FialovaMaska

Pro mě je John Wick 'béčkový' kult v nejlepším slova smyslu. Celá ta základní premisa "Wick se mstí mafiánům, kteří mu zabili štěňátko'' je neuvěřitelně přitažlivá a blbá zároveň. Skutečné kouzlo však spočívá v exekuci. Bojové sekvence mají skvělou choreografii, soundtrack je parádní a dost to táhne nahoru world building. Scéna, ve které Nyqvist vysvětluje synkovi, kdo je John Wick, je zároveň skvělá představovačka hlavní postavy, u které si říkáte "Hahaha, a teď jste v prdeli, lumpové", a zároveň tak trochu kýč. Idea komplexního světa padouchů je zábavná a dává filmu další dimenzi. Působí trochu urban-fantasticky, pokud vezmu v potaz prvek, který mám na urban fantasy nejradši, tedy 'neznámý svět ukrytý pod fasádou světa, který známe'. Není divu, že se sequel na tento aspekt soustředí mnohem víc, i když zde podle mě ztrácí lesk úměrně se ztrátou své jednoduchosti, ale o tom jindy. ()

Dawydov

Vrah zabije vrahovi štěňátko. Proto se ho vrah rozhodne zabít. Do cesty se mu postaví mnoho dalších vrahů, takže je zabije taky. Hm... Celé je to opravdu o ničem. Rozhodně to není k nepřežití, ale aby to bylo na lepší hodnocení, muselo by to být vynikající alespoň v tom, co to je. Ale je to tak? Je to sice docela stylové, je tam pár zajímavých nápadů (hotel) a nepůsobí to nechtěně směšně, ALE: když už točím film o pánovi, který je dobrý v zabíjení, mělo by to být vypiplané a uvěřitelné právě v tom. Měl bych mít pocit, že je fakt dobrej, a né že mu to režisér a choreograf hezky aranžují, aby mu to vyšlo. Všichni na něj jdou hezky po jednom a čekají, až je zabije. Nestřelí ho zdálky. Trapné. Když můžou, nezabijí ho. On se trefí skoro vždy na první ránu, ale když míří na cíl v lázních, netrefí se najednou ani napočtvrté. Proč? Není to konzistentní. Když už takto, tak třeba se silnější filmovou stylizací, aby bavila aspoň forma, když ne obsah. Ale tady na zadek neposadí ani jedno. ()

MrKrahujec

Tak tady ta akčnost permanentně balancovala nejen na hraně uvěřitelnosti, ale i parodie. Jediným plusem je tu můj (a nejspíš nejen můj) dojem, že ta parodie byla přece jen asi chtěná (aspoň trošku určitě). ()

Trinculo

Příběh o smrti vnitřního šťěnátka a jeho vzkříšení v podobě nasraného čokla.. Tohle mi připomnělo uplně něco jiného a to hru Max Payne. Podobnosti mezi oběma je více než dost. Dobrý akční film na jeden večer a životní role Keanu Reevesa (kde konečně i něco hraje, ale možná to jsou ty fousy). ()

lopkop

Asi jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Keanu ztvárnil bezemočního zabijáka, který jde pomstít zabití svého psa a krádež auta, naprosto perfektně. Zápletka sice není nic složitého, ale myslím si, že většina lidí se na tento film nekoukne kvůli propracovanému příběhu. Samotné akční scény jsou skvěle natočeny, nedějí se žádné nekonečné přestřelky a vše ubíhá krásně rychlým tempem. Za mě velikou třešničkou na dortu je realističnost. Konečně někdo zjistil, že když chci někoho střelit a být si jistý tím, že už nevstane tak ho střelím do hlavy. Dokonce vidíme celkem často i přebíjení, což ještě více přidává na uvěřitelnosti celého filmu. ()

Sunwheel

Ultimátny akčný film, pripomínajúci starú akčnú videohru v modernom temnom šate. Akurát tí všade prítomní zlí Rusi v akčných filmoch, to je už také otrepané, až to znižuje hviezdy v hodnotení. ()

Skylwalker42

Efektní střílečka se sterilním Reveseem. On vlastně chtěl nového psa, tak kvůli němu podnikl "zbytečnou" gansterskou výpravu. ()

Fun_Thomas

Úděsná kravina. Akční filmy osmdesátých let jsou proti tomu intelektuální skvosty. Kdyby se to alespoň neodehrávalo v USA, lehce policejním státě, kde by se po prvním výstřelu sjelo asi bambilon policajtů... Absolutně nereálný příběh. Nemá smysl to ani dokoukat do konce. ()

spawnxp

Jako akční to je, že, nezničitelnej Reeves kosí všechno a důsledně ty (rusky mluvící) figuranty dostřeluje - i si na to přebije (!). Zábava za 2.5 / 5. Vidět a zapomenout... ()

PanPyzamo

John Wick sérii miluju. Ať už proto, protože zde hraje Keanu Reeves, což je můj nejoblíbenější herec nebo proto, protože prostě akční scény z této série za mě nemají konkurenci. Příběh je celkem jednoduchý, ale funguje na jedničku. Záporák bezvadný a celé to má takovou luxusní atmosféru, kterou nedokážu popsat. John Wick je za mě skvělý film a pokud milujete akci, jako já, tak vám ho můžu doporučit. 8/10 ()

JokerBaby

AK si pozriem niektoré nové Filmy ako je napríklad najnovší film NIKDO a podobá sa mi to na nejaký film tak si ten film na ktorý sa to podobá pozriem ešte raz. Niekedy som prekvapený že tam nájdem hercov aj z iných filmov. V tomto filme som náhodou zazrel jedného herca s takými zatočenými Tureckými fúzami. Určite ste si ho všimli aj niektorí z Vás,. Taký tmavší škaredý chlap. No takže tohto Bodyguarda ste mohli zbadať aj vo filme EQUALIZER 1. Ten film má tiež niečo spoločné s týmito filmami. Proste dobre akcie čo sa oplatí pozrieť a pobaviť. JOHNY WICK 1 je dobrý film, kto ste ešte nevideli- rýchle pozrite. ()

RNDr.Strom

Stylové, ale bohužel bez smyslu pro humor, nebo třeba v komentářích omýlaného nadhledu. Postavy byly tak slaboučké a patetická zápletka se brala tak trapně vážně, že tam pro mě nebylo komu fandit. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch