Reklama

Reklama

Kancelář Blaník

(seriál)
Trailer
Česko, (2014–2018), 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Hudba:

Midi Lidi

Hrají:

Marek Daniel, Halka Jeřábek Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(77)

Obsahy(1)

Politický sitkom režiséra Marka Najbrta humorně reflektuje dění na české politické scéně. Hlavní hrdina, majitel PR a lobbingové agentury Blaník, se s každým zná a snaží se tak trochu řídit svět. Politická satira, kterou si oblíbí především fanoušci britského humoru a seriálů tamní produkce. Humorné glosy doplňuje Tonda Blaníka i na twitteru. (StreamCZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (244)

Likan7 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jediné hluché místo zažil Blaník na začátku druhé série a na konci zatím poslední čtvrté. Jinak i když se najdou slabší díly, které mi až zas tolik neříkají (moc se v politice neorientuji), musím uznat, že drtivá většina dílů je naprostá bomba. Satirická nekompromisní záležitost, která Vám bude trhat bránice. Celé to stojí na dialozích a naprosto skvostným Marku Danielovi, který se pro tuhle roli narodil. I když jsem dlouho Blaník nechtěl, nakonec jsem mu šanci dal a vznikl z toho i pro mne naprostý kult. Na konci mam pocit, že to už hodně ztrácí dech, takže pokud má Blaník ještě přijít a ukázat nám jak se to dělá, musí přijít s něčím trochu novým, ke konci stagnoval...Pátá řada je pocitově nejslabší ze všech, Blaník vykrádá sám sebe a nemá to už takový drajv a nadhled. Poslední díl ale slibuje, že šestka bude zase dobrá, tak snad si to udrží standart posledního dílu... Bude vůbec ale šestka? Tonda slaví 100 je už jen křeč, která je jen stínem brilantních prvních dílů a sérií. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

"Mám." - "No vidíš, že to de. Tak to zapoj a frkni tam čokošku." - "Jakou čokošku?" - "Tak je to fontánka na čokoládu, ne?" - "No ale já nemám žádnou čokoládu, to mi nikdo neřek." - "To ti nikdo neřek, protože je to snad jasný. Co chceš, aby stříkalo z nečeho, co se menuje čokoládová fontánka?!" - "Aha." - "Tak pěsti na bradavky a zpátky do socky, Žížalo." [==] Umění zkratky a situačního humoru. V českých končinách něco bezkonkurenčního, kde občas trochu slabší díly střídají naprosto geniální. Celkově zvyšuji na 5*. ()

Reklama

Ombak▼Penari 

všechny recenze uživatele

Nejlepší satira a politický humor od dob České sody. Čtvrtníček má velmi důstojné nástupce. Nejhorší na tom je, když si člověk uvědomí, že takhle podobně to fakt asi funguje. Marel Daniel je naprosto dokonale nesympatický lobbista, který nádherně baví, ale znát někoho takového ve skutečnosti by snad nikdo nechtěl. ()

DarthFailord 

všechny recenze uživatele

Tohle ja naprostá pecka. Tvrdá, trefná, bez servítek. Snad každá kauza prošla touhle kanceláří. Dokonale vykreslený lobbistův život. Kolikrát člověk neví jestli se smát, brečet, nebo jen zůstat zítat s otevřenou pusou. Na české internetové scéně asi nejlepší internetový seriál. Vyšehrad se tomu dost přibližuje, ale Blaník je prostě Blaník...90% ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Geniální satira, které boty zubním kartáčkem čistí i česká soda, nemluvě o jiných trapnopokusech (znechuceně civím na tebe, pečený sněhuláku!), kancelář Blaník je skvěle obsazená a to nejen baronem všech lobistů Tondou Blaníkem, ale i jeho otrockými poskoky, kteří dělají na několikaminutovém prostoru divy. Tleskám, radostně metám imaginární kozelce, obětuji černého kohouta, streem konečně natočil něco povedeného, navíc s kulometnou kadencí hlodů hlodavých víc, než hejno hladových kapybar. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (24)

  • Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Born To Be Wild“ od Steppenwolf. (Duoscop)
  • Seriál se jmenuje Kancelář Blaník, protože pouze název "Blaník" již chrání registrační známka. (Hawaj)
  • Písnička, která hraje v této epizodě, je „Mešita“ od Ortela. (Duoscop)

Související novinky

26. Český lev – výsledky

26. Český lev – výsledky

23.03.2019

Letošní 26. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer plný největších hvězd českého filmu moderoval herec Václav Kopta, a to poprvé pod… (více)

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (více)

Reklama

Reklama