Reklama

Reklama

Kancelář Blaník

(TV seriál)
Komedie
Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Hrají:

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(77)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

(více)

Videa (1)

Recenze (242)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Velice nevyrovnané díly (i humor?), fantasticky Marek Daniel (i zbytek kanclu), sebeparodické cameo role (o ničem nebudete rozhodovat, jen se budete hezky tvářit) a aktuálnost, která je na jednu stranu skvělá a pobaví, na druhou je zase problémem do budoucna (kdo si bude za rok dva pamatovat nějaký článek a další souvislosti? Ztrácí se tím univerzální nadčasovost -> chápu, nebyla záměrem;-). Tak jako tak je to počin, který v ČR nemá obdoby a to nejen kvalitou, ale i přímočarostí. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

1,35 MILIARDY ZA TO, ŽE SE S TÍM DÁ JEZDIT METREM A CHODIT DO KNIHOVNY, TO JE GENIÁLNÍ, NE? Kdo jiný by mohl dělat politickou (satiru) legraci, než mistři Geisler - Najbrt - Tuček, trio s podvratně jiným pohledem na věc. Danielovi blazeovaně-humpolácký bobista jde jak po másle a vnucuje myšlenku, že by to tak nějak mohlo i být. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

„Ty vole, Žížalo, když řeknu okurky, tak tím myslím kurva Znojmo...“ Ta vtipnější producentská část Negativu pochopila, že zkostnatělé kolosy televizních médií jsou pro politickou satiru mrtvé a spřáhla se Streamem, který vlastní tvorbou nachází cestu ven z pozice reklamou metastázovaného bastarda Seznamu, a stvořili mokrý sen každého ‚píáristy‘, jemuž stačí minimální plocha, skvostná herecká trojka a monology z říše snů dokazující, že i čeština má na situační humor, což je kombinace, za níž by političtí markeťáci upsali duši nejenom Tondovi Blaníkovi. 4 a ½. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Lobista, spin doctor a příkladný šéf (,,Žížalo, mazej!") Tonda Blaník: ,,Já jsem taková svině...ale mám se dobře..." Úspěšný internetový fenomén substituuje nedomrlé televizní pořady typu Pečený sněhulák... Když už s tím lobbisticko-politickým svinstvem nemůžeme nic dělat, alespoň se mu můžeme zasmát... Druhá řada lepší prvé... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Jedinej slušnej člověk v týdle zemi sedí v Johannesburgu v base..." "Nejste KSČ, jste KSČM." "Já vim žes to dělal pro lidi..." "Za todle sme klíčema necinkali..." - no řekněte, dá se tohle nemilovat?:) Dobře, Nadsobotka třeba byl zrovna ze slabšího soudku, ale "fiktivní" pozadí určitých politicky a/nebo mediálně výživných momentů českého veřejného dění tahle skvadra ve formátu několikaminutových dílů odkrývá způsobem sice divácky možná až příliš vděčným, každopádně ale především díky Marku Danielovi a jeho přihrávačům výborně fungujícím. No, tedy, výborně... kdyby jeden díl trval víc než sedm minut, tak mi z té šílené kamery asi upadne hlava, ale jak víme, nic není dokonalé - ani totalita;) Uvidím po jak dlouhé době se mi to začne zdát na jedno brdo. Zatím spokojenost na úrovni 80%, protože perfektně funguje i humor nepolitický, povětšinou arogantně lobbisticky šikanistický. Zdalipak třeba panko Rittig pošle i tímhle směrem nějakou tu osobnostní žalobičku, až skoncuje s těmi "pedofilními fízly"?;) ()

Galerie (11)

Zajímavosti (22)

  • Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)
  • Po odvysílání epizody "Biobabiš" zavítali do televize Stream.cz lidé z Agrofertu, aby předali dárkový košík s jejich biopotravinami. (P. J. D.)
  • V 7. díle s názvem "Lety" hned v úvodu epizody Tonda vytahuje zvonící telefon, který si přikládá k uchu obráceně. V dalším záběru už drží telefon správně reproduktory dolů. (Novada)

Reklama

Reklama