poster

Sniper 5

 • USA

  Sniper 5: Legacy

 • Slovensko

  Sniper 5

Akční

USA, 2014, 95 min

 • Dado
  *

  Moje obavy z toho, že som predtým nevidel žiadny z predchádzajúcich filmov série, boli zbytočné. Ani tieto znalosti by nezachránili výsledný dojem, pod ktorý sa stihli podpísať deravý scenár, hlúpe dialógy, úboho spracované miesta, v ktorých sa film má údajne odohrávať a vyslovene imbecilné chovanie postáv, ktorému veľmi nepomohli ani (ne)herecké výkony väčšiny zúčastnených. Nebyť akčných pasáží, ktoré síce nie sú svetoborné, no aspoň osviežia celé dianie, skončil by piaty ostreľovač v hlbinách odpadu. (20%)(14.11.2014)

 • warrenur
  *

  Kedze som videl tie predosle, skusil som i tento. Hoci som to do odpadu neposlal, je pravda, ze je to riadne amaterske, naivne a nepokryte vykradajuce (i ked neuspesne) ine zanrove kusky. Herectvo, ak sa vobec o nejakom da hovorit, dosahuje zhruba kvalit poslednych seagaloviek, takze bieda. Bol som unaveny a mozog skoro nepracoval, takze ako C-ckovy akcak sa to u mna na hviezdu vysplhalo. Co sa tyka celej "serie", neodporucam. Skoda spalenej elektriny.(3.10.2014)

 • Trustme
  **

  Filmy o snajprech máme rádi. Ale ono jich moc není a když už, tak je to jak s těma nindžama, zkrátka jsou ve filmu představeni jako kreténi a nebo nevhodní adepti pro tolik majestátné povolání - být tichý zabiják. Tím nejzajímavějším je zde obstojná režie Dona Michaela, ano vcelku se mi líbí jeho styl, že ač není nějak typickým žánrovým tvůrcem, zvládá alespoň divácky natočit akci, zejména přestřelky a viditelnou ranivost střel. Série Sniper započatá právě Tomem Berengerem se následně potácí od béčka k céčku. Přežít tento film znamená zacpat si uši, ale to by jste zase neslyšeli krásné zvukomalebné harašení puškových závěrů, cinkot prázdných nábojnic a svištění trajektorií střel. Scénář je totiž opravdu peklo. Zbrojní experti si přijdou na své, armádní produkce dala do ruk hereckým hejkalům vše možné odstřelovačské pušky a maskovací výbavu. Opět se šetřilo na výdajích za dojíždění - Bulharsko prostě pokryje veškeré exteriéry: od Středního Východu až po Dálný. Tento film si už nezaslouží delší komentář, ale že je to podprůměrná, nudná, otravná hra na snipery, tak to se hlásit musí.(26.10.2014)

 • kaylin
  **

  Podivný příběh, který se odehrává v sem tam zajímavých kulisách, ať už je jejich smysl jakýkoli. Tom Berenger je zde v podstatě jen v kameu, nejde moc mluvit o tom, že by se na něj film zaměřil. On také už docela dost zestárnul a člověk mu to nějak moc nevěří. No, kruh se uzavřel a já doufám, že natrvalo. Anebo že by už šlo jen o mladého?(18.9.2014)

 • kenkaku
  ***

  Ale o tak erudovaní kritikové... Pátý Sniper je uplně normální, solidně natočená záležitost. Kamera je naprosto perfektní (vážně je to natočené poutavě), scénář sice neoslní (naopak jsem se při své inteligenci cca v polovině ztratil ;)), ale jediné co doopravdy rozčiluje se debilní chování postav. Respektive. Nechovají se jako profesionálové s výcvikem, ale že bych tady kvůli tomu rozhazoval odpad... to rozhodně ne.(5.10.2014)

 • - Natáčelo se v Bulharsku a Řecku. (Terva)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 31 (koba)

 • - Ve filmu lze vidět Škodu Octavii II po faceliftu, ve kterém jede Thomas Beckett (Tom Berenger) za plukovníkem. (BloodMax)