Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2017, 9 h 52 min (Minutáž: 75x7 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová-Veškrnová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen

Satira, která má zuby. Tedy většinou. A to je dobře. Jsou díly slabší, jsou díly dobré a pak jsou díly skvělé, jako například ten s novou policejní hymnou, stopáž jen výjimečně překročí osm minut, scenáristé vědí, co je dobrá pointa a herci (samozřejmě s Markem Danielem na prvním místě) jsou výborní. Seriálu je často vytýkána přemíra vulgarismů, ale v tomto případě s ní nemám nejmenší problém. Nedovedu si představit, že by člověk jako Tonda Blaník mluvil slušně. V této chvíli Kancelář Blaník dospěla za polovinu třetí série a ještě mě nepřestala bavit. To asi hovoří za vše.(11.5.2015)

Sledovat eskapády jednoho zakomplexovaného lobbisty je nejzábavnější, když jste před ně postaveni poprvé. Pak už se ten koncept ohraje. Ovšem je třeba ocenit, že Tonda Blaník se nebojí rýt do všeho a do všech. Tohle televize už prostě nikdy vysílat nebude. Ale za tu kameru si nafackuj, debile epileptický. (1 037.)(31.1.2015)

Tondu Blaníka si musí zamilovat snad úplně každý, ať už se o politiku zajímá, či ne. Pro mě je i obrovským časovým plusem to, že jednotlivé díly netrvají déle než 15 min a stačí to. Doufám, že díly budou jenom přibývat a kvalita klesat nebude. Co si budeme povídat, politika tohohle státu je plná námětů a jen tak nevyčerpatelná.(6.10.2015)

Geniální satira, které boty zubním kartáčkem čistí i česká soda, nemluvě o jiných trapnopokusech (znechuceně civím na tebe, pečený sněhuláku!), kancelář Blaník je skvěle obsazená a to nejen baronem všech lobistů Tondou Blaníkem, ale i jeho otrockými poskoky, kteří dělají na několikaminutovém prostoru divy. Tleskám, radostně metám imaginární kozelce, obětuji černého kohouta, streem konečně natočil něco povedeného, navíc s kulometnou kadencí hlodů hlodavých víc, než hejno hladových kapybar.(11.11.2014)

Miluju to. Naprosto geniální záležitost s parádním scénářem, luxusníma hláškama a hlavně naprosto libovým obsazením. Občas se sice objeví nějaký ten slabší díl, ale těch je opravdu minimum. Navíc je tady spousta luxusních cameo rolí a i seriál samotný je sérii od série lepší a skončil opravdu na vrcholu. V Kanceláři Toníčka Blaníka funguje veškerý humor opravdu na jedničku. Linka s Milošem je pak naprosto nepřekonatelná. 95%.(23.5.2018)

• - Po odvysílání epizody "Biobabiš" zavítali do televize Stream.cz lidé z Agrofertu, aby předali dárkový košík s jejich biopotravinami. (P. J. D.)

• - Natáčení jedné episody trvá jeden den. (JoranProvenzano)

• - Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)