Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

laepus

Baron Cohen opět perlí a neštítí se vůbec ničeho. Celé kino se smálo i při těch nejnechutnějších věcech. Někteří autoři se bojí o mnoha věcech mluvit. Cohen se nejenže nebojí o nich mluvit, on se nebojí ty největší šílenosti i natvrdo ukázat. Skvěle jsem se pobavil, ale myslím, že jednou stačilo... zatím. ()

kamigava

Tak se mi zdá, že Cohen ještě víc upgradoval svoji absurditu a vytvořil ještě úchylnější počin než byl Borat, Bruno či Diktátor. To mu však nemám za zlé. Bavil jsem se pořád a o to v bláznivých komediích jde především. Grimsby má slušné tempo díky akci, která se nebrání plno střihům. Jméno hlavního hrdiny "Nobby" zní opravdu tak tupě jaký on doopravdy je. SPOILER: Naopak velmi lituji vážného Marka Stronga, který kývnul na vysátí jedu ze svého šourku. :-D Nebo se nechal postříkat sloním spermatem a to přímo ve sloní vagíně! To jsem ještě neviděl! Doufám, že žádné zvíře při natáčení nebylo takto zneužito, protože by to Cohen pak neměl v hlavě v pořádku, což asi nemůže mít, jelikož by nikdy nenatočil takové zábavné "kokotiny". Myslel jsem, že Penélope Cruz dostane větší prostor, protože jako záporačka mi přišla ideální. Závěr s raketami byl skvělý. Líp svět zachránit prostě nešel. Děti na tuhle komedii rozhodně nebrat. ()

aLPaC

Na Sachovi se mi vždycky líbilo, že si nebere žádné servítky, dokáže si vystřelit z kohokoliv a čehokoliv, zkrátka nic mu není svaté. Sacha Baren Cohen je pro mě také antonymem nechutné politické korektnosti. Na jeho sprostý, úchylný, vulgární a fekální humor jsem zvyklý a nikdy mi nevadil, tady to už ale někdy bylo vážně moc (sloni, nemohl jsem na to koukat). Jinak začátek je výborný, Sacha tady paroduje anglické hooligans a jejich styl života. Shledání s bratrem a pár honiček jsou taktéž výtečné, stejně jako ten videoherní pohled. Poté, co se však hrdinové dostanou z Anglie to začíná trochu upadat. JAR by ještě šla. Sacha jako agent, 69 s tlustou pokojskou, sexy blondýna v prádélku, ale pak už ti zmiňovaní sloni. Nakonec ale přijde závěr na fotbalovém stadionu a ten už mě svou absurditou doslova iritoval. Škoda, čekal jsem víc, ale s přibývající minutáží to jde zkrátka pořád dolu, a tak nemohu dát víc než tři. ()

Mikeel odpad!

Nejsnesitelnější z Cohenových filmů, stále však těžká trapárna, jejíž humor se zákládá doslova a do písmene na sr*čkách. Tomuhle by se masy řechtaly nejspíš v hlubokém středověku, v 21. století mi to přijde těžce mimo a nechápu, že se do podobných věcí investují peníze. Nevadí mi poklesklý a fekální humor, ale nic se nemá přehánět a Cohen v mých očích i nadále drží prvenství v nejotřesnějším filmovém aktérovi všech dob. ()

bobstock

Tak stupidní až jsem se neubránil chvilkovému smíchu. Některé scénky teda už za hranou, ale komu to spíše odpustit než Sašoj. PS: Grimsby aneb jak Trump s Harry Potterem přišli k aidsu. :D 65% ()

qxkamo

Od Sachu som cakal podstatne vtipnejsie scenky. Vedel som, ze idem do jeho typickeho fekalneho humoru, ale toto bola uboha uroven komedie. Dve hviezdicky som totiz naskrabal na akcnosti filmu. ()

Marys

Spočiatku to vyzeralo ako veľmi zaujímavá akčná komédia, no potom sa žiaľ pán Cohen začal predstavovať vo svojej kráse a nechutnosti mi degradovali film o jednu známku. Potom, keď vyplávala téma na povrch, bola to zrovna jedna z tých momentálne najotrepanejších, takže ďalšia hviezda mala smolu. Zároveň Trumpov dvojník bol celkom v pohode, na Radcliffovi si ale mohli dať viac záležať. Sľubné sa zmenilo na priemer. ()

Milky.

Cohen opět přitvrdil v nechutnosti, perverznosti a debilitě, ale tentokrát je to vcelku solidně koukatelné a člověk si to i užije. Za mě dostačující kravina na jedno odpoledne. Od Cohena snad nikdo nečeká nějaké vyloženě kvalitní filmařství. ()

Sygauras

Mám ráda jiný typ humoru. Na doporučení (20 minutová nadšená diskuze mezi lidma v práci) jsem se teda podívala. Kromě snad začátku a sem tam vtipné situace, mě to hodně nebavilo. ()

Strike

I když je to opět blíž ,,normálnímu" film unež první Cohenovy filmy, stále je to nekompromisní, nekorektní, ujetý, nehorázně vtipný film, který ale v tomto případě funguje i po akční stránce. Některé scény, ano, myslím přesně tu se slony, jsou opravdu over the top,ale buďme rádi, že v denšní době politických a jiných korektností dokáže takovýhle filmy dělat na úrovni. Mark Strong je frajer, že se nebojí ze sebe udělat srandu a šel do tohodle filmu. ()

Wancohoff

nevadia mi nechutne vtipy (gule,slony) pokial je to na dobro veci. bohuzial tu je to strasne trapne, nie vtipne a stahuje to film na cisty priemer. inak fajn, ale fakt len raz pozriet... 55% ()

Illy

Odporný, neskutečně místy fekální nářez. Tohle není pro každého...i já jsem místy pohoršeně ohrnul nos. JÁ?! Asi na stará kolena měknu... ()

Gulde

Plně uspokojilo to, co jsem od toho čekal. Příběh je tady sice spíš jen kulisa, takže proto to slabší hodnocení, ale ty narážky a všelijaký zhovadilosti, to je prvotřídní! ()

Shagrath19

Sice komedie trochu za hranicí nevkusu,ale když se u toho směju a já se smál hodně tak je vše v pořádku. Scéna se slonem překonává Jima Carreyho a jeho Ace Venturu v nosorožci. ()