Daredevil - Season 2

(série)
Akční / Krimi / Mysteriózní / Fantasy / Sci-Fi / Thriller
USA, 2016, 11 h 54 min (Minutáž: 49–61 min)

Epizody(13)

V Hell's Kitchen zase řádí temné síly, ale tentokrát si Daredevil musí zvolit mezi ochranou města a svých přátel. (Netflix)

Withree

Oproti 1. sérii ucelenější, drsnějšího a bez žádných zbytečných linek a epizod. Rozhodnutí o setrvání Goddarda na showrunnerském křesle seriálu výrazně prospěla. Punisher vynikající, Elektra geniální. Jediná výtka by mohla ta, že sérii chybí výraznější záporák, protože to se přece jen o Punisherovi a Elektrě říct nedá. Celá linka s japonskými tajtrlíky tak nemá ten potřebný důraz jako Kingpin. Murdock v této sezóně vystupuje spíše jako Daredevil, než právnické eso, tuto roli ale nahrazuje Foggy s Karen, kteří jsou hlavní hybatelé Punisherovou linkou, zatímco se Daredevil kamaradíčkuje s Elektrou. Tyto dvě linky se poctivě střídají a vzájemně neruší. Romantické linky nejsou na pěst, flashbacky se správně omezily na minimum. Televizní marvelovský je v současnosti mnohem zajímavější než ten s Iron Manem a spol. ()

neo93

Druhá řada výborného seriálu o samozvaném slepém strážci v rudém obleku. A je to znovu neskutečná řežba. Snad ještě lepší než předchozí. Již od začátku nové série šlape seriál neuvěřitelným tempem a to i díky nasazením velmi ikonické postavy v podobě Punishera. To jak se střetávají v prvních epizodách Frank Castle a Daredevil nemá prostě chybu. Ani ale v dalších dílech tvůrci nepolevují a obsazují další zajímavou postavu jakou je Matta Murdocka bývalá přítelkyně Electra, která přináší do Hells Kitchen snad ještě vetší problémy a to nejen pro maskovaného hrdinu, ale také pro právnickou společnost Nelson a Murdock. A když, už i do tak našlapané sestavy přidají dokonce jednoho starého známého, jenž hrál ústřední roli v minulé sezoně, je o zábavu dokonale postaráno. Netřeba víc dodávat, snad jen, aby Netflix pokračoval v drsné a krvavé laťce, kterou si nasadil. ()

Mouchal

Daredevil se vrátil ještě v lepší formě, než v jaké nás tehdá upustil. A s lepší formou musí také přijít větší hrozba. A tím zde byl (alespoň na nějakou chvíli) naprosto geniální Punisher, který si celou sérii ukradl pro sebe. Bohužel po pár dílech vstoupí do ústraní a na scénu přileze Elektra, která rozhodně není nepovedená, ale překonat everestově vysokou laťku bohužel nedokázala. To bohužel uškodilo výslednému dojmu a já tak musím zůstat u 4 hvězdiček s tím, že druhé série je vážně o něco lepší než ta první. Ale já věřím tomu, že do příště se tvůrci opět o něco málo poučí a naservírují mi dokonalou jízdu! Jo a souboje? Bezkonkurenční. Scéna na schodech, nebo bitka ve věznici jsou neskutečný jízdy. A "spolupracující" duo Punisher a Kingpin by mohlo být ještě hooodně zajímavé. Škoda, že už se ho asi nedočkáme. 85% ()

Likan7

Škoda těch dvou, tří dílů někde ve 2/3, protože jinak by to byla naprosto dokonalá epická jízda. Fiskova absence je sice znatelně cítit a Matt občas svým poučováním leze na nervy, ale Punisher je regulérní leader série. Akce je fantastická, Elektra fajn, Punisher geniální a závěr mě tak rozhicoval, že bych si okamžitě pustil trojku. Škoda, že teď je chronologicky na řadě Cage a Agenti.. ()

viviak

Po prvej serii, ktora isla dosť mimo mna mam zmiešane pocity. Začiatok 2 serie sa pre mna niesol v duchu 1serie a bol to doslova uplny odpad. Prve 2 diely som dokopy pozrel asi za 20 minut a to z toho dovodu, ze boli o hovne a pozrel som vzdy len stret punisher-daredevil.3 diel bol taktiez dost srackovy ibaze tam boli dost dolezite rozhovory medzi daredevilom a pusnisherom takze ma to konecne trochu navnadilo a objavila sa iskrička nadeje, že sa to bude zlepšovať. 4 diel zase sracka-proste milion balastu-nastastie tak ako v 3.diely tak aj tu sa objavilo dost uz zaujimavej minutaze a to konkretne zajatie punishera a veci kolo toho.Pak ALE konecne prisla na scenu 5 epizoda a snou ELEKTRA a zacalo sa to obracat k lepsiemu a vsetky tie sracky, ktore ma nezaujimali sli do uzadia a konecne to zacalo byt take ako som si predstavoval. Od 5 do 8ep. to bolo uz v celku teda zaujimave proste ELEKTRA a DAREDEVIL a aj ich spoločna minulost. + punisherova linka sa tak krasne rozbehla, že ten nejaky balast, ktory tam ostal som ani nejak moc neregistroval a rovno pretočil zas. Pak prichadza trochu odpocinok od elektri kedže chudak matt raz nevie čo chce a viac priestoru dostane night nurse takže pohodicka-zaroven sa dalej posuva vlastne lektrin pribeh(len bez nej) a taktiez punisherov. Posledne 4 epizody boli z mojho pohladu fakt kvalitne-absolutne minimum blastu-takze uz len punisher a navrat elektri+daredevil a nejake tie flashbacky elektra+stick. Finale bolo take ako malo byt-mindblowing a skoro ukapla aj slza kvoli elektre. Kazdopadne negativ mala tato seria dost-nebudem ich vsetky vypisovat podrobne lebo to nei je az take dolezite...len celkom fail resp zaujimave je to, ze pribehy punishera a elektri/elektra+daredevil ma zaujali ovela viac ako samotny daredevil-takze tak no. Elektra mi bude velmi chybat kvoli jej prizvuku, jedinecnosti, vtipu/krvilacnosti a zaroven duo elektra+daredevil je pre mna naj komixova dvojka( It's 'I love you, but I will kick you in the face,Elodie Yung)-jedoducho chemia medzi nimi a to vzajomne ovplyvnovanie...miss it already. No a som zvedavi, ci sa elektra aspon okrajovo objavi v dalsej serii(pripadne ci v buducnosti bude spin off coč by bola pecka).Netreba zabudnut aj na pribeh punishera-casting opat TOP. Najviac sa mi pacilo ako sa Bernthalovi podarilo tuto postavu poludštit a sympatizovat s tým čo sa mu prihodilo a zaroven bol absolutne surovy-tie raw sceny v base, v bare atd-to bol proste narez. Takze suma sumarum Daredevil S2 nebol o daredevilovi-show ovladla ELEKTRA a punisher ju pekne doplnal. Na daredevila mam inak viacero vytok ale to tiez necham tak. každopadne bolo celkom zvlaštne ako moc pripominal hlasom Baleovho batmana-uplne som si vybavoval scenu "wheres the trigger" ked sa daredevil snazil vymamit nieco z zo "zlych ujov"..Taktiez musim na zaver spomenut hudb-fakt kvalitka a akcne sceny detto(teda vacsina-tie ktore sa mi napacili resp určite časti-tak azto moze daredevil).Musim však priznať, že sa mi dlho nestalo ze by som mal zimomriavky pri sledovani filmu/serialu-ted som sa dokonca triasol-hudba naplne fight elektra+daredevil vs Nobu a pak elektrina smrt a pak daredevil+punisher. Takže tolko k tomuto počinu. Každopadne velka addiction na duo elektra-daredevil, kiežby niekto sfilmoval/zoserialov nejaku inu komixovu dvojku a malo by to takuto uroven ako v daredevilovi. BTW: tymi srackami a hovnmi a podobne som myslel tu pravničinu a podobne kokotiny/vykecavačky, ktore sa vyskytovali hlavne v prvych 4ep, ktore pre hlavny dej serialu neboli vobec podstatne. Vzdy 2/3 deja kokotiny a 1/3 nieco z komixu proste nieco kickass a podobne (nazvime to REAL dej) a no to skor malo byt naopak. Nastastie tak ako som spominal od prichodu elektri sa to nejak zacalo pomaly obracat a sracky zacali ist do uzadia...Po druhom maratone nakoniec dviham z 3 na 4* a to hlavne preto, lebo som tomu venoval viac času, viacej som sa do toho zažral a viac sa mi podarilo odosobnit od toho, ze som mal pokazeny dojem kvoli zaciatku. Keby tam nebol ten balast tak ej to za 5* bez zavahania.boze inak foggy a ta skareda bloncka to su tak jebnute postavy, že to som uz dlho nevidel. BTW2 Tak som sa trochu nudil a zostrihal som všetky scény daredevil+elektra a vznikol z toho celkom dobry film :o) LINK --> https://openload.co/f/72qW2Ljqx5E/Matthew_and_Elektra_-_Their_Story_-_Marvel%27s_Daredevil.mp4 Utube playlist --> https://www.youtube.com/playlist?list=PLBRVg8MIgJ-pqm9OeWXuK8vA5DgqSskvh () (méně) (více)

J.e.r.e.c

Víc pruhů, víc Adidas, říkalo se v jednom vtipu o Vietnamcích. Víc všeho, víc Daredevil, řekli si tvůrci pekelného spasitele Hell's Kitchen. Víc důležitých postav, víc zápletek, víc bitek, daleko víc mrtvol. A hlavně, víc ninjů. Mnohem, mnohem víc! … a druhá řada je kvůli tomu všemu o něco horší. Tam, kde ta první pomalu budovala košatou mytologii světa v pozadí obou hlavních antagonistů, druhá jen přihazuje další a další ingredience, až je z toho jeden velký eintopf. Což o to, chutná to pořád báječně, ale od šéfkuchaře z Pekelné kuchyně jsem přeci jen čekal ještě o něco vypečenější delikatesu, zkrátka „jídlo s příběhem“, který tu trochu chybí. Přitom nové ostré příchutě jsou skvělé - Punisher je můj starý dobrý známý (možná i proto mě jeho linie nemohla překvapit, a tím pádem ani tolik dostat) a Elektra je hot as fuck a goddamn electric. O co lepší jsou nováčci, o to víc mně začali vadit (a místy vyloženě srát) staří známí Foggy a Claire, jejichž neempatické chování vůči hlavnímu hrdinovi je občas napřesdržku. Mít takové kamarády, tomu já říkám neštěstí... Navíc mám pocit, že kvůli všem těm mikro a makro zápletkám zůstane dost věcí nevysvětlených, což je nejspíš pouze průhledná snaha, jak připravit půdu pro další sérii. A další sérii. A další... 80% ()

DarweyD

Tvůrci Daredevila dvakrát překonali laťku, hlavní důvod toho je jednoznačně nástup punishera na pekelný jeviště. krev, soudní proces, akce, dialogy, všechno v čem má frank prsty, je naprostá senzace která nemá v žádnym jinym (nejenom) superhrdinskym seriálu obdoby. První 4 epizody jsou dle mýho názoru to nejlepší co bychom si kdy mohli na obrazovce přát, matthew samozřejmě nezaostává, je to mučedník kterej miluje svoje město, a všechny rány který může, bere na sebe, druhá dějová linka s elektrou je samozřejmě poměrně zajímavá, ale vedle punishera to nepůsobí vubec dobře. takže dějová linka punishera 120% dějová linka electry 90% ()

ACDCKL

Nechce se mi věřit, že tohle je seriál z univerza MCU, Agents of SHIELD proti tomuhle vypadá jako slabý odvar uzené polévky. Druhá série naprosto boží naprosto ve všech dílech. Punisher v podání Joshe Bernthala je výborný, organizace Hand tajemná jako temnota, vývoj Matta Murdocka zajímavým směrem, Karen Page se nakonec stala šťouravou novinářkou. Plný počet bodů bez přemýšlení. ()

johnsnow

No tak toto je mazec. Mastenica jak sviňa, najprv s punsiherom a gangstermi, potom príde Elektra a Hand a ide sa nato. Krv, akcia, Punisher a jeho mastenice, najmä bitka v base, oveľa lepší Kingpin na malom priestore. Proste parádna séria a oproti prvej vyšperkovaná do dokonalosti. ()

Hovadin

Druhá série stojí jen a pouze na případu Punishera a skvělého Bernthala. Nezaostává ani Henson coby Foggy a Deborah Ann Woll jako Karen. Ovšem "hlavní hrdina" Murdock se změnil ze sympatického hrdiny v první sérii v sobeckého Daredevila, který z mě nepochopitelných důvodů bezmezně miluje Elektru. Která mě tedy ale vyloženě nudila. Stick se také moc nepředvedl a doufám, že v dalších sériích nebude on ani Elektra. Nicméně Punisherova linka byla tak zajímavá a skvěle napsaná, že musím dát 5* i přes nedostatky. ()

darthvader77

Výhodou toho, když začínáte na úrovni ulice je, že každé zvednutí sázek působí výborně. Líbilo se mi, jak druhá série dokázala navázat na zprvu zapomenuté a nedůležitě vypadající linky z první série (hlavně Gao a Yakuza) Frank Castle alias Punisher byl perfektní antitezí k Daredevilovi. Střet nejenom odlišných charakterů, ale i odlišných filozofií. Druhá linka týkající se Ruky dala celému seriálu mysteriózní skoro až fantasy hororovou atmosféru, která by se dala krájet. Elektra byla perfektní novačka se zajímavým arcem. Návrat Sticka a Kingpina velice potěšil a tahle série nechala otevřené dveře do budoucna. Líbí se mi depresivní vývoj Matta, který si nakonec musel vybrat mezi dvěma životy. Akční scény, ať už Punisherova deratizace nebo bojová umění v podání Daredevila byli jako vždy fenomenální. Též potěšil vývoj Mitchella Eliotta, který ušel pořádný kus cesty od první série. Vrcholová fikce to je jediné, co se dá říct. ()

PotterMan999

Když byl vyměněn showrunner Daredevila Drew Goddard, byl jsem skeptický. První série na mě totiž působila jako temnější a realističtější alternativa ostatní produkce Marvelu a byla tím nejlepším, co jsem od něj viděl. O temnotu seriál nepřišel, o relativní realističnost ovšem ano. A překvapivě je to dobře, dává to tak prostor zajímavějším postavám. Zatímco nám první série nabídla jednoho velmi zajímavého padoucha, druhá nabízí rovnou celou škálu antihrdinů a jiných menších padouchů. Jak Punisher tak Elektra jsou zajímavým prvkem, který Marvel doposud postrádal, do této chvíle totiž dělil postavy striktně na padouchy a hrdiny, právě tyto dvě postavy jsou tím mezi, co dělá tento seriál zajímavějším. Hlavně díky nim má seriál stále spád. Ale buďme i kritičtí: Zvlášť na mainstreamy seriál hlavně na konci trpí, například romantické scéna typu ,,odjedeme spolu někam daleko" těsně před finální bitvou, nebo držení zraněné milované, zatímco padouch nikam nespěchá s tím, aby s hrdinou bojoval a vstává přestně v moment, kdy si ti dva dopovídají. Ale i tak musím dát 95 %. Skvělá práce! ()

swinevenca

Už mi to moc začíná připomínat akční hru, jednotlivé kapitoly jsou jen čím dál těžší mise chatrně propojené podivným příběhem tak, aby se mohl řezat každý s každým. Všudyprorostlé bratrstvo japonské Pracky vedene popáleným Zombíkem, její letitý nepřítel slepá Tyčka, záhadná Elektrika bez jasného náboje. A do toho všeho Máta, který je svému jménu věrný jen napůl - v převleku je opravdu odvážný, ale bez něho se chová jako debil. Jeho vyčerpávající bitky jsou přesto to druhé nejpozitivnější na druhé sérii, hned za vším, co spáchalo Veličenstvo kat. Trochu málo lákadel na další řadu. ()

Sakulnikov

Lepší než první série. Ale zajímavá byla pasáž hlavně s Frankem Castlem. Příběh s Elektrou a Stickem už spíše narušoval civilnost, kterou je Daredevil tak dobrý. Výborně natočené, působivé bojové scény. ()

Mograine

Konečně jsem dostal co jsem chtěl. Nářez jako sviňa. Můj vymodlený Punisher. Kulervoucí Elektra. Opět perfektní Fisk. Dokonalý ninjové. Co víc dodat, tato série je zatím to nejlepší z Marveláckýho univerza. ()

only_serials

Tak jo jde o to že Jessica dobrý, Luke dobrý, 1. série Daredevila nuda, ale 2. série Daredevila o několik levelů jinde než vše ostatní... Elektra, Punisher, Fisk, the Hand, boží Karen... vše spojený v nabouchaným scénáři kterej nemá šanci nudit. Skvělej závěr, spousta super scén, napínavý jak blázen. Dobrý, jsem fanda.. ()

Punisher dostal vlastní seriál

Punisher dostal vlastní seriál

30.04.2016

Marvelácký uberdrsňák má za sebou tři celovečerní filmy, nejvíc ale zabodoval letos ve druhé sérii Daredevila. Jak jste možná postřehli, fanoušci ihned začali volat po tom, aby se Punisher s tváří… (více)