Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Kvalitatívne takmer na rovnakej úrovni ako prvý príbeh z oddelenia "Q" - Žena v klietke. S rovnakými plusmi aj mínusmi. Film je to výborný, o tom niet pochýb. Bohužiaľ, napriek tomu, že sa divák vďaka solídnemu spracovaniu snímku postupne dozvedá nové a nové skutočnosti, obrovskou škodou zostáva fakt v podobe poznania identity samotných zabijakov. Pre thriller je proste neprípustné, aby nedisponoval zvratom, ktorý diváka neusadí do sedla. Dávam prednosť filmom v tomto žánri, keď neviem, kto, čo, prečo pácha.(21.10.2015)

 • flyboyeda
  ****

  Rozhodne po vsech strankach o level lepsi nez predchozi Zena v kleci. Pribeh se toci kolem nevyjasneneho pripadu nekolika sadistickych zrudicek. Jedna z nich ale naleza svedomi a komplikuje beztrestny zivot tem ostatnim. Kolem severskych krimi je ted pomerne velky hype, ale Zabijaci jej nepotrebuji. Uz se moc tesim na nasledujici dil serie - Flaskepost Fra P.(25.10.2015)

 • castor
  ***

  Sebedestruktivní polda řeší starý případ dvojnásobné vraždy, zapomenutého zločinu, chcete-li, postav se objevuje a mizí hodně, divák má lehce problém se v nich zorientovat, ale pořád se těší hlavně na další skandinávskou detektivku, které si mezi publikem udělaly v posledních letech velmi dobré jméno. Nebojí se násilí, nebojí se sexu, nebojí se dívat na věci takové, jaké jsou. A spoléhají na lahůdkovou atmosféru. Jenže příběh tentokrát tak úplně nestrhne, funguje, ale není to žádné terno. Oddělení Q nám toho navrch o sobě příliš neřekne, moc netušíme, proč je detektiv Nikolaj Lie Kaas místy takový idiot, sledujeme jen občasné nelogické chování postav a může i zamrzet, že se s prominentními vrahy lépe nepracuje. Protože zahraní jsou velmi slušně. Poměrně zajímavým prvkem jsou i změny lokalit a skoky v čase. Určitě velmi slušné tři hvězdy, ale tím, jak zajímavé kapitoly už skandinávská kinematografie napsala, víc dát nechci.(17.9.2015)

 • salalala
  ****

  Pro čtenáře předlohy rozporuplně hodnotitelný film, neboť v porovnání s ní (čemuž se zkrátka ubránit nemůže) prohrává. Je fajn, že má odpovídající hutnou atmosféru a ústřední zločin je dost atraktivní, zároveň natolik brutální, že okamžitě přitáhne pozornost. Nørgaard po celou dobu udržuje svižné tempo, v němž není prostor na nudu a daří se mu budovat i velmi slušné napětí, s nímž umně a efektivně pracuje. Pozitivem budiž i perfektní herecké obsazení, v němž hrají prim Lie Kaas (výborný, v jeho podání je Morck opravdový buldok, který jde za spravedlností, ať se děje, co se děje) a Fares Fares (výtečný a zcela přesně vystihuje knižní podobu Asada), i ostatní jim ale skvěle sekundují a zejména casting mladistvých členů univerzity se nadmíru vydařil. Problém ale nastává u příběhu, který se bohužel knihy drží velmi volně, což by ani tak nevadilo. Horší je ale to, že zcela mění motivace a vztahy mezi postavami, a to už je dost závažné, protože pak klíčové rozuzlení celého případu vyznívá trochu jinak, navíc si myslím, že určité zvraty nečtenář knihy nepochopí (jak je možné, že bezdomovkyně ze sebe udělá luxusní ženu?). Je také obrovská škoda, že tu zcela chybí onen ironický humor, který předlohu odlehčuje a dodává jí zvláštní kouzlo. Zcela mimo je také ztvárnění Rose, která je úplně jiná než v předloze. tak samostatně fungují docela solidně, mají spád a nenudí, pro ty, kteří znají román, ovšem nevyužívají všechny motivy zdaleka tak, jak by mohli (klíčový prvek lovení) a tím pádem jsou jen uspokojivým, ale nijak výrazným dílem. 70%(28.3.2015)

 • JASON_X
  ****

  Druhý díl se Dánům povedl víc než první, řekl bych. Propracovanější a zajímavější příběh, vykreslenější postavy, akčnější a napínavější děj... Jasně, klišé, vyumělkovanost a melodramatický pathos jsou v tom furt, ale dá se to vydržet. A taky jsem se už smířil s šablonovitou postavou Assada, je to docela sympaťák a časy se holt mění - Němci mají na dálnicích Simira, komisařka Lescaut má barevnou půlku ansámblu, no a není možná daleko doba, kdy bude v nějakém dementním seriálu z planety Nova exhibovat policejní důstojník Dezider Čonka.(17.2.2015)

 • - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace