do kousavějšího černého humoru, ale mohlo by to být o TAK MOC horší, kdyby to bylo americké... Jednu hvězdičku přihodím jen za to, že závěrečné vyznění NENÍ ve smyslu "vzdělání je přeci jen důležité", protože není. ()

Rathalos

Nechcem sa opakovat,ale Nemecko ako krajina je coraz lepsia a lepsia vo filmovej tvorbe,hlavne komedie im idu skvelo a tato nie je vynimkou,perfektna zabava,na ktorej sa poriadne nasmejete,bavil som sa...:-) ()

Luk Skywalker

Jednu hvězdu dolů za předvídatelnou a šablonovitou romantiku, která zde není uvedena. Jinak první polovina je vtipná dost, kdy si samozvaný učitel vydobývá respekt. Možná kdyby se grázli nechránili, tak by z nich něco vyrostlo a výlet do nižších pater společnosti by také mohl pomoci a komu ne, tak už nepomůže nic. Z druhé půlky filmu jen vypíchnu, že Zeki získal maturitu rychleji než naši politici vysokoškolský titul v Plzni a to je co říct :-). Dvojku jsem viděl o den dříve, tak to dovrším a zkusím i třetí díl. ()

1Legend1

Skvělá béčková komedie, u které se člověk upřímně a nenuceně zasměje. Navíc sprostými slovy se vůbec nešetří. 90% ()

Whitebeard

Tak tohle mi sedlo jak prdel na mísu. Němci se sakra předvedli. Jestli si někdo ještě pamatujete Modrý blesk s Martinem Lawrencem, policejní stanici pouze vyměnila střední škola a spousta velice dobrých herců. Hlavně Elyas M'Barek, klobouček. Když jsem před pár měsíci viděl trailer, zaujalo, bál jsem se, že to bude na způsob Prciček, víc úchylný a teenagerovský, ale zklamání se rozhodně nekoná. Dokonce přemýšlim o nejvyššim pětkovym hodnocení, protože tenhle film je opravdu velice světlá vyjímka mezi posledními komediemi, co letos vyšly. Takže doporučuju všem! ()

FanKalEl

Tento rok som už videl i lepšie komédie ale i táto ma bavila, český dabing je výborný a hlášky sú vydarené, ale celý film je zabalený do množstva klišé ktoré sa nedá neprehľadnúť ani u mňa. No ale ok. Najlepšia scéna z filmu - Telocvična :DD !! (66%) ()

Pantata odpad!

Tenhle film v červeném ohodnocení? Mám podezření, jestli jsem neviděl nějakou nevydařenou kopii. Ta moje totiž byla trapná, nevtipná, s hereckými výkony, které by strčili do kapsy herci z Ulice, kteří hrajou z fleku bez přípravy. Zoufalost prostě, tady není o čem! ()

Ondr@932

Německý film a tak zábavný, skvělý a povedený ? No to se mi nechce ani věřit, ale je to tak, opravdu jsem se bavil na maximum. 90% ()

Kingjiri

Náhodou jsem viděl trailer v kině a i když docela zaujal, přece jenom jsem se při představě německý komedie ze střední školy měl dost na pozoru. Červený hodnocení mě hodně překvapilo, ale je na místě. Scénář sice prokouknete po pár minutách, je přitaženej za vlasy a děravej jak cedník, nicméně, tvůrci si s ratingem nelámali hlavu, takže povedenejch (i vulgárnějších) hlášek i gagů je dost. Prostě snímek, kterej nemá za cíl nic jinýho, než pobavit, což se mu daří. Nejde o jasnýho adepta na čtyři hvězdy, ale evropskou kinematografii se solidní úrovní je třeba podpořit, takže přihazuju čtvrtou slabší hvězdu a těšim se na dvojku. ()

PlutisMovie

Po dlouhý době (asi tak od filmu Wholetrain) se Němcům konečně zas něco povedlo. Vtipná a svižná komedie, která sice není buh ví jak originální, všem nám je hned do předu jasné jak to dopadne. A vlastně proč ne, během filmu jsem si i přál aby to dopadlo tak, jak to dopadlo. Elyas M'Barek je celkem sympaťák a ta role mu sedla. Jestli hledáte zábavnou komedii, celkem ulet a něco u čeho se nasmějete, sáhněte pro jednou po týhle německé komedii ()

Automaniak

Teda, mile mě to překvapilo, před rokem jsem se na to koukl v originálním zněním a musel jsem to vypnout, protože mě se to v němčině opravdu nelíbilo... ()

chrispe

Po delší době jsme zavítali do místního kina a už mě ani nepřekvapilo, že si člověk musí koupit lístek navíc, aby vůbec hráli :-) ale tak jsem si říkala, že by možná stálo za to tuhle komedii vidět. A jestli stálo? Noooo nebylo to špatný, ale já už jsem asi jiná generace na to, abych z tohle druhu humoru cvrkala smíchy (nehledě na to, že bych úplně vynechala fekální a blicí scénky). Ještěže se mé oko mohlo alespoň pokochat na těle Elyase M´Bareka alias Zekiho. ()

W.Wicki.W

Bláznivá komedie o učení,učitelích a učitelství. Aneb, jak se ze zloducha stát profesorem, né ve škole, ale v naprostém bordelu, kde si nikdo autorit neváží.... Nejdřív jsem si říkala,že to jako ne - žáci si dělají ze všeho jen srandu, až takovou že i v Zoo jsou asi zvířata poslušnější.... Pak jsem se vžila do záměru režiséra a film stál za to... Ale co se asi tak bude dít ve "Fack ju Göhte 2" ? ()

Cejdl

Už sem doufal že Němci taky dokážou něco jinýho než obsadit Polsko ale tenhle film toho rozhodně neni důkazem. Ačkoli to nemám ověřený (záměrně) skoro bych se vsadil že bude existovat nějakej film s Adamem Sendlerem v hlavní roli s úplně stejnou premisou a bude klasicky americky zábavněší. Ono totiž to že je film Německa je poznat hlavně na kvalitě produkce a tam kde by mohl z tohohle nacionálně socialistického původu těžit tam se až moc podobá americkým klasikám. ()