Za mě určitě moc fajn detektivní thriller. Mělo to náboj, atmosféru, příběh, všechno, co je třeba. K tomu příjemné herecké obsazení a po nějaké době zase neokoukané tváře. Taky kdo by u nás znal herecké hvězdy Dánska :-) Stylově mi to celý přišlo, jako kdybych měl v ruce fajn knihu a film byly moje představy děje v ní...Jednoduše fajn a určitě doporučuju :-)(21.2.2015)

Severské detektivky nejde nemilovat. Ti lidé jsou tak nějak správně narušení a filmům se daří budovat vždy hodně napínavou a přitom přesvědčivou atmosféru. Není zde žádné nadpřirozeno. Zlo prostě přichází z lidí, protože v nich JE a tečka. Zabijáci jsou o něco málo slabší než Muži, kteří nenávidí ženy, ale nic to nemění na faktu že mě se líbili. 75%(15.2.2016)

Volné pokračování "Ženy v kleci" je více propracované a rozmáchlejší. A ani mi moc nevadilo, že tu není motiv či pachatel velkou neznámou a jde spíše o získání důkazů a svědka, a hlavní kriminalisté mají dost omezené výrazové prostředky. Jediné, co mi napínavý film v závěru kazilo, bylo naprosto neprofesionální emotivní jednání detektiva. 75%(26.3.2016)

Knížka byla výborná, naneštěstí jsem stihl přečíst pouze půlku a moje lenost mi nedovolila pokračovat, tak jsem musel knihu vrátit. Filmová adaptace se povedla též na výbornou. Nenudil jsem se a líbí se mi, jak je zde vyvážený prostor, mezi zápornou stranou a týmem vyšetřovatelů. Není nouze o informace, divák má šanci se ponořit do filmu úplně. Některé scény mě šokovali. Ani né tim, jak byly nasnímané, ale tou atmosférou a skvělým herectvím (mrtvé novorozeně, konec filmu), který je naprosto bezvýchodný a zůstal jsem šokován. Lie Kaas hrál fantasticky a jeho kolega ho výtečně doplňuje. Nemám co bych vytkl.(2.4.2017)

Solídne severské krimi. Snaží sa byť správne ťaživé a zaujímavo pracuje s postavou záporáčky(?). Lenže vzťah vyšetrovateľov k prípadu je skôr pracovný ako naozaj citový (napriek snahe o opak), takže Zabijaci na švédske MILLENIUM nemajú. A HAMILTON mi zase prišiel podstatne sympatickejší. O trošku lepšie ako nórski LOVCI HLÁV...(23.2.2017)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)