Liga spravedlivých: V pasti času

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2014, 52 min

Giancarlo Volpe

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Tak tohle se povedlo! Neskutečné, jak zajímavý a poutavý příběh se podařilo vtěsnat do relativně krátké stopáže, která je opravdu využita na maximum a film ani chvíli nenudí. Potěší několik povedených vtípků i dobře zpracované hrátky s časovými paradoxy. Animace občas malinko pokulhává, ale to je jen drobná vada na kráse. 85%(1.5.2016)

Přišlo mi to takové jednodušší, hlavně jsou tu zásadní chyby (zmrazený Lex Luthor) a nereálné věci (vystavené exponáty v muzeu by určitě nebyli funkční - zbraň či i samotné hodiny), takže to mohli scenáristé lépe vymyslet a klidně na to obětovat více času, čímž by film byl nejméně hodinový. Dvojice z budoucnosti - Karate Kid a Dawnstar jsou celkem noobové, i když se snaží. Ale pro děti to nejspíš bude dobrý, já hodnotím jako lehký nadprůměr a na případné pokračování se mrknu, když jsem to už načal.(30.3.2014)

Justice League: Záchrana světa, kterou dělal Jay Oliva má to cestování v čase mnohem promáknutější. Od začátku mi to přišlo takový strašně dětský. Chvílema jsem si říkal, že to tak úplně blbý nebude. Ale moc mě to nepřekvapilo. Postavy jsou takový nevýrazný a akce je nudná. Ve finále mi to přijde hladký jak dětská prdýlka a to u animovanýho komiksovýho akčňáku prostě nechceš. Tady chceš kurva pořádnej šmirgl... Takže 55%(2.4.2016)

Celkem dobrý film JL. Grafika i celý příběh je zaměřen na dětské publikum, ale časový paradox je zpracovaný obstojně. Ve filmu je pár nelogických momentů a také zamrzela nepřítomnost Green Lanterna. Záporáky kromě Lutora jsem neznal, ale jejich zpracování se mi líbilo. Celkově lepší průměr. Hodnocení: 60/100.(30.3.2014)

• SNCIS

Další DC filmeček znovu o cestování časem (Liga spravedlivých: Záchrana světa 2013). Ale tady to tak dobře nefunguje. Animace kýčovitá, dialogy dětinské, příběh pohroma. "Když už tu jsem, tak si dám pečínku nebo rybí burger... Ale Aquamanovi ani muk." - 10%.(18.9.2017)

• - Producenta/režiséra Giancarla Volpeho požádali, aby zahrál na mandolínu pro scénu, kde Kentovi odjíždějí a poslouchají rádio. (Caszidy)

• - Wonder Twins Zan a Jayna měli mít ve filmu krátké cameo ve Future Museum. To ale nakonec nebylo použito. (Caszidy)

• - Postavy Dawnstar a Karate Kid jsou ze seriálu Legion of Super Heroes (od r. 2006) a byly do snímku zakomponovány pro údajně větší "etnickou rozmanitost". Design jejich kostýmů má připomínat postavy Samuraie a Apache Chiefa ze seriálu Super Friends (od r. 1973). (Caszidy)