Kancelář Blaník (TV seriál)

Komedie

Česko, 2014–2018, 10 h 11 min (Minutáž: 4–11 min)

Midi Lidi

Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michal Dalecký, Sandra Nováková, Tomáš Matonoha, Ivana Chýlková, Jan Hřebejk, Ladislav Hampl, Vlastimil Třešňák, Iva Kubelková, Zdeněk Suchý, Boris Hybner, Petr Čtvrtníček, Helena Třeštíková, Olga Sommerová, David Černý, Matěj Ruppert, Martin C. Putna, Igor Chaun, Jan Potměšil, David Koller, Marie Ludvíková, Marek Wollner, Petr Fiala, Pavel Liška, Martin Veselovský, Jiří Macháček, Jaroslav Plesl, Hana Vagnerová, Stanislav Majer, Dagmar Havlová, Arnošt Goldflam, Václav Marhoul, Jitka Schneiderová, Tatiana Vilhelmová, Bolek Polívka, Marek Eben, Leoš Mareš, Jiří Bartoška, Tomáš Jeřábek, Olbram Zoubek, Alena Doláková, Hana Marie Maroušková, Lucie Končoková, Hynek Schneider, Martin Přikryl, Jiří Havelka, Leoš Noha, Tomáš Sedláček, Štěpán Kubišta, Kryštof Mucha, Jan Hrdina, Robert Geisler, Pavel Vácha, Milan Kuchynka, Andrej Babiš (a.z.), Václav Moravec (a.z.), Miroslav Kalousek (a.z.), Miloš Zeman (a.z.), Roman Vaněk, Kovy, Duy Quang Nguyen, Petr Dvořák, Dano Dangl, Richard Stanke, Iveta Radičová

1. série: Kancelář Blaník je velice povedený satirický kousek, který lobuje do dění na české politické scéně a perfektně to do sebe zapadá. Alespoň první sérii bych hodnotil převážně pozitivně. 2. a 3. série: Celé dvě série na mne dělali spíše monotónní a opakující se dojem. Podobný hlášky, stejná hudba, stejné řešení problémů, kouzlo seriálu z lobování reálných problémů (což bylo to vtipný na tomto seriálu) se změnilo na řešení fiktivních problémů. Seriálů dochází nápady a potřebný humor. Asi nebyl dobrej nápad sjíždět všechny díly naráz, protože tím pak člověk prokoukne chyby v celku dobře vypadajícího seriálu. 4. série: Zapadáme tvrdě do stereotypu. Tuhle sérii zachránily díly z vězení, které měly nějakou šťávu a švih, ale poté, když už asi po osmdesáté slyšíte jednu a tu samou hudbu a ty samý hlášky furt dokola, tak vás to silně přestane bavit. Což je věčná škoda, protože seriál umí neustále něco nabídnout. Ale to u je v současnosti otázka zítřků. 5. série: Asi to celkově bylo tím, že jsem si od toho konceptu skoro čtyři měsíce odpočinul. Připadalo mi to mnohem živější a zajímavější než posledních pár sérií. I tak jsou zde věci, co mi pořád lezou krkem. Myslím tím hlavně to, že by se mohla tak trochu změnit hudba. Poslouchat úplně tu samou otravnou serenádu už asi skoro šedesát dílů nebo kolik je vážně unavující a humusárna. Scénář v některých dílech dává asi stejný smysl jako politické výroky samotné. A v neposlední řadě, konečné vymýšlení si zpráv na konci je sice zajímavé a originální, ale vytváří v celku smutný a zvláštní klam něčeho čemu by se měla říkat realita a nebo humor. I tak musím říci, že u nejednoho dílu jsem se zasmál a přišel mi super. Taky spousta z nich ale byla hromada hoven. Maybe get used to it.(23.12.2016)

Miluju to. Naprosto geniální záležitost s parádním scénářem, luxusníma hláškama a hlavně naprosto libovým obsazením. Občas se sice objeví nějaký ten slabší díl, ale těch je opravdu minimum. Navíc je tady spousta luxusních cameo rolí a i seriál samotný je sérii od série lepší a skončil opravdu na vrcholu. V Kanceláři Toníčka Blaníka funguje veškerý humor opravdu na jedničku. Linka s Milošem je pak naprosto nepřekonatelná. 95%.(23.5.2018)

Geniální český seriál! Nejprve mne vůbec,ale vůbec neuchvátil a po pár dílech jsem to vzdal. Nyní se však jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na streamu, který vyniká osobitým stylem, perfektní satirou na současné dění a opravdu vynikajícím scénářem. O hereckých schopnostech Marka Daniela ani nemluvě.(7.4.2017)

Tak to jsem nečekal - od dob Český sody asi první politická satira, která se nebojí, ale zároveň si udržuje kvalitu a úroveň. Rozdíly mezi dílama samozřejmě jsou, ale i ty "slabší" jsou pořád dobrý. Chápu, že dnes už je jiný politický klima, než jaký bylo v devadesátkých, i tak si ale ČT může rvát vlasy za to, že tenhle projekt odmítla. Tím spíš ale poklona tvůrcům, že do holportu s ČT za cenu politický cenzury a obsahový kontroly kdoví kym všim prostě nešli, a následně poklona Streamu, že včas vsadil na schopný lidi, který dokážou v podstatě za 0 korun rozpočtu točit něco, co tady spoustu let chybělo. Uvidíme, jak bude vypadat třetí série, našlápnuto ale maj slušně. Jen doufám, že ubydou scény, u kterejch jsem občas dostával mořskou nemoc a který vypadaj, jako kdyby někdo před minutou kameramanovi ukázal zoom. Taky je místama škoda těch pravopisnejch chyb u některejch těch ukazovanejch novinovejch titulků - nedá zas tolik práce dávat si na tohle pozor tak, aby to nevypadalo úplně amatérsky.(10.2.2015)

Místy skutečně geniální počin. Plnou palbu nedávám jen kvůli nevyrovnanosti jednotlivých epizod. Ovšem u těch nejpovedenějších celou dobu umírám smíchy. Vrcholem první série je pro mě téma Opencard, což je zároveň epizoda, u níž se chytá i člověk, který se v politickém bahně příliš neorientuje. Tonda Blaník se nechal inspirovat mluvou svého kamaráda Ivánka a i díky tomu ze sebe sype jednu hlášku za druhou. Skvěle mu sekundují exot Žížala a perverzní sekretářka. Velkým zpestřením je podle mě občasné zařazení guestů, což je pro naši zaostalou seriálovou scénu stále tabu. Druhá série je ještě lepší. Epizody jsou vyrovnanější, vymazlenější a hlavně se stylově vezou na životní formě pussy (čti pasy) mastodonta Miloše. Jedna věc mě přeci jen trošku zaráží. Jak je možné, že taková perla má v rámci Streamu nižší sledovanost než videa pro ovce (A dost!) a hipíky (Restart života)... Aha, už mi to docvaklo.(16.12.2014)

• - Vyzvánění Tondy Blaníka (Marek Daniel) je „Ghostbusters“. (Bioscop)

• - Natáčení jedné episody trvá jeden den. (JoranProvenzano)

• - Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Sestrička z Kramárov“ od Elánu. (Bioscop)