Liga spravedlivých: V pasti času

USA, 2014, 52 min

Giancarlo Volpe

Předloha:

Gardner Fox (komiks)

Celkem obyčejný DC animák pro děti, navíc o cca 20 minut kratší než je běžné. Klasická Justice league s dvěma novými postavami z budoucnosti a bez Green Lanterna, kteří si to bezduše rozdají s jedním velice známým a posléze méně známým záporákem. Jedno shlédnutí postačí, pokud postavy znáte, nepřinese vám nic nového...50%(13.7.2015)

• SNCIS

Další DC filmeček znovu o cestování časem (Liga spravedlivých: Záchrana světa 2013). Ale tady to tak dobře nefunguje. Animace kýčovitá, dialogy dětinské, příběh pohroma. "Když už tu jsem, tak si dám pečínku nebo rybí burger... Ale Aquamanovi ani muk." - 10%.(18.9.2017)

Proč ksakru ne Oliva? Proč jste to nemohli dát na starost Olivovi? On by z toho dokázal udělat něco pořádného. Takhle se to akorát tak řadí mezi další průměrné komiksové animáky. Animace je slušná, i když né nijak přelomová. Příběh je docela ok, a navíc nenudí. Nejlepší na filmu je jedna z postav, které jsem měl tu čest potkat poprvé. Dawnstar. Jak originální postava, s nápaditými schopnostmi a originálním lookem. Oproti tomu, druhý nový charakter Karate Kid je klišoidní a nenápaditá postava, která je ještě k tomu dost nesympatická. Jako mínus počítám ještě vynechání Green Lanterna, který se ve filmu, bohužel, vůbec nevyskytuje :-( Není to nejhorší, ale není to rozhodně ani nějaký skvost. Velký + je délka, protože, když to má pod hodinu, tak se opravdu ani nestihnete začít nudit ;-)(23.5.2015)

Justice League: Záchrana světa, kterou dělal Jay Oliva má to cestování v čase mnohem promáknutější. Od začátku mi to přišlo takový strašně dětský. Chvílema jsem si říkal, že to tak úplně blbý nebude. Ale moc mě to nepřekvapilo. Postavy jsou takový nevýrazný a akce je nudná. Ve finále mi to přijde hladký jak dětská prdýlka a to u animovanýho komiksovýho akčňáku prostě nechceš. Tady chceš kurva pořádnej šmirgl... Takže 55%(2.4.2016)

Přišlo mi to takové jednodušší, hlavně jsou tu zásadní chyby (zmrazený Lex Luthor) a nereálné věci (vystavené exponáty v muzeu by určitě nebyli funkční - zbraň či i samotné hodiny), takže to mohli scenáristé lépe vymyslet a klidně na to obětovat více času, čímž by film byl nejméně hodinový. Dvojice z budoucnosti - Karate Kid a Dawnstar jsou celkem noobové, i když se snaží. Ale pro děti to nejspíš bude dobrý, já hodnotím jako lehký nadprůměr a na případné pokračování se mrknu, když jsem to už načal.(30.3.2014)

• - Design živé loutky Toymana je založen na podobě akční figurky Alexe Rosse. (Caszidy)

• - Producenta/režiséra Giancarla Volpeho požádali, aby zahrál na mandolínu pro scénu, kde Kentovi odjíždějí a poslouchají rádio. (Caszidy)

• - Postavy Dawnstar a Karate Kid jsou ze seriálu Legion of Super Heroes (od r. 2006) a byly do snímku zakomponovány pro údajně větší "etnickou rozmanitost". Design jejich kostýmů má připomínat postavy Samuraie a Apache Chiefa ze seriálu Super Friends (od r. 1973). (Caszidy)