Liga spravedlivých: V pasti času

Animovaný / Akční / Sci-Fi

USA, 2014, 52 min

Giancarlo Volpe

Předloha:

Gardner Fox (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), William Moulton Marston (komiks)

Tých animákov od DCčka je už toľko, že ani neviem či ich stíham všetky pozerať. Nie je to ako od majstra Jaya Olivu, ktorý nám za posledné roky priniesol veľa skvelých animákov, ale je to prekvapivo fajn. Príbeh je zaujímavý a pri takej krátkej stopáži (ani hodina!), je to dosť akčné, svižné a nestíha to nudiť. Slušnú animovaná jednohúbka, kde aj postavy sa podarili. Samozrejme Batman Forever! 80% - 4*(4.6.2015)

Přišlo mi to takové jednodušší, hlavně jsou tu zásadní chyby (zmrazený Lex Luthor) a nereálné věci (vystavené exponáty v muzeu by určitě nebyli funkční - zbraň či i samotné hodiny), takže to mohli scenáristé lépe vymyslet a klidně na to obětovat více času, čímž by film byl nejméně hodinový. Dvojice z budoucnosti - Karate Kid a Dawnstar jsou celkem noobové, i když se snaží. Ale pro děti to nejspíš bude dobrý, já hodnotím jako lehký nadprůměr a na případné pokračování se mrknu, když jsem to už načal.(30.3.2014)

Celkem dobrý film JL. Grafika i celý příběh je zaměřen na dětské publikum, ale časový paradox je zpracovaný obstojně. Ve filmu je pár nelogických momentů a také zamrzela nepřítomnost Green Lanterna. Záporáky kromě Lutora jsem neznal, ale jejich zpracování se mi líbilo. Celkově lepší průměr. Hodnocení: 60/100.(30.3.2014)

Proč ksakru ne Oliva? Proč jste to nemohli dát na starost Olivovi? On by z toho dokázal udělat něco pořádného. Takhle se to akorát tak řadí mezi další průměrné komiksové animáky. Animace je slušná, i když né nijak přelomová. Příběh je docela ok, a navíc nenudí. Nejlepší na filmu je jedna z postav, které jsem měl tu čest potkat poprvé. Dawnstar. Jak originální postava, s nápaditými schopnostmi a originálním lookem. Oproti tomu, druhý nový charakter Karate Kid je klišoidní a nenápaditá postava, která je ještě k tomu dost nesympatická. Jako mínus počítám ještě vynechání Green Lanterna, který se ve filmu, bohužel, vůbec nevyskytuje :-( Není to nejhorší, ale není to rozhodně ani nějaký skvost. Velký + je délka, protože, když to má pod hodinu, tak se opravdu ani nestihnete začít nudit ;-)(23.5.2015)

Také retro do čias pred DC Universe Animated Original Movies (DCUAOM). V princípe nič v zlom, len to až príliš kĺže po povrchu. Ešte by som horko ťažko prepáčil ten hlúpy spôsob cestovania v čase, škoda ale že z toho nevyplývajú skoro žiadne časové paradoxy a celé sa to sústreďuje na Kal-Elove pristátie na Zemi. Taktiež hlavní - tínedžerskí - hrdinovia sú nič moc. Dawnstar by som tiež ešte prekúsol, no Karate Kid je úplne nudná postava. To tam miesto neho nemohol byť Booster Gold? Čo bolo fajn, ba ešte lepšie spracované ako v DCUAOM, to je bohovská úvodná akčná scéna. Kým v DCUAOM akcia upadla do nekonečnej monštróznej mlátičky a výbuchov hlava nehlava, v Trapped in Time (kvôli prístupnosti aj pre deti) sa musia viac spoľahnúť na kreativitu a výsledok je oveľa lepší. Každopádne chcem poriadny superhero timetravel film plný paradoxov!(23.1.2015)

• - Vzhled postavy Karate Kida byl inspirován režisérem Jayem Olivou. (Caszidy)

• - Designéři postav Lynell Forestall a Danny Kimanyean zvěčnili své podobizny do snímku. Forestalla můžete poznat jako prodavače v pracovním plášti v General Store, zatímco Kimanyeana najdete jako řidiče s kšiltovkou s písmenem K ve scéně s padajícím mostem. (Caszidy)

• - Ve filmu se měl objevit také Supermanův pes Krypto, od návrhu ale bylo upuštěno. (Caszidy)