Detektiv Karel je stejně duchaplný asi jako můj soused Karel. Na všechno se ptá, na všechno nechápavě zírá a ještě je tak důvtipný, že nepředpokládá útok proti vlastní osobě od blázna, od něhož se to čekat dá. Nebýt Asada a malých brambor, který tam jediný funguje, nejspíš by to Karel řešil do teď. Postava Kimy si prošla zajímavou transformací, od zpovykané, prominentní a znuděné krávy, která si to ve výsledku vlastně zasloužila, přes bezdomovkyni až k umaštěné, upachtěné Laře Croft. Od Olsena se mi tahle líbila nejmíň, ale i tak má trošku větší říz než Žena v kleci.(17.2.2016)

Zajímavá dvojice i dobré téma. Tenhle film je asi o stupínek zajímavější než Žena v kleci, ale konec mě spíš zklamal. Filmu také dost ubírá na napětí, že už skoro od začátku víme, kdo je zločinec. Mně sice nevadí, když je ve filmu ukázáno, jak se co seběhlo, ale nemusí to tam být průběžně. Stačilo by někdy ke konci a ne až tak detailně. Kočka a sekretářka mají u mě plus body.(2.5.2016)

Carl Morck je další zachmuřenej krutopřísnej detektiv, kterej má v obličeji vepsanou všechnu bolest světa, je jako brácha Wallandera nebo Harryho Hola. S šíleným výrazem připomínající důchodce uprostřed slev „znáte z letáku“ pobíhá po severním Dánsku a hledá spravedlnost. Tihle na práškách závislí vyšetřovatelé v permanentní depresi jsou stejně nejlepší. Je to jako milovat Clinta Eastwooda, jen se mračí a v koutku úst žmoulá párátko, ale když dávaj v telce Hodný, zlý a ošklivý, tak se určo budete dívat. Já si tedy taky neumím představit, že by se někdo, kdo pracuje u policie mohl uchylovat k optimismu a dobré náladě. Úplně to vidím – sluníčkový detektiv XY ráno vyskočí z postele, po cestě do práce si pobrukuje něco od Hanky Zagorové, udělá všem z oddělení zelený čaj, shrne dění ze včerejšího dílu Cest domů a jde vyšetřovat brutální masakr plnej krve a neopodstatněnýho násilí. To Carlovi rozumíme spíš, po revíru mu pobíhá škodná, takže je jasný, že se bude mstít, jen ještě nevíme komu.(13.2.2015)

Zatímco v knižní sérii se mi zdál druhý díl krapet slabší než první, u filmů to shledávám přesně naopak. Zabijáci jsou jednak o půlhodinu delší než Žena v kleci, jednak je děj svižnější a atmosféra obou časových rovin vynikající. Plně jsem se sžil a smířil s tím, že Carl Mørck má obličej Nikolaje Lie Kaase a obsazení Assada i Rose jsou naprosto v pořádku. Po shlédnutí filmu musím ale konstatovat totéž, co po přečtení knihy. Zabijáci jsou nesmírně brutální, surový a drsný příběh, po němž se člověku v těle rozhodně nerozproudí vlna pozitivní energie.(14.5.2015)

Skvělá severská záležitost! Čím to, že mně ty jejich krimi thrillery tak baví? Jména nevyslovitelná, většinou tmavé prostředí, zima... Zabijáky jsem sledoval opravdu jedním dechem. Konec skončil skvěle a těch pár nelogičností odpouštím... Tím myslím akční zápletku. Jinak konec sám, také super. V americkém filmu bychom viděli jak taťka se synem spolu nakonec navštíví hambárnu a tam si spokojeně u burgru s hranolkama poláčí... Herci mi moc sedli, hlavně ústřední duo. No a Kristen (coby mlaďounká studentka) byla sladká a kdyby ke mně domů přišla takhle promoklá a chtěla osušit.. asi bych jí také neodvezl na její kolej. :-) navíc mi připomněla jednu mojí spolužačku. Na rozdíl od ostatních zde komentujících jsme neviděl předchozí ,,díl'' ale při čtení komentů shledávám, že je to možná dobře. Tenhle film rozhodně doporučuji! Dávám za 4 trofeje. * * * *(1.11.2015)

• - Okrem Dánska, kde prebieha dej filmu, pracovali filmári aj v nemeckom Hamburgu. (MikaelSVK)