Liga spravedlivých: V pasti času

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2014, 52 min

Giancarlo Volpe

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks), Robert Kanigher (komiks)

Celkem dobrý film JL. Grafika i celý příběh je zaměřen na dětské publikum, ale časový paradox je zpracovaný obstojně. Ve filmu je pár nelogických momentů a také zamrzela nepřítomnost Green Lanterna. Záporáky kromě Lutora jsem neznal, ale jejich zpracování se mi líbilo. Celkově lepší průměr. Hodnocení: 60/100.(30.3.2014)

• melloun

Pokus o představení nových tváří se moc nepovedl. Nápad docela dobrý, ale ti dva mladí superhrdinové byli jako vyjukaní zajíci v pytli. Nevím, čím si měli získat moje sympatie. Oba byli nudní a jejich schopnosti byly vymyšleny tak, aby jen oni mohli porazit pána času. Největším problémem, nejen pro příležitostného diváka DC animáků, zde je málo Supermana a ostatních.(7.6.2014)

Výborný film. 80% -- Opäť výborné, tentokrát za 52 minút musia zachrániť celý svet! Áno počuli ste dobre film má iba 52 min., ale to vôbec nevadí. Príbeh sa dostane na správnu koľaj, vďaka krátkej minutáži akcia je od začiatku takže film nenudí. Opäť je to niekedy vtipné, takže o zábavu je postarané. P.S.: Tá animácia sa opäť dostala do hrozných koľají.(5.12.2018)

• SNCIS

Další DC filmeček znovu o cestování časem (Liga spravedlivých: Záchrana světa 2013). Ale tady to tak dobře nefunguje. Animace kýčovitá, dialogy dětinské, příběh pohroma. "Když už tu jsem, tak si dám pečínku nebo rybí burger... Ale Aquamanovi ani muk." - 10%.(18.9.2017)

Proč ksakru ne Oliva? Proč jste to nemohli dát na starost Olivovi? On by z toho dokázal udělat něco pořádného. Takhle se to akorát tak řadí mezi další průměrné komiksové animáky. Animace je slušná, i když né nijak přelomová. Příběh je docela ok, a navíc nenudí. Nejlepší na filmu je jedna z postav, které jsem měl tu čest potkat poprvé. Dawnstar. Jak originální postava, s nápaditými schopnostmi a originálním lookem. Oproti tomu, druhý nový charakter Karate Kid je klišoidní a nenápaditá postava, která je ještě k tomu dost nesympatická. Jako mínus počítám ještě vynechání Green Lanterna, který se ve filmu, bohužel, vůbec nevyskytuje :-( Není to nejhorší, ale není to rozhodně ani nějaký skvost. Velký + je délka, protože, když to má pod hodinu, tak se opravdu ani nestihnete začít nudit ;-)(23.5.2015)

• - Ve scéně, kdy Dawnstar a Karate Kid dorazí do Washington DC, na ulici sledují mladý pár venčící svého psa. Pár se podobá Marvinu Whiteovi a Wendy Harris a šedý buldok připomíná Wonder Doga z kultovního animovaného seriálu Super Friends (od r. 1973). (Caszidy)

• - Postavy Dawnstar a Karate Kid jsou ze seriálu Legion of Super Heroes (od r. 2006) a byly do snímku zakomponovány pro údajně větší "etnickou rozmanitost". Design jejich kostýmů má připomínat postavy Samuraie a Apache Chiefa ze seriálu Super Friends (od r. 1973). (Caszidy)

• - Celá řada míst a budov ve filmu je pojmenována po členech natáčecího štábu. Gang Hwang Kim Building je pojmenována po korejské trojici, která měla na starosti režii animace - Sungdae Gang, Il-Jim Hwang a Youngchan Kim. Lynell Plaza pak byla pojmenována po designérovi postav Lynelli Forestallovi. (Caszidy)