poster

Sniper 5

 • USA

  Sniper 5: Legacy

 • Slovensko

  Sniper 5

Akční

USA, 2014, 95 min

 • kaylin
  **

  Podivný příběh, který se odehrává v sem tam zajímavých kulisách, ať už je jejich smysl jakýkoli. Tom Berenger je zde v podstatě jen v kameu, nejde moc mluvit o tom, že by se na něj film zaměřil. On také už docela dost zestárnul a člověk mu to nějak moc nevěří. No, kruh se uzavřel a já doufám, že natrvalo. Anebo že by už šlo jen o mladého?(18.9.2014)

 • kenkaku
  ***

  Ale o tak erudovaní kritikové... Pátý Sniper je uplně normální, solidně natočená záležitost. Kamera je naprosto perfektní (vážně je to natočené poutavě), scénář sice neoslní (naopak jsem se při své inteligenci cca v polovině ztratil ;)), ale jediné co doopravdy rozčiluje se debilní chování postav. Respektive. Nechovají se jako profesionálové s výcvikem, ale že bych tady kvůli tomu rozhazoval odpad... to rozhodně ne.(5.10.2014)

 • mzss1
  ***

  |57%| Máme tu pátý díl této ne moc známé a úspěšné béčkové série. První dva jsou na tak zhruba stejné nadprůměrné úrovni, kdy jsem dal lepší 3*. Třetí část byla ale překvapivě o dost slabší, kdy to ani Berenger nevytrhl. Čtvrtý film už je bez Berengera, o něco lepší než ten třetí, ale furt nic moc, takže 2*. Do tohoto pokračování se mi moc nechtělo, ale při správné náladě jsem si to nakonec pustil. Jak jsem očekával, žádná pecka to není, ale oproti 3 a 4 dílu je to solidní zlepšení. Paradoxně mě nejvíc bavili postavy a prostředí. Berenger se tu sice objeví až v cca 55 minutě, po akční stránce to moc nevytrhne, jen na konci si trochu zastřílí, ale potěšilo mě ho vidět. U téhle série, zejména u filmů s Berengerem mě mrzí, že jeho postava je sice skvělá, ale je zasazena do slabých filmů, ne žádných kvalitních béček. Co se týče akce, je tu rozložena zhruba po celém filmu. Sekvence kdy se střílí sniperem mě zaujali asi nejvíc. Zbytek akce je jednak trochu hůře natočen, střihy, kamera atd a nejsou moc efektní. Pár menších bitek či spíše kontaktů se tu také najde. Příběh je prostý, finále už moc nezaujme. Hudba vcelku solidní. Přesto je to ve výsledku lepší průměr. Nemám z toho pocit, abych byl zklamán, ale ani nadšen. Koukatelná záležitost na zabití večera. Znám horší současné béčka, tak nebudu proto přehnaně kritický.(17.11.2016)

 • warrenur
  *

  Kedze som videl tie predosle, skusil som i tento. Hoci som to do odpadu neposlal, je pravda, ze je to riadne amaterske, naivne a nepokryte vykradajuce (i ked neuspesne) ine zanrove kusky. Herectvo, ak sa vobec o nejakom da hovorit, dosahuje zhruba kvalit poslednych seagaloviek, takze bieda. Bol som unaveny a mozog skoro nepracoval, takze ako C-ckovy akcak sa to u mna na hviezdu vysplhalo. Co sa tyka celej "serie", neodporucam. Skoda spalenej elektriny.(3.10.2014)

 • Dado
  *

  Moje obavy z toho, že som predtým nevidel žiadny z predchádzajúcich filmov série, boli zbytočné. Ani tieto znalosti by nezachránili výsledný dojem, pod ktorý sa stihli podpísať deravý scenár, hlúpe dialógy, úboho spracované miesta, v ktorých sa film má údajne odohrávať a vyslovene imbecilné chovanie postáv, ktorému veľmi nepomohli ani (ne)herecké výkony väčšiny zúčastnených. Nebyť akčných pasáží, ktoré síce nie sú svetoborné, no aspoň osviežia celé dianie, skončil by piaty ostreľovač v hlbinách odpadu. (20%)(14.11.2014)

 • - Natáčelo se v Bulharsku a Řecku. (Terva)

 • - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme: 31 (koba)

 • - Ve filmu lze vidět Škodu Octavii II po faceliftu, ve kterém jede Thomas Beckett (Tom Berenger) za plukovníkem. (BloodMax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace