Pokračování kriminálky, která jde stejnou cestou. Dobrá atmosféra i děj. Trochu jsem se bál odtajnění vraha hned na začátku, ale nevidím v tom žádný problém. Napětí nechybí a oproti prvnímu dílu je ho mnohem víc. Tak jako v prvním díle nevidím moc velkých problémů. Důležité je, že si drží stejnou úroveň a i možná lehce převyšuje .. 8/10 = 86%(5.2.2016)

Neurazí a ani nějak extra nepřekvapí. Všechno šlape, jak by se na slušnou severskou kriminálku slušelo. Klišé, které mi tak vadilo v předchozím díle, je zhruba poloviční, takže má spokojenost je minimálně o jednu poctivou hvězdu vyšší. Hlavní herecké duo, si mé sympatie stále drží a padoušské osazenstvo mi taky sedlo do noty. Takže, když to tak nějak sesumíruju, je to celkem vydařená podívaná, jejíž vyšetřování se tak trošku protáhlo o pár desítek let. Od šťavnatého začátku, po trošku (pře)pečený konec. Vůbec bych se nedivil, kdyby se za rok, za dva začala natáčet trojka, ale to se nechám nejdřív překvapit.(31.1.2015)

Jeden má frňák jak sněžný pluh, druhý ho má zalepený jak Nicholson v Chinatown, není se co divit, že tyto nosy vyčenichají kdejaký odložený případ.. Columbovský princip dokazování viny známému pachateli i pro severské kriminálky už poněkud stereotypní zápletku o předem prohraném boji s hříchy dávné minulosti bych vcelku přešel, nesmyslné odklony od knižní předlohy, nevýrazná atmosféra bez žádoucího mysteriózna a poněkud suché detektivní trio Mračoun, Vtipálek a Snaživka však už tolik benevolence nedovolí. Nevylučuji však, že si Flaskepost fra P půjdu z vody vylovit..(27.10.2015)

Detektiv Karel je stejně duchaplný asi jako můj soused Karel. Na všechno se ptá, na všechno nechápavě zírá a ještě je tak důvtipný, že nepředpokládá útok proti vlastní osobě od blázna, od něhož se to čekat dá. Nebýt Asada a malých brambor, který tam jediný funguje, nejspíš by to Karel řešil do teď. Postava Kimy si prošla zajímavou transformací, od zpovykané, prominentní a znuděné krávy, která si to ve výsledku vlastně zasloužila, přes bezdomovkyni až k umaštěné, upachtěné Laře Croft. Od Olsena se mi tahle líbila nejmíň, ale i tak má trošku větší říz než Žena v kleci.(17.2.2016)

Líbí se mi, že svět kriminálky Q není přikrášlován, všechno špinavé a zranitelné. Proto mě chvílemi překvapovala houževnatost Kimmie, která si dokázala poradit s takovými věcmi, až jsem čuměla a přišlo mi to v této přízemní kriminálce až nepatřičné. Ale vlastně mě to nijak zvlášť při sledování nerušilo. Spíš si pořád nedokážu zvyknout na tempo vyprávění u severských filmů (prozatím jsem měla možnost jich zhlédnout jen pár, ale pokaždé mi přišli mnohem delší, než doopravdy byly). Rozhodně to není špatný film, pokud máte rádi špinavé kriminálky, tak jen s chutí do toho. Lepší 3*.(3.10.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)