Město 44 vypráví příběhy mladých lidí, kteří žijí své životy jako by každý den měl být jejich posledním. Není to díky jejich statečnosti nebo lehkovážnosti – tento postoj je přirozený s ohledem na skutečnost, které čelí. Píše se totiž rok 1944 a jejich příběhy se odehrávají v Němci okupované Varšavě. Mladí Poláci vnímají své zapojení do podzemního hnutí nejen jako vlasteneckou povinnost, ale také jako dobrodružství, příležitost se pochlubit před svými vrstevníky a zapůsobit na dívky. Flirtují, předvádí se a dělají plány během jejich odbojového cvičení, aniž by si uvědomovali, že se blížící léto stane nejtěžší zkouškou jejich života. A tak netuší, co pro ně historie připravila... Polské hnutí odporu představované Zemskou armádou (Armia Krajowa) 1. srpna 1944 zahájilo ozbrojené povstání, které mělo osvobodit Varšavu z područí nacistického Německa. Naši hrdinové pod vedením charismatického vůdce Kobry vytvoří jeden z nejodvážnějších oddílů povstání. Jsou svědky i aktéry obětování se a hrdinství, ale i krutosti, zrady a vraždy. Učí se lásce a zjistí, co je to nenávist. Dějiny jim dají krvavou a krutou lekci v dospívání. (CinemArt)

BlackAdder87

Mohl to být daleko lepší film, ale tak nějak neví čím chce být, do realistických bojových scén vsouvá bulet time ala matrix a seriózní drama nastavuje hollywoodskou slaďárnou jako vystřiženou z Pearl Harboru jen místo švédské trojky je tady ta ruská. Celkový dojem z filmu ale nejvíc kazí hlavní hrdina, který se většinou stopáže proplouží jako zombík s pohledem pacienta po lobotomii. Škoda, nevyužitého potenciálu. ()

Horus8

těžko posoudit jestli se průběh filmu zakládá úplně dle skutečnosti, ale s fakty o Varšavském povstání se to shoduje, dávám plný počet za emoce ()

Martens14

Miluji válečné filmy ale tento je dost amatérsky natočený, jedna hvězda Polákům za snahu, jinak zcela souhlasím s Grizlym007. ()

surprise

Nemám slov. To se musí vidět a kdyby to nebylo blbý, tak napíšu, že i pro ty hezký mladý Polky, kterým to sluší i když jsou od potu, krve a bláta. Stále více si vážím Polska, od kterého se máme co učit. ()

supo

Tragický, traumatizující příběh nezměrného násilí, zmaru, zbídačení, odcizení, ztráty všeho i naděje ... byl to hrozný film, nikoliv zpracováním, ale tématem. Hudba v některých částech příliš moderní, a ty zpomalené scény si mohli odpustit, ale pořád za mě 5 hvězdiček. ()

gigs78

Dvě hvězdy patří jen týmu UPP za skvěle udělané triky, jinak střihač se asi zbláznil a takového dramataurga aby člověk pohledal o hudebním skladateli nemluvě... ()

w.w.

Klobúk dole pred poliakmi, niektoré scény ako z vojaka Ryana + asi 3 skvelé ľakačky. Škoda tie efekty, dosť to pokašľalo celý film a v závere som sa už začínal nudiť. Na poľský film však obrovské prekvapenie. ()

Jitomirka

Ty vole, můžete mi někdo říct, co to bylo? Dvouhodinové pobíhání bandy puberťáků po troskách ulic a budov a přestřelka s Němčourama. Nic víc jsem si z toho filmu neodnesla. Nemělo to hlavu ani patu, žádný děj, plno trapných scén (závěrečná s lopatou nebo třeba přepadení budovy s židy - WTF?), nejvíc z filmu mi daly ty půlminutové poznámky před a po filmu. O hlavních hrdinech víme totální hovno, takže ani nevíme, s kým sympatizovat či nikoli. A navíc nemají žádný pud sebezáchovy, chovají se nelogicky, takže když někdo z nich na plátně zaklepe bačkorama, je vám to šumák. Nejvíc vtipné mi přišlo, že se do se do sebe bloncka s hlavním hrdinou smrtelně zamilovali a při tom na sebe furt jen blbě čuměli a jediná pořádná věta, kterou si před velkolepým, matrixovským polibkem řekli bylo "Pojď." Některé scény mohli klidně vystřihnout, protože když si přejete, aby je už tam všechny postříleli, a vy mohli jít domů, tak je něco špatně. Prostě největší zklamání poslední doby. ()

pepca72

Těšil jsem se, poláci jsou stále o krok popředu od nás, a to ve všem. Ale tohle bylo zklamání, hlavně po scénáristické stránce. Vizuál a výprava skvělé, ale děj byl roztříštěný, jak slepený z nějakého seriálu. No a ty zpomalovací sekvence tady byly spíše k smíchu a zhazovaly jinak dobře natočené scény. Krvavý a masitý déš´t po výbuchu bomby byl excelentní. Škoda přeškoda, tento film zcela jistě zapadne v zapomění, není proč si ho pustit znovu. Dvě za skvělou technickou stránku filmu, ta je áčková, a naši filmaři by si měli vzít příklad. ()

joslin246

Začátek vypadal slibně.. postupem jsem přála všem smrt.. :/ ze sympatických postav se stali díky scénaři otřesné postavičky.. Proč proboha si hrají někteří na řitní vlezdoprdelky amíků. Škoda.. ()

raru

Teda musím povedať,že máloktorý vojnový film ma tak dostal.Hlavne ľudskou brutalitou v tej najsurovejšej podobe.A nevadilo mi ani to,že to bolo natočené tak nejak moderným štýlom s modernou hudbou a spomalenými zábermi,ale s výbornou kamerou a obstojnými hereckými výkonmi. ()

Trageeed

Takhle má vypadat moderní válečný film. Výborně vykreslená doba, vše postupně gradující a to vše pojato filmovými prostředky dnešní doby. Velké plus pro polskou kinematografii... ()

LoArmistead

Nejhorší na celým filmu jsou oba hlavní hrdinové (odbojář a bloncka). Né že by snad herci byli špatní, spíš se zdá že jejich postavy jsou neskutečně špatně napsaný. Tim pádem si k nim nevybudujete vztah a když jim jde záhy o život, je vám to celkem jedno. Rovněž ty "slow motion" scény vypadají většinou dost hloupě. Vedlejší postavy jsou zde ale naopak zajímavý a jsou tím pravým kořením příběhu. Varšavské povstání je zde ztvárněno dle mého reálně - právě ten naturalismus, brutalita, špína a hnus jsou největším kladem filmu a atmosféra díky nim funguje. I když mi tak hlavní hrdina neskutečně lezl na nervy a cca 2. třetina filmu je dost slabá, klady lehce převažují nad zápory. Film má dobrou atmosféru, zajímavé vedlejší postavy a dost povedených dílčích scén které ho překlápí do lehkého nadprůměru - za mě 55% - 3 hvězdy. ()

Snakefinger

Tady byla s totální surovostí potlačena ambice na pět hvězdiček. Výpravně natočeny bojové scény, výprava, za kterou by se nemusel stydět ani James Cameron, ale ty snahy vnést do válečného filmu prvky, řekl bych skoro z Erbenovy Kytice nebo z Máje od Karla Hynka to stáhly fakt dolů. Jinak zase musím říct, že na základě historických zkušeností velice pravdivý film, ale historii těžko už asi změníme. ()

Jardatekk

Poláci mě mile překvapili. Po všech stránkách velmi povedený film, který každý koho zajímá 2. světová válka měl vidět. Věřím, že se poláci k tomuto tématu ještě budou vracet, protože to co se stalo bylo od rusů pěkné svinstvo.Je pravda, že místy jsem si říkal na čem ten kdo dělal hudbu frčel.. ()

Mark1983

Souhlasím,že flm nezačíná nejslibněji,ale pak se to nakonec přece jen rozjede v působivý válečný film se vším všudy,takže nejsem absolutně vůbec zklamán,spíše naopak. Dokonce mi některé scény přišly dosti působivé až mrazivé. Podle mého názoru na Město 44 nemají filmy jako je Zlodějka knih,V temnotě a další podobné nudné snímky pod válečným žánrem. ()

Monditrade

V celku se to povedlo jenže....jenže je to strašně zmateční, postavy dělají absolutně nesmyslné kroky a asi vůbec nepřemýšlí. Na jedné ulici se chlastá a tancuje a na druhé se střílí. V jedné není po Němcovi ani kulomet a v druhé jezdí tankem.... jestli povstání začalo "hele dnes jdeme na ty fašouny, tak v pět u koně jo" tak to opravdu Poláci mohli tak pro ti Němcům vzít trojky vidle a vyšlo by to na stejně.. mělo to velký potenciál, jen se to nemuselo tak prolínat techno hrátky a pervitinem... ()