Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

DAPDO

Ali-G a Borat nastavili u Sachy Baron Cohana laťku dost vysoko. Bruno i Diktátor byli oproti těm dvěma filmům slabej odvar, takže jsem byl zvědavej, co předvede Grimsby. Ze začátku to vypadalo na další "nic moc", ale po půl hodině se to hodně rozjelo, při scéně se sloním bukkakem jsem měl záchvat smíchu. Ale i další scény, jako vysání jedu z koulí, nebo popis hovna, byly hodně povedený. Celkově to nedosahuje ani Borata ani Ali-G, ale hodnotím určitě kladně - 70%. ()

Kingjiri

Ze začátku jsem si řikal, že je Grimsby na Cohena docela normální biják. Při scénách se sánim jedu, slonama, jihoafrickou služkou nebo rachejtlema byl však jeho rukopis čitelnej, ale tak nějak jsem čekal mnohem víc nekorektního humoru než jednoho černouška na vozejku. Akční scény byly všechny fajn a Cohen-Strong vytvořili dobrou dvojici. Jen scény z dětství mi uplně neseděly - byly totiž braný dost vážně, což se ke zbytku filmu moc nehodilo (možná záměr, přišlo mi to však dost divný). Ale jsem rozhodně rád za výsledek v podobě zábavný vulgárnější akčně ladný crazy komedie, u který jsem se po delší době pořádně zasmál, za což přihazuju čtvrtou slabou hvězdu. ()

Torgal

Na hrubozrnnú komédiu toho najťažšieho kalibru nečakane dobre natočená akcia (holt Leterrier to má v ruke). Prím hrá ale nesmierne vulgárny humor, ktorý mi však teraz náramne padol do noty. Napríklad taká scéna so slonmi je niečo, čo sa nezmazateľne zapíše do histórie kinematografie (alebo aspoň do mojej pamäte). A keďže má celý film slabých osemdesiat minút, ani sa mi nestihol zhnusiť. Za mňa osobne najzábavnejší Cohen, ale nechápem ako sa na toto mohol nechať ukecať Mark Strong. 7+/10 ()

Joppo88

Pokiaľ ide o zábavu okorenenú akciou v kombinácii s anglickou láskou k futbalu, táto komédia je zásahom do čierneho. Čakal som niečo strašné a tuctové... A vykľulo sa z toho milé prekvapenie, pri ktorom netreba premýšľať. Stačí vypnúť mozog a otvoriť pivko - a jednoducho sa baviť... Na pár dosť nechutných scén, po dlohom čase pohodová zábava... ()

HenryIvan

Je až neuveriteľné koľko známych a predovšetkým kvalitných hercov Cohen presvedčil, aby sa podieľali na tejto absurdite. No však inému hercovi by sa nepodarilo to čo Cohenovi. Aj napriek neuveriteľnému počtu až fekálnych kúskov, to bol ako-tak pozerateľný film. Cucanie jedom napustených semenníkov, znásilnenie slonom v slonovi (nepamätám sa kedy som sa naposledy tak smial, že ma až boleli ústa) či vstrebanie jedu v bombe pomocou ritných otvorov a to je len hŕstka nechutne cohenovských „vtipov”. Jedno (a iba to) však musím uznať bolo podarené a to tie POV akčné scény. S úsmevom som tiež rád videl HIV pozitívneho dedka Trumpa a taktiež plagáty v Sebastiánovej izbe (najviac z nich ma pobavil Bill Cosby) a určite aj obvinenia front mana skupiny Oasis a Vina Diesela zo znásilnenia slonice. Síce sú všetky jeho filmy podobné Boratovi, tento sa asi priblížil najbližšie. Určite to radím medzi najfekal filmy nie len tohto roka, ale aj čo som kedy videl. 35 %. ()

Hpatrik

Nejzábavnější v těch nejnechutnějších momentech, jak už to u filmů Sachy Barona Cohena bývá, a nebýt těch přiblblých vtípků na hranici snesitelnosti, tak je to o ničem. PS: Chudák Mark Strong... :) ()

PEZ

Akože toto bolo fakt hodne, ale hodne over-the-top a až brutálne nechutné a neslušné. O čo horšie, nevediac o "kvalitách" tohto snímku, sme s bratom zobrali na to mamku. Uff, aj som rozmýšľal, či to zvládne až do konca. Prekvapivo zvládla a bolo fajn vidieť ako sa v kine uchechtáva. Ale na konci s úsmevom neveriacky krútila hlavou, že ako môže toto niekto natočiť a pustiť do kín. :) Takže pripravte sa na sexistické vtipy, galeje zvieracieho semena, nevhodné náražky, nadávky a všetko čo ma Sacha Baron Cohen rád. Doteraz nechápem ako ukecal Marka Stronga do tohto ísť, ale mňa potešilo ho tu vidieť. :) Ak nie ste úzkocitly a nevadia vám nechutné vtipy, budete sa baviť tak ako ja. A navyše je to miestami pekne akčné, dosť záberov je ako v first-person-shooter hre. U mňa vtipný úlet a guilty pleasure. ()

Razzor_82

Sacha Baron Cohen balancuje už na hraně trapnosti a brutální nechutnosti. Asi třikrát jsem se usmál ale zbytek je prostě přehnaně úchylná slátanina. Nejvíce tak potěší zpráva, že Bill Gates má Aids. 4/10 ()

kraval

Dobře vystavěná jednoduchá komedie s nenudící akcí a humorem (“překvapivě”) připomínajícím Diktátora. ()

GodKnows

Takto nejako si predstavujem správne uletenú komédiu. A že to teda bol úlet. Scéna so slonom? Nezabudnuteľná. Je ale pravda, že toto určite nebude pre každého. ()

Hellierer

Sacha dokazuje, že i fekální humor se dá dělat s vkusem a v určitých vtipných hranicích. Někomu to samozřejmě může přijít už hodně přes čáru ale já se královsky bavil, což bylo zapříčeněno i krátkou stopáží takže žádná hluchá místa neexistují. Mark Strong ukázal, že se vážně rozhodně nebere. Takže takových 80% zcela adekvátních. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Chvílema je to dobře natočený akční film a chvílema dobrá komedie. Ze zacatku mi trvalo, než jsem si zvyknul na přeskakování z vážně míněných poloh (vcetne nekolika emotivnich scen) do tech naproto bizarních (vcetne hardcore fekál humoru). Vsechno to ale hezky graduje a ve vysledku jde o fajn komedii u ktere se hodne nasmejete - tedy pokud vam (stejne jako mne) prijde legracni kdyz si dva muži strkají do pusy šourek. Diktátor nepřekonán, ale Sasha Baron Cohen pořád umí! 70%, 4/5* ()

ER

Kombinace Kingsmana a Ali G tady nefunguje. Humor,který v Ali G vychází ze sociální kritiky společnosti,se tady transformuje do chudé rodiny a komunity (plebs),ale působí odtažitě a v rámci akčního děje není schopen pobavit. Daleko lépe jsou na tom scény ,kdy Nobby střílí lidi jak na běžícím páse nebo záměna v hotelu. ()

Parm1

Zřejmě největší Cohenova prasárna. Pro mě tam toho bylo fakt moc, ale pro fanoušky jeho fekálního humoru to musí být paráda. Jinak jsem se na film díval hlavně kvůli Scootu Adkinsovi, který si tam zahraje pořádně nabušeného zabijáka a Cohenovi pořádně nakope :) ()

zapalik

Chápu, že se Sacha cítí vtipný, ale proč pár dobrých fórků vždy zkazí s*ačkoidním zbytkem? Scéna se slony nebo konverzace s blonckou v hotelu plná vzájemného nepochopení mají tak nehorázně devastační účinek, že tohohle pána jako tvůrce definitivně zazdily. Nemá soudnost. Neví, co je vtipné, co k pousmání, co už absolutně mimo. Další film s ním už si nepustím, je talent, ale extrémně přehání a takový pocit znechucení z toho, jak někdo zkazí zpočátku dobře působící lehký biják, jsem snad nikdy nezažil. A nechci zažívat. EDIT: Lhal jsem si do kapsy. Díky Who is America? vše odpuštěno... ()