Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2017, 9 h 52 min (Minutáž: 75x7 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová-Veškrnová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Boleslav Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen

V seriálu Kancelář Blaník vídáme Tondu Blaníka, který řeší se svými asistenty problémy politiků ve své kanceláři. Každý jednotlivý díl má svůj děj.. První moje setkání s tímto seriálem probíhalo takhle: Byl jsem u počítače a zrovna jsem otevřel stránku Stream.cz. Podívat se co na ní nového. Uviděl jsem ikonku seriálu K.B ( Jsem líny pokaždé sem psát celý název seriálu. Snad bude tato zkratka stačit. Kdo tu zkratku ještě nepochopil: K.B= Kancelář Blaník.) Dotkl jsem se silně svým prsem levé ruky pravé části myši. Video začalo.. ,, Co to je? Na to se nebudu koukat!! Je to sprostý a kamera se klepe!!" Tohle byli mé první dojmy. Po pár letech jsem dal tomuto seriálu šanci.. a předtím jsem se mýlil. Tento seriál mě dokázal rozesmát a nikdy mě ,,nedonutil" říci: ,, To je NUDA." Protože jsem již o pár řádků výše jsem psal, že každý díl má jiný děj. Z toho vyplývá že se neopakuje, což je jedině dobře. A tento seriál je výborný také díky samotnému Marku Danielovi ( Tonda Blaník), který tomuto seriálu dodává značnou šťávu. Tento těm, kteří mají rádi politický humor.. Celkové moje hodnocení: 92% Kamera: 8/10- Vypadá amatérsky(vzbuzen dojem autenticity) a to je jedině dobře... Scénář: 10/10 Obsazení: 9/10 Efekty: 8/10 ( Nevzpomínám si jestli v seriálu nějaké byli.. TO JE JEDNO!!!)(20.12.2017)

„No nazdar Andreji, jak se babiš? Jo nebabiš se. Jseš nasranej.“ Zpočátku jsem si všiml Blaníku jenom náhodou, konkrétně 3. dílu „Nadsobotka“, který mě nesmírně pobavil. Až pak jsem teprve po čase zjistil, že to nebyla jenom jednorázovka a pustil se do sledování Blaníku pěkně od prvního dílu a už ten, přestože jsem jistě nepochopil všechny narážky (ostatně jako v každém dílu-ne že by mi to vadilo), mě skoro rozbrečel smíchy. A dařilo se to i dalším epizodám. I když začátky asi byly těžší, viz. Sněhuláci (pilot, ještě bez klasického intra, je jen hodně slabým odvarem dílů následujících, vlastně se k Blaníku jako celku ani moc nehodí a jsem rád, že ho Stream.cz nebere jako oficiální první díl). A když už jsem u toho, musím zmínit, že to je pořad internetové televize. A to je dost podstatný rozdíl, poněvadž se nemusí mírnit, nepodléhá cenzuře (nebo to alespoň nejde poznat). Nebojí se šít do všeho a do každého, nikomu nenadržuje, je v něm takřka zcela zachovaná POLITICKÁ NEKOREKTNOST. Všechny díly samozřejmě nejsou stoprocentně zábavné, ale žádný z nich mě, krom zmiňovaných Sněhuláků, nezklamal, a proto udílím po 9 oficiálních streamových epizodách slabších 5* a těším se na další díly této oživující politické satiry. „Proč nemůžeme použít naše gripe, žihadla?“ – „No, protože by se mohly při bojový akci poškodit! Si snad myslíte, že jsme tu slevu od Švédů dostali zadarmo? Cena za pronájem byla snížená supertajnou doložkou, ve který se zavazujeme, že je Švédům vrátíme v nepoškozeném stavu.“(10.6.2014)

Když už je naše skutečná politická scéna zřejmě definitivně ztracená, tak proč alespoň neupozorňovat na ta svinstva v politickém zákulisí prostřednictvím kvalitního černého humoru? Kancelář Blaník je skvělý a hlavně naprosto jedinečný seriál, který v ,,připosrané" televizi nikdy neuvidíme. Svým způsobem je to i takový studijní materiál pro naivky, které by se ještě dnes domnívaly, že politika není až tak prohnilá, jak všichni říkají... Je. Marek Daniel v hlavní roli exceluje!(20.6.2015)

"Mám. - No vidíš, že to de. Tak to zapoj a frkni tam čokošku. - Jakou čokošku? - Tak je to fontánka na čokoládu, ne? - No ale já nemám žádnou čokoládu, to mi nikdo neřek. - To ti nikdo neřek, protože je to snad jasný. Co chceš, aby stříkalo z nečeho, co se menuje čokoládová fontánka?! - Aha. - Tak pěsti na bradavky a zpátky do socky, Žížalo." [==] Umění zkratky a situačního humoru. V českých končinách něco bezkonkurenčního, kde občas trochu slabší díly střídají naprosto geniální. Celkově zvyšuji na 5*.(14.10.2014)

Jako každý seriál, i Kancelář má některé díly skvělé, kdy se smějete nahlas, a jiné slabší, které prostě tak nějak uplynou. Hodnocení po první sérii: 70%. Druhá série začíná dost strašně, ale pak se začne strmě zvedat. Z Blaníku se najednou stává kultovní seriál. Hodnocení po druhé sérii: 80%. Další epizody kráčí ve stopách dobře našlápnutých dvou sérií. Místy už trochu nudí ohrané záběry a opakující se hlášky. Chce to určitě přijít i s něčím novým, aby Kanceláři nedošel střelný prach. 80%.(31.1.2015)

• - Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)

• - Marek Daniel se v epizodě "Štědrý sen" objevil v roli Václava Havla. Tuto postavu již hrál dříve a to seriálu České století (od r. 2013). (P. J. D.)

• - Seriál se jmenuje Kancelář Blaník, protože pouze název "Blaník" již chrání registrační známka. (Hawaj)