Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

Yoda sama

V rovine toho, čo to reprezentuje- pompézny, efektný, drahý produkt- je to najlepšie a najhlučnejšie katastrofické béčko od čias Emmerichovho 2012, dokonalo balansujúce osudy papierových postáv a enormné trikové scény. To spojenie kaiju mytosu a eko agitky je tak úsmevné, až je to vlastne zábavné a ideálne to stavia naratívu dôvody pre prítomnosť ľudskej ruky a samotné monštrózne bitky. Long live the king apokalyptických filmov. ()

hroubek

Budu chápat všechny, kterým tento film nesedne. A dokonce, když nad tím přemýšlím, tak nevím, komu bych tento film doporučil. S novou Godzillou je to těžké. Osobně jsem čekal, že se Warneři poučí z jedničky a naservírují nám jiný, "přímočařejší" film. Jednoduše řečeno, hlasitý blockbuster, kde se bortí města a sto padesáti metrové monstra se tam řežou hlava nehlava. Ono to v tomto filmu přijde, a dokonce několikrát. Problém je jak se k tomu dostaneme. První Godzilla se brala až moc vážně a dojela na logické chyby, a taky na to, že tam bylo málo Godzilly. Zde je mnohem více scén s Godzillou, mnohem více epické akce, je to i přehlednější a místy je to opravdu megalomanské a velkolepé. Bohužel co se týče logických chyb, tak ty zde jsou stále. Tento film má zajímavý příběh s eko-zápletkou, a jde na to trochu jinak. A to se mi líbilo. Jenže tyto dva různé přístupy, jako celek nefungují na sto procent. A to je největší kámen úrazu. Film by chtěl být chytrý po příběhové stránce, a velkolepý po akční stránce. Ve výsledku se mu to místy daří, ale jsou zde i místa, kde to dost bolí. Režisér Michael Dougherty se snaží, přestože má nelehký úkol. Dougherty dokáže prodat nádherné, opulentní scény, které jsou pastva pro oči, a i pro uši, budovat mytologii kolem monster, nebo předvádět akční inferno. Ale k čemu to je, když je scénář hloupý, na postavách nám nezáleží, a některé věci se dějí, protože je potřeba aby se děly, a ne že by měly vycházet z příběhu. Jasně jsem si vědom, v jakém jsem žánru, ale třeba takový Kong: Ostrov lebek, tohle zvládl prodat, protože vsadil na přepálenost a přímočarost. Osobně mě to dost mrzí i kvůli kvalitnímu obsazení od Very Farmigy, Millie Bobby Brown, Charles Dance, Kyle Chandlera nebo dalších herců ve vedlejších rolích. Godzilla II Král monster není špatný film, jen dojíždí na to, že chce být filmem pro všechny, i když to "jaksi" nejde. ()

SamVimes

Druhá Godzilla na rozdíl od předchozího filmu nešetří velkolepou akcí. Naprosto jí ale chybí nadhled a když se film s obří můrou a ještěrkou bere smrtelně vážně, často je pak nechtěně směšný. Čemuž nepomáhá ani Ken Watanabe, který se vrátil aby s takřka parodickým přízvukem všem připomněl jak se správně vyslovuje "gojira". ()

JohnSmith

No, nemůžu říct, že bych nebyl zklamaný. Po hodně dobré první Godzille a výborném Kongovi, je druhá Godzilla hodně slabá. Zbytečně překombinovaná, se slabým scénářem, ale abych jen nekritizoval, je dobře natočená a efekty jsou pěkný. Doufám, že avizovaná Godzilla vs Kong dopadne líp, pokud ovšem vznikne. ()

VanTom

Tak samozřejmě bitky přerostlých monster v monumentálnosti a efektnosti těžko hledají konkurenci, a dlouho mi nepřekážel ani fantasmagorický scénář (mimozemská entita, dutá Země, prastaří bohové). Ten ovšem k závěru únosnou demenci přeci jen překročil, zejména se ale bolestně projevila odfláklost lidských hrdinů, kteří mi byli všichni putna a zrovna ve finále dostali nejvíc prostoru. Obávat se o ztracenou malou holku nebo raněnou pilotku, když se (doslova v pozadí) v přetahované Godzilly proti Kingovi Ghidorahovi (resp. Mothry s Rodanem) demoluje celé velkoměsto, to prostě ne. ()

Brain-D

Velkolepý vizuál, ale slabý scénář. Další z řady snímku, na které se vyplatí jít do kina a doma prakticky ztrácí hodnotu. 50% ()

Sany33

Príbeh: Ľudstvo našlo spôsob ako vyvolať k životu super gigantov a samozrejme ho hneď niekto zneužije pre svoje ciele. Ešte šťastie, že je na scéne Godzilla aby nastolila rovnováhu a ukázala všetkým, kto je tu naozaj šéf. Herecké obsadenie:  Kariéra Kylea Chandlera (nar. 1965, USA) dosiahla svoj vrchol spolu so "zajtrajšími novinami" a tak si asi viete predstaviť že týmto hercom, tento film prerazil pomyselné dno. Na druhú stranu sa mi páčil výkon Millie Bobby Brown (nar. 2004, Španělsko) ktorá to zobrala naozaj vážne. Prevedenie: Tvorcovia si povedali, že jednotka bola super a k dokonalosti dvojky chýba už iba viac monštier. Odpoveď je: Nie nebola! Nie nechýba! Hlavný záporák z radov monštier vyzerá ako Bucifálek vystrihnutý z Troškovej pohádky. A tá premisa s premnoženým ľudstvom a teda že jediná cesta je nechať ho vyhladiť monštrami, proste sa mi chce grcať. Pocity: nechápem zámer doktorky, ktorá sa snaží vyhladiť ľudstvo. Nechápem zámer Japonského doktora sa obetovať za Godzillu. Ale najviac nechápem prečo vôbec toto pokračovanie uzrelo svetlo sveta. Pridaná hodnota: Už jednotka stála za hovno a ako to už býva pokračovania sú sklamaním. Tak si to asi viete predstaviť. 33% ()

fabecc1222

Je fajn, že trojka Monster universe hraje s divákem od začátku čistou hru, a nesnáží se být něčím víc. Tady jsou vesměs všichni živí herci zbyteční, prym hrají už od začátku monstra, a že jich tu teda je. Tvůrci na nás postupně sypou jedno šílenější monstrum za druhým, mamuty, trojhlavé Šmaky, pavouky...Jako jo, je tu jakože nějaký děj, ale řekněmě si na rovinu, že je tu jen jako taková vsuvka mezi souboji monster. Resume tedy je: Audiovizuální orgie, kdy monstra vypadají naprosto skvostně, zaobalené naprosto dementním scénářem. ()

Dr.Okamura

Guilty pleasure! Jako by mi bylo dvanáct a znovu jsem sjížděl jednu Godzillu za druhou. Už aby přišlo profackování s Kongem! ()

blackJag

Monstrózní blbina, tvářící se tak vážně, že by z toho chuděra Godžira hodila čvachtavou grcku... Fakt nevím, mimozemšťané, planetární tunely, Atlantida (nebo co to bylo), děsný mišmaš, který má pořád někdo potřebu dávat do divokých souvislostí pomocí náhodného layoutu obrázků z internetu a vydávat je za důkazní materiál... Ani tu čirou zábavu z digitální devastace si divák moc neužije, protože se odehrává v noci, při špatných klimatických podmínkách a při špatném střihu (schválně?). 50% ()

mkubalikova

Strašně mě to nebavilo. Dvakrát jsem málem usnula a asi v půlce vážně zvažovala, že to vypnu. Produkční kvality tomu ale upřít nemohu, monstra se povedla. 50% ()

ghatos

Céčko jako cyp :) . Velký výplach, kde úřadují atomové zvířátka, ale největší bestie je nakonec matka, která přijde o dítě... . 39%. ()

Tft

Vezměte všechny problémy, které mají moderní blockbustery, vynásobte dvakrát a máte novou Godzillu. Postavy jsou prázdné chodící schránky, které pouze odříkávají repliky jako roboti bez emocí (nezachraňuje to ani uřvaná Millie Bobby Brown, která mi spíš lezla na nervy). Souboje monster jsou sice super, ale pořád jsou to CGI bitvy, u kterých mi je celkem jedno kdo vyhraje. Největší chyba celého filmu je naprostá absence snahy zapojení diváka do děje. Je mi naprosto jedno, že Godzilla umře, protože film mi nedává důvod jí fandit, což je smutné. Kdyby tady aspoň byla snaha o nějakou odlišnost jako ve Skull Islandu tak bych ještě dokázal přimhouřit oči, ale tohle je čistě generická CGI splácanina bez špetky nápaditosti. Divácky naprosto neatraktivní blockbuster. ()

zigíš

Tak se u Warnerů nepoučili a zas tu máme upřednostňování lidských charakterů, před příšerama. Což je, pokud nejsou smysluplně nebo aspoň vtipně (viz Emmerich) napsány, cesta do pekel. Chvílemi to koukatelné je, pokud jsou v záběru příšery, jinak jen balast, šeď a zmar. Prostě zbytečné universum, které už nikoho nezajímá. ()

drackula

Godzilla pobaví fanúšika, ale zlyháva v úlohe priniesť krásy sveta monštier bežnému divákovi. Ten sa bude nudiť a ťukať si na čelo. 60% ()

KASUGI odpad!

Způsob, jakým tento film přistupuje k miliónům mrtvých civilistů, přírodním zákonům, fyzice, radiaci, pudu sebezáchovy a činům a rozhodnutím hlavních postav, je tím nejhorším z nejhorších na poli blockusterových filmů a jejich postupů.  Ten cynismus, s jakým se postavy vyjadřují (nebo úplně ignorují) civilní ztráty, je abnormální zvrácenost a hnus. Co na tom, že támhle padne Londýn, támhle Moskva, Washington taky, milión mrtvých sem, milión tam, neřešme, podstatná je Godzilla, naše hrdinka. Vrcholem všeho je hlavní mrdka vědkyně, která to nejen zaviní, ale ještě navíc plánuje vyhubit půlku planety, aby se pročistila(?!!!) a přednáší to způsobem, jako kdyby řešila kůrovce, co tady na severu republiky napadnul les... A tahleta pizda v závěru chcípá, jako hrdinka, co se obětovala pro záchranu světa v rádoby dojemné scéně? To už je normálně bez prdele na žalobu. Což o to, inteligentní člověk si to přebere a dá tomu oprávněně odpad, ale co takový hamburgerem vyžraný američánek, co dokončil střední školu (ve skutečnosti na úrovni základky) a z filmu si odnese ponaučení, že lidičky jsou jen bezcenné figurky z nějaké hry? Z takového vyroste mírotvorce. Souboje tady nejsou pořádně vidět, vždy je tu buď prach, sněhová bouře, nebo déšť. A ty fyzikální zákony... jak se tam lidé pohybují v blízkosti obřích explozí (i jaderných!!!) a destrukcí - to je skutečně výškrab toho nejhoršího, co můžete na poli filmů tohoto druhu nalézt. I Emerichovské výplachy ve světle této zhovadilosti působí mistrovským až ártovním dojmem. Na závěr bych chtěl poprosit, kde se dají sehnat ty drogy, co tu na csfd kolují mezi "spolehlivými" uživateli. Protože střízlivý nějak nedokážu pochopit tady ty vyfetované šoky, jako třeba, že jedna a ta samá osoba, dá tomuhle čtyři hvězdy a naprosto, ale naprosto stejnému filmu Godzilla vs Kong dá jednu? Dává to někomu logiku? Tady neexistuje absolutně žádná argumentace pro hodnocení průměr a výš. Buď jste někdo, kdo se po dvaceti letech probudil z kómatu a zašel do kina, pak to hodnocení naprosto chápu, ale pro zbytek osazenstva, tedy pro ty, co mají desítky let v kuse nakoukáno, přichází v úvahu pouze varianta retard. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá