Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014–2018, 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Dyková, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen, Petr Dvořák, Dano Dangl, Richard Stanke, Iveta Radičová

Komentáře uživatele Jara.Cimrman.jr k tomuto TV seriálu

"Objednej novej průzkum u nový agentury a ono se to šoupne." Z vysoké školy lobbingu mne vyhodili po neúspěšných zkouškách z alkoholismu, pokrytectví a vyhazování peněz z okna. Můj spolužák Tonda Blaník však absolvoval školu s červeným diplomem a nutno uznat, že poslance, kardinály i prezidenty pase naprosto světově. Já se hrozně bavil při stavbě hokejové knihovny, abstinenci v poslanecké sněmovně, Grossově zištné víře, rušení času v létě i posílání poslankyně Semelové z Ruzyně na Krym či do Krymu v Ruzyni? To je asi jedno. Škoda, že to takhle v politice chodí, ale je dobře, že se tomu můžeme zasmát a já doufám ve vznik dalších dílů dříve, než si všichni ti potrefení Kolibříci, Liborové, Miroslavové či Andrejové objednají soudní zákaz vysílání tohoto seriálu.(4.11.2014)

1. série legendárního Tondy Blaníka začala nesměle a skončila divně, ale to mezi začátkem a koncem bylo většinou naprosto dokonalé. Ani nevím, co bych chválil dříve, jestli zesměšňování politiků, zábavné pohledy na známé kauzy nebo jenom dokonalé odkrytí práce lobbistů, ale ono je to asi jedno. Kdo se chce bavit, něco prosadit nebo si podat žádost o státní zakázku, tak by si měl tohle instruktážní video řádně nastudovat, aby věděl, v které kanceláři se vyřeší všechny jeho problémy. Jenom to nebude zadarmo.(21.10.2016)

"Jedinej slušnej člověk v týhle republice sedí v Johannesburgu ve vězení. Ten jedinej se omluvil." Politici jsou potvory. Když potřebují, tak zběsile volají, ale jakmile slaví Tonda hranaté narozeniny, tak se neobjeví ani politická mrtvola. Alespoň ten happy end s Milošem stál za to, ale Tondův pomalejší rozjezd pouze naznačil, odkud se náš stát ve skutečnosti řídí.(21.10.2016)

"Totální průser. Celej parlament vystřízlivěl. Ty vole, Kalousek tam běhá po chodbách a křičí, že pozavírá všechny zloděje. Nějaká parta socanů chce, aby Bém dělal Sobotkovi poradce ... Kníže se vzbudil." Tak to je průšvih, protože ta poslanecká hovada si klidně zruší imunitu a všechny je pozavírají, což Tonda nemůže připustit. Jeho řešení je rychlé, originální a nesmírně zábavné. A to radši ani nezmiňuju okurky.(21.10.2016)

"My máme udělat ze Sobotky chlapa a my to dokážeme." Udělat z eurořiťolezce pana Vajíčka samce je úkol, který nelze splnit, ale čest Tondově práci za to, že se do tohoto předem ztraceného boje pustil. Mě tím dost pobavil.(21.10.2016)

"Je to nejstabilnější část parlamentu. Za prachy udělají cokoliv. Ale prachy nejsou všechno ... Jsou?" Jsou, ty Tondo, takže aktivuj zmizelou Žížalu, dej si šišky s mákem a splň komunistickou zakázku. Mě tím vždycky pobavíš.(21.10.2016)

"Kdyby pan ministr nabídl třista gumáků bez žihadel, nebyl bych tady. Jakože tady nejsem." Tak tohle byl nejtajnější agent, jakého jsem kdy neviděl. Navíc mu přičítám ke cti, že mě hodně vtipně seznámil se supertajnou doložkou na pronájem Gripenů a to bylo fajn. Nicméně následující válka se SSSR (Sudetskou stranou solventních Rusů) v Karlových Barech až tak k popukání nebyla. Naštěstí ji vyhráli Alexandrovci.(21.10.2016)

"Já neříkám, že bych Bibli pročítal nějak podrobně, ale zakazovat někomu, aby uvěřil v Krista, to po mně přece nemůžete chtít." Jiné ovečky lákají do svých řad a tuhle zbloudilou nechtějí? Dobře jim tak, ale všechno se dá zařídit a nikdo neumí ve jménu špatné pověsti Standy Grosse obrat křesťany, židy a islámisty lépe než Tonda Blaník. A to to ještě k tomu myslí upřímně.(21.10.2016)

"Ty jsi dal meloun, já si vzal deset procent a zbytek jsem dal tý asijský skokance, jak jsme se dohodli." Tak to je evidentně zmařená investice a tady jde o princip. A kde bychom byli bez principu? Správně, takže to zaplatí stát a jediné co se může stát je, že se zvednou daně. Takže je všechno v pořádku, protože v dojení státu je Tonda absolutní jednička. Už se těším na Sapu na Malostranském náměstí.(21.10.2016)

"To budou ten tunel tunelovat do soudnýho dne?" Jenže situace na bojišti se neustále mění, takže se chvíli spěchá, chvíli zdržuje, pořád mlží a Andrej se přitom moc nebabí. Ale já jsem se babil tak, že nakonec ani netuším, kolik těch tunelů postavili a kam vlastně vedou.(21.10.2016)

"Jestli chcete, abysme Unii pěkně podojili, volte SNAD." Takže zakroutíme Unii krkem, vyžereme jí koryto a v létě zrušíme čas? Já jsem pro, ale SNAD přesto volit nebudu. Odmítám se totiž podílet na čemkoli, co má cokoli společného s europoslanci, eurohujery a euromatonohou. Nic z toho nemám rád, ale přesto si dovolím vyjádřit poděkování panu Blaníkovi za to, že mne pobavil volebním klipem.(21.10.2016)

"To je vůl. On to řekne v seriálu, ty vole, a ještě blbě." Martin Stropnický je v roli ministra obrany dokonalý, nesmysly v ní plácá naprosto prvoligově a tu Thálii za ni dostal oprávněně. Jen nechci vidět, až se jednou dozví, že to nebyla role, ale skutečnost. Ale možná mu to nikdy nedojde. Snad se do té doby pod jeho vedením rozklad naší armády ještě více neurychlí. Tohle bude ještě těžká práce, Toníku.(21.10.2016)

"1,35 miliardy za to, že se s tím dá jezdit metrem a chodit do knihovny, to je geniální, ne? No jo, vstup do ZOO, já zapomněl." Trpělivost zkrátka přináší miliardu a do tepláků půjde někdo jiný, což taky nemá chybu. A to, jak legendární Tonda Blaník ladil notičky na červenou kartičku s primátorem Hudečkem, tak to je lekce lobbingu, kterou si kdykoli rád zopakuju.(21.10.2016)

"Kam teče beton, tam tečou prachy." Tak se postaví Knihovnaaréna, když žádný projektant naprosto překvapivě není schopen do středy vyprojektovat halu na lední hokej. Tondovo řešení problému je tradičně geniální, zesměšňování tvorby Davida Černého mne taky pobavilo a tak za jedinou chybu považuju to, že Blob nakonec nebyl postaven, takže nemohu prožívat antický ideál - duše a tělo v harmonii.(21.10.2016)

"Ty vole, ani kurvy nemrdaj. V tomhle státě už vůbec nic nefunguje." Ale některé věci stále fungují. Třeba to, že budeme pořádat Mistrovství světa ve fotbale, které se bude hrát na německých stadionech a hlavním komisařem bude Ivánek. No jo, ten Ivánek, kterému Žížala nesl dvě kila jablek v síťce - to bylo dokonalé. Absurdita to prostě byla skvělá, ale pro sex Tondy s Lenkou jsem tentokrát nenašel příliš pochopení.(21.10.2016)

"Tak jsem volal do Fronty a do Lidovek a nikdo o Vás nic špatnýho nenapíše. Prej by Vám to pomohlo." Tonda je koncích. V novinách ho odmítají pošpinit, kolegové lobbisti ho nechtějí udat a na Vrchním soudu nikdo nemaká, takže není možné posadit Toníčka za katříček. Je to trošku smutné a nijak zvlášť zábavné loučení s 1. sérií, ale vzhledem k Tondově legendárnímu tahu na státní kasu nezbývá, než se těšit na tu další.(21.10.2016)

"Politika je taková, jaký jsou politici. Já za to nemůžu, že to jsou čůráci." Ale můžeš, Tondo a s Tebou všichni ti Liborové, Romanové, Mírové, Ivové, Markové a podobně. Jenže Ty jsi z nich jediný zábavný a díky Tvé fiktivnosti jsem ochoten Ti vše odpustit. Tedy vše, kromě průměrného humoru, kterým jsi mne zásobil poslední tři díly 2. série.(12.11.2016)

"Tonda Blaník jede jako parník." Tak nám to tmelení při teambuildingu na parníku moc nevyšlo. Nic se nezlobbovalo, nerozkradlo ani neobelhalo a to nemohu Tondovi odpustit. Stejně za to může Třešňák, protože si vzal buben místo kytary. Na druhou stranu jsem se dozvěděl zásadní informaci pro můj další život - tedy, že do bot za pět litrů se nedělají tlusté ponožky.(12.11.2016)

"Kdyby šli všichni lobbisti do politiky, tak kdo by pak dělal tu politiku?" Tak to fakt nevím, ale ten Babišův plakát s Tondou a dalšími žhavými lobbistickými kandidáty na pobyt za mřížemi, je prostě geniální. A taky je dokonalé, že se geniálním plánům musí zabránit, když je nevymyslel Tonda. Nicméně ta pasáž s nicneděláním ten závěrečný výbuch politické nálože trošku ztlumila."(12.11.2016)

"Impérium vrací úder a Fanoušovi teď doma hnijou jablka." A protože Hamé a Madeta fňukají o závod, komu se zkazí víc paštik a sýrů, tak musí Tonda zapojit mozkovnu a vymyslet KKS. Prostě sankce jsou jasná šance pro dotace i kompenzace a kombinovaná koncepční sada pro záchranu sankcemi ohroženému potravinářského průmyslu musí uspokojit každého, komu evropské peníze nesmrdí. A já jdu do skleníku zalít kiwi, manga a fíky, aby mi shnili dřív, než Evropa začne naše peníze vyhazovat jiným oknem.(12.11.2016)

"Tak jsem Ti vyknul, Miloši, promiň." Jezevec se nudí a chce držet balonky ve vzduchu, takže Tondo mysli, mysli, myslí ... o co sakra jde? Já jsem se tedy bavil, protože bych si moc přál kandidaturu křiváka Halíka na Hrad. Ony by ho ty maximálně dva obdržené hlasy mohly alespoň na chvíli vrátit do reality.(12.11.2016)

"Ty můžeš klidně dál zůstat svině, ale musíš mít disidentský zásady." Tak Kalousek chce být za slušňáka a Tonda tuto výzvu přijímá. Mě to tedy hodně bavilo a kdyby se mi ve skutečnosti z každého Mirkova slova na obrazovce nedělalo nevolno, tak bych se bavil ještě o něco upřímněji.(12.11.2016)

"Ten Miloš má fakt unikátní čuch na zmrdy." Sehnat prověrku pro kancléře je těžký úkol, protože čechrání Rákosníčka evidentně přiznat nechce a jednání s Rusy jsou příliš náročná pro játra celého týmu. Ovšem zoufalý řev nadrátovaného Tondy z průjezdu patří k tomu nejlepšímu, co Tonda Blaník do politické kultury přinesl.(12.11.2016)

"Kdyby Helenka točila dál, tak má dneska od protikorupční policie Oscara za celoživotní dílo a před Státním zastupitelstvím hvězdu na chodníku slávy." Tak byl Tonda k 25 výročí Sametu postrčen směrem ke konání dobra. Jistě se za to s odstupem času stydí, protože mně to k němu vůbec nesedí, i když telefonát se samurajem Okamurou a vizualizace pomníku v Letech mě hodně rozesmáli.(12.11.2016)

"Stačí, když mi na Novej rok pošlete PPFku ... aspoň kousek." Kellner zavelel a Tonda poslal Miloše do Číny vylízat miliardu prdelí. Já jsem se přitom bavil, protože tahle v době vzniku aktuální reakce na Zemanovu návštěvu Číny a pussy hovory z Lán byla prostě vynikající.(12.11.2016)

"Musíme ty policajty zaměstnat, aby si nás nevšímali, než ten zákon projde." Tak takhle to Tonda udělal s policejní hymnou, novými uniformami a zvýšením platů. Prostě, kdo umí, ten umí a Žížala je skutečný hudební talent, který by se uživil i mezi úderníky v padesátých letech.(12.11.2016)

"Moje matka za Vás žádnou První krávu dělat nebude. To je Vaše práce." Tonda se svým "oidipákem" opět zabodoval a pustil se do všech - do Miloše, jeho voličů i lumpenkavárny. Já sice rovněž patřím do skupiny lidí zasažených jeho humorem, ale červenou kartu mu za to dávat nebudu. Já mám totiž rád trefnou satiru, takže Tondo čechrej čuněti lalok, zesměšňuj intelekt jeho voliče a nauč kavárníky na povel zvedat karty. Já se u toho budu vždycky bavit.(12.11.2016)

"Vždyť snědl celou obálku kyanidu, kurva. Prohulenec, kráva prochlastaná, odolná." Tak otrávit prezidenta se nepodařilo a rozesmát mě se Tondovi povedlo až v závěru. Ale já chci od Tondy víc než jen mamánkovské plakání a on na to má.(12.11.2016)

"Ta ženská nikdy nic nikde neřekla." Nejsem Pražák, takže mě němá primátorka zase tak moc nezajímá. Tonda to s ní vyřešil elegantně a jeho návrhy Nové Prahy by jistě památkáře shodily z lešení, ale té zábavy kolem bylo pekelně málo.(12.11.2016)

• Štědrý sen (S02E13) (epizoda) (2014)

"Vaše máma s panem prezidentem teď objímá vánoční stromeček." Vždycky jsem si přál trávit Vánoce s vedoucím v kanceláři poté, co se na něj vykašlala maminka, ale nikdy mi to nevyšlo. Jenže Lenka s Žížalou si takové možnosti vůbec nevážili, takže je musel zastoupit zemřelý majitel patentu na pravdu a lásku. Mě by tedy bylo celkem jedno, že se o Vánocích trošku bilancuje, ale tady někdo ukradl zábavu a to mě fakt naštval.(12.11.2016)

Třetí série Tondy Blaníka nabídla vynikající díly o korupci v hokeji, nové zemi pro uprchlíky či probační službu motorkářského gangu, ale také spoustu dílů, které se jen do někoho navážely a využily málo Tondových dlouhých prstů. Nicméně v Kanceláři Blaník je stále dobře a nálada tam nikdy neklesá pod hranici průměru.(1.12.2016)

"Nic takovýho mu nezařídím. To by byl podvod." Dobročinný lobbista je štěstím pro národ a neštěstím pro seriál. Tonda páchající dobro je pro mne zkrátka neakceptovatelný, takže jediné, co v tomto díle stálo za to, byl Tondův návrat ke své podstatě. Hurá!(1.12.2016)

"Všichni dlabou tyhlety biopičoviny a ty jeho sračky už nikdo nechce." Pěstovat na poli jídlo je se v EU nevyplácí a Andrej potřebuje odbyt pro své dobroty. A jelikož jsou Tonda a Mňága se Žďorpem ve formě, tak si i já od tradiční české Babišky občas něco koupím.(1.12.2016)

"Já zrovna stavím metro, který končí v poli. To nebude na hovno jenom odpoledne. To bude na hovno celej den." Tak Tondovi rozhodně nebude nikdo říkat, co se dá nebo nedá postavit za veřejné peníze. Ty totiž umí Tonda utratit ze všech nejrychleji. Já tedy nejsem z Prahy, takže mi kauza metro vs. rychlodráha zase tak moc neříká, ale to odložení otevření tunelu Blanka zvládnul Tonda bravurně.(1.12.2016)

"Kafe, Lenko, to je nafta lobbisty." Tak tentokrát se produktem strategického syslení stává nafta, ta svině těkavá, a máslo. Takhle se zkrátka vypouští ze státního a já jsem rád, že jste tomu, Toníku, dali řád. Vždyť za socialismu si ze státního vypouštěl každý a až v kapitalismu to konečně dostalo pravidla. Pořádek musí být.(1.12.2016)

"Kdyby to dělali scénáristi, tak riskujem, že to bude dobrý." Tak mi to Tonda konečně vysvětlil, proč se na veřejnoprávní obrazovce objevily skvosty typu Sanitka 2. Takže ode mě přichází velká gratulace Žížalovi a Lence za jejich scénáristické schopnosti a Tondovi za zlikvidování státní instituce. Snad je pan Kellner spokojený.(1.12.2016)

"Všichni vědí, že největší ekoteroristi jsou cyklisti." A tak jim uděláme workshop v největší kryté cyklostezce na světě. Skvělý nápad, Tondo, ale Ťoky Ťok si myslí, že bez tebe bude tendr na mýto levnější. To je ale zmetek. Já si tedy nemohu pomoct, ale díly, ve kterých se Tondovi nezdaří jeho všivárny, mi připadají takové slabší.(1.12.2016)

"Nazdar, Růžine. Hele menší průser. Nějakej zbědovanej tatík si tě natočil, jak se bavíte o školným." Kauza Palaščák se mimořádně povedla. Tonda prostě řídí hokejový svaz, extraligu i nároďák a za všechno se musí platit. Mě to hrozně baví a paní Maruna se svým hrnečkem s kočičkou tomu dodala ty správné grády.(1.12.2016)

"Miloš se nějak zamotal v tom odvádění pozornosti a tak by potřeboval od sebe odvíst pozornost." Když se fenomén splete s gentlemanem a poseroutka s Peroutkou, tak může dojít k problému. Ovšem dost pochybuju o tom, že by si z toho Miloš něco dělal. A jelikož lobbisti umí dotace proměnit pouze v předražené věci, tak má Tonda za zadkem kontrolu z Evropy a tak se skartuje a skartuje, což mě zase tak moc nebaví.(1.12.2016)

"Nastartuj internet a hledej stát, kde se krade, neplatěj daně a můžeš zneužívat státní aparát." Tak to je jenom Česká republika, ale kam tedy umístit politické uprchlíky Nečasovou, Ratha, Rittiga, Koženého či Krejčíře? Správně, do Liberlandu, který se později přemění v císařství Klausland. Tak tohle se hodně povedlo a já si tam taky pro jistotu zařídím občanství. Člověk se musí občas mačkat a na sedmi čtverečních kilometrech nás podle posledních odhadů už bude bydlet minimálně milion.(1.12.2016)

"Kdyby ti například našli v těch tvejch párkách uran, tak se prostě vymyslí dodatek k zákonu, že párky musej obsahovat uran a seš úplně v klidu." Andrejovi vadí demokracie, tak jak to Tonda udělá, aby zaměstnanci firmy ČR, kteří nevolí ANO, museli opustit republiku? Vtipně, jako vždycky, protože Tondův vynález, zvaný přílepek k zákonu, nezná hranic.(1.12.2016)

"Jaká láska, tys mu měla vyšukat mozek." Tonda Blaník neukoučoval Janu Nagyovou a skončilo to svržením vlády. Pobavila mě přitom informace, že pozitivní na tom byla skutečnost, že už nemusí kupovat knížeti Red Bully, aby pořád nespal. Jinak je to jen časosběrný dokument o vzestupu a pádu dominy a křesťana, což mi moc zábavy nepřineslo.(1.12.2016)

"To se ale nedivte, že Vás chtěj zavřít, když tak nahlas mlaskáte." Tak Tonda Blaník údajně neměl vliv na propuštění senátora Nováka. Já tomu nevěřím. Kdo jiný by dokázal zařídit, aby na resocializaci místo probačního úředníka dohlížel motorkářský gang. To je jasná Tondova práce a jeden z největších výsměchů justice do očí daňových poplatníků.(1.12.2016)

"V jejích rukách je mail časovaná bomba." Tak Krnda to celkem schytala, Dejvice skončily na záchodě a smlouvu, podle které zisk končí v soukromých rukách a trubky opravuje Praha, stejně nikdo nevypověděl. Tohle tedy rozhodně nebyl Tondův majstrštyk.(1.12.2016)

"Já ty idoty jenom hraju. On je idiot." Nejsem lékařem, takže přesně nevím, je-li idiocie nakažlivá, ale jsem si jist, že tohle je pouhá trefa do mluvčího, při které Tonda použil jen minimum svého kumštu. Ale Mňága se Žďorpem mě na konci potěšili.(1.12.2016)

"Bude to nádhera, Libore, až tu nepolíbenou panenskou krajinu zalejem developerským betonem." Tonda prchnul před Bradáčovou do Jižních Čech, kde ho přivítal kýbl u záchodu, signál v rohu zahrady a nová lobbistická příležitost. Mě tedy bavilo, jak se Tonda rychle přeladil na venkovskou politiku a začal vydělávat uprostřed uzeného a slivovice..(1.12.2016)

"Nejste Rusové? A nechcete koupit hotel?"Tak tentokrát Tonda nic nevylobboval, nikdo se k němu nechtěl znát a ještě prodal varský Thermal. Kšeft je kšeft, ale mě to jeho selfie pobíhání mezi celebritami bavilo mnohem míň, než když si v Praze pase politiky.(1.12.2016)

"Postižení si odhlasovali osobní dotaci ve výši 56.000 Kč měsíčně plus náhrady." Tak udělat chráněnou dílnu pro nýtomanku Martičku, kleptomana Mirečka, narkoleptika Káju, plutokrata Andreje, postiženého Bohouška a ostatní členy parlamentu, je vynikající nápad. Je sice tím jediným, co tento díl nabízí, ale za to mimořádně vtipným.(1.12.2016)

"Bohatejm beru a na chudý seru." Jánošík Tonda Blaník ve čtvrté sérii opět nezklamal a i když mě moc nebavilo šikanování Žížaly ani Tondova vězeňská anabáze, tak některé díly glosující aktuální dění zase nezklamaly. Jen doufám, že se Tonda brzy vrátí, aby si povodil další politiky a zajistil správným stranám vítězství ve volbách 2017. Tondo, národ tě potřebuje, tak se nenech zastrašit a pojď si pro své podíly, dotace a dividendy. Vždyť tady je pořád co rozkrádat.(18.12.2016)

"Je potřeba dát vědět celý Praze, že Lišák je zpátky v kurníku." Tondův návrat je velkém stylu, ale Žížalovo alias Dešťovkovo šéfování za moc nestojí. Charisma se totiž nedá koupit a ani Tondovy boty z Žížaly šéfa neudělají. Vítej zpátky ze zkorumpované vesnice, Tondo.(17.12.2016)

"Jakej král Ječmínek. Danieli, řekněte tomu Vašemu Žitu, ať si strčí svoje krycí jména do prdele." Já mám taky raději Landu než Žita, ale s Žitem je rozhodně větší sranda. Ta je taky s Žížalovou vítací písní pro uprchlíky, ale mně je z ní zlehka nevolno. A přestože nechodím o víkendech hajlovat na koncerty Ortela, tak se nechci dočkat toho, že mě bude po ránu budit svým kvílením muezzin z minaretu.(17.12.2016)

"Co jsme pro pana Bakalu neudělali, že si nejedeme pro dividendy?" Premiér Vajíčko, že by si vzal od Bakaly peníze? Tak to určitě ne. Ten někoho poslal, protože s tím nemá vůbec nic společného, Bakalu nezná a zkratku OKD nikdy neslyšel. A já nevím, jestli mám mít radost z toho, že zloděj kromě obyčejných lidí okradl taky zloděje. Asi to nechám koňovi, protože do toho úplně nevidím, ale protože jsem se moc nebavil a dividendy na mě nezbyly, tak alespoň ušetřím hvězdy při hodnocení.(17.12.2016)

"Mě to osobně uráží, že nás šel okrást takovejdle mamlas. Co kdyby se mu to povedlo?" To by byl průšvih, kdyby zmizelo uspořené pandurné, casovné či opencardovné. Je tedy trochu smutné, že mi veřejnoprávní média zamlčela, koho se to europoslanec Ransdorf vydal do Švýcarska okrást a tak musím tímto poděkovat kanceláři Blaník za to, že vše uvedla na pravou míru. Jen musím s politováním konstatovat, že to už dokázala mnohem vtipněji.(17.12.2016)

"Ty vole, to je ono. Uděláme z těch pičovin literaturu." Musím se přiznat, že když Na Homolce a v kanceláři Blaník sněžilo, tak mě dost pobavila Dbalého spontánní výpověď formou autentické deníkové literatury, jak pravil MC Putna. Toho člověka nemám rád, ale tady ze sebe takového debila, že mi byl skoro až sympatický.(17.12.2016)

"Tak co kauza Má Dalík dal?" Pandury Tonda se Sokolem pořešili k mé naprosté spokojenosti, ale to stále se stupňující buzerování Žížaly mě už moc nebavilo. Ale závěrečná rada se zahozením krabice a útěkem, tak ta byla jako ze života.(17.12.2016)

"Nenapadá tě nějakej opravdu blbej název pro tramvajenku? Potřeboval bych sejmout jednoho zrádce." Lítačka má rozhodně své kouzlo, ale Krndačka či Skákačka taky nezní špatně. Na Šalinkartu ovšem nic z toho nemá. Ale ten nosný motiv s bachařem panicem mi moc zábavný nepřipadal.(17.12.2016)

"Vláda, která zlevní pivo, zůstane na věky." Tak alespoň něco Tonda vymyslel, aby zmírnil důsledky Faltýnkovsko-Žížalovského EET. Nicméně Tonda v base má málo prostoru, Žížala v kanceláři málo nápadů a Lenka při bezpečnostních prohlídkách zase příliš vlhko v kalhotkách. Není to vyloženě špatné, ale mám raději Tondu, který pravidelně kadí, telefonuje a řve.(17.12.2016)

"Kdyby mě ten pičus podrazil za Kikiny, tak jsem venku raz, dva." Jenže máma odnaučila Miloše pít, takže si pamatuje, co říkal a čte si to, co podepisuje. Takže komu pomůže střízlivý prezident? Mně ne, já to nepotřebuju, Tondovi taky ne, Žížalovi pouze do lobbistického hrobu a co se týká řitního otvůrku asexuálního bachaře Holého, tak tomu je to asi jedno. Jenže já se bavil a to je dobře.(17.12.2016)

"Mě pustěj? A proč by to dělali?" Protože Žížala vymyslel druhou pravdu a sedět půjde zase někdo jiný. A nic nepotěší Tondu víc, než když se jeho žák potondoval. Tonda v base tentokrát válí a skutečnost, že EU zřídí fond na vykupování Čechů od teroristů, ve mně zase probudila touhu cestovat na dálný východ. Zatím zkusím Slovensko.(17.12.2016)

"Dobrej lobbista má radar. Vycejtí dotace přes čtyři nadace." Tondovo školení Žížaly z lobbismu bylo vynikající a stejně tak Model Jourová - nezavřít toho, kdo tuneloval, ale toho, kdo na tunel upozornil. Kdyby to nebylo tak mrazivě skutečné, tak by to bylo neskutečně zábavné.(18.12.2016)

"Co je tohleto za stát, v kterým se nedá ani zaparkovat." Jak dostat Tondu na parkoviště, poslance do tramvaje a ještě si trochu přivydělat rekonstrukcí náměstí? Tady je Tonda na své parketě a jestli si Lenka bude ještě chvíli stěžovat na to, že jí Tonda platí pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Novém Jorku, tak ty úplatky beru na sebe a letím si válet šunky za velkou louži.(18.12.2016)

"Miliardu Euro z dotací pro Turecko získal Andrej Babiš." Andrej je trošku lakota a taky velká žába na dotačním prameni. Sedí na něm však tak odhodlaně, že ostatním dotačním podvodníkům vyschnul pramen a my z toho máme v roce 2016 po dvaceti letech přebytkový rozpočet. Já tedy nejsem jeho největší fanda, ale výsledek jeho činnosti je jasně viditelný a proto do něj s Tondou kopat nebudu. To ale rozhodně neznamená, že bych se jeho přeměně v dobrosera s chutí nezasmál.(18.12.2016)

"Když je někdo zamilovanej, tak mu i prase připadá roztomilý." Tak to je podpásovka panu prezidentovi, ale on ji vrací, takže Tonda vyráží do nitra hory Blaník, kde mrtvý student Šmíd střeží neexistující Klausovo konto, pohledávky Union banky, Grossova směnka, zápisky Franty Mrázka a vše ostatní, co zmizelo po 17. listopadu. Blaník je zkrátka legenda a toitoika u něj taky leccos symbolizuje.(18.12.2016)

"Když jsou lidi posraný, tak je pravda nezajímá." Za nejdůležitější považuju to, že se Tonda vrátil a vylobboval si 5. sérii. Už to totiž chvíli vypadalo, že ho umlčel někdo z těch, kterým zvesela šlape na kuří oka. Jenže Tonda se umlčet nedá, takže jsem sice viděl nejhorší sérii jeho kanceláře, ale pořád dost dobrou na to, abych netrpělivě vyhlížel další díl. Tentokrát mě nejvíc zaujaly epizody Andrej pije a Sportem ku Hradu, protože alkohol a fyzická aktivita jsou takovým střetem politických zájmů, že si to vyloženě říká o pořádné lobbistické nakopnutí. A Tonda je vynikající kopáč.(7.4.2017)

"Kdo chce psa bít, vždycky si Hůlku najde." Rozhovor s Drákulou mě pobavil, stejně tak dabovaný čert, ale tím to skončilo. Výběr a následné rozdávání dárečků politikům totiž za moc nestálo, ale přesto jsem moc rád, že je Tonda zase ve hře.(31.12.2016)

"Máma má pocit, že ta jeho parta na Miloše sere a on je pak za debila." Tak to má šťávu. Tonda se spojí s fízlem, který ho mlátil pendrekem, aby zachránil Jezevce dřív, než ho zachrání jeho matka. Bravo. Jen toho ňuňání s maminkou bych prosil o cukrkandl méně.(11.1.2017)

"Mám teď z kanclu strašidelnej zámek a kvůli Tobě už nikdy nevezmu cibuli do držky. Strč si ty omluvy, kam si strkáš koště a buď rád, žes měl okno." Esence čistého zla zvaná Forejt Gump patrně na videu řádně řádila, ale já jsem to video neviděl, takže zatím se obejdu bez exorcisty. Nicméně Tondovo nadávání bylo prvoligové a Žížalova latina byla tak dokonalá, že i já jsem jí rozuměl. Ale pobavil bych se i bez těch "hororových" scén s notebookem.(15.1.2017)

"Já chápu, že ty nechápeš, v čem je střet zájmů." Tak to konečně schytal i Andrej. Ne, že by mě nějak osobně uspokojovalo kopat do magnáta, ale já jsem zkrátka rád, když Tonda rozdává sarkasmus rovnoměrně na všechny světové strany. Tentokrát to po zásluze schytal ještě Tvrdík, pár tisíc nevolníků na ministerstvech taky potěšilo, další vícepráce na Blance zavoněly zlaťáky a navíc Tonda obohatil češtinu o vymazlený výraz pandomrdi. Tak to mám rád, jen do nich, Toníku!(26.1.2017)

"Když jsou lidi posraný, tak je pravda nezajímá." Takže se bude lhát, vypusťte do akce mýtomaniaka. A lhát se bude o všem - o cenzuře internetu, o Milošově napojení na Rusko, o toulajícím se teroristovi a hlavně o tom, že jsme demokratické země. Já si tedy nemyslím, že by Tonda ztrácel na razanci víc, než bývá v pátých sériích obvyklé, ale rozhodně bych byl raději, kdyby byl směr jeho útoků poněkud rozmanitější a nevracel se pořád na Hrad. Vždyť všeználek Kalousek plácá v TV jeden nesmysl za druhým, sudeťáckého patolízala Hermana by taky nebylo od věci ukřižovat a gamblerský kandidát Horáček kázající o morálce by si určitě nějakou tu jedovatou slinu taky zasloužil.(30.1.2017)

"Najdi mi záznam z dnešních Otázek Václava Mrdavce." V souboji makajícího miliardáře s nejzkorumpovanějším produktem po revoluci se nikdy nehodlám stavět na stranu Václava Moravce. Já se totiž hodlám bavit a to mi umožňuje nadrátovaný Tonda i alkohol hravě porážející Andrej. A závěrečný aerobic je opravdovou lahůdkou pro každého fandu Tondových špeků.(13.2.2017)

"Objednej novej průzkum u nový agentury a ono se to šoupne." Čarování s preferencemi mi přináší celoroční zábavu, ale od této chvíle již věřím pouze renomované agentuře PVPVM. Na tu se totiž obracejí hvězdy českého politického nebe - Kalous ušatý, Vajíčko, Pitomio i budoucí sultán ČR. Tonda tomu prostě zase naložil, já jsem se tomu zasmál a jsem hrozně spokojený s tím, v jakém bordelistánu to vlastně žiju. Tonda na Hrad. S preferencemi 102% by to mohlo vyjít.(13.2.2017)

"Klaus se bojí, že se nezapsal do historie ... tak jdu kadit." Je libo zdržení žaloby za velezradu, vyrobení amnestie na zakázku či uklizení manželky na Slovensko? Od toho je tu Tonda, ale co když přestanou chodit procenta z Klausovy renty od amnestovaných? Těš se Kolenovrte, Tonda to totiž rozjel parádně a já už se těším na návštěvu nádraží ve Všenorech.(20.2.2017)

"To je hrozný zlo - ta korupce." Tondovi vypli mobil, pevnou i internet a tento středověk si Tonda rozhodně nenechá líbit. Kdyby to udělali mě, tak bych užil všechna sprostá slova, která znám, pak bych si nějaká vymyslel a nakonec bych si šel zasportovat. I Tonda sportuje v pražských ulicích a musím uznat, že v disciplíně vyhazování ministrů z jejich křesel patří k absolutní světové špičce. Nominace na olympiádu by ho neměla minout. Jeho roztomilé rozčilování je však, bohužel, jedinou hybnou silou této epizody.(2.3.2017)

"Musíme lidu ukázat, že Miloš není prochlastanej, prohulenej diabetik." Když se rození sportovci Zeman, Horáček a Švejnar utkávají o Hrad, tak je to podařená zábava. Zejména Milošovo lyžařské video je plné adrenalinu. A Roháčkův tým je opravdu dokonalý. Tady je vidět, že se někdo zapomněl Tondy zeptat, jak reaguje průměrný volič na jadernou bábu, chromajzla, Slovenku, právníka, vědce, spisovatele, doktora a bezdomoveckého filozofa.(14.3.2017)

"Hlavně mi, Opičáci, najděte někoho bez názoru, ať s ním není práce." Anděl smrti se pravděpodobně nestane ředitelem ČT, Andrej asi bude premiérem a Hamletovy šance na obsazení Hradu vidím dost mizivě. Nicméně, kdyby se Tondovy prognózy splnily a Šéf by nám ukázal, zač je v kapitalismu kobliha, tak bych se bavil asi o dost míň než s vydíraným Toníkem, který si zapomněl vést účetnictví. A přestože zatím nejsem slouha žádného magnáta, tak souhlasím s tím, že zkorumpovaná pakáž z ČT lže a dělá svou vlastní politiku za naše peníze. Asi se tam pozvu s brokovnicí a uvolním pár pracovních míst.(14.3.2017)

"Lyžaře ať sežere kůrovec." Jak Miloš zabonmotoval, tak Tonda přeřízl. To bylo skvělé, ale jinak mě ty lanovky, hotely a developerský beton nahrazující tetřevy v Národním parku Šumava tentokrát nijak zvlášť nepobavily. Tonda zkrátka patří do kanceláře a nikoli na čerstvý vzduch, ale kdyby na mě zbylo pár akrů půdy na Lipně, tak bych si je asi také s dovolením vzal.(19.3.2017)

"Volal Babiš. Dvakrát. Vraj je to súrne." Zadarmo to tedy nebylo, ale stát to těm lobbistům jistě rád zaplatí a Tonda si taky přijde na své. To mě potěšilo, že to finanční propojení politiky s organizovaným zločinem stále funguje a lekce z vulgarit taky stála za to. Jenže pan Vajíčko nikdy nepochopí, jaký je rozdíl mezi Bohumilem a Bohoušem, takže vysvětlovat mu rozdíl mezi pičusem a rošťákem je asi ztráta času. Ale u skvělého lektora Tondy to nevadí.(27.3.2017)

"Ten pičus, co bude kandidovat na prezidenta, by mě bejt sugestivní." Souhlasím se Žížalou, že "žádnej jinej pičus" není tak dokonalým kandidátem na Hradního pána jako Tonda Blaník. Trošku mu sice konkuruje Youtuber pan Selfie alias "nahej úchyl, co se koupe po tmě", ale ten se do prezidentské volby patrně utopí v bazénku. Takže Tonda vítězí, ale ty projevy, které hora Říp donutila říkat osazenstvo kanceláře, mi až příliš připomínaly vykrádačku z Virózy Ovčáček. Ale chápu, že je těžké pořád hledat inspiraci v zemi, kde politici tak svědomitě a státotvorně vládnou bez jediného zaškobrtnutí.(7.4.2017)