Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

Dromed

Barona mam rad a ocenuji satyru a napad jak v Boratovi, Brunovi tak i Diktatorovi a kvuli tomu jsem prekousnul i davku perverzniho a fekalniho humoru...ale tohle uz je opravdu Dope jak ve sloni vagine po bukake. ()

kenkaku

Sacha baron Cohen má prostě svůj styl a tím je posouvat hranice šokujícího/nechutného stále dál a dál... kde měl v Diktátorovi jen ruce s mobilem... tady je pro jistotu narvaný úplně celý (kdo neviděl, nepochopí). Film je to buranský a debilní. O tom žádná. Občas ale umí překvapit nápaditostí a zpracováním akce. Přece jen "nejnebezpečnější agent MI6" by předvést trochu akce měl. Kdo překvapil je Scott Adkins (toho jsem tam nečekal), nicméně alespoň trochu prostoru dostal... celkově vzato. Nejvtipnější scény jsou zároveň ty nejnechutnější... a to je co říct. Za mě průměr/podprůměr (prostě 2,5 a dnes mám blbý den, tak nechám dvě). Osobně bráno - jde o jeho nejhorší film. a obávám se, že je to "zatím nejhorší", protože bude hůř... ()

Maynard.

Nečekaný překvápko, který mě rozhodně potěšilo. Mrknul sem na to, páč mám rád Marka Stronga. Naposledy sem měl tu čest v Kingsmanech, kde si taky střihul roli super tajnýho agenta. Tady ho doprovádí Saša, kterýmu zatím ještě tak nějak nemůžu přijít na jméno, ale to se třeba časem změní. Je vidět, že to není uplnej jantar, když je schopnej napsat celkem slušnej scénář. O akční kousky nebyla nouze, hodně potěšily záběry jako z DOOMA, což je sice čórka z Kick-ass, ale kdo v dnešní době nečóruje :o). Párkrát sem se fakt hodně zasmál, ale taky sem si párkrát říkal, že je to fakt velká trapárná (nějaký džouky zbytečně přehnaný). Asi nejzapamatovatelnější scéna je samozřejmě se slonama. To byl teda velkej brutál :o) ()

sedm.1

Sacha Baron Cohen je bůh, který se až doposud jen zahříval před drtivým úderem, jménem Grimsby. Od tohoto neandrtálce jsme se dočkali už spousty šíleností, ovšem až tímto filmem se doslova utrhl ze řetězu a od začátku je do diváků sypána taková dávka brutálního, nekompromisního, ultrafekálního a vlastně všeobecně nechutného humoru, že jsem se doslova dávil smíchy a prostě takový nekorektní odvaz nemá vážně jednoduše obdoby. Samozřejmě, celá tato podívaná je určena pouze pro diváka opravdu tolerantního, ze zásady neintelektuálního, se skutečně neoblomným smyslem pro pokleslou zábavu a nejednou i pořádně silným žaludkem. Zápletku nemá jinak smysl nějak řešit, to je primitivnost sama, což je ovšem v tomto případě úplně jedno, mnohem důležitější je, že má spád a spousty originálních nápadů, překvapivé navíc ale je, že celý film zároveň disponuje i perfektní, našláplou a choreograficky dokonalou akcí, působivými emocemi a samozřejmě i parádním castingem, právě v čele s nenapodobitelným Cohenem, nečekaně rozjetým Strongem a opět božským Adkinsem. Grimsby je zkrátka podívaná, kterou by všichni odpůrci Cohenova humoru měli obcházet na kilometry daleko a zbytečně mu tu nekurvit hodnocení jen proto, že jsou poďobaný suchaři, naopak jeho příznivci budou v naprosté extázi, no a ti co ho ještě neznají, tak by se měli připravit na něco, co určitě ještě nikdy nikde neviděli! Pro mě osobně naprosto nepřekonatelná zábava. ()

coscarelli

(Ne)chutna toaletarna nesuca privlastok akcny. Neostal som oba pri usmeve (vid moje spodne pradlo). Mark posobi i dost kontrastne no i tak som sa nad- priemerne pobavil, ci pri POV scenach , ci pri Cohenovych scenaristickych zvratkoch. Mne je doma dobre. ()

KoRner

Drsná komédia, ktorá po sexistickom Diktátorovi posunula latku kontroverznosti ešte o čosi vyššie. Detailné zábery na Strongove vajcia, slonie penisy, ejakuláty, macaté černošské vagíny či čiernočierne morbídne vtipy. Nič pre slabé povahy, ale ja som ako divák South Parku (ktorý tam má tiež výstup) trochu odolnejší, takže to bola pre mňa dobrá zábava. Pre ostatných je tam aspoň jedna veľmi srdcervúca dejová linka dvoch malých bratov, ktorých výkon musím osobne vyzdvihnúť. Len neviem, kam sa môže v rámci úchylného humoru ešte Sasha Baron Cohen posunúť. ()

wooozie

U jakéhokoliv jiného filmu bych takovou nálož neskutečně přepáleného a nechutného humoru prostě nedal a možná se ani nedodíval, ale při dosavadní tvorbě Cohena jsem od Grimsbyho čekal paradoxně ještě mnohem více. Film je totiž strašně nevyrovnaný, a přestože je stopáž velmi krátká, tak se do filmu vloudila hluchá místa a dost často humor, který je hodně mimo (myšleno nevtipně idiotský). Na druhou stranu, mnohé scény byly opravdu neuvěřitelné a z hlavy je na dlouhou dobu nedostanu (a některým výběhům v zoo se budu nejspíše doživotně vyhýbat). Navíc ve filmu je překvapivé množství výborně natočených akčních scén. Horší už je to s příběhem, který ve výsledku nestojí za nic, stejně jako vedlejší „herecké výkony“, to vše ale plně nahrazuje ústřední dvojka, jenž si nečekaně skvěle sedne. Celkově se ale film špatně komentuje, prostě se musí vidět, pokud máte dostatečně silný žaludek a alespoň částečný smysl pro naprosté zvrácenosti. ()

Lukoboss

Tak nějak si říkám, že to bylo v podstatě stejně dobrý jako Diktátor, ale nakonec musím uznat, že ne. Bylo to o něco horší. I když "horší", zase to slovo neberte tak vážně. Spíš jde o to, že je to vlastně klasickej S. B. Cohen, tzn. kdo už od něj něco viděl, dá se spousta věcí očekávat. A čím je to celý hnusnější, nepříjemnější a perverznější (lízání koulí, strkání všeho možnýho do prdele, sloni!), tím to má být větší vtip. Ale známe to, někdy méně, je více. Takže dobrý vtipy střídají ty horší, Cohen je tam zase za debila, což mu teda jde na výbornou, a celým jednoduchým filmem, kterej se naváží do všeho kolem, proletíte až do konce. Nevím, jestli si to zaslouží "jen" tři *, ale čtyři mně zase přijdou hodně. 3,5/5* P.S.: Akční POV scény jsou fakt povedený, ani bych je tady nečekal! ()

Tjaden

S. B. Cohen zas o něco zvedl laťku fekálností, jež je možné zobrazovat na filmovém plátně. Pokud se vám líbily jeho předchozí filmy, budete patrně spokojení i s Grimsby. Tentokrát si bere na paškál především anglickou bílou spodinu. Mně osobně o něco více sedli politicky satiričtí Borat a Diktátor. ()

klukluka

Sacha Baron Cohen se opravdu nezastaví před ničím. To není výhrada, to je poklona. Bavil jsem se výborně, vůbec by mi ale nevadilo, pokud by chtěl být víc politicky nekorektní a méně extrémně nechutný. Toho fekálního humoru už tady bylo moc, i během pouhých 80 minut jsem měl pocit, že některými fóry vykrádají sebe sama. ()

Benedygtus

Musim rict, ze s pivem v ruce a s bandou lidi, pripadne celym kinem, to je obrovska zabava. Sceny, ktere by vam normalne prisly trapne a ubohe jsou tady tak nejak zvlastne pojate a nedokazal jsem se nesmat. Mozna to bylo alkoholem, ale kdyz se na ty sceny vzpomenu.. jako treba na, absolutne absurdni a nechutnou, az snad za hranou normalnosti zoofila, scenu se slony, tak se porad trochu divne usmivam. A to, jak jsem se dozvedel mela scena puvodne 9 minut, nyni "pouze" 3.. Scena na hotelu s tema dvema kraskama je taky nezapomenutelna a tak se opovazuji tvrdit ze se na tuhle presilenou komedii snad nekdy i podivam znovu. ()

iXtr3m3

Maximálne efektná akcia v podaní vynikajúceho Marka Stronga a totálne zasa mimo a úchylná akcia v podaní šialeného Sachu Barona Cohena. ()

Wally

Další cohenovská blbina...ale i přes některé nechuťárny jsem se opravdu párkrát od srdce zasmál. Je šílené, co tento týpek vymyslí 😄 Bavilo mne to víc než Borat..nějak mi to víc sedlo. Přiznám se však, že mít za bráchu Noobyho, tak si to snad hodím 😄 Mark Strong si musel říkat 'Sakra, čemu jsem se to upsal!', ale přišlo mi, že si to užívá. Fajn překvapení! ()

SpaceOdyseus

Je to nechutne, ofenzivni, nevtipne, nedava to smysl a spatne natocene. Tempo vtipu, ktere temer vsechny vychazeji z nahody a nedorozumeni, je opravdu kulometne, ale opravdu vtipnych jokeu tu je jako safranu. Akcni sceny jsou diku zbesilemu strihu a pohybu kamery nudne a nezajimave. Dokonce maji ve filmu Scotta Adkinse (!) a takle s nim zprasi bitku? Dej vubec nedava smysl, jde jen o honbu za dalsi zaminkou pro naval hloupych hlasek a nekonfortnich situaci. I pres to vsechno jsem to dokoukal do konce a dvakrat ci trikrat jsem se nahlas zasmal, tak ty dve hvezdy jsou snad adekvatni. ()

Litvicek

Samozřejmě, sračka jak cyp ale pár gagů docela pobaví a na kvantum chybiček ve filmu se u perverzního Diktátora hledět nemůže. Je to krátké a občas i vtipné, tudíž se velké množství nedostatků dá odpustit. ()

F.W.Colqhoun

Jsme ta spodina, kvůli které se furt dál točí Rychle a zběsile! CSFD: Fast & Furious 6 & 7 - 71% resp. 69%... Doufám, že se smějete. Režírovat Cohena nebude asi žádná sranda. Leterrier to pro jistotu ani nezkusil a výsledkem je, že Grimsby připomíná film jen vzdáleně. Kdyby spoluautorem snůšky povedených a méně povedených skečů na kostřičce špiónské parodie byl někdo jiný než Cohen, nebylo by to ke koukání vůbec. Nicméně na to, že jde vlastně o vatu ke skeči schovka ve sloní píči, to je celkem povedené. Půl bodu navíc za Cohenův neutuchající sklon k podprahové satiře. ()

Hanys_

Cohen je adept na titul král komedie za posledních 10-15 let. A Mark Strong by měl dostat minimálně nominaci na Oscara, za to jak tohle celé odehrál s tou kamennou tváří. Jinak akční scény hodně luxusní, tohle si Leterrier pohlídal na jedničku. ()