Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014 - 2017, 9 h 52 min (Minutáž: 75x7 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová-Veškrnová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen, Petr Dvořák

„No nazdar Andreji, jak se babiš? Jo nebabiš se. Jseš nasranej.“ Zpočátku jsem si všiml Blaníku jenom náhodou, konkrétně 3. dílu „Nadsobotka“, který mě nesmírně pobavil. Až pak jsem teprve po čase zjistil, že to nebyla jenom jednorázovka a pustil se do sledování Blaníku pěkně od prvního dílu a už ten, přestože jsem jistě nepochopil všechny narážky (ostatně jako v každém dílu-ne že by mi to vadilo), mě skoro rozbrečel smíchy. A dařilo se to i dalším epizodám. I když začátky asi byly těžší, viz. Sněhuláci (pilot, ještě bez klasického intra, je jen hodně slabým odvarem dílů následujících, vlastně se k Blaníku jako celku ani moc nehodí a jsem rád, že ho Stream.cz nebere jako oficiální první díl). A když už jsem u toho, musím zmínit, že to je pořad internetové televize. A to je dost podstatný rozdíl, poněvadž se nemusí mírnit, nepodléhá cenzuře (nebo to alespoň nejde poznat). Nebojí se šít do všeho a do každého, nikomu nenadržuje, je v něm takřka zcela zachovaná POLITICKÁ NEKOREKTNOST. Všechny díly samozřejmě nejsou stoprocentně zábavné, ale žádný z nich mě, krom zmiňovaných Sněhuláků, nezklamal, a proto udílím po 9 oficiálních streamových epizodách slabších 5* a těším se na další díly této oživující politické satiry. „Proč nemůžeme použít naše gripe, žihadla?“ – „No, protože by se mohly při bojový akci poškodit! Si snad myslíte, že jsme tu slevu od Švédů dostali zadarmo? Cena za pronájem byla snížená supertajnou doložkou, ve který se zavazujeme, že je Švédům vrátíme v nepoškozeném stavu.“(10.6.2014)

• pursulus

S prominutím.¬         Nejsem žádnej puritán. Často sprostě nadávám a s ženskou jsem v posteli schopen dělat různý skopičiny. "Kancelář Blaník" však považuju za otřesnou zábavu pro odpudivé, rádoby akčně opravdické zpracování naplněné čuráky a prdelemi. Lidem se to líbí, ba, i jinak vzdělaným a ne hloupým, co jistě nejsou konzumenty řadových sraček plozených televizemi celého světa. Jsem holt jinej. Mám jinde tu hranici, která dělí přijatelné ještě od nepřijatelného, vkus od nevkusu. Pro mne je způsob zpracování tohoto seriálu nepřijatelný a nevkusný. Nejsem žádnej puritán. Tak to asi budu aristokrat. S prominutím, vím, že se to už dávno nenosí.¬                 Svou nevkusností přirovnávám "Kancelář" k televiznímu pořadu "Tabu", vysílaného televizí Nova v 90. letech. Naopak, rád si připomenu protipól české "Kanceláře", politickou satiru "Jistě, pane ministře" v podání britské televize, kterýžto seriál vřele každému doporučuju ke shlédnutí a k porovnání s ubohostí "Kanceláře".(18.4.2018)

• jfaba

Viděl jsem pár "dílů", a že bych se z toho převrátil, to ne, něco vtipné, něco "vtipné" a něco... No, zázrak to není. Připadá mi to, že musíme něco udělat, když je ta politika takové svinstvo. Ano je a proto jsme si je zvolili, ne? Ježiš, to je agitace jako z rudého prádla. Že jsem se k tomu vyjadřoval.(15.11.2015)

Nejlepší satira a politický humor od dob České sody. Čtvrtníček má velmi důstojné nástupce. Nejhorší na tom je, když si člověk uvědomí, že takhle podobně to fakt asi funguje. Marel Daniel je naprosto dokonale nesympatický lobbista, který nádherně baví, ale znát někoho takového ve skutečnosti by snad nikdo nechtěl.(9.4.2016)

V podstate asi to nejlepsi, co kdy bylo na Streamu k videni. Daniel je naprosto genialni arogantni kreten, kterej by si moh podat ruku treba s McBridem. Dej samozrejme sazi na to, ze znate politickou situaci, vzhledem k tomu, ze me nechava naprosto v klidu, spousta vtipku mi unikla, ale vzhledem k tomu, ze je tu casto spis takovej buranskej, extremne sprostej humor, kazdej si tu neco najde. Je to serial, takze samozrejme ne kazdej dil je tak uzasnej, zalezi to samozrejme taky na parodovanejch politickejch tematech, ale zasmat se da u kazdyho dilu, navic nektery hlasky jsou fakt genialni. S pozdejsima seriema, kdy uz se krapet odstoupilo od systemu v kancelari resime nejakou situaci a je tu snaha o rozvijeni nejakyho pribehu, kterej prostupuje celou serii, tak jde zabavnost lehce dolu, ale i tak je to takova kazdotydenni jistota. Lepsi 4*.(9.4.2018)

• - Blaníkova (Marek Daniel) kancelář ve skutečnosti je kanceláří bratrů Cabanů, kteří ji tvůrcům seriálu pronajímají za minimální peníze. (JoranProvenzano)

• - Seriál byl původně nabídnut České televizi, avšak ta jej odmítla jakožto "bezzubý". (P. J. D.)

• - Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Born To Be Wild“ od Steppenwolf. (Bioscop)