Fargo - Season 2

(série)
USA, 2015, 9 h 5 min (Minutáž: 47–63 min)

Tvůrci:

Noah Hawley

Hudba:

Jeff Russo

Kirsten Dunst, Patrick Wilson, Jesse Plemons, Jean Smart, Ted Danson, Cristin Milioti, Bokeem Woodbine, Zahn McClarnon, Angus Sampson, Jeffrey Donovan (více)

Epizody(10)

Druhá řada seriálu Fargo se odehrává v roce 1979 v Sioux Falls v Jižní Dakotě a v Luverne ve státě Minnesota. Mladý policista pátrá v záležitosti spojené jednak s místním gangem, jednak se zločineckou organizací, která hraje ve velkém. (AMC Czech)

Dennysak

Ze všech dosavadních 4 sérií se tahle nejvíc dotýká neuchopitelného. Obsazení je více než přesné - Doddy je člověk, kterého nechcete potkat ani v protijedoucím automobilu, Indián ten, kterého slušně pozdravíte a budete se modlit, aby se vaše zájmy ani náznakem nekřížily, Patrick Wilson jako šerif Lou Solverson zase někdo, koho chcete mít na své straně - klidná a slušná síla, která se ale nezastaví (pan Sova je stále přítomný). Sedmdesátky v Minnesotě jako vyšité, únorový mráz sálá z obrazovky až do pokoje. Sestra coura je archetyp coury, Bear je psychopat, který v sobě všechen vztek dusí a jen čekáte, kdy to propukne... Největší devizou je ale krom mlčenlivého Náčelníka korporátní přístup Kansas City, podaný s tvůrci s kamennou tváří (přeloženo  do dnešního jazyka: s tváři kamene). Detaily jako závislost na módních časopisech, UFO a Ted Danson jsou už jen guilty pleasure. * „Na co byste si vsadil? - Jak historie ukázala, lidé s germánskými kořeny se jen tak lehce nevzdají, ale dají se zabít.“ * ()

stuj

Zpočátku jsem si říkal, že to budou průměrné tři hvězdičky, ale za čas docela i vtáhlo, takže myslím, že 4 si nakonec i zaslouží. Season 1 byla sice lepší, ale tohle bylo také něco víc než obyčejný průměr. ()