Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osamělý vrah zabíjí velící důstojníky, kteří se zúčastnili tajné mise s názvem Sentinel. Brandon Beckett se dozví, že jeho otec byl jedním z jeho cílů. Elitní odstřelovač Brandon Beckett je posílán do mimořádně nebezpečných akcí. Při jedné z nich je jednotka, které velí, zaskočena nepřítelem a jeden z vojáků umírá. Brandon si to bere osobně, už nechce dál zabíjet lidi, aniž by splnil úkol. Své rozhodnutí odejít sděluje po návratu na základnu majoru Bidwellovi. Ten to zamítá a nařizuje mu zůstat u jednotky. Záhy navštíví Bidwella plukovník tajné služby a sděluje mu informaci, že někdo zabíjí přeživší členy tajné akce Sentinel. Brandonův otec a dva další velící důstojníci jsou po smrti. Major dostává za úkol vraha vypátrat. Pak plukovník nařídí Bidwellovi přesunout se s oddílem odstřelovačů do Sýrie, aby ochránil dalšího důstojníka. Major oznámí Brandonovi, že jeho otec je po smrti, ale nezařadí ho do pátracího oddílu s tím, že by to bral moc osobně. Brandon ze základny uteče a do Sýrie se přesune vlastní cestou. (TV Nova)

(více)

Recenze (31)

Trustme 

všechny recenze uživatele

Filmy o snajprech máme rádi. Ale ono jich moc není a když už, tak je to jak s těma nindžama, zkrátka jsou ve filmu představeni jako kreténi a nebo nevhodní adepti pro tolik majestátné povolání - být tichý zabiják. Tím nejzajímavějším je zde obstojná režie Dona Michaela, ano vcelku se mi líbí jeho styl, že ač není nějak typickým žánrovým tvůrcem, zvládá alespoň divácky natočit akci, zejména přestřelky a viditelnou ranivost střel. Série Sniper započatá právě Tomem Berengerem se následně potácí od béčka k céčku. Přežít tento film znamená zacpat si uši, ale to by jste zase neslyšeli krásné zvukomalebné harašení puškových závěrů, cinkot prázdných nábojnic a svištění trajektorií střel. Scénář je totiž opravdu peklo. Zbrojní experti si přijdou na své, armádní produkce dala do ruk hereckým hejkalům vše možné odstřelovačské pušky a maskovací výbavu. Opět se šetřilo na výdajích za dojíždění - Bulharsko prostě pokryje veškeré exteriéry: od Středního Východu až po Dálný. Tento film si už nezaslouží delší komentář, ale že je to podprůměrná, nudná, otravná hra na snipery, tak to se hlásit musí. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Ale o tak erudovaní kritikové... Pátý Sniper je uplně normální, solidně natočená záležitost. Kamera je naprosto perfektní (vážně je to natočené poutavě), scénář sice neoslní (naopak jsem se při své inteligenci cca v polovině ztratil ;)), ale jediné co doopravdy rozčiluje se debilní chování postav. Respektive. Nechovají se jako profesionálové s výcvikem, ale že bych tady kvůli tomu rozhazoval odpad... to rozhodně ne. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

|57%| Máme tu pátý díl této ne moc známé a úspěšné béčkové série. První dva jsou na tak zhruba stejné nadprůměrné úrovni, kdy jsem dal lepší 3*. Třetí část byla ale překvapivě o dost slabší, kdy to ani Berenger nevytrhl. Čtvrtý film už je bez Berengera, o něco lepší než ten třetí, ale furt nic moc, takže 2*. Do tohoto pokračování se mi moc nechtělo, ale při správné náladě jsem si to nakonec pustil. Jak jsem očekával, žádná pecka to není, ale oproti 3 a 4 dílu je to solidní zlepšení. Paradoxně mě nejvíc bavili postavy a prostředí. Berenger se tu sice objeví až v cca 55 minutě, po akční stránce to moc nevytrhne, jen na konci si trochu zastřílí, ale potěšilo mě ho vidět. U téhle série, zejména u filmů s Berengerem mě mrzí, že jeho postava je sice skvělá, ale je zasazena do slabých filmů, ne žádných kvalitních béček. Co se týče akce, je tu rozložena zhruba po celém filmu. Sekvence kdy se střílí sniperem mě zaujali asi nejvíc. Zbytek akce je jednak trochu hůře natočen, střihy, kamera atd a nejsou moc efektní. Pár menších bitek či spíše kontaktů se tu také najde. Příběh je prostý, finále už moc nezaujme. Hudba vcelku solidní. Přesto je to ve výsledku lepší průměr. Nemám z toho pocit, abych byl zklamán, ale ani nadšen. Koukatelná záležitost na zabití večera. Znám horší současné béčka, tak nebudu proto přehnaně kritický. ()

Dado 

všechny recenze uživatele

Moje obavy z toho, že som predtým nevidel žiadny z predchádzajúcich filmov série, boli zbytočné. Ani tieto znalosti by nezachránili výsledný dojem, pod ktorý sa stihli podpísať deravý scenár, hlúpe dialógy, úboho spracované miesta, v ktorých sa film má údajne odohrávať a vyslovene imbecilné chovanie postáv, ktorému veľmi nepomohli ani (ne)herecké výkony väčšiny zúčastnených. Nebyť akčných pasáží, ktoré síce nie sú svetoborné, no aspoň osviežia celé dianie, skončil by piaty ostreľovač v hlbinách odpadu. (20%) ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Podivný příběh, který se odehrává v sem tam zajímavých kulisách, ať už je jejich smysl jakýkoli. Tom Berenger je zde v podstatě jen v kameu, nejde moc mluvit o tom, že by se na něj film zaměřil. On také už docela dost zestárnul a člověk mu to nějak moc nevěří. No, kruh se uzavřel a já doufám, že natrvalo. Anebo že by už šlo jen o mladého? ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Bulharsku a Řecku. (Terva)
  • Ve filmu lze vidět Škodu Octavii II po faceliftu, ve kterém jede Thomas Beckett (Tom Berenger) za plukovníkem. (BloodMax)

Reklama

Reklama