Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Plaque

Wáááááááááááááááááááááu - jedným slovom sa dá zhrnúť všetko podstatné. Normálne nenormálna zábava, pri ktorej každá óda bude znieť ako jednotvárny bezzubý balast oslavných slov bez akejkoľvek pridanej hodnoty. Hodnotou je však samotný Artuš, ktorý v rukách meastra Ritchieho nadobudol neskutočnú fazónu priam študijného materiálu pre odbor strihačstvo a prednášky na tému - prečo je strih dôležitý pre samotný film! Prestrihy rozprávaných príbehov, vyskladanie dejovej linky a množstvo glos ma bavili ešte viac, ako všetka mega super magicky vytuningovaná zoologická záhrada či epické boje, za ktoré by sa nemusela hanbiť ani partička okolo Aragorna. Som rád, že niekto konečne uchopil Artuša ako legendu a natrepal ju do prasknutia všetkým legendárnym. Odstránil pátos nedotknuteľnej legendy. Pridal perfektný príbeh a dych berúci priebeh, pri ktorom musel aj George Miller slastne mľaskať. Tlieskam, skláňam sa a snímam klobúk a to všetko takmer v jednom pohybe. ()

prochyn

Úžasná výprava, průměrná hudba, lehce zmatený děj. Asi měl režii dostat někdo jiný než Ritchie, dřívější vztah s Madonnou jej prostě poznamenal. Film není špatný. Dobrý také ne. ()

David.Pluhar

Nevěř pohádkám. Super film, jediná škoda, že se Artuš nedal dohromady s čarodějkou ):( . Jinak soundtrack The Devil and The Huntsman je jeden z nejlepších za poslední dekádu. ()

Sakulnikov

Vizuálně vykrádačka Pána prstenů, ale je to jízda. Spousta výborných detailů a herecky Jude Law. Pořádný letní blockbuster se všemi neduhy i bonusy. ()

wanry02

Moc jsem se o tento snímek Guye Ritchiho nezajímal a velmi toho lituji, protože to co jsem viděl je pro mě jednoznačné překvapení roku a zřejmě i nejlepší film roku. Charlie Hunnam předvedl výkon kterým si u mě zasloužil místo mezi nejoblíbenějšími herci (ve Ztraceném městu Z byl také skvělí. Dalším velkým plusem byli akční scény, které i přes velmi originální kameru byli naprosto přehledné a mohli jsme si je naplno vychutnal. A když se přidal naprosto famózní soundtreck bylo to prostě skvělé. Co však je velmi smutné jsou diváci, kteří pro mě naprosto nepochopitelně zařízli film v Americe a díky tomu film prodělá a bohužel nepříjdou pokračování, které byli naplánované. A to je ohromná škoda. 100% ()

TinyMartina

Jeden by řekl, že natočit originální legendu o králi Artušovi, po 150 adaptacích snad ani nejde, ale pak přijde pan Richie, vyhodí všechny předchůdce a historické pravdy oknem a s příběhem si dělá naprosto co chce. A je to boží. Herci skvělí, střih a hudba perfektní. ()

harycek

Legenda o králi Artušovi kapku jinak, ale jinak vcelku zajímavé a nevšední pojetí , které je strhující!!! Pouze stále nemohu pochopit tendenci filmařů zakomponovat do děje afričany , kteří pokud se nemýlím v době Artuše v na území Británie nebyli , komu se chtějí zavděčit , nebo vyhovět !?!? Bojím se že až se bude točit historický film o eskymácích , tak že z iglů náhle vykoukne černoch s podivným vysvětlením své přítomnosti , např. že se u severní Afriky utrhla ledová kra na které lovil ryby!?!?!?Bohužel obsazení mého oblíbeného "Juda Lawa" mě vcelku zklamalo a nelíbilo se mi to, rád ho vidím v kladných , nebo rozporuplných rolích , ale jako padoucha ne!!!!!Excalibur na úrovni atomovky a Artuš jako vůdce "revoluce"????????????????????Celkové shrnutí, je to pěknej guláš , ale pobaví!!! ()

Blazis34

Slušná akční podívaná, kde mi ale prvky fantasy moc nevonily. Asi by kvalita filmu byla bez toho nižší, ale mě by to bavilo asi více. Takhle si budu nejvíce pamatovat hereckou roli Davida Beckhama, i když hlavní hrdina Charlie Hunnam byl skvělý. Velký film, s velkým nápadem i rozpočtem mě mírně zklamal. Dávám 60%, tři hvězdy. ()

Lubos_Hurych

Guy Ritchie se s fantasy žánrem velmi rychle ztotožnil a nabídl epickou akční fantasy řežbu, která si nebere servítky a jede si svou vlastní cestou. Rychlost, zběsilost, parádní akční scény a příběh který neurazí. Možná by tomu opravdu neuškodila delší stopáž, ale to už bylo zmíněno mnohokrát. ► 100% ◆ 10/10 ◆ 5* ◄ ()

Emilii

Ta hudba je skvělá a ty zpomalený záběry suprový, je to fantasy jak může a má být, ten masakr je sice masakr, ale jinak to nemohlo být - nemělo by to tu "ŠŤÁVU", ta temnota je fakt dost dobrá, prostě Guy Ritchie to posunul hodně vejš a vysoko. SUPR!!!!!!!!! ()

Spilif

Tenhle film je pro mě nečekaná pecka a veliké překvapení, parádní vizuální pastva pro oči a vřele doporučuji je to báječná jednohubka na zahnání špatné nálady. Celý film má tak nějak dobré tempo a díky zpracování a vizuálu jsem neměl ani chvilku čas přemýšlet nad ničím jiným než nad tím co jsem koukal a to se v poslední době tak často nestává. Tleskám za to jaký je výsledek a přemýšlím kdy na Artuše mrknu znovu. Nenechte si tenhle biják ujít protože určitě stojí za to ;) ()

Logarto

Svěží akční dobrodružství s palcem nahoru pro fanoušky fantasy a dolu pro fanoušky Ritchieho. Do poctivě postaveného fantasy příběhu přimíchává Guy Ritchie svůj příjemně odlehčující humor, nadhled a nezaměnitelný styl. Místy skvěle ulítlá záležitost ale často padá do zajetých generických kolejí moderního CGI fantasy plného "meh" akce a "meh" epiky a já se nemohl zbavit dojmu přistřižených křídel za účelem větší žánrové komformity. Film chvílemi neví jestli je pardodíí, fantasy podu(c)kem, nebo vážně míněný patos. I přesto ale zábavná záležitost se super pasážemi a zábavným protagonistou. Příjemné zpestření fantasy žánru, které pobaví a neurazí. ()

x_ander

Nečekaná pecka. Guy Ritchie si udržel svůj styl i ve fantasy žánru a servíruje jízdu s vražedným tempem. Někdy až moc vražedným (třeba Artušovo putování v Dark Lands bych si dal líbit déle než 2 minuty). Charlie Hunnam je sympaťák a vychválit je potřeba hudbu, která atmosféru táhne o level výš. ()

patrik1177

Nezvyknem na čsfd komentovať, ale urobím výnimku. Pôvodne som si tento film ani nechcel pozrieť, ale Artuš a jeho meč ma vždy tak trochu fascinovali. Navyše ma presvedčilo relatívne vysoké hodnotenie na čsfd (75%) a skutočnosť, že v tomto filme hrali 3 herci z môjho obľúbeného seriálu Game of Thrones. No ani to nakoniec nestačilo. Začiatok filmu bol na celkom vysokej úrovni, vtedy som si povedal, že ak to tak bude pokračovať ďalej, bude to pecka. Ale po pár minútach prišlo sklamanie, kvalita filmu išla dole z kopca. Dej mi prišiel nejaký chaotický, miestami dokonca vyslovene nelogický, postavy boli také nejaké nemastné-neslané. Nechýbali ani wtf momenty, pri ktorých som nechápal, ako čosi také mohli natočiť. Asi v polovici filmu mi došlo, že ma to vlastne ani nebaví, tak som to radšej vypol. V zaujímavostiach som sa dočítal, že pôvodne mala vzniknúť 6 dielna filmová séria... no ja dúfam, že tento film je z danej série prvý a zároveň posledný. Nedokážem pochopiť tunajšie relatívne vysoké hodnotenie, no mňa táto Legenda o meči vôbec nezaujala. Kladne hodnotím len úvod filmu, herecké obsadenie, snahu a pár sledovateľných scén. 30% ()

Tartalus

Skvělá akce a úžasné přechody spolu s velmi dobře zvolenou hudbou. Místo tupých klišé je tu zábavná, nadupaná akční jízda. Dlouho jsem se rozmýšlel na 5*, ale něco mi tam k dokonalosti chybí. Asi největší překvapení tohohle roku. ()

Mograine

Očekával jsem zas další propadák, který by se dal připsat na triko kriplovi Bollovi. A díky bohu jsem se plet. Snímek opravdu nad moje očekávání, který byl jak po stránce scénáře tak po stránce herecké naprosto úžasný. Myslím, že pan Hunnam je fakt frajer a pro změnu nám ukázal jak moc dobrý je bojovník. Džúd Ló taky nezklamal a opět nám servíruje své charisma na zlatém podnose. O slečně Astrid vím jenom to, že díky své kráse zahrála i mořskou pannu, ale čarodějku.....to je novinka a upřímně i její výkon byl nad očekávání. Zbytek je už stará známá herecká klasika, která vždy nadchne např. pan Hounsou, pan Bana a pan Gillen. Samozřejmě se našly chybičky, ale nebylo nic moc zásadního. Upřímně, legenda a králi Artušovi a rytířích kulatého stolu mě doposud nijak moc nezajímala, ale teď vidím, že by nemuselo být od věci si o tom zjistit víc. ()

maxnot

Krátce: Kdyby se mně někdo zeptal, jak bych si představoval film podle fantasy hry, bylo by to přesně takhle! ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku