Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eldrick
  ***

  Dánskej odvar z Larrsona, kde si shodou okolností taky štětka hraje s ohněm. Jenom už to není tak spotánní a nepředvídatelný jako u Švédů. Zbytečné moc doslovnýho vysvětlování flashbackama pro televizní retardéry. Hlavní detektivní očko trpí obrnou ksichtu ne nepodobné té, kterou trpí třeba Til Schweiger. Ale narozdíl od něj nemá Nikolaj Lie Kaas potřebnou dávku charismatu, kterou by podepřel svůj herecký nevýkon. Hlavní hrdin-kurva, jenž má být katalyzátorem Carlova narychlo spíchnutýho vyšetřování nemůže budit žádné sympatie, a tak ztotožení se s jakoukoliv postavou zůstavá na dánskym rektálnim bodě mrazu. Ale jako televizní večerníček před pravidelnou ejakulací to funguje celkem dobře.(19.5.2015)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Kvalitatívne takmer na rovnakej úrovni ako prvý príbeh z oddelenia "Q" - Žena v klietke. S rovnakými plusmi aj mínusmi. Film je to výborný, o tom niet pochýb. Bohužiaľ, napriek tomu, že sa divák vďaka solídnemu spracovaniu snímku postupne dozvedá nové a nové skutočnosti, obrovskou škodou zostáva fakt v podobe poznania identity samotných zabijakov. Pre thriller je proste neprípustné, aby nedisponoval zvratom, ktorý diváka neusadí do sedla. Dávam prednosť filmom v tomto žánri, keď neviem, kto, čo, prečo pácha.(21.10.2015)

 • salalala
  ****

  Pro čtenáře předlohy rozporuplně hodnotitelný film, neboť v porovnání s ní (čemuž se zkrátka ubránit nemůže) prohrává. Je fajn, že má odpovídající hutnou atmosféru a ústřední zločin je dost atraktivní, zároveň natolik brutální, že okamžitě přitáhne pozornost. Nørgaard po celou dobu udržuje svižné tempo, v němž není prostor na nudu a daří se mu budovat i velmi slušné napětí, s nímž umně a efektivně pracuje. Pozitivem budiž i perfektní herecké obsazení, v němž hrají prim Lie Kaas (výborný, v jeho podání je Morck opravdový buldok, který jde za spravedlností, ať se děje, co se děje) a Fares Fares (výtečný a zcela přesně vystihuje knižní podobu Asada), i ostatní jim ale skvěle sekundují a zejména casting mladistvých členů univerzity se nadmíru vydařil. Problém ale nastává u příběhu, který se bohužel knihy drží velmi volně, což by ani tak nevadilo. Horší je ale to, že zcela mění motivace a vztahy mezi postavami, a to už je dost závažné, protože pak klíčové rozuzlení celého případu vyznívá trochu jinak, navíc si myslím, že určité zvraty nečtenář knihy nepochopí (jak je možné, že bezdomovkyně ze sebe udělá luxusní ženu?). Je také obrovská škoda, že tu zcela chybí onen ironický humor, který předlohu odlehčuje a dodává jí zvláštní kouzlo. Zcela mimo je také ztvárnění Rose, která je úplně jiná než v předloze. tak samostatně fungují docela solidně, mají spád a nenudí, pro ty, kteří znají román, ovšem nevyužívají všechny motivy zdaleka tak, jak by mohli (klíčový prvek lovení) a tím pádem jsou jen uspokojivým, ale nijak výrazným dílem. 70%(28.3.2015)

 • Allien.9
  *****

  *Komentář může obsahovat lehké spoilery.* "Zabijáci" jsou nejen nejrozvleklejším dosud zfilmovaným Q-dílem, jsou zároveň nejméně libí. Ani překrásná tklivá hudba doprovázející závěrečné titulky mě nepřinutila litovat hlavní (anti)hrdinku, protože nebýt těchhle typů, je na světě hnedle líp. Nehledě na to, že dostala přesně to, co si zasloužila. Kdyby se nechovala jako pí*a... Natočené je to každopádně (opět) skvěle, odehrané jakbysmet (deprese sílí), ale přes výše vypsaný problém vlak prostě nejede.(28.7.2016)

 • Lanark
  ****

  Syrové po všech směrech. Norgaard se nebojí zatlačit na pilu, když je to nutné a tak každá udělená nebo obdržená rána vám zarezonuje ve vašich kostech. Bohužel zápletka knižní předlohy podráží filmovým Zabijákům nohy. Některé důležité detaily jsou zmíněny jen na okraj a některé dějové zvraty proběhnou tak rychle, že je divák nemá pořádně šanci vstřebat. Nicméně vizuál je uhrančivý, atmosféra napjatá a mezi postavami to pěkně jiskří. Jsem zvědavý na další Q.(26.5.2015)

 • - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace