Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. (Bioscop)

corpsy

Tušil som, že tento spektákel bude iba nafúknutá bublina ( Československé tržby dávajú za pravdu ). Moderne, komerčne ( samozrejme vzhľadom k rozpočtu logicky ) poňatá história. Ktovie, či pravdivá, či zavádzajúca ( dnes sa kvôli politickej korektnosti bohužiaľ menia ľudské dejiny, len aby sa splnili kvóty ). Jákl má v ruke akčné scény, tendenčne sa v nich vyžíva a mňa, ako fandu akcie to aspoň občas vytrhlo z letargie. Rozpočet, verím, zhltli hlavne herecké hviezdy, pretože to čo som zhliadol, je akurát tak nadpriemer TV výpravy a trikov. Neodcudzujem, iba mi to ako očakávaná filmová udalosť Strednej Európy ( tobôž celosvetovo ), neprišlo. ()

liquido26

Od té doby, co sleduji historické filmy, si říkám, jak by bylo super, kdyby někdo udělal vysokorozpočtový snímek zobrazující nějakou slavnou osobnost nebo událost české historie (a témat na výběr by bylo). Respekt Jáklovi, za to, že se do toho pustil, sehnal slavná herecká jména a peníze a dotáhnul Žižku dokonce. Výsledek je bohužel takový průměrný - neurazí nenadchne. Natočeno je to moc pěkně, krásné záběry české krajiny a nádherných hradů. Bojové scény jsou docela působivé. Herci hrají slušně. Odkazy na Žižkovu budoucí kariéru coby husitského velitele jsou taky fajn. Příběh je ale bohužel takový neslaný nemastný. Nedrží se žádných známých historických událostí a je to taková standardní pohádka o boji chudých proti mocným, intrikách a záchraně princezny. Pár scén bylo docela silných, ale jinak mě děj příliš nebavil. Asi bych byl radši, kdyby Jákl zfilmoval Žižkovu éru husitského vojevůdce. Ale tak tragicky jako jiní bych to zase nehodnotil. ()

PauloZ

Nulová očekávání se v celku naplnila :/. Velice jednoduše se to dá celé zkritizovat, protože vyjma toho, že je to hezky krvavé a surové, tam není moc co najít. Jákl je borec za to jak si to vydupal a natahal do toho výborný herecký kádr. Bohužel je to ale jen velice průměrný režisér, který jakoukoliv akci nebo velkolepost absolutně nezvládá. Dávám 3* jen proto, že je to české, jinak je to vcelku bída. Včera jsem viděl netflixácký německý Na Západní frontě klid a Jan Žižka tomu nesahá ani po kotníky. Je smutné jak neosobní a bezemoční to celé je a v 80% to vypadá lacině. Všechny prachy asi padly do lva. Ani jedna akční scéna neni dobrá. ()

curunir

,,CEJTÍ POŘÁDNÝHO CHLAPA.“ ,,JO, JA TAKY. SMRDÍŠ.“ __ Rozporuplné dielo v ktorom na jednej strane dej zrejme nenaplnil všetky očakávania (čakal som viac než zameniteľnú dobrodružnú zápletku), na druhej strane treba oceniť Jáklovo odhodlanie (+milé záverečné cameo) realizovať český film, v ktorom by účinkovali Ben Foster a Michael Caine, pričom ten prvý má všetky predpoklady  pre úlohu akčného hrdinu, zatiaľ čo ten druhý (vzhľadom na pokročilý vek) zakaždým príde o palici čosi oznámiť, otočí sa a odíde, čo je však všetko dané limitmi priemerného scenára. Vo viacerých ohľadoch najväčšmi zo všetkého Jan Žižka pripomína Ironclad. Výprava vzhľadom na rozpočet nie je veľmi rozmanitá, ale treba brať na zreteľ, že mnoho z neho museli zhltnúť honoráre spomínaných zahraničných hercov. Vizuálne by viacej uspel pred 15 rokmi, opakované zábery z dronu sú časom otravné a akčné scény sú miesto veľkoleposti zamerané skôr na taktiku a choreografiu, v ktorej sa môžu viacej uplatniť výkony kaskadérov.  Výsledok vyznieva ako prequel k budúcemu väčšiemu projektu, rozsahom podobnému starej Vávrovej trilógii.  Ten však nehrozí... (8587. hodnotenie, 739. komentár k filmu) ()

faceboy

"ktož jsú boží bojovníci" "Death bring life💍" Jan Žižka je pro začátek promarněný potenciál.  Film silně stahuje dolu zběsilý střih kdy pořádně ani nevíte co se děje a kdo koho zabil, či to shazuje už tak nefunkční akci.... Ta samotná by byla skvělá. Je řádně krvavá a explicitní a nekompromisní, ale díky těm střihům a zkratkovitosti je spíš unavující než lákává. To je problém pokud je s přehledem největší lákadlo filmu akce, která tu ve stopáži hraje silnou roli. Zdaleka největším problémem je pak scénář, kdy mě to velmi mrzí, protože zbytek skrýval takový potenciál, že to mohl bez nadsázky být film pro Čechy tak legendární, že by byl  i po 100 letech naše kultovní dědictví.  Scénář není vůbec koherentní či sourodý v narativu (např: první polovina politikaření a heist / druhá je v podstatě love story.) Do takové míry, že neví čím chce být a tak nic nefunguje zcela a třeba politika, která je tu ze začátku velmi zestručněna, což by bylo asi lepší, je pak zbytečně rozvíjena v půlce filmu, kde jsou zrady co 20 minut a stává se v tom nepřehledný chaos. Scénář vůbec nevyužívá zajímavé dílčí prvky... Například vykoupený bojovník z nepřátelské armády či romantická linka filmu, což mu osobně neodpustím nejvíce. Naopak tu volí občas zvláštní věci ala CGI lev před koncem. Obecně za vcelku malý rozpočet na poměry Hollywoodu navařil Jákl až moc muziky přesto, že ji občas zbytečně překořenil CGI modely, které vypadají příšerně kolikrát a hrozně potápí dané scény a jinak přenádherné scenérie. No a co zbylo ? Hudba je výborná mimo to, že něco mi třeba nesedlo, tak například Ktož jsú boží bojovníci či originální folklorní OST fungovalo více než dobře a opravdu dokázalo emočně fungovat. Herci vlastně všichni více či méně sedli až podezřele dobře do svých rolí. Vyjma Zikmunda, který mi osobně jak herecky, tak stylem provedení vůbec nesedl a lezl na nervy. Přesto Foster v roli Žižky kupodivu sedí a funguje naprosto až mě to osobně překvapuje a to samé Sophie v roli Kateřiny. Celkově ti dva a režie jsou asi to nejlepší na filmu. K režii samotné... Ta má nejenom neustále předkládá nějaké pěkné či netradiční záběry, ale Jákl dokázal prokázat i nějaký svůj vlastní styl a tradermarky si vytvořil. Z hlavy asi nikdy nedostanu jeho dronové jakoby 2D záběry ze vzduchu. To beze srandy využívá co 5 minut až možná nadužívá, ale vypadá to aspoň good. Jindy zase nestandardně záběruje.... Viz celý  epilog s tím pravým Žižkou, kterého jsme asi chtěli všichni vidět. Jeho záběr na brnění bylo něco co jsem snad ještě neviděl a vypadalo to tak skvostně až jako epos, což je něco co měl být celý film, avšak z logických rozpočtových důvodů je to stěží origin dost možná původně zamýšlené trilogie, který bohužel podkopal jak jsem zmínil výše scénář a tak třeba ani Žižka(hlavní postava) nedostatečně prokazoval svoji genialitu a prozíravost, která z něho dělala dodnes jednoho z nejlepších vojevůdců. Tento film má opravdu od dokonalosti daleko a naprosto rozumím v podstatě jakémukoliv hodnocení od 2 do 4. Já sám s tím měl obří problém, protože jsem byl někde na 3+, ale ta romantická linka, která tu bohužel nedostává nejlepší péči z nějakého mě neznámého důvodu dokázala i fungovat a je tu hned několik nápadů, které jsou hrozně silné a mám pro ně osobně slabost. Viz nápad využívat toho, že princezna je v podstatě Macguffin pro celou Evropu a film. Ačkoliv bych si tedy přál podstatně delší a hlavně lépe napsanou tuto romanci, tak přes tohle všechno pravděpodobně chemie Fostera a Sophie dokázala zafungovat na mě a pomyslná oběť byť byla podaná lehce otřepaně tak na mě fungovala a až dokonce emocionálně strhla. Husí kůži jsem dokázal mít v tomto nesoustředěném marasu rovnou natřikrát a to se mi nestává tak často... O to více ten nenaplněný potenciál bolí. Tudíž na následky finálního symbolismu s prstenem, sympatickým výkonům a reálné nějaké dávky vlastenectví, které jsem v sobě už dlouho nepocítil dávám prozatím Žižkovy velmi jednookou 7. S tím, že ho nevidím naposledy a až rewatch snad potvrdí či vyvrátí, že v tomto příběhu se skrývalo kdysi něco starodávného epického co by bylo odkaz našeho národa světu.     () (méně) (více)

Astaroth12

Dlho som sa strojil pozrieť tento film, ale mal som obavy, ako to celé Jákl uchopí a aj keď som vedel, že tam hra medzinárodná herecká smotánka, neveril som, že od našich susedov sa dočkám takejto megalomanskej záležitosti. Je to surové, kamerovo precízne a bojové sceny brutálne brutálne. Je mi jasné, že film sa o historické skutočnosti moc neopiera, ale to mi nevadilo, lebo som to aj čakal. A aj keď obsahovo je jeden z mnohých, tak formou bol niečím nevídaným a veľkolepým. Užíval som si nádherne scenérie prírody, zámkov i úžasnej celkovej výpravy. Len škoda, že po príbehovej stránke nie je prepracovanejší, lebo takýto impozantný film aj osobnosť, ktorú mapuje, by si zaslúžili aj zaujímavejší príbeh. Ale aj tak je to fantastická filmová udalosť, ktorá sa v našich končinách rodí raz za niekoľko rokov. Silné 4*. ()

agentmiky

Po zhlédnutí Žižky mohu prohlásit, že po dlouhé době do kin zavítal snímek, za který se nemusím vůbec coby Čech stydět. Tomuto velkolepému projektu Petra Jákla jsem fandil již od prvopočátku, v našem malém českém rybníčku totiž filmaři nenacházejí odvahu přijít na světlo s něčím nestandardním, neokoukaným. Jasně, samotný film se nedá označit za bezchybný produkt, ale klady jednoznačně převažují. Krásná tuzemská příroda s perfektně zvolenými lokalitami. Na naše končiny úžasný soundtrack, který se v bojových sekvencích úplně trhá ze řetězu. A samozřejmě výborný kasting, kde každý zúčastněný září (nejvíce mi asi v hlavě utkvěl Goode coby proradný Zikmund, ale i Foster coby Žižka mě svým stoickým výkonem překvapil). A když jsme u těch pozitiv, tak nesmím opomenout ani to, že se Jákl nebál ukázat středověk takový, jaký doopravdy byl. Tedy špinavý, drsný, na každém kroku pesimistický, v akci přímo nekompromisní (krví se fakt nešetří...třeba taková scéna se lvem naprosto špičková). K lepšímu hodnocení mi chyběl nápaditější scénář, kdy se zejména druhá polovina místy malinko vleče. A též zamrzí chaotičtější střih, který choreograficky nápaditým bitvám podráží nohy. Suma sumárum. Objektivně bych to viděl na 7/10, ale rád tomu ten bodík navíc přihodím.  8/10 P.S. Film nedoporučuji lidem, co by se v něm snažili hledat jen historicky přesné informace. O tom to nikdy nebylo, tématicky laděný dokument si musíte pustit jinde. Šlo zejména o to ukázat západnímu publiku, že i my máme ve své historii zajímavé postavy. A to se Jáklovi podařilo na jedničku. Na druhou stranu je mi bohužel nadmíru jasné, že se film nestane kasovním trhákem vzhledem k půlmiliardovému rozpočtu (a z toho plyne ten nepříjemný fakt, že na hodně dlouhou dobu podobný projekt nedostane zelenou). Velká škoda. ()

Paxxx.cz

Pro českého diváka určitě velmi lákavý film (i rozpočet nasvědčoval epické podivané), zvlášť když tu mělo být tolik známých zahraničních tváří a taky herců z Česka (Roden, Budař, Vetchý, Vašut), ale nejřive začnu s tím co bylo podle mě ok. Foster mi v roli Žižky nevadil, bojové scény za mě byly fajn (byť kamera občas mohla být lepší) - byla tam hlavně brutalita, která k této době neodmyslitelně patří. Pár věcí mi ale upřímně vadilo - pro Hollywood klasické upravení příběhu v zásadaních bodech - to jak přišel Jan Žižka o oko. K obsazení mám výtku u Bena Cristavaa, který prostě dobově do filmu absolutně nezapadá. Trochu jsem se ztrácel ve zvratech a začínal jsem mít guláš v motivaci činů hlavních postav, k tomu konec byl taky dost překombinovaný. Za mě nakonec spíše průměr, na české poměry dobré, ale spíše bych se příště držel historických faktů...6/10. ()

Wysch

Jako takhle. Jako origin středověkýho hrdiny je to celkem ucházející. Za dvacet míčů amerických $ bych sice čekal víc (jsem přesvědčenej, že v Česku umíme natočit za málo peněz hodně dobrý album), a určitě bych chtěl lepší a věrohodnější šarvátky (máme tu mrtě HEMA škol), a už vůbec neřeším jako wannabe historik nějakou historičnost, ale ve výsledku bych si sequel s Benem Fosterem s chutí dal! ()

kobejn

Jákl si natočil svoje Statečný srdce, akorát bez davovejch bitev, na který by potřeboval tak o další miliardu korun víc. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby to moch natočit v Halywůdu a dostal by na to aspoň 100 mega. Pak by moch natočit parádní film s těmi velkými bitvami a byl by to masakr. I toto byl masakr, ale komorní, Žižka byl takovej středověkej Rambo s palcátem. Jákl natočil hustej film, za těch pár drobnejch co měl, natočil to nejlepší, co dovedl a ten film má světovou úroveň, jen je prostě vidět, že byl limitovanej tim rozpočtem. Ale, ale tadle doba nesvědčí tomudle typu filmů, doby, kdy do kin táhlo Statečný srce a Gladiátor sou dávno pryč a zjistil to i Ridly Skot s Posledním duelem. Todle prostě lidi do kin teď netáhne a amíky dvojnásob. Jesli si Jákl myslel, že s timdle filmem udělá v USA díru, tak se šeredně mejlil. V USA na nějakýho žižku neni nikdo zvědavej, tak snad bude mít úspěch aspoň tady, i když si myslim, že taky moc ne. Jákl se zkrátka mijí s věčinovým vkusem, na tendle typ filmů není v současný době asi nikdo zvědavej, jak v usa tak i tady, což je škoda, páč je to jinak dost dobrej biják. Ben Foster byl skvělej a Ralf Moler taky, paráda. Takže to vypadá, že s timdle filmem to dopadne jako s andělskou tváří, bude to pěknej propadák, ačkoliv by to jinak měl bejt trhák. ()

javak810i

Kdo čekal, že Jákl za 500 milionů korun natočí válečný velkofilm světového formátu, musí být logicky zklamaný a může svou frustraci promítnout do hodnocení. Je ale nutné si uvědomit, že 500 milionů českých korun je trochu jiná částka, než třeba 200 milionů dolarů, za kterou se točí současné blockbustery. Druhou věcí je fakt, že film má být volně inspirovaný skutečnými událostmi a nikoliv je věrně následovat. Upřímně řečeno - kritika na historické válečné filmy už mě trochu unavuje. Ani všeobecně uznávané Statečné srdce a další podobné filmové ikony nebyly bez chyb a historických nepřesností. To samé platí pro případnou kritiku obsazení. Přijde mi vtipné, že národy, jejichž kultura se staletí budovala na křesťanských hodnotách s absolutně historicky nepřesným vyobrazením Ježíše jako milého bílého muže, má najednou problém např. s černými herci ve filmech z dob středověku. Samozřejmě nechci se Žižky jen zastávat, k dokonalému filmu má daleko. Nicméně jako volné zpracování "origin story" našeho nejslavnějšího vojevůdce mě vůbec neuráží, neměl jsem při sledování pocit, že by někde příliš chyběly peníze (což se nedá říct např. o Netflixovém hitu "Gray man") a třeba takové herecké výkony mě naopak mile překvapily. Nabízí se mi srovnání o posledním českým/československým pokusem o drahý historický velkofilm - Bathory, oproti kterému je Jan Žižka filmařský skvost. Objektivně silné 3 hvězdy, ale dávám 4. ()

ArsenalEagle

Kdyby se Jan Žižka jmenoval jakkoliv jinak, než Jan Žižka, sklidil by nejspíš více úspěchu. Chápu ale, že jméno jako takové je (hlavně u nás) slušným tahákem a téměř neznámá minulosti tohoto legendárního válečníka nabízí tvůrcům celkem volné ruce. Přestože jsme všichni věděli, že se (totálně made-up) příběh bude odehrávat dlouho před nejslavnějšími lety legendy, doufali jsme, že nám film nabídne to, co naznačily poslední sekundy filmu. Místo toho jsme dostali komorní rubačku v lese (sic kvalitní, syrovou), tak trochu kombinaci Robina Hooda s Rambem. Za půl miliardy člověk přeci jen očekával trošku něco velkolepějšího, čímž nechci říct, že jde o špatný film. Nejde. Někdo si ale řekl, že si připlatí, aby mohl pracovat s Cainem. A evidentně v českých lesích a hájích není dost kvalitních herců, takže si připlatíme i za jiné hlavní role a české herecké elitě necháme drobné (sympatické) štěky. Chápu Jáklovo uvažování udělat z filmu chytlavou podívanou i pro zahraničí a musím ocenit, že ve výsledku to není zas takový průser, jakého jsme se mohli obávat. Taky je fajn, že někdo u nás má koule do podobného projektu jít. Příště to chce jen vědět, co točit, protože kombinace všeho, jak jsme se naučili u Pejska a Kočičky, né vždy funguje. A přestože atmosféra je dost dobrá, tak ten šedej filtr bez barev středověk nedělá. ()

Karlas

Vystrašený jako malé dítě jsem vkládal zakoupené DVD filmu Jan Žižka do svého přehrávače (abych odčinil to, že jsem nebyl v placeném kině). Tradiční středověké akční hollywood drama, které rozhodně neuráží ani svým velmi volným přístupem k české historii. Tvůrcům nezazlívám, a chápu, že když dostali jednou za 60 let příležitost, tak tam chtěli nacpat vše. Ve své podstatě další velký film z našich dějin od dob Tmavomodrého světu. Epochální výjevy opravdu nečekejte, to dnes dokáží v historické tvorbě východu snad jen Poláci a Rusové. Přesto měl Jákl odvahu a pár statečných investorů taky. Jak říkáme my judisté, netřeba pršet, stačí když kape. Jako zapřísáhlý nepřítel politicko-korektní demagogie ve filmové tvorbě, musím ocenit pohodové začlenění exotických herců v podobě uherských kumánských hord, což je pro mne stravitelné. Děkuji... Ameriko, že jsme mohli natočit tento český film. ()

Pierre

Dlouhou dobu jsem si myslel, že tento ambiciózní projekt dopadne stejně nezdárně jako legendární Poslední z Aporveru. Ale ne, ona je tady skutečně premiéra hotového výsledku a za to, že to  Jákl dokázal  dovést ke konci a realizivat svůj sen u mě měl tak nějak předem obdiv jako borec minimálně coby producent, ale ta třetí hvězda je vlastně jenom za to, to by ode mě bylo jinak ošklivé (:D), ale jinak se teda asi  mijíme. Ano, filmy jako Statečné srdce mě nelákají, není to můj šálek kávy,  takže vážně nejsem cílovka (možná bych tak někdy zkusil Gladiátora), ale na historický velkofilm ze středověku s českými kořeny (protože prostě když všichni důležití představitelé jsou Američani a všechny prachy do toho dali Američani, nechce se mi tomu říkat český film.:D) s bohatou mediální propagací jsem byl prostě zvědavý, asi teď jako kdekdo v této republice. Ale bál jsem se právě té přehnané snahy o velkolepost, která bude způsobvat odtažitost. Bohužel se mi to splnilo, navíc je to celé děsně roztaháné. Skvělý obraz, to má film splněno. Ale ten děj?  Omlouvám se, ale já se docela nudil. Skvělý úvodní monolog Michaela Caina (se kterým si ale lautr budu muset dohonit nějákou klasiku..jo a tady je jinak v celém filmu tak 15-20 minut), trochu mrazivá gradace a zakončení,  solidní hudba,  ale mezitím pro mě nuda, prostě jen střídání různých výjevů z lesa nebo hradů, nemá to spád, je to v podstatě zmatené (nejen v natočení soubojů) a bez explicitní brutality (úúú, zvedne hlavu ten koho bude navždy strašit hlava Bena Christova..po tomhle mám jít jako spát?:D )  to (až na závěr) prakticky neumí vyvolat emoce a celý film je takový jednotvárný. Zajímavý rozbor zde podal uživatel filmfanouch, jeho dlouhý koment určitě stojí za přečtení, ale na oplátku si to asi nachází svoje příznivce, to je fajn. U mě má Jakl za šest hvězd jako producent, pak se mu možná daří jako režisérovi, ale scénárista nené.:D Viděno v dabingu, ale i tak mě zklamal na miniaturním prostoru Budař. Vůbec jsem ho nepoznával. ()

Bordoshut

8/10 – "Na český film něco neuvěřitelného." Jan Žižka byl vedle Peeleho třetího režisérského blockbusteru Nope, a pochopitelně druhého Avatara, můj nejočekávanější snímek tohoto roku. Bohužel jsem se nedostal do kina jako jeden z prvních, jak jsem si několik měsíců živě představoval, nýbrž jsem ho zhlédl až 6 dnů po premiéře, když už k němu své řekly stovky recenzentů a každý tak nějak ví, jak na tom nejdražší český film v historii je. A jaké to bylo? No, do nejoblíbenějších filmů si ho pravděpodobně nezařadím, ale hlavní je, že nejde o žádnou tragédii, jak se nás týdny před premiérou snažili na základě několika záběrů přesvědčit mrduchtiví historikové svými rozsáhlými vášnivými disputacemi o zbraních, zbroji, hygieně a válečném umění na počátku 14. století. Statečné srdce jsem dosud neviděl, takže nemůžu porovnat, ale očividnou skutečností je, že Žižka není žádným českým Královstvím nebeským. I přes obstojnou výpravu, která si v ničem nezadá s průměrným americkým akčňákem, je příběh spíše komorní a ambicemi se drží při zemi. Nesledujeme tu spolu zápolit stovky, ba tisíce žoldnéřů, nýbrž jen desítky, což ale v rámci vyprávěného příběhu bohatě stačí. Epická podívaná to skutečně je. Jediné, co ji kazí, je všudypřítomná uspěchanost. Ta se projevuje jak v unáhlených střizích, které nenávratně zdeformovaly atmosféru ve většině potyček, tak v kvapných záběrech z kamery, které jsou často pompézní a mají potenciál být divákem procítěné, nicméně kamera vždycky po scéně jenom spěšně přejede a než to divák stačí procítit, následuje střih. Přijde mi, že Petru Jáklovi zatím chybí režisérský odstup a nadhled, pročež nemůže natočit film, který se jednou stane kultovní klasikou. A ačkoli mě to hluboce mrzí, musím konstatovat, že tenhle Jan Žižka se na rozdíl od toho Vávrova kultovní klasikou nikdy nestane. Bude se na něj vzpomínat spíše jako na prvního průkopníka americké kinematografie v Čechách a na něm budou možná jednou učitelé na FAMU ukazovat chyby, kterých se mají mladí studenti filmu vyvarovat. Za mě povedené, ovšem nikoli dokonalé. Přesto si Jan Žižka rozhodně zaslouží vaši pozornost. Zvlášť pokud jste fanoušek moderního filmu. Říká se, že voliči KSČM vždycky přijdou k volbám. Je to bohužel pravda. A stejně tak fanoušci Ordinace v růžové zahradě si ten kanál v TV vždycky naladí. Jestli chcete... pardon, jestli chceme změnu, musíme ukázat, že je o ni zájem. Proto musíme jít do kina. Nemístná poznámka: "Jak mně pije krev tohle video... Who asked?" ()

GodComplex

Nejvetsi plus je krasna ceska priroda a historicke lokace. Bohuzel je to pulku casu schovane ve tme a v jeskynich. Pusobi to jako intro k necemu vetsimu, necemu co ale zrejme nikdy neuvidime, takze co je pointa? 6/10 ()

blackrain

O životě mladého Jana Žižky toho opravdu moc nevíme. Jisté je, že to byl lapka a nájemný žoldák. Kdo mu dobře zaplatil, tak tomu sloužil. Bitky jsou dobře natočené. Je vidět, že je Jákl povoláním kaskadér. Byla to syrová středovéká řež, která měla hodně blízko k fantasy. Od historických detailů jsem se odpoutala hned na začátku, proto to na mě fungovalo. Souhlasím s tím, že lidé si po té mediální masírce a po shlédnutí filmu, budou chtít něco o Žižkovi najít a nejen to, že někde na pražském kopci stojí jeho monumetální jezdecká socha. ()

Remedy

Zoufalý slepenec těch nejnaivnějších motivů z vrcholných historických filmů, ve kterém Ondra Vetchý ukazuje, jak by se hrát nemělo a kde Jan Budař s Benem Cristovaem působí až nečekaně cool. Vlastně je to dost bizarní, šestáková a místy hrozivě amatérsky působící fraška, u které snad jen lidsky cením ten nadlidský zápal Petra Jákla. Jeho vlastní podání Jana Žižky je bohužel natolik nezajímavé a nefilmové, že na konci zůstane jen pocit další ohromně promarněné šance pro český film na mezinárodním poli. Chválím povedený sound design (to řinčení mečů bylo fakt super) a Rolanda Møllera, který tu herecky překonává ostatní kolegy na plné čáře. Za tyhle dvě věci dávám dvě slabší hvězdičky. [40%] ()

Finále Plzeň 2022 se blíží!

Finále Plzeň 2022 se blíží!

22.09.2022

ČSFD Award pro Bena Fostera