Liga spravedlivých: V pasti času

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2014, 52 min

Giancarlo Volpe

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), Robert Kanigher (komiks)
  • melloun

Pokus o představení nových tváří se moc nepovedl. Nápad docela dobrý, ale ti dva mladí superhrdinové byli jako vyjukaní zajíci v pytli. Nevím, čím si měli získat moje sympatie. Oba byli nudní a jejich schopnosti byly vymyšleny tak, aby jen oni mohli porazit pána času. Největším problémem, nejen pro příležitostného diváka DC animáků, zde je málo Supermana a ostatních.(7.6.2014)

Celkem dobrý film JL. Grafika i celý příběh je zaměřen na dětské publikum, ale časový paradox je zpracovaný obstojně. Ve filmu je pár nelogických momentů a také zamrzela nepřítomnost Green Lanterna. Záporáky kromě Lutora jsem neznal, ale jejich zpracování se mi líbilo. Celkově lepší průměr. Hodnocení: 60/100.(30.3.2014)

Celkem obyčejný DC animák pro děti, navíc o cca 20 minut kratší než je běžné. Klasická Justice league s dvěma novými postavami z budoucnosti a bez Green Lanterna, kteří si to bezduše rozdají s jedním velice známým a posléze méně známým záporákem. Jedno shlédnutí postačí, pokud postavy znáte, nepřinese vám nic nového...50%(13.7.2015)

• SNCIS

Další DC filmeček znovu o cestování časem (Liga spravedlivých: Záchrana světa 2013). Ale tady to tak dobře nefunguje. Animace kýčovitá, dialogy dětinské, příběh pohroma. "Když už tu jsem, tak si dám pečínku nebo rybí burger... Ale Aquamanovi ani muk." - 10%.(18.9.2017)

Jakasi detstejsi forma Justice League. Nemuzu si pomoct, ale styl kresby mi pripominal takove ty postavicky, co pridavali treba do cerealii Nestle :) Netusim, jakou novou serii timto filmem chteji v DC zacit. Je to uplne jine (nerikam ze spatne): od rezisera pres voice-casting po hudbu a animace. Jakoby zcela samostatna rada (ocividne taky vychazi z "New52" restartu - je tu Cyborg), ale zatim nema zadne pokracovani, takze kdovi. Na to, jak je to kraticke, se toho stihne v deji docela hodne. V bitve je zabit (tedy spise zmrazen) Lex Luthor, aby se po tisici letech nestastnou nahodou z ledu dostal a diky mocnemu Time Trapperovi, vladci casu, se mu podari zmenit minulost. Hratky s casem jsou naoko lakave, ale muzou zpusobit zmatky, kdyz se tvurci moc pusti ze retezu. Tady se to nastesti nestalo a clovek stale vi, co se deje. Misty je to sice trosku nelogicke (treba kde zjistil Luthor presny cas dopadu lodi se Supermanem do Kansasu), ale budiz. Je to proste akcni detska rychlovka, takze se leccos prehlizi. Justice League je zapojena celkem slusne, ale tentokrat jim jeste pomahaji Dawnstar a Karate Kid, dva pubertaci z budoucnosti, kteri zpusobili Luthorovo probuzeni. Akce je tu hodne, nektere efekty vypadaji opravdu pekne a hudba je naprosto jina nez je clovek u DC zvykly, ale libilo se mi to. Az na tu jaksi "mladsi" kresbu a feeling trochu jak z Nickelodeonu, tedy zadna krev ani brutalita, tak se na to koukat da. Skoda jen toho velmi otevreneho serialoveho konce. Vzhledem k absenci pokracovani (uz to bude rok), to moc nechapu...ze by "Trapped in Time" byl takovy propadak, ze to v DC tipli? Nevim.(1.2.2015)

• - Wonder Twins Zan a Jayna měli mít ve filmu krátké cameo ve Future Museum. To ale nakonec nebylo použito. (Caszidy)

• - Vzhled postavy Karate Kida byl inspirován režisérem Jayem Olivou. (Caszidy)

• - Postavy Dawnstar a Karate Kid jsou ze seriálu Legion of Super Heroes (od r. 2006) a byly do snímku zakomponovány pro údajně větší "etnickou rozmanitost". Design jejich kostýmů má připomínat postavy Samuraie a Apache Chiefa ze seriálu Super Friends (od r. 1973). (Caszidy)