Knížka byla výborná, naneštěstí jsem stihl přečíst pouze půlku a moje lenost mi nedovolila pokračovat, tak jsem musel knihu vrátit. Filmová adaptace se povedla též na výbornou. Nenudil jsem se a líbí se mi, jak je zde vyvážený prostor, mezi zápornou stranou a týmem vyšetřovatelů. Není nouze o informace, divák má šanci se ponořit do filmu úplně. Některé scény mě šokovali. Ani né tim, jak byly nasnímané, ale tou atmosférou a skvělým herectvím (mrtvé novorozeně, konec filmu), který je naprosto bezvýchodný a zůstal jsem šokován. Lie Kaas hrál fantasticky a jeho kolega ho výtečně doplňuje. Nemám co bych vytkl.(2.4.2017)

*Komentář může obsahovat lehké spoilery.* "Zabijáci" jsou nejen nejrozvleklejším dosud zfilmovaným Q-dílem, jsou zároveň nejméně libí. Ani překrásná tklivá hudba doprovázející závěrečné titulky mě nepřinutila litovat hlavní (anti)hrdinku, protože nebýt těchhle typů, je na světě hnedle líp. Nehledě na to, že dostala přesně to, co si zasloužila. Kdyby se nechovala jako pí*a... Natočené je to každopádně (opět) skvěle, odehrané jakbysmet (deprese sílí), ale přes výše vypsaný problém vlak prostě nejede.(28.7.2016)

První díl byl trošku náročnější. Hůř se totiž zvykalo na hlavní dvojku vyšetřovatelů. S druhým dílem už to ale bylo daleko jednodušší. A i přesto, že oba hlavní aktéři nepředvedli dvakrát moc emocí v rámci ponurosti příběhu, výsledek byl více než zajímavý. Celé dvě hodiny jsem film sledoval tak intenzivně, jako kdybych poprvé viděl Muži, kteří nenávidí ženy a to je podle mě výsledek, který jsem u severské kriminálky přesně potřeboval. Výborný příběh, ponurost prostředí, složité postavy…co víc chtít. Nemůžu se dočkat dalšího filmu…(29.6.2015)

Po napínavej Žene v klietke druhý parádny prípad oddelenia Q podľa románov Jussiho Adlera-Olsena. Zväčša bývajú filmové adaptácie slabšie ako knihy, v tomto prípade je to naopak. Oproti zbytočne rozťahanej a vnútorne rozháranej knihe je vo filme príbeh zjednodušený a výrazne sú zmenené niektoré postavy (Kimmie), vďaka čomu je to ale celé zovretejšie, logickejšie a v závere (ktorý tvorcovia zmenili úplne) vyhrotenejšie a napínavejšie. Réžia bezchybná, herecké výkony (hlavne ústrednej dvojky) úplne skvelé. To, že toto je typ kriminálky, kde páchateľov poznáme od začiatku, vôbec nevadí, aj tak nie je núdza o prekvapivé zvraty vo vývoji prípadu. Keď sa na takýto film zmôže česká alebo slovenská kinematografia (a objektívne natočeniu takéhoto filmu nič nebráni), môžeme si gratulovať.(24.4.2015)

Zatímco v knižní sérii se mi zdál druhý díl krapet slabší než první, u filmů to shledávám přesně naopak. Zabijáci jsou jednak o půlhodinu delší než Žena v kleci, jednak je děj svižnější a atmosféra obou časových rovin vynikající. Plně jsem se sžil a smířil s tím, že Carl Mørck má obličej Nikolaje Lie Kaase a obsazení Assada i Rose jsou naprosto v pořádku. Po shlédnutí filmu musím ale konstatovat totéž, co po přečtení knihy. Zabijáci jsou nesmírně brutální, surový a drsný příběh, po němž se člověku v těle rozhodně nerozproudí vlna pozitivní energie.(14.5.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)