Král Artuš: Legenda o meči

• Velká Británie King Arthur: Legend of the Sword (více)

Novinka režiséra Guye Ritchieho velmi osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh formou nové akční fantasy. Když je v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ. (Freeman Ent.)

Terezasch odpad!

Delate si srandu? Tohle byla nejdrazsi nuda meho zivota. Priblizne od poloviny filmu, kdy se porad absolutne vubec nic nedelo, jsem si pohravala s myslenkou opustit sal. Udrzela me tam pouze plna pixla popcornu, a neochota prodirat se ulickou plnou temer soulozicich paru (protoze co jineho tam taky meli ti lidi delat, ze jo?). Naprosta vykradacka puvodni legendy. Prekrouceny prehnany neprehledny trapny zbytecny hnus. Tvurci si tady dali zalezet pouze na tom, aby se v zastoupeni hlavnich roli objevilo co nejvic odlisnych narodnosti. To se jim povedlo, palec nahoru. ()

vERuNk.A

Byla jsem na filmu v pátek a ještě v úterý další týden si říkám, proč jsem na to sakra nešla ještě znovu... Myslím si, že to hovoří za vše.. Vřele doporučuji !! ()

Jack_F.

Z toho filmu jde hrozně cítit několik věcí -->> Je to kopírka všeho možného, až to ve výsledku není vůbec originální. Guy Ritchie nezapomněl hodit své "hrozně promyšlené" kalkulace a kecy(podfuck, sherlock), inspiroval se nejspíše i hrou o trůny, kde si vypůjčil i herce, avšak vypustil klácení. Dědic trůnu, co vyrostl v bordelu..kde už sme to sakra jen viděli?! No a nakonec rozhodně neopomněl zkouknout pána prstenů, než natočil úvodní sekvenci. MULTIKULTI taky 100% - bílý, černý a žlutý nesmí chybět. Bohužel vypustil spoustu věcí, co dělají příběh o Artuši ..příběhem o fucking Artuši, že. Merlin na párku, místo toho ošklívá mejdž lady, která dle mého nesympatická mrdka. Navíc nepochopil jsem proč LONDINIUM tak hrozně připomínalo starý Řím...Gladiátor? Bože, Guy tohle bylo kopírování trapné až na půdu, ale naprosto nelogické a hrozně mimo linii příběhu o starém dobrém Artuši. Na druhou stranu.. vizuálně vymazlené...takže za 3. ()

hlava81

Takhle mě filmy o legendách baví. Má to příběh, má to spád, má to drive, není to extrémně přehnané, solidní CGI a naprosto strhující soundtrack. Váhal jsem mezi 4 a 5, ale po finální bitvě na hradě dávám 5 :) Takhle něco natočit, to chce opravdu dar a Ritchie ho asi má. Já se opravdu velmi bavil. ()

Gregor_Samsa

Král Artušek po stodvanácté a tentokráte od Ritčího v punkovém vizuálu, s magií jak z Pána prostředníčků a v tempu náctiletých hráčů videoher. Po prvních 15 minutách CGI jsem to chtěl zabalit a odejít, ale pak jsem přistoupil na změnu pravidel těhle borců od kulatého stolku a nějak to s autory dohrál – nakonec se mi to celkem i líbilo, i když po týdnu z toho v hlavě nemám vůbec nic. King Arthur s Clivem Owenem byl o dost lepší... [60%; 2017-05-15 Cinema City Galaxie] ()

werxix

Je to spis 3,5 *. Asi jsem staromilec To moderni zpracovani strihu, zaberu apod. mi k filmu, ktery zpracovava takove tema proste nesedi. Holt z krasne legendy udelali moderni fantasy block buster. Zabava pekna, rychle to odsejpa. Skoda te formy. ()

kokofek

Není to můj šálek kávy,ale to by tak moc nevadilo.Legenda,nelegenda k čertu s ní,hlavně když je podívaná.Ale bohužel druhá polovina se táhne a nemá švih. ()

BlackAdder87

Z původního Artušovského příběhu si bere minimum a daleko víc připomíná pána prstenů, což ovšem není vůbec na škodu. Celkově je je to zábavný film, který stojí hlavně na povedené akci, vypiplaném vizuálu a kvalitní hudbě. Za mě spokojenost. ()

Tomy_Reardon

Predtim sem to nevidel, tak sem sel okusit trochu te valky, rytiru, mecu ikdyz sem spis na soucasnot ci budoucnost.. byl sem ohromne prekvapen, necekal sem ze to bude takhle nabity, skvely a akcni.. Hlavni herec je nesmyslnej model, a jeho vykon byl mimoradny!!! I ten prehnanej fight na konci sem bral, protoze ten film od zacatku byl takovy jaky byl.. jo a mimochodem, pokud tento film nedostane Oscara za zvuk, tak dostane Oscara Adam Sandler!!! Zvuk byl neskutecnej, a to sem nebyl v Dolby Atmos!! Za me plnej pocet ()

RoseThrone

Perfektní střih, svižné dialogy, humoru akorát - Guyi Ritchie, jsem v sedmém nebi! Na tenhle film, jsem se těšila víc, jak rok a popravdě řečeno jsem se tohohle spojení (Ricthie a legenda o Králi artušovi) docela bála. Viděno v kině vícekrát a pokaždé ještě lepší zážitek. Středověká gangsterka s fantasy prvky a s naprosto úžasným obsazením. Charlie Hunnam byl konečně ve své roli vidět a nebyl zapomenut (Pacific Rim, Purpurový Vrhc - filmy jsem viděla, jeho výkon přehlídla) a Jude Law v roli záporáka naprosto fenomenální. Pátá hvězdička byla zpečetěna mne naprosto sedícím soundtrackem. ()

Antikas

Další nářez od Ritchieho a nejlepší film letošního jara. Ten chlap neumí natočit špatnej biják. Artuš má fantastickou hudbu a střih a nechává vzpomenout na Podfu(c)k. ()

rigby

Pod krásným kabátkem se skrývá docela slabá náplň. Občas je to mírně zmatené a nepřehledné, velmi často se objevují nudné vycpávky a dialogy. To je obaleno spoustou počítačové animace a efektů. Střih některých scén je opravdu nedívatelný, ale v bojových sekvencích to funguje. A posun do světa podivných potvor je rovněž minimálně podivný. Rozhýbe se to až v druhé polovině filmu, ale to už je trochu pozdě. 3- ()

Vajnlich

Guy Ritchie přesně tak jak ho mám rád, doufám, že se dočkáme druhého dílu i se sirem Lancelotem. Škoda jen, že Guy Ritchie nedostal šanci natočit také Assassins Creed, možná by to mělo koule a nebyla by to nudná sračka jako Ulice. ()

argo.smile

Zdrogovany Guy si mozno splnil detsky fantasy film s historickymi faktami a fikciami. Dufam, ze sa vrati naspat do spinavych ulic Londyna a natoci opat skvostnu gangserku ako sa na jeho poslanie vo filmovej branzi patri. ()

moriero

Tady dostaly legendy zase pěkně na prdel. Kdy už tvůrci přestanou šířit ten běžný mýtus, že Excalibur byl vytažen z kamene? Byly to dva rozdílné meče. "Ten z kamene" dokonce nikdy nebyl použit v boji. Oproti tomu Excalibur darovala Artušovi Jezerní paní. No nic. Snad příště. Teď k filmu. Já prostě miluju styl vyprávění Guye Ritchieho. A i když tyhle moderní hipsterské typy nemám rád, Hunnam má prostě nesporné charisma. O tom žádná. Ze začátku mi tam chyběla nějaká ta Guinevere (dokonce jsem si myslel, že čarodějka úplně na konci pronese něco jako: "Jo málem bych zapomněla. Jmenuju se Guinevere, vidím naši svatbu a taky to, že ti nasadím parohy"), ale pak už jsem byl rád, že tohle je ryze pánská jízda. Za mě 70%. ()

DmKK

TAKTO JSEM SI FANTASY NEUŽIL OD DOB PÁNA PRSTENŮ! Chyby se určitě najdou , ale nic co by se nedalo přehlédnout. Stejně jako Warcraft , moc příjemně mě to překvapilo. ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (více)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku