Rozpočet €5,2miliónaTržby Celosvetovo $10,921,561▐ prestrelené v naivite a to v neustálej, nehovoriac už o poslednej tretine, príbehovo si to strašne okato nahráva až to nie je pekné, strašne moc zjednodušovania, štýlovo sa to chce podobať thrillerom od Finchera ale prílišne tlačenie na pílu ohľadne drsnosti to tu podráža nohy /40%/(22.10.2015)

Dánskej odvar z Larrsona, kde si shodou okolností taky štětka hraje s ohněm. Jenom už to není tak spotánní a nepředvídatelný jako u Švédů. Zbytečné moc doslovnýho vysvětlování flashbackama pro televizní retardéry. Hlavní detektivní očko trpí obrnou ksichtu ne nepodobné té, kterou trpí třeba Til Schweiger. Ale narozdíl od něj nemá Nikolaj Lie Kaas potřebnou dávku charismatu, kterou by podepřel svůj herecký nevýkon. Hlavní hrdin-kurva, jenž má být katalyzátorem Carlova narychlo spíchnutýho vyšetřování nemůže budit žádné sympatie, a tak ztotožení se s jakoukoliv postavou zůstavá na dánskym rektálnim bodě mrazu. Ale jako televizní večerníček před pravidelnou ejakulací to funguje celkem dobře.(19.5.2015)

Výrazně drsnější než Žena v kleci, ovšem i méně napínavé. Hlavní padouši jsou opět celkem odhadnutelní. Atmosféra je opět parádní a celý příběh vystavěný chytře. Zůstává mi akorát záhadou, proč hlavní kriminalista považuje hlavní ženskou hrdinku za kladnou postavu a fandí ji, když byla v podstatě ze začátku stejná svině jako ostatní. Pořád je to ale solidní nadprůměr.(31.1.2017)

Sebedestruktivní polda řeší starý případ dvojnásobné vraždy, zapomenutého zločinu, chcete-li, postav se objevuje a mizí hodně, divák má lehce problém se v nich zorientovat, ale pořád se těší hlavně na další skandinávskou detektivku, které si mezi publikem udělaly v posledních letech velmi dobré jméno. Nebojí se násilí, nebojí se sexu, nebojí se dívat na věci takové, jaké jsou. A spoléhají na lahůdkovou atmosféru. Jenže příběh tentokrát tak úplně nestrhne, funguje, ale není to žádné terno. Oddělení Q nám toho navrch o sobě příliš neřekne, moc netušíme, proč je detektiv Nikolaj Lie Kaas místy takový idiot, sledujeme jen občasné nelogické chování postav a může i zamrzet, že se s prominentními vrahy lépe nepracuje. Protože zahraní jsou velmi slušně. Poměrně zajímavým prvkem jsou i změny lokalit a skoky v čase. Určitě velmi slušné tři hvězdy, ale tím, jak zajímavé kapitoly už skandinávská kinematografie napsala, víc dát nechci.(17.9.2015)

Mnohem lepší než první filmové zpracování Adler-Olsena, Žena v kleci. Možná je to delší stopáží, a tím pádem delším časem na proniknutí do příběhu, možná jsem si jen více zvykl na obsazení postav a možná je to úplně něčím jiným. Zabijáci jsou dobrou filmovou detektivkou, která za celé dvě hodiny nesleví z téměř zběsilého tempa. Jsem zvědavý na další filmy ze série. 70 %(17.12.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)