Kancelář Blaník (TV pořad)

Komedie

Česko, 2014 - 2017, 9 h 52 min (Minutáž: 72x7 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Veškrnová-Havlová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen

Tak to jsem nečekal - od dob Český sody asi první politická satira, která se nebojí, ale zároveň si udržuje kvalitu a úroveň. Rozdíly mezi dílama samozřejmě jsou, ale i ty "slabší" jsou výborný. Chápu, že dnes už je jiný politický klima, než bylo v devadesátejch letech, i tak si ale ČT může rvát vlasy za to, že tenhle projekt odmítla. Tím spíš ale poklona tvůrcům, že do holportu s ČT za cenu politický cenzury a obsahový kontroly kdoví kým vším prostě nešli, a následně poklona Streamu, že včas vsadil na schopný lidi, který dokážou v podstatě za 0 korun rozpočtu točit něco, co tady spoustu let chybělo. Uvidíme, jak bude vypadat třetí série, našlápnuto ale maj slušně. Jen doufám, že ubydou scény, u kterejch jsem občas dostával mořskou nemoc a který vypadaj, jako kdyby někdo před minutou kameramanovi ukázal zoom a ten se rozhodl pořádně ho během natáčení vyzkoušet. Stejně tak mám drobnějších výhrad k některejm fingovanejm titulkům v novinách: nedá zas tolik práce opravit stylistický chyby tak, aby to nevypadalo úplně amatérsky.(10.2.2015)

Když už je naše skutečná politická scéna zřejmě definitivně ztracená, tak proč alespoň neupozorňovat na ta svinstva v politickém zákulisí prostřednictvím kvalitního černého humoru? Kancelář Blaník je skvělý a hlavně naprosto jedinečný seriál, který v ,,připosrané" televizi nikdy neuvidíme. Svým způsobem je to i takový studijní materiál pro naivky, které by se ještě dnes domnívaly, že politika není až tak prohnilá, jak všichni říkají... Je. Marek Daniel v hlavní roli exceluje!(20.6.2015)

Politická satira je to naprosto výborná. Pár slabších dílů se sice najde, ale většinou je to naprostá bomba. Některé výstupy a hlášky Marka Daniela jsou naprosto úžasné. Z tohoto hlediska je to opravdu super. Bohužel technické provedení je na tom přece jenom hůř. Věčné záběry na boty jsou už ohrané a to zoomování je na zabití. 75 %(28.8.2015)

"Jedinej slušnej člověk v týdle zemi sedí v Johannesburgu v base..." "Nejste KSČ, jste KSČM." "Já vim žes to dělal pro lidi..." "Za todle sme klíčema necinkali..." - no řekněte, dá se tohle nemilovat?:) Dobře, Nadsobotka třeba byl zrovna ze slabšího soudku, ale "fiktivní" pozadí určitých politicky a/nebo mediálně výživných momentů českého veřejného dění tahle skvadra ve formátu několikaminutových dílů odkrývá způsobem sice divácky možná až příliš vděčným, každopádně ale především díky Marku Danielovi a jeho přihrávačům výborně fungujícím. No, tedy, výborně... kdyby jeden díl trval víc než sedm minut, tak mi z té šílené kamery asi upadne hlava, ale jak víme, nic není dokonalé - ani totalita;) Uvidím po jak dlouhé době se mi to začne zdát na jedno brdo. Zatím spokojenost na úrovni 80%, protože perfektně funguje i humor nepolitický, povětšinou arogantně lobbisticky šikanistický. Zdalipak třeba panko Rittig pošle i tímhle směrem nějakou tu osobnostní žalobičku, až skoncuje s těmi "pedofilními fízly"?;)(14.10.2014)

"Náš zákazník, náš pán". "Prachy jsou všechno". Konečně se vytvořila politická satira na úrovni. Vysoká kreativita, všudypřítomný vtip, zajímaví herci. To všechno dělá Kancelář Blaník výborným pořadem z prostředí vysoké politiky. Nejpříjemnější překvapení pro nejsou žádné tanečky kolem jmen samotných politiků (čímž se zachovává vysoká autentičnost) a velmi trefné glosy, kterými právě autoři komentují stav (nejen) české politiky ale i společnosti. Vysoko hodnotím kameru, jenž dopomáhá k reálnosti daným situacím. Tento alternativní výklad poltického dění tak právem patří k nadprůměru. "Čím větší koláč, tím větší drobky". "Kdo dlouho dojí, nadojí dvakrát".(1.12.2015)

• - Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)

• - Marek Daniel se v epizodě "Štědrý sen" objevil v roli Václava Havla. Tuto postavu již hrál dříve a to seriálu České století (od r. 2013). (P. J. D.)

• - Seriál se jmenuje Kancelář Blaník, protože pouze název "Blaník" již chrání registrační známka. (Hawaj)