Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2017, 9 h 52 min (Minutáž: 75x7 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová-Veškrnová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen, Petr Dvořák

Sledovat eskapády jednoho zakomplexovaného lobbisty je nejzábavnější, když jste před ně postaveni poprvé. Pak už se ten koncept ohraje. Ovšem je třeba ocenit, že Tonda Blaník se nebojí rýt do všeho a do všech. Tohle televize už prostě nikdy vysílat nebude. Ale za tu kameru si nafackuj, debile epileptický. (1 037.)(31.1.2015)

Jediné hluché místo zažil Blaník na začátku druhé série a na konci zatím poslední čtvrté. Jinak i když se najdou slabší díly, které mi až zas tolik neříkají (moc se v politice neorientuji), musím uznat, že drtivá většina dílů je naprostá bomba. Satirická nekompromisní záležitost, která Vám bude trhat bránice. Celé to stojí na dialozích a naprosto skvostným Marku Danielovi, který se pro tuhle roli narodil. I když jsem dlouho Blaník nechtěl, nakonec jsem mu šanci dal a vznikl z toho i pro mne naprostý kult. Na konci mam pocit, že to už hodně ztrácí dech, takže pokud má Blaník ještě přijít a ukázat nám jak se to dělá, musí přijít s něčím trochu novým, ke konci stagnoval...Pátá řada je pocitově nejslabší ze všech, Blaník vykrádá sám sebe a nemá to už takový drajv a nadhled. Poslední díl ale slibuje, že šestka bude zase dobrá, tak snad si to udrží standart posledního dílu.(13.12.2016)

Tondu Blaníka si musí zamilovat snad úplně každý, ať už se o politiku zajímá, či ne. Pro mě je i obrovským časovým plusem to, že jednotlivé díly netrvají déle než 15 min a stačí to. Doufám, že díly budou jenom přibývat a kvalita klesat nebude. Co si budeme povídat, politika tohohle státu je plná námětů a jen tak nevyčerpatelná.(6.10.2015)

Geniální český seriál! Nejprve mne vůbec,ale vůbec neuchvátil a po pár dílech jsem to vzdal. Nyní se však jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na streamu, který vyniká osobitým stylem, perfektní satirou na současné dění a opravdu vynikajícím scénářem. O hereckých schopnostech Marka Daniela ani nemluvě.(7.4.2017)

5* už pár let občas sleduju tento streamový satiristický pořad, který trefně a vtipně (i když pro někoho už nevybíravým způsobem) paroduje kauzy, kterých je pořád dost a dost ... bohužel. Není vždy dokonalý, ale za to, že něco podobného v dnešní době existuje si nakonec plný počet lobbista Tonda Blaník zaslouží [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](15.12.2016)

• - Blaníkova (Marek Daniel) kancelář ve skutečnosti je kanceláří bratrů Cabanů, kteří ji tvůrcům seriálu pronajímají za minimální peníze. (JoranProvenzano)

• - V epizodě je vidět nesrovnalost s kalendářem. Děj se má odehrávat v lednu. Když Tonda (Marek Daniel) příjde do kanceláře, je vidět kalendář správně nastavený na leden. Poté co Tonda vykoná potřebu je však ze záhadného důvodu přetočen na únor. (martinu)

• - Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)